www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 8:01 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lis 06, 2006 12:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 3:26 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Chrzanów
Często spotykam się z pytaniami ludzi wierzących na temat darów Ducha Świętego. Zadają oni zawsze mi to samo pytani czy możemy w sobie rozpoznać jaki posiadamy dar Ducha Świętego? Ja sam osobiście uważam, że każdy wierzący posiada w sobie jakiś dar pochodzący od Ducha Świętego. Czasami w naszych modlitwach, powinniśmy prosić Boga o danie nam poznania Jego daru dla nas, bo chyba każdy z nas jakiś dar posiada. A co wy o tym sądzicie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 06, 2006 1:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
Witaj papkinnie!

Nasunął mi się tu werset z 1 Tym.4:14 - "Nie zaniedbuj w sobie daru, ktory został ci dany poprzez zapowiedź i gdy grono starszych włozyło na ciebie ręce". Chodzi mi o ten zwrot: nie zaniedbuj daru. Myślę, że Bóg 'cichcem' nie daje daru, ktorego nie bylibyśmy świadomi, ze mamy. Wtedy takie 'zaniedbywanie' na pewno zdarzałoby się często. Pewnie to inny temat, ale trzeba byłoby najpierw ustalić o jakie dary pytasz? Czy takie, jakie mieli pierwsi uczniowie dot. uzdrowień? Języków? Nadprzyrodzonej wiedzy? Prorokowania? Pomijając to, czy dzisiaj należy takich oczekiwać, gdybyś go miał na pewno byś był zorientowany (np. dotykasz chorego a on... wstaje! Patrzysz na losowanie Totolotka i zdajesz sobie sprawę z tego, że wiesz jakie liczby padną i...padają!!! :wink: ) Natomiast inne dary ducha muszą zaowocować. To, że coś ci dano nie jest jednoznaczne z tym, że to wykorzystasz. Mówię teraz o tzw. owocach ducha. Wymieniono je w Galatów 5. Ćwicz je.Zaplanuj. Duch nie zrobi tego za ciebie ale... skoro jest wspomozycielem to pomoże. Jednak zacznij Ty. Pozdrawiam! :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 06, 2006 2:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 3:26 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Chrzanów
Witam Kogucie!
Hmm ja sam osobiście rozpoznałem dar jaki został mi zaoferowany przez Boga dla mnie i wiem że mam go wykorzystywać , ale także wiem, że tego daru nie mogę oficjalnie wykorzystywać w swojej społeczność , bo wiem, ze jest to dar , który powinien być uzupełniany przez drugą osobę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 10, 2006 8:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Czyżby dar modlenia się językami( żeby ktoś wykładał)?

Nie wiem, jak rozpoznać dar w sobie. A można nie mieć żadnych darów...? Nakładałam ręce na osoby chore z wiarą , ale nadal pozostały chore. Zatem nie mam daru uzdrawiania. Żadne "proroctwo" mi się nie wypełniło ( w każdym razie nie słyszałam zadnych potwierdzeń),zatem nie jestem prorokiem. Nauczycielem być nie mogę, bom jest niewiasta. Do języków ( do ich autentyczności) mam poważne wątpliwości. Wykładać języków nie umiem. Mądra za bardzo nie jestem. Cudów czynić nie potrafię( a szkoda! 8) ). Wiary we mnie tyle, co kot napłakał. Duchów nie rozróżniam ( cokolwiek to oznacza).
Chyba jakaś wybrakowana jestem... :?
Nawet jeśli otrzymałam jakiś dar, to jest on tak głęboko ukryty, że nijak nie mogę się do niego dokopać... :roll:
I chociaż ongiś pastor jeden gorliwy prorokował nade mną "powołał cię Bóg do wielkich rzeczy!"( co z zapałem powtórzył kilka razy, pewnie dlatego mi się tak ładnie utrwaliło, bo to już szmat czasu temu było) to jak na razie wieLkim osiągnięciem było upieczenie przeze mnie biszkoptu bez zakalca... :wink: To tyle, jeśli chodzi o "rzeczy wielkie".

Jak rozpoznać dar w sobie..?Albo brak owego daru..? Dalibóg- nie wiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 10, 2006 8:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Nie lam sie! Mnie to nawet biszkopt nie wyjdzie :lol: :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 10, 2006 9:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
:lol:
Grażynko, masz dar szczerości i bezpośredniego wyrażania swoich frapujących myśli.
Jak amen w pacierzu.
:lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 10, 2006 9:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Jak rozpoznać dar w sobie..?Albo brak owego daru..? Dalibóg- nie wiem.

"Czy nie wiecie że Chrystus jest w was?"

To tyle, jeśli chodzi o "rzeczy wielkie".
;) Grażynko

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 11, 2006 10:54 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Dostałem kiedyś w prezencie kurtkę.Od razu wiedziałem,że ją mam.
Jakoś nigdy mi do głowy nie przyszło,by dywagować,czy ją mam,czy nie mam.
Czy sądzicie,że Bóg daje tak,byśmy nie wiedzieli czy dał i co dał??? :shock:

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 12, 2006 12:21 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Adam napisał(a):
Dostałem kiedyś w prezencie kurtkę.Od razu wiedziałem,że ją mam.
Jakoś nigdy mi do głowy nie przyszło,by dywagować,czy ją mam,czy nie mam.
Czy sądzicie,że Bóg daje tak,byśmy nie wiedzieli czy dał i co dał??? :shock:


Tak, czasem daje tak aby Go dalej szukać i bedąc pochwyconym samemu pochwycić, czy w małym czy duzym.

Ostanio doczytałem sie według Pawła że Darem Boga jest także stan małżeński jak tez bez małżonka. Podbudowało mnie to bo od dawna uwazałem że dary Ducha Świetego to nie tylko te kilka "wielkich" znanych i wymienianych, ale nawet to że się lubimy z sąsiadem, lub że nie.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 12, 2006 10:21 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Opieram się na tekście z Kor. I stwierdzam, że jak dotąd nie poznałam zadnego polskiego chrześcijanina, który by miał choć jeden
z wymienionych darów( no, może oprócz powszechnego daru języków, o ile są uatentyczne).
Oczywiście, było dużo krzyku, gadania, nauczania na ten temat, dużo modlitw, ale tak naprawdę...nikt z moich chrześcijanskich ( polskich) znajomych w praktyce niczego nie zdziałał.

Oczywiście, można się pocieszać, że darem jest szczerość( :wink: no, nie zawsze to można znazwać "darem"), spolegliwość czy umiejętność pieczenia ciast, ale mi chodziło bardziej o te "typowe" dary Ducha.

Czy sądzicie,że Bóg daje tak,byśmy nie wiedzieli czy dał i co dał???

Nie, wcale tak nie sądzę. Myślę, że gdybym naprawdę jakiś taki dar od Boga otrzymała, wiedziałabym o tym. Najprostsza odpowiedź brzmi: nie otrzymałam żadnego daru z tych wymienionych w Koryntian. Tym bardziej, że próbowałam je "praktykować"( więc nie zabrakło mi ani odwagi, ani wiary , aby spróbować).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 12, 2006 3:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 3:26 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Chrzanów
:) Droga Grażyno!
Czasami człowiek nie potrafi rozpoznać w sobie jakiegoś lub jakiś darów. Jest to prawda. Ale jednak Bóg chce by każdy z nas umiał odnaleźć w sobie choć jeden z darów wymienionych w 1 Liście apostoła Pawła do zboru w Koryncie. Ale nie warto zaprzestawać szukania w sobie darów, jeśli sama nie potrafisz ich odnaleźć to warto prosić w modlitwie naszego Najwyższego Ojca, aby pomógł Tobie je odnaleźć. A na pewno Bóg Ciebie nakieruje na Twój dar. Nie bój się także prosić innych chrześcijan by się z Tobą modlili. A na pewno sama poznasz jakim Ciebie Bóg obdarzył darem. Niech Ciebie Bóg prowadzi i błogosławi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 12, 2006 4:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Adam, to jakie masz dary?
Wydaje mi sie, ze kazdy z nas jest czyms obdarowany, bez wyjatkow, ale wcale nie musimy umiec nazywac tych darow po imieniu. Czasem u kogos jakis dar manifestuje sie szczegolnie mocno i potrafi go nazwac, ale ci, ktorzy nic w sobie specjalnego nie widza, wcale nie musza od razu z tego powodu wpadac w diabelskie potepienie.
Jak sie myle to mnie poprawcie :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 12, 2006 4:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Powiedz mi Papkinie, gdzie w biblii znajdujesz słowa o jakimś nauczaniu o rozpoznawaniu darów Boga w sobie?

Ja raczej to aby sie modlić, prosić itd... .

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 12, 2006 5:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Drogi Papkinnie!

O dary mamy zabiegać, fakt. Ale to jeszcze nie znaczy, że Bóg m u s i koniecznie dać każdemu jakiś dar z Kor.

Niemniej dziękuję za rady.
Z Bogiem: G.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 12, 2006 9:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 3:26 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Chrzanów
Droga Grażyno!
Masz racje,ale także Bóg chce byśmy jakiś dar mieli, tak samo jak jest to powiedziane w przypowieść o talentach. On każdego z nas w jakiś dar wyposażył i chce byśmy go pomnażali. Ale ok nie będę Ciebie usilnie przekonywać do swoich racji zostań z Bogiem


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL