www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 7:47 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 08, 2006 12:03 pm 
Smok Wawelski napisał(a):
Obliczanie takich rzeczy PROCENTOWO jest pewnym naciąganiem rzeczywistości do własnej interpretacji Pism. Nie przypuszczam, żeby ilość i sposób mordowania Żydów za czasów cesarstwa można było porównać do Holocaustu. Umówmy się, że 6 milionów ofiar to nie jest milion (choć dane i opisy Józefa Flawiusza są prawdopodobnie przesadzone), a sposób i zakres eksterminacji w ogóle nie jest porównywalny.



Nie jest to zadne naciaganie - jest to zrozumienie ISTOTNEGO rozróznienia pomiędzy liczbami WZGLEDNYMI I BEZWZGLEDNYMI.

prosty przykład:
Jeśli ktoś ma 1000 złotych pensji a ktoś 10.000 i przyjdzie złodziej i temu biednemu ukradnie 1000 złotych a bogatemu 2.000 to powiedz mi - KTO poniósł większą stratę?

Widze też, że ty apoklaipsę odczytujesz dosłownie - dość ryzykowne załozenie - ale to Twoja sprawa. Skoro bestia ma przemówić to pewnie i WYGLĄDAĆ będzie tak jak w aopkaliptycznym widzeniu - w takim razie nie ma problemów z identywikacją antychrysta. Jak przyjdzie to bedzie wygladał tak jak z widzenia. Jak wejdzie do światyni kto inny i przemówi to zapewne nie bedzie to bestia z apokalipsy.

Co zaś do okrucieństw - czy gazowanie jest okrutniejsze od krzyzowania?
Nie mnie to oceniać ale naprawdę nie widzę JAKOŚCIOWEJ róznicy pomiędzy pogromami zydów wtedy a w XX wieku.

I kolejny cytat:

Między oblężonymi srożył się głód, choroby i działy się straszne sceny rozpaczy. 115000 trupów wyprowadzono za bramy w przeciągu półtrzecia miesiąca. W końcu wyrzucano umarłych już tylko za wały lub składano w domach i takowe zamykano. Pomimo to w Świątyni codziennie zwykłe ofiary składano i kapłan trąbą z wieży wygłaszał początek i koniec sabbatu. Z murów Jerozolimy widać było krzyże w obozie rzymskim, na których Tytus kazał rozpinać jeńcówżydowskich. Codziennie po 500 Żydów w ten sposób wymordowywali Rzymianie; zabrakło nawet miejsca na stawianie krzyżów. Wielu między oblężonymi wpadło w obłąkanie

Zdrówko


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 08, 2006 12:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
hubertok napisał(a):
Nie jest to zadne naciaganie - jest to zrozumienie ISTOTNEGO rozróznienia pomiędzy liczbami WZGLEDNYMI I BEZWZGLEDNYMI.

Apelowałem do Twojego zdrowego rozsądku - jesli uważasz, że powstanie żydowskie z roku 70 ne. da się porównać z zagładą Żydów w czasie II Wojny Światowej, to najwyraźniej masz WZGLĘDNE pojmowanie ogromu zbrodni.

Cytuj:
Jeśli ktoś ma 1000 złotych pensji a ktoś 10.000 i przyjdzie złodziej i temu biednemu ukradnie 1000 złotych a bogatemu 2.000 to powiedz mi - KTO poniósł większą stratę?

Oczywiście, że biedny poniósł większą stratę. Ale problem polega na tym, że Jezus nie mówił o względności ucisku, tylko o jego wielkości [megalo]. Niepotrzebnie komplikujesz proste rzeczy. Tylko po co?

"A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone. I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą" [Mat. 24:29-30]

Czy coś takiego stało się po ucisku ze strony cesarstwa rzymskiego?

Cytuj:
Widze też, że ty apoklaipsę odczytujesz dosłownie - dość ryzykowne załozenie - ale to Twoja sprawa.

Konsekwentne stosowanie prostych reguł hermeneutyki wychodzi tylko na dobre. Pozwala między innymi unikać wymyślania własnej symboliki i dopasowywania tekstu do własnych założeń. A to jest bardzo ważne.

Cytuj:
Skoro bestia ma przemówić to pewnie i WYGLĄDAĆ będzie tak jak w aopkaliptycznym widzeniu - w takim razie nie ma problemów z identywikacją antychrysta. Jak przyjdzie to bedzie wygladał tak jak z widzenia. Jak wejdzie do światyni kto inny i przemówi to zapewne nie bedzie to bestia z apokalipsy.

Nie do końca Cię rozumiem. Jeśli nie rozumiesz tekstu, to czytaj teksty paralelne. Zwierzę to jest "człowiek niegodziwości, syn zatracenia, przeciwnik, niegodziwiec" [II Tes. 2:3-9]. Przyjdzie on za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów" [w. 9]. Określenia z Apokalipsy [bestia, zwierzę] obrazują jego charakter, a Ap. 13:2-14 doskonale pasuje do tego opisu. Prawda, że proste?

Cytuj:
Co zaś do okrucieństw - czy gazowanie jest okrutniejsze od krzyzowania? Nie mnie to oceniać ale naprawdę nie widzę JAKOŚCIOWEJ róznicy pomiędzy pogromami zydów wtedy a w XX wieku.

Przejedź się do Auschwitz. Może zobaczysz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 08, 2006 1:00 pm 
Smok Wawelski napisał(a):
Przejedź się do Auschwitz. Może zobaczysz.


Byłem na Majdanku i co nieco widzialem. Niestety aby porównać nie mogę ci zaproponować cofnięcia się w czasie o prawie 2000 lat i przejścia się po Jerozolimie w noc lub dwie po jej zdobyciu.

I caly czas mówię o wielkości a nie jakosci. Bo okreslenie PROCENTOWE też jest okresleniem odnosnie wielości a nie jakosci.


Zdrówko


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 08, 2006 1:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
hubertok napisał(a):
Byłem na Majdanku i co nieco widzialem. Niestety aby porównać nie mogę ci zaproponować cofnięcia się w czasie o prawie 2000 lat i przejścia się po Jerozolimie w noc lub dwie po jej zdobyciu.

Tu nie chodzi o przerażające widoki. Tu chodzi o stworzenie beznamiętnej, perfekcyjnej fabryki śmierci mającej za zadanie upodlenie i eksterminację całego narodu za to, że istnieje, a nie za to, że się zbuntował przeciwko okupantowi. Dziwię się trochę, że nie dostrzegasz różnicy w ilości i w jakości.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 08, 2006 2:14 pm 
Smok Wawelski napisał(a):
Tu nie chodzi o przerażające widoki. Tu chodzi o stworzenie beznamiętnej, perfekcyjnej fabryki śmierci mającej za zadanie upodlenie i eksterminację całego narodu za to, że istnieje, a nie za to, że się zbuntował przeciwko okupantowi. Dziwię się trochę, że nie dostrzegasz różnicy w ilości i w jakości.


Troche odbiegamy od tematyki - ale obozy były NIE TYLKO dla zydów - także dla wszystkich pod-ludzi.
smiem twierdzić że większość antysemityzmu w kazdym narodzie ma podłoze EKONOMICZNE a nie religijne. I tępiono ich za to że byli majetni, zaradni i pozyczali na procent - czyli "kradli ludziom czas" który nalezy do Boga - Ci przeklędzi Żydzi-lichwiarze...

WIększość pogromów od czasów średniowiecza miała własnie takie podłoże - bo to sprytny pomysł napaść lichwiarza, pobić i spalić skrypty dłużne...

Zdrówko


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 08, 2006 2:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
hubertok napisał(a):
Troche odbiegamy od tematyki - ale obozy były NIE TYLKO dla zydów - także dla wszystkich pod-ludzi. smiem twierdzić że większość antysemityzmu w kazdym narodzie ma podłoze EKONOMICZNE a nie religijne. I tępiono ich za to że byli majetni, zaradni i pozyczali na procent - czyli "kradli ludziom czas" który nalezy do Boga - Ci przeklędzi Żydzi-lichwiarze...

Rzeczywiście odbiegamy od tematu wątku, więc sprawę antysemityzmu zostawmy na kiedy indziej. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: re
PostNapisane: Pn maja 08, 2006 8:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 26, 2005 2:31 pm
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
Smok Wawelski napisał(a):
Tunia03 napisał(a):
Zapominasz, że on jest kłamcą i ojcem kłamstwa, więc jego zapewnienia o dawaniu władzy, komu chce, nie muszą być prawdą.

Niesądze,żeby szatan w tym wypadku skłamał Jezusa wiedząc,że jest synem Bożym i wie takie rzeczy.Gdyby skłamał Jezus zaraz by to wyłapał i powiedział mu-jak chcesz mi dać coś, co nie należy do ciebie? Jezus wiedząc że świat i wszystkie jego bogactwa należą do szatana odpowiedział,że nie odda mu pokłonu nawet dla tych bogactw,bo tylko Bogu należy oddawać pokłon.
Cytuj:
[/Nikt nie ma żadnej władzy, jeśli mu nie zostanie dana z góry [Jan 19:11]. Bóg ma plan i czyni na Ziemi to, co chce [Dan. 4:31-32 ]
Tak władzę i świat wraz z bogactwami szatan otrzymał w prezencie od Boga, bo Bóg czyni na ziemi to co chce.Czyli zostawił nas z wygłodniałą bestią.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: re
PostNapisane: Pn maja 08, 2006 9:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Tunia03 napisał(a):
Niesądze, żeby szatan w tym wypadku skłamał Jezusa wiedząc, że jest synem Bożym i wie takie rzeczy. Gdyby skłamał Jezus zaraz by to wyłapał i powiedział mu - jak chcesz mi dać coś, co nie należy do ciebie? Jezus wiedząc że świat i wszystkie jego bogactwa należą do szatana odpowiedział, że nie odda mu pokłonu nawet dla tych bogactw, bo tylko Bogu należy oddawać pokłon.

Tuniu, a z jakiego przekładu wzięłaś słowa Jezusa, które wytłuściłem w Twojej wypowiedzi?

Gdybyś mi jeszcze zacytowała jakieś słowa Pana Boga, w których oddaje diabłu władzę nad światem, byłbym Ci wdzięczny. To jest na tyle wazny moment, że gdzieś w Biblii powinien być zanotowany... :)

Cytuj:
Tak władzę i świat wraz z bogactwami szatan otrzymał w prezencie od Boga, bo Bóg czyni na ziemi to co chce. Czyli zostawił nas z wygłodniałą bestią.

Tuniu, na tym forum trzeba mieć argumenty. Powinny one pochodzić z Biblii. Mantrowanie mnie nie interesuje, bo nie jestem ani buddystą, ani hinduistą.

Władza zawsze należała do Boga i nie oddał jej ani na chwilę:

"A po upływie dni ja, Nebukadnesar, podniosłem oczy ku niebu; a gdy znowu rozum mi powrócił, wtedy błogosławiłem Najwyższego, a Żyjącego wiecznie chwaliłem i wysławiałem, gdyż jego władza jest władzą wieczną, a jego królestwo z pokolenia w pokolenie. A wszyscy mieszkańcy ziemi uważani są za nic, według swojej woli postępuje z wojskiem niebieskim i z mieszkańcami ziemi. Nie ma takiego, kto by powstrzymał jego rękę i powiedział mu: Co czynisz?" [Dan. 4:31-32]

Po Zmartwychwstaniu Jezusa Ojciec oddał Mu wszelką władzę na niebie i na ziemi:

"A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi. Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego" [Mat. 28:18-19]

Gdy diabeł chciał zrobić krzywdę Jobowi, musiał poprosić Boga o zgodę na zakres swoich działań:

"Lecz wyciągnij tylko rękę i dotknij tego, co ma; czy nie będzie ci w oczy złorzeczył? Na to rzekł Pan do szatana: Oto wszystko, co ma, jest w twojej mocy, tylko jego nie dotykaj! I odszedł szatan sprzed oblicza Pana" [Job 1:11-12]

Bóg jest suwerenny i wszechmocny. Fakt, że posiada wpływ na zbuntowanych ludzi, nie oznacza, że ma władzę nad całym światem i dyktuje warunki. Wręcz przeciwnie. Warunki dyktuje Bóg, a szatan może zrobić tylko tyle, na ile Bóg mu pozwoli.

A eśli chodzi o to, kto jest posiadaczem całej Ziemi wraz z jej bogactwami:

"Pańska jest ziemia i to, co ją napełnia, Świat i ci, którzy na nim mieszkają" [Ps. 24:1]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 09, 2006 9:10 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
"Pańska jest ziemia i to, co ją napełnia, Świat i ci, którzy na nim mieszkają" [Ps. 24:1]


W jehowickim myśleniu i argumentowaniu jest jakiś obłęd.
Cytuje się słowa wypowiedziane przez Szatana i przyjmuje za prawdę objawioną, a zapomina o słowach samego Pana i Boga.
To jakieś kuriozum.
:lol: :lol: :lol:

Nie przypadkiem Jezus powiedział o Szatanie:
"On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa."

Tuniu, za dużo czytasz jehowickich kolorowanek i miesza się Tobie prawda z kłamstwem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 09, 2006 9:15 am 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 9:59 am
Posty: 281
Cytuj:
W jehowickim myśleniu i argumentowaniu jest jakiś obłęd.
Cytuje się słowa wypowiedziane przez Szatana i przyjmuje za prawdę objawioną, a zapomina o słowach samego Pana i Boga.
To jakieś kuriozum.


Ech - iluż to charyzmatyków łyka bez zastrzeżeń bardzo podobną wersję - szatan jest bogiem tego świata i zabiera nam wszystko co w tym świecie najważniejsze - pieniąchy, zdrowie, powodzenie. Ale Bóg - chociaż sam nic nie może z nim zrobić - dał nam kluczyk - imię swojego Syna, którym możemy szatanowi te wszystkie rzeczy odebrać. I być bogaci, zdrowi i szczęśliwi tu na ziemi, jeśli tylko poznamy odpowiednie duchowe prawa i zaczniemy je stosować.

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 09, 2006 9:20 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Ech - iluż to charyzmatyków łyka bez zastrzeżeń bardzo podobną wersję - szatan jest bogiem tego świata i zabiera nam wszystko co w tym świecie najważniejsze - pieniąchy, zdrowie, powodzenie. Ale Bóg - chociaż sam nic nie może z nim zrobić - dał nam kluczyk - imię swojego Syna, którym możemy szatanowi te wszystkie rzeczy odebrać. I być bogaci, zdrowi i szczęśliwi tu na ziemi, jeśli tylko poznamy odpowiednie duchowe prawa i zaczniemy je stosować.


Ech, Paulos, Ty jak zwykle dobrze piszesz, ale zaciemniasz przekaz i Tuni umknie meritum.
:lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: re
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 4:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 26, 2005 2:31 pm
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
Smok Wawelski napisał(a):
Tuniu, a z jakiego przekładu wzięłaś słowa Jezusa, które wytłuściłem w Twojej wypowiedzi?


Smoku, to akurat nie było z biblii, to tak na chłopski rozum. Jezus przecież nie odpowiedział szatanowi:co ty mi tu opowiadasz,przecież świat i jego bogactwa nie są twoje- ale odpowiedział mu,że nie odda mu pokłonu bo tylko Bogu może oddać pokłon.Więc jasna sprawa że szatan nie mógł w tym względzie okłamać Jezusa bo wiedział,że Jezus jako syn Boży wie wszystko i na takie kłamstwo zareagowałby pewnie śmiechem (czy Jezys się kiedykolwiek śmiał?),a już napewno nie oddałby mu pokłonu na jego obietnice bez pokrycia.
Cytuj:
Gdybyś mi jeszcze zacytowała jakieś słowa Pana Boga, w których oddaje diabłu władzę nad światem, byłbym Ci wdzięczny. To jest na tyle wazny moment, że gdzieś w Biblii powinien być zanotowany... :)

Nie wiem gdzie tego szukać ale jeśli kiedyś znajdę napewno wrócę do tematu.

[/quote]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL