www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt maja 10, 2024 10:59 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 347 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 02, 2008 5:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
izraelita napisał(a):
Jako pierwszy otrzymal ja Jezus i przekazal po swojej smierci ludziom duchowym wraz ze swoim Duchem. Moc odpuszczania grzechow to prerogatywa Ojca, przekazana na ziemi Jego ludzkiemu Synowi, aby posiadl ja na zawsze i mogl przekazywac innym ludziom -podobnym duchowo do Niego - narodzonym w Nim.

:shock: Klapa! Kompletna klapa! Ewangelizacja to nie jest moc odpuszczania grzechów, bo grzechy przeciwko Bogu odpuszcza wyłącznie Bóg. Dlatego Jezus odpuszczał grzechy jako Bóg Wcielony czyli Syn Człowieczy i Syn Boży zarazem. Jezus nie powiedział, że Syn Człowieczy dostał władzę odpuszczania grzechów jako "duchowy człowiek" - to jest wypaczanie tekstu Pisma. On powiedział, że ma taką władzę na ziemi. A jak sam twierdził, był Bogiem w ciele:

"Odpowiedział Jezus: Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: Jest naszym Bogiem, ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy - kłamcą. Ale Ja Go znam i słowa Jego zachowuję. Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień - ujrzał (go) i ucieszył się. Na to rzekli do Niego Żydzi: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś? Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem. Porwali więc kamienie, aby je rzucić na Niego. Jezus jednak ukrył się i wyszedł ze świątyni" [Jan 8:54-59]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 02, 2008 9:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 1:01 am
Posty: 141


Ostatnio edytowano Pt lut 01, 2008 7:52 pm przez izraelita, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 02, 2008 10:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
izraelita napisał(a):
Bog pokazuje nam ludzi, ktorym nie powinnismy glosic ewangelii i tym ich grzechy sa zatrzymane-przez Boga- oraz tych ktorym to my musimy glosic Ewangelie i tym grzechy sa odpuszczone przez Boga-dzieki naszej odpowiedzialnej i swiadomej sluzbie w mocy Ducha Swietego.


nie to, żeby to było ważne, ale nakaz/przywilej głoszenia ŁASKI ZBAWIENIA każdemu człowiekowi nie polegał na dokonywaniu wstępnego sądu "kto jest tego godzien"... :wink:

a "prawo zatrzymania grzechów" z [J.20:22-23] nie ma przecież nic wspólnego z dawaniem prawa do wstępnego osądu: którym to ludziom rzekomo nie powinniśmy głosić...

Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. 47. A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. 48. Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym. J. 12:46-48 BT

- dopiero odrzuciwszy ŁASKĘ ZBAWIENIA jest się osądzonym...a jak mają uwierzyć skoro ktoś zdecyduje, że nie należy im głosić??? do kogo prawo SĄDU należy?

Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony. (14) Jakże więc mieli wzywać Tego, w którego nie uwierzyli? Jakże mieli uwierzyć w Tego, którego nie słyszeli? Jakże mieli usłyszeć, gdy im nikt nie głosił? (15) Jakże mogliby im głosić, jeśliby nie zostali posłani? Jak to jest napisane: Jak piękne stopy tych, którzy zwiastują dobrą nowinę! (16) Ale nie wszyscy dali posłuch Ewangelii. Izajasz bowiem mówi: Panie, któż uwierzył temu, co od nas posłyszał? (17) Przeto wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa. Rz.10:11-17 BT

ciekawe, gdzie w Biblii jest nakaz dokonywania "wstępnej selekcji" tych, którzy ewentualnie są godni usłyszenia "Dobrej Nowiny o Drodze, Prawdzie i Życiu"?

ale to taki malutki szczegół ... 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 02, 2008 11:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 1:01 am
Posty: 141


Ostatnio edytowano Pt lut 01, 2008 7:51 pm przez izraelita, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 03, 2008 12:07 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
izraelita napisał(a):
Drogi smoku oczywiscie, ze to Bog (takze Syn Bozy) dzis odpuszcza ludzkie grzechy, ale z waznym udzialem duchowych ludzi, nasladowcow Jezusa, ktorzy od Niego otrzymali Ducha Swietego. Oni obciazeni sa obowiazkiem gloszenia Ewangelii o odpuszczaniu grzechow i odpowiedzialnoscia za zdobywanie grzesznikow dla Boga poprzez gloszenie im laski - mozliwosci odpuszczenia grzechow przez Boga.

Drogi izraelito, stosujesz żonglerkę pojęciami. Dobra Nowina o możliwości odpuszczenia grzechów nie stanowi sama w sobie odpuszczenia grzechów. Grzechy odpuszcza wyłącznie Bóg, a człowiek nie ma w tym odpuszczeniu żadnego udziału. Owszem, głosząc Ewangelię przedstawiamy grzesznikom drogę do odpuszczenia grzechów przez Boga w Chrystusie, ale nie oznacza to, że to MY odpuszczamy im grzechy. My możemy odpuścić grzechy naszym winowajcom, a moc do tego daje Duch Święty. Jeśli jednak odpuszczamy, to powinniśmy pamiętać, że Bóg już im odpuścił, i dlatego są (a nie "będą") im odpuszczone.

izraelita napisał(a):
Bog pokazuje nam ludzi, ktorym nie powinnismy glosic ewangelii i tym ich grzechy sa zatrzymane - przez Boga - oraz tych ktorym to my musimy glosic Ewangelie i tym grzechy sa odpuszczone przez Boga - dzieki naszej odpowiedzialnej i swiadomej sluzbie w mocy Ducha Swietego. Trzeba miec zla wole, zeby mi imputowac ze cos innego sugeruje

Sugerujesz coś, co jest wprost sprzeczne z Wielkim Nakazem Misyjnym, wprowadzanym przez życie przez Pawła, który głosił Ewangelię wszystkim, a nie wybranym, którym grzechy zostały zatrzymane:

"I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu" [Mar. 16:15]

"(...) jeśli tylko wytrwacie w wierze, ugruntowani i stali, i nie zachwiejecie się w nadziei, opartej na ewangelii, którą usłyszeliście, która jest zwiastowana wszelkiemu stworzeniu pod niebem, a której ja, Paweł, zostałem sługą" [Kol. 1:23]

Zatrzymanie grzechu i odpuszczenie grzechu w Jana 20:21-23 nie mają związku z głoszeniem ewangelii jednym grzesznikom, a innym nie. Ale ten temat był już omawiany w wątku zatytułowanym "Jan 20:21-23".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 03, 2008 12:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
gdzie w Biblii jest nakaz dokonywania "wstępnej selekcji" tych, którzy ewentualnie są godni usłyszenia "Dobrej Nowiny o Drodze, Prawdzie i Życiu"? :idea:


bo w J. 20:21-23 tego nie widzę...ani w Mt.7:6

ps: możnaby natomiast wyjaśnić, co to były: "psy i świnie" oraz jakie to rzeczy "święte" i cenne jak "perła" nie powinny stać się udziałem "psów i świń"

-bo psy miały swoją "złą sławę" w Pismach
-podobnie jak świnia-"nieczyste zwierzę"

pytanie: "co czyni człowieka nieczystym"? "co go kala"? i o jakiej nieczystości wciąż czytamy w Nowym Testamencie i kogo ona dotyczy?


tych, co nigdy jeszcze nie usłyszeli, bo ktoś ich uzanł za niegodnych?

czy tych, którzy:
- "choć Boga poznali, nie oddali Mu chwały, lecz znikczemnieli w swoich myślach"?
-zasiedlili "świątynię Boga bożkami"?
-ci "którzy idą za ciałem w nieczystej żądzy i pogardę okazują Władzy, zuchwalcy, zarozumialcy, którzy nie wahają się przed wypowiadaniem bluźnierstw na 'Chwały'. "?
- nie zadają śmierci temu, "co jest przyziemne w /ich/ członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości"?

A zatem proszę was, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście dali ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Bogu przyjemną, jako wyraz waszej rozumnej służby Bożej. 2 Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe.
3 Mocą bowiem łaski, jaka została mi dana, mówię każdemu z was: Niech nikt nie ma o sobie wyższego mniemania, niż należy, lecz niech sądzi o sobie trzeźwo - według miary, jaką Bóg każdemu w wierze wyznaczył...
Rz. 12:1-21

cóż, w-g mnie Rz.12 wersety 1-3 pokazują dzięki czemu nowonarodzeni mogą i "będą umieli" rozróżnić WOLĘ BOGA, a dalej następuje opis szczegółowy tego, co to jest "WOLA BOŻA"

...bez jakiś magicznych znaczeń co by to mogło być ta "Wola Boża"...jest ona jasna i czytelna!

niewiele tutaj o preselekcji tych, którym mamy głosić ewangelię...
ale to znowu szczegół taki...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 03, 2008 1:27 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 1:01 am
Posty: 141
Odpowiedz w temacie "Jan 20:21-23"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 03, 2008 8:44 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
izraelita:

Cytuj:
O co ta walka-dla zasady :? :( ?
Pognebic biednego (a moze strasznego :twisted: ) heretyka ?

JJ gdzie ja napisalem, ze ksieza maja wladze odpuszczania grzechow i ze ludzie moga sobie te wladze nawzajem przekazywac ? To nieuczciwa sugestia nie sadzisz ? Ale coz Pan cie sadzi :( nie ja.



Gdybys glosil Ewangelie, wspieralbym cie calym sercem, co robilem poczatkowo, zanim się zorientowalem, ze lepisz sobie boga na swoj obraz i podobienstwo.
Ale ty glosisz inna ewangelie, te, która neguje Boskosc Pana Jezusa, zaprzecza Bozemu Slowu i wypacza nauke Apostolow, co ci udowodniono wielokrotnie.
Jest to bardzo niebezpieczna filozofia oparta na prawach materii, a nie na Chrystusie.
Nawroc się poki czas, bo Pan Jezus przyjdzie wkrotce!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 03, 2008 4:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 1:01 am
Posty: 141


Ostatnio edytowano Pt lut 01, 2008 7:50 pm przez izraelita, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 03, 2008 5:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
izraelita:


Cytuj:
Moj Bog jest Nieograniczony i Jeden. Jest Bogiem w trzech Osobach Nierozdzielnych od Siebie i Wszechmocnych, choc nie bedacych Soba. Moj Pan jest Jedna z Osob Jednego Boga w dwoch naturach roznych i zjednoczonych ze soba.
Jest Wszechmogacym Bogiem JHWH i przemienionym, doskonalym czlowiekiem wladajacym Niebem i Ziemia z woli Ojca. Przyjdzie w pelni Swojej potegi boskiej i ograniczonosci cielesnej i stanie na gorze Oliwnej w slupie ognistej Chwaly, tak, ze ujrza go wszystkie narody. Unizyl sie i przyjal pusta nature ludzka i stal sie czlowiekiem nie poprzez zawlaszczenie ludzkiego wnetrza dla Siebie i pozostawienie czlowiekowi tylko jego genow , ale poprzez przylaczenie ograniczonej natury ludzkiej(z cialem, dusza i duchem) do nieograniczonej natury boskiej, ktora to nature ludzka wpierw udoskonalil w cierpierniu i przekazal jej wladze nad swoja boskoscia, uczyniwszy zwyczajnego zydowskiego mezczyzne Wszechmogacym Bogiem wszechswiata. Chyle moje kolana przed Bogiem Izraela-Synem Boga=Wszechmogacym JHWH-prawdziwym czlowiekiem Jezusem Chrystusem synem Marii moim Panem i Zbawicielem i poddaje sie Jego ,a nie Twojemu ,ani zadnemu ludzkiemu, osadowi.


Podobnie jak moj, z ta jednak roznica, ze mój Pan przyszedl jako Bog w ciele.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 03, 2008 5:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 1:01 am
Posty: 141


Ostatnio edytowano Pt lut 01, 2008 7:49 pm przez izraelita, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 03, 2008 6:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Cytuj:
To dlaczego nie stworzyl sobie Syn Bozy ludzkiego ciala z prochu ziemi, po co byla Mu matka ?



A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka... Mt. 1:16-22 BT :lol:

"Tajemnica ta, ukryta od wieków i pokoleń, teraz została objawiona Jego świętym, 27 którym Bóg zechciał oznajmić, jak wielkie jest bogactwo chwały tej tajemnicy pośród pogan. Jest nią Chrystus pośród was - nadzieja chwały. 28 Jego to głosimy, upominając każdego człowieka i ucząc każdego człowieka z całą mądrością, aby każdego człowieka okazać doskonałym w Chrystusie." Kol. 1:26-28 B :lol:


"Chcę bowiem, abyście wiedzieli, jak wielką walkę toczę o was, o tych, którzy są w Laodycei, i o tych wszystkich, którzy nie widzieli mnie osobiście, 2 aby ich serca doznały pokrzepienia, aby zostali w miłości pouczeni, ku /osiągnięciu/ całego bogactwa pełni zrozumienia, ku głębszemu poznaniu tajemnicy Boga - /to jest/ Chrystusa. 3 W Nim wszystkie skarby mądrości i wiedzy są ukryte. " Kol. 2:1-3 BT :lol:

"Albowiem Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie. 33 O głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga! Jakże niezbadane są Jego wyroki i nie do wyśledzenia Jego drogi! 34 Kto bowiem poznał myśl Pana, albo kto był Jego doradcą? 35 Lub kto Go pierwszy obdarował, aby nawzajem otrzymać odpłatę?" Rz. 11:32-35 BT :lol:

" Napisane jest bowiem: Wytracę mądrość mędrców, a przebiegłość przebiegłych zniweczę. 20 Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata? 21 Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących. "1Kor. 1:19-21 BT :lol:

a jak Bóg mógł przestać być Bogiem i pozbawić się "na jakiś czas" SWOJEJ BOSKOŚCI?
to Bóg może raz być Bogiem, a raz może przestawać nim być?

Wiele Ty uczyniłeś swych cudów, Panie, Boże mój, a w zamiarach Twoich wobec nas nikt Ci nie dorówna. I gdybym chciał je wyrazić i opowiedzieć, będzie ich więcej niżby można zliczyć. 7 Nie chciałeś ofiary krwawej ani obiaty, lecz otwarłeś mi uszy; całopalenia i żertwy za grzech nie żądałeś. Wtedy powiedziałem: Oto przychodzę; w zwoju księgi o mnie napisano... Ps 40:6-8 BT

a ofiara miała być DOSKONALSZA...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 03, 2008 6:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
izraelita:

Cytuj:
Wytlumacz mi :przyszedl jak matrioszka w matrioszce (ze uzyje slangu smoka )?

Co tu tlumaczyc? Bog stal się cialem, Slowo cialem się stalo. Pelny Bog w pelnym ciele. To ty produkujesz zdeformowane matrioszki o wygladzie Brezniewa, który nie potrawi wypelnic bez reszty malenkiego Putina.

Cytuj:
Zawlaszczyl ludzka nature dla siebie swoja moca ?

Jak to zawlaszczyl? Gdzie ty widzisz konflikt natur? Myslisz materialnie, żeby nie powiedziec cielesnie.
Cytuj:
Co wtedy stalo sie z ludzka natura Jezusa, kim ona byla, gdy On byl w srodku...

... i znowu matrioszka. Ludzka natura, nie adamska, ale wolna od grzechu istniala w kompletnej symbiozie z natura Boska, w doskonalej harmonii i jednosci woli i czynow, albo chcenia i wykonania, jesli tak wolisz.
Cytuj:
-co z ludzka wolnoscia?

Z jaka wolnoscia? Czy chodzi ci o wolnosc od grzechu? Bo nie myslisz chyba, ze czlowiek „naturalny” jest wolny od grzechu? A jeśli wolnosc do czynienia wszystkiego, lacznie z grzechem, jest naturalna czlowiekowi, to nie jest już wolnosc, ale niewola.
Cytuj:
Co to w ogole jest ludzka natura dla Ciebie ? Cialo ludzkie ?

Natura, to Adam. Natura wolna – to Jezus, Syn Czlowieczy i wszyscy ci, których wybral, zanim stworzyl niebo i ziemie.
Cytuj:
To dlaczego nie stworzyl sobie Syn Bozy ludzkiego ciala z prochu ziemi, po co byla Mu matka ?

Dlatego, ze prochem ziemi zywi się waz, a to, co się poczelo w lonie Marii, było swiete, prochem nigdy nie bylo i w proch się nie obrocilo.
Cytuj:
Bo moj Pan i Bog przyszedl jako czlowiek- w naturze ludzkiej-a to cos wiecej niz w ciele ludzkim( i oto Janowi chodzi w Jego liscie).

Tak, to jest cos wiecej niż w liscie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 03, 2008 9:00 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Izraelito, po przeczytaniu pytań zadanych przez Ciebie w ostatnim poście ostrzegam Cię, że jeśli Twoje spekulacje filozoficzne, które nie prowadzą dyskusji z żadnym budującym kierunku, nie zostaną zakończone, zostaniesz przeniesiony do Archiwum z własnym wątkiem. Jeśli Twoje spekulacje nie poparte konkretnymi fragmentami Pisma będą się rozlewać na inne wątki, dostaniesz zakaz opuszczania wątku stworzonego specjalnie dla Ciebie. A jeśli go złamiesz, zostaniesz usunięty z forum.

Ulica Prosta nie może przerodzić się w Ulicę Krzywą dlatego, że któryś w użytkowników posiada nieodpartą chęć pisania kilometrowych wpisów na tematy, które w Biblii po prostu nie zostały wyłożone. To nikogo nie buduje, a zmusza kilka osób do udzielania kolejnych odpowiedzi, choć mogłyby one zająć się innymi tematami służącymi duchowemu wzrostowi wierzących.

Nie oczekuję od Ciebie odpowiedzi, tylko podporządkowania się regulaminowi i woli Admina. Howgh.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 03, 2008 9:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 1:01 am
Posty: 141


Ostatnio edytowano Pt lut 01, 2008 7:48 pm przez izraelita, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 347 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL