www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 8:52 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 282 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 05, 2010 11:45 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Syn Marnotrawny napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Bo dopóki nie stworzysz czegoś z niczego jak to uczynił Bóg, i nie dowiedziesz, że jesteś Mu równy, nie masz kompetencji do osądzania Boga. Do takich prostych wniosków można dojść nawet bez czytania "mojej książki".

A niby dlaczego mam przyjąć, że świat powstał ex nihilo?

Bo wszystko na to wskazuje, z fizyką i biologią molekularną włącznie. Wystarczy się chwilkę zastanowić bez antychrześcijańskiego zacietrzewienia. Skąd sie wzięła na ziemi pierwsza komórka, będąca tworem logicznie działającym, zawierającym logiczną informację i mogąca działać wyłącznie jako cały system?

Wieczność materii przeczyłaby fizyce. Nie sądzisz, że wiecznie świecące słońce powinno się było już dawno wypalić? Jak widzisz, nie argumentuję w tej chwili na podstawie koncepcji zawartej w Biblii, tylko na podstawie faktów, z których należy wyciągać rozsądne wnioski - nawet, gdyby nie odpowiadały Twojemu światopoglądowi.

Teoria, że materia jest Bogiem, jest jeszcze bardziej dziwaczna od tej poprzedniej. Materia sama z siebie nie jest źródłem inteligentnej informacji, więc musi istnieć coś, co tę informację wytworzyło i nie jest materią. W dodatku, to coś musiało ją wytworzyć na samym początku w pierwszym DNA pierwszej komórki.

Owszem, Biblia mówi o tym, do czego dochodzi fizyka i biologia molekularna - ale to nic dziwnego, jeśli ową inteligentną przyczyną jest Bóg Biblii. Którego osądzić możesz dopiero wtedy, gdy udowodnisz, że jesteś Mu równy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 25, 2010 7:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
http://www.youtube.com/watch?v=Jf4E9Wqt ... re=related

warto obejrzeć, twoja wiara w Stwórcę wzmocni się, usłyszysz o rzeczach, których próżno szukać na Discovery, National Geografic, etc.
link prowadzi do 1 części, wszystkich jest 11, razem ok 110 min.

edit:
tytuł: 100 POWODÓW dla których ewolucja jest głupia
autor: Kent Hovind


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 27, 2010 8:25 am 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
filmik był reklamowany zaledwie dwie strony temu,
jest śmieszny, bo wykładowca ma poczucie humoru,
ale merytorycznie jest kiepski jak sanki w lato


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 27, 2010 9:10 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Szukający Sceptyk napisał(a):
filmik był reklamowany zaledwie dwie strony temu,
jest śmieszny, bo wykładowca ma poczucie humoru,
ale merytorycznie jest kiepski jak sanki w lato


U wykładowcy najwazniejsze to poczucie humoru ;)

A dlaczego argumenty są jak bałwanek w lecie? Nie znam się to i ciekaw jestem :)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 27, 2010 9:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Syn Marnotrawny napisał(a):
A dlaczego argumenty są jak bałwanek w lecie? Nie znam się to i ciekaw jestem :)

A co, chciałbyś wzmocnić swoją niewiarę w Stwórcę? :wink:

Merytorycznie są tam pewne błędy, ale trudno powiedzieć, żeby całość była merytorycznie kiepska. Np. teoria Wielkiego Wybuchu została potwierdzona doświadczalnie przez Arno Penziasa w roku 1978 (za co otrzynmał nagrodę Nobla). I nie zajmuje się tym, co wybuchło ani tym, co było przedtem, ponieważ to jest już obszar dyskusji o charakterze religijnym, jak stwierdził sam Stephen Hawking. Dlatego dyskusji o tym, co (lub kto) spowodowało Wielki wybuch nie należy mylić z samą teorią Wielkiego Wybuchu.

Natomiast cały wykład skłania do przemyśleń na temat sensowności samej teorii ewolucji w znaczeniu makroewolucyjnym. I bardzo dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 27, 2010 10:12 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
A co, chciałbyś wzmocnić swoją niewiarę w Stwórcę? :wink:


Wierzę w to co widzę i doświadczam a nie w to co ktoś, kiedyś, gdzieś, z jakiegoś powodu... powiedział lub napisał ;)
Zastanawiam się też czy to ma jakieś większe znaczenie czy było tak czy siak lub czy jest trzech czy jeden ;) czy może jednotrzech a może nawet trzech ale jednak jeden :). Cieszę się, że jestem wolny od tego typu sporów :)

Pozdrawiam serdecznie

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Ostatnio edytowano Wt kwi 27, 2010 12:32 pm przez Syn Marnotrawny, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 27, 2010 11:01 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
SM napisał(a):
Wierzę w to co widzę i doświadczam

Nieprawda. Wierzysz w wiele rzeczy, których nie jesteś w stanie zobaczyć ani sprawdzić. Bez takiej wiary nie byłbyś w stanie normalnie funkcjonować. Po prostu pewne treści, w które wierzysz i ludzie, którym ufasz, nie dotykają Twojego światopoglądu i nie stawiają Cię przed ostatecznym wyborem dotyczącym wieczności, który Ci się nie podoba. Ale brak wyboru też będzie wyborem. To, co "ktoś powiedział lub napisał", posiada mnie tylko silne przesłanki, żeby w to uwierzyć (mówimy o Słowie Bożym), ale również działa dokładnie tak, jak tam jest napisane. Od sporów możesz być wolny, ale w sumie Twoja wolność jest pozorna. Jesteś niewolnikiem grzechu i śmierci w każdym sensie. I tego nie zmienisz. Chyba, że uwierzysz. Wybór należy do Ciebie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 27, 2010 12:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
Od sporów możesz być wolny, ale w sumie Twoja wolność jest pozorna. Jesteś niewolnikiem grzechu i śmierci w każdym sensie. I tego nie zmienisz. Chyba, że uwierzysz. Wybór należy do Ciebie.

Oj Smoku ewangelizatorze :). To chyba jednak Twój pogląd. Pozwól, że zostanę przy swoim i mojej pozornej wolności w pogladach i do życia w grzechu. Z czego wynika to straszenie piekłem jesli nie będę miał takich poglądów jak Ty? Z troski? Jeśli tak to dziękuję :) Troska i współczucie to dobra sprawa i sprawia, że jesteś na dobrej drodze :)

Pozdrawiam serdecznie

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 27, 2010 12:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
Nieprawda. Wierzysz w wiele rzeczy, których nie jesteś w stanie zobaczyć ani sprawdzić. Bez takiej wiary nie byłbyś w stanie normalnie funkcjonować.


Prawda nieprawda ble ble ble ;) Oczywiście nie byłem na księżycu ale jak zechcę to mogę sprawdzić, że się da. W tym sensie szanuję doświadczenie, które dla każdego jest subiektywne. Może własnie każdy z nas ma SWOJĄ drogę. Jeden doświadcza coś u Jehowych inny u Trynitarzy a jeszcze inny w niepoznawalnym Tao ;)

Szacuneczek

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 27, 2010 2:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
"Jak zechcę to mogę sprawdzić" - to jest dopiero bla, bla, bla. Dobrze wiesz, że nie możesz sprawdzić wszystkiego, w co wierzysz, bo by Ci życia na to nie starczyło. Sprowadzanie rozmowy do poziomu dziecinnych przekomarzań niczego nie rozwiązuje. A co do drogi, to "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie" [Jan 14:6]. Albo to jest prawda, albo nie. I każdy się o tym przekona prędzej czy później.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 27, 2010 2:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Syn Marnotrawny napisał(a):
A dlaczego argumenty są jak bałwanek w lecie? Nie znam się to i ciekaw jestem :)

Długo opowiadać. Np. Hovind przedstawia problem Wenusa, który krąży w odwrotną stronę, ale udaje, że nie wie, że istnieją hipotezy wyjaśniające ten fakt, na pewno prostsze niż odwołanie się do Boga.

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 27, 2010 5:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
A co do drogi, to "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie" [Jan 14:6]. Albo to jest prawda, albo nie. I każdy się o tym przekona prędzej czy później.


Katolicy heretycy i z tym sobie poradzili :) Zbawisz się w każdej religii choć zawsze przez i za pośrednictwem Chrystusa :) (tak w szerokim uproszczeniu)
A oczywiście każdy się przekona z tym że po co ludzi straszyć a wręcz grozić :) ALbo po mojemu i tak jak ja albo robak, ciemnica, chleb i woda... to dość depresyjna mantra ;)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 27, 2010 6:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Smok Wawelski napisał(a):
Wierzysz w wiele rzeczy, których nie jesteś w stanie zobaczyć ani sprawdzić. Bez takiej wiary nie byłbyś w stanie normalnie funkcjonować.

To prawda. Ale nie każda wiara jest taka sama. Inna jest wiara w miłość drugiej osoby, inna jest wiara w człowieka, inna jest wiara, że Boski umysł stoi za wszechświatem, a jeszcze czymś innym jest wiara, że Bóg pragnie się z nami kontaktować. Istnieje też wiara w homeopatię, ale tej raczej nie polecasz, co nie?

Cytuj:
Albo to jest prawda, albo nie.

Fajnie, ale jak upewnić się, że to jest prawda? że Chrystus był tym kim jest w Ewangeliach? Powiesz, ze to wynika z wiary w Boga i z wiary w Chrystusa. Ale teraz pytamy o uzasadnienie tejże, gdy ktoś jej jeszcze nie posiada, a ma wątpliwości. Nie dowierzam, że sam ich nigdy nie mniewasz.

Żałóżmy, że ktoś żywi przekonanie, że prawdopodobnie istnieje umysł Boga za naszą rzeczywistością, lub siła stwórcza. Ale co dalej. Skąd czerpiesz przekonanie, że jest to osoba, która chce być ci bliska i posłała na świat Jezusa Chrystusa? Wiesz ile istnieje religii alternatywnych. Jak uważasz wiarę w to, że grupce uczniów sprzed 2 000 lat ukazał się powstały z martwych Jezus za uzasadnioną, a w twierdzenia człowieka wypowiadającego się w telewizji, że pewnego dnia jechał samochodem, zatrzymało go światło na drodze, a gdy się obudził on i jego kolega mieli pozamieniane ciuchy, nie uwierzysz jako fałszywe? Czym to się różni, bo nie dostrzegam.
Nie buduję teraz twierdzenia, że wiara w Chrystusa jest jak wiara w UFO. Moje pytanie brzmi, jak weryfikujesz prawdziwość objawień, pośród ich liczebności, wiedząc, że większość jest zdecydowanie fałszywa? (i musi taka być bo połowa z nich wyklucza się wzajemnie)

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 27, 2010 10:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
http://niewiarygodne.pl/gid,12213953,im ... caid=5a10f

ciekawe czy to doniesienie sie potwierdzi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 28, 2010 6:54 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
makabi napisał(a):
http://niewiarygodne.pl/gid,12213953,img,12213957,kat,1017185,title,Odnaleziono-Arke-Noego,galeriazdjecie.html?ticaid=5a10f

ciekawe czy to doniesienie sie potwierdzi


Gdyby wyciągać wnioski z miejsca zamieszczenia informacji to raczej na pewno się nie potwierdzi :) Apropos moja córka znalazła na strychu butka krasnoludka ;)

pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 282 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL