www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 3:05 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 10, 2006 3:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
hubertok napisał(a):
Moje okreslenie Twojej zieloności nie było oceną ale stwierdzeniem faktu i pewnej logiki ludzkich wyborów. Osobiście zaś uważam, że "etykietowanie" nie jest takie TYLKO I WYŁĄCZNIE złe. Po prostu tak działa nasz umysł - wszystko systematyzuje.

Ja pisałem o szufladkowaniu niepotrzebnym, które dzieli braci na lepszych i gorszych. Sam fakt, że się od siebie różnimy w konkretny sposób, jest oczywisty i nie na tym polega problem.

Cytuj:
Ty robisz tak samo tylko może w sposób nieuswiadomiony.
Systematyzujesz na zbawiony-niezbawiony, Sprotentantyzowany bardziej-sprotestantyzowany mniej, Trynitarianin-unitarianin.... i tak dalej i tak dalej. Mozna zaprzeczać faktom, tylko po co?

Jak pisałem wyżej, problem polega na błędnym korzystaniu z systematyki, a nie na systematyzowaniu jako takim. Dlatego nie mam nic przeciwko przynależności do denominacji.

Natomiast dokonywanie podziałów wzdłuż sztucznych linii nie prowadzi do niczego. Na przykład podział na protestantów i katolików w kontekście zbawienia może służyć HUBERTOKOM I AGNOSTYKOM jako parawan do braku decyzji o nowym narodzeniu, ale nie wnosi nic nowego w sprawie narodzenia z Ducha. Tracimy czas na dyskusje o tym, czy lepszy jest protestantyzm czy katolicyzm, podczas gdy w kwestii zbawienia ten podział naprawdę niczego nie mówi, ani niczego nie wnosi. Istnieją martwi duchowo protestanci i narodzeni na nowo katolicy. A ich duchowa śmierć albo życie zależy od relacji z Jezusem, a nie od przynależności denominacyjnej. Możemyb jedynie stwierdzić, że fundamentalna doktryna protestancka o zbawieniu prowadzi do odrodzenia z Ducha, a fundamentalna doktryna KRK o zbawieniu nie prowadzi do odrodzenia z Ducha. Takie są fakty i z nimi też nie ma co dyskutować... 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 10, 2006 4:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Agnostyk napisał(a):
Jehowy też chrześcijanin. Ciekawe czy smok go za takiego uważa.

Chodzi o to, czy ktoś jest "Chrystusowy" czy nie. Smok Wawelski uważa, że tożsamość Jezusa, do którego należy "Jehowy" jest inna, niż tego Jezusa, do którego należy Smok Wawelski. Nazwa "chrześcijanin" jest tutaj drugorzędna. Chodzi o Osobę, do której się należy i która jest autorem zbawienia. O innego Pana, inną wiarę, inny chrzest i innego ducha [Ef. 4:1-6]. Czyli o inną rzeczywistość w aspekcie zbawienia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 10, 2006 4:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Agnostyk napisał(a):
Szukający Sceptyk napisał(a):
Znam racjonalistów - liberałów.

Jak pogrzebierz pod skórą to okazują się liberałami-lewicowcami - czyli socjaldemokratami. W USA takich liberałów są miliony. Nawet ci którzy uważają się za "prawdziwych liberałów" zaczeli nazywać się libertarianami.
Zdrówko


Hehe. Libertarianizm to po prostu najbardziej skrajny, konsekwentny rodzaj liberalizmu i tyle. U nas taki odcień stanowi UPR ze swym konserwatywno-liberalnym obliczem które doskonale wpisuje się w początki całego europejskiego liberalnego nurtu politycznego.

Zdrówko

Edit:
P.S. Zajrzałem na Twoją stronę, widzę że piszesz całą pracę doktorancką na temat Hayek'a a i witryna \Bez uprzedzeń nie jest Ci obca. Szacuneczek. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 7:13 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Szukający Sceptyk napisał(a):
P.S. Zajrzałem na Twoją stronę, widzę że piszesz całą pracę doktorancką na temat Hayek'a a i witryna \Bez uprzedzeń nie jest Ci obca. Szacuneczek. 8)


Po wypowiedzi Itur zacznę chyba mówić do ciebie "Tatusiu" :wink:
Hayek rzeczywiście był agnostykiem i w jakiś sposób oddziaływał na moją postawę intelektualną. ZRozumienie jego "spontaneous order" było dla mnie jak olśnienie. Darwin dokończył dzieła jesli chodzi o materię...

Pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 10:07 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
nie wiem Hubertok, jak inni filozofowie, moga wyprzedzic Jezusa i miec wiekszy wplyw na nasze ,,ksztaltowanie umyslu'' niz Jezus.

Przeciez nie ma nic cenniejszego i madrzejszego niz Jezus.
On jest centrum wszystkiego, poczatkiem ukladu wspolrzednych naszego zycia.
Nie budujac na nim, budujesz na piasku, i wszystko co zbudujesz...rozleci sie.
Jesli ktos nie buduje na wierze w Jezusa.... na posluszenstwu jemu.... nie marnuj czasu.

Wiele osob chce brzmiec madrze, umiec sie obracac w towarzystwie, znac filozofow itp... ale to nic nam nie pomorze, jesli Jezus nie bedzie Panowal nad tym wszytkim.
Filozofow bylo mnostwo (zobacz bardziej na ich zyciorysy, bo to jedynie sie liczy , a nie ich koncepcje swiata) bardziej lub mniej madrzejszych, ktorych wiedza w niwecz sie obroci.
Jezus jest jeden, i On dal przyklad swoim zyciem, doskonalym zyciem, jak mamy postepowac i co jest prawda.
Ty to wszystko wiesz,...i zwlekasz, chociaz znasz prawde.
Jesli brak ci wiary, modl sie aby Pan ci ja przydal.

Coz mi pomoze wiedza calego swiata, jesli w konsekwencji odrzuce Jezusa. Bez niego, ta cala wiedza i ,,madrosc'' jest niczym. apostol Pawel, mysle ze bardziej wyedukowany i madrzejszy od nas tu wszystkich raziem wzietych, kiedy uwierzyl w Jezusa, napisal ze cala ta jego wiedza i madrosc to smieci w porownaniu z chwala jaka jest w Jezusie.


Zycze ci wiary i Jezusa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 10:30 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
liafail napisał(a):
Filozofow bylo mnostwo (zobacz bardziej na ich zyciorysy, bo to jedynie sie liczy , a nie ich koncepcje swiata) bardziej lub mniej madrzejszych, ktorych wiedza w niwecz sie obroci.


No nie wiem - Einstein umarł a jego wiedza jakoś w niwecz się nie obróciła. Z odkryć Pasteura korzystają do dziś chrześcijanie :wink:

Jak na razie umarły chrzescijanin i ateista - obaj spokojnie spoczywają w ziemi.

Pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 10:58 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Agnostyk napisał(a):
liafail napisał(a):
Filozofow bylo mnostwo (zobacz bardziej na ich zyciorysy, bo to jedynie sie liczy , a nie ich koncepcje swiata) bardziej lub mniej madrzejszych, ktorych wiedza w niwecz sie obroci.


No nie wiem - Einstein umarł a jego wiedza jakoś w niwecz się nie obróciła. Z odkryć Pasteura korzystają do dziś chrześcijanie :wink:

Jak na razie umarły chrzescijanin i ateista - obaj spokojnie spoczywają w ziemi.

Pozdrawiam


I to wszystko co masz do powiedzenia, znowu zla wola, ja naprawde myslalem ze znasz NT, tak bardzo wczesniej na jego temat dyskutujac, a zarzucasz mi ze swiat nie jest zly, ze wiedza w niwecz sie nie obroci bo Eintain umarl, a ja cytuje biblie, i powinienes wiedziec co to znaczy ze wiedza w niwecz sie obroci, tzn, kiedy sie obroci,

A co zreszta moich slow, bo wyjeles jedno zdanie, najmniej wazne?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 11:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
liafail napisał(a):
Przeciez nie ma nic cenniejszego i madrzejszego niz Jezus.


Jesteś tego taki pewny? Są ludzie któzy tak mówią o Allahu a inni o Buddzie. Dla innych domek na przedmieściu zdrowie i kochająca rodzina... i tak dalej i tak dalej...

liafail napisał(a):
On jest centrum wszystkiego, poczatkiem ukladu wspolrzednych naszego zycia.
Nie budujac na nim, budujesz na piasku, i wszystko co zbudujesz...rozleci sie.
Jesli ktos nie buduje na wierze w Jezusa.... na posluszenstwu jemu.... nie marnuj czasu.


Siła wiary w jezusa i nawrócenia wynikają z potrzeby PRZEBACZENIA. To jest coś co działa na większość ludzi jak słońce na lód. Dlaczego Jezus ma być centrum naszego układu współrzędnych?

liafail napisał(a):
Wiele osob chce brzmiec madrze, umiec sie obracac w towarzystwie, znac filozofow itp... ale to nic nam nie pomorze, jesli Jezus nie bedzie Panowal nad tym wszytkim.


Możesz powiedzieć DLACZEGO? Ja nie stałem się agnostykiem aby błyszczeć w towarzystwie - bez żartów proszę...

liafail napisał(a):
Jezus jest jeden, i On dal przyklad swoim zyciem, doskonalym zyciem, jak mamy postepowac i co jest prawda.


Dał przykład swoim zyciem. SOkrates też. Byli tacy co się samospalili aby komunizm upadł, są tacy co prowadzą strajk głodowy. A co jest prawdą? Zgodność z faktami. Daltego wiara nie jest ani prtawdziwa ani nieprawdziwa - po prostu nie można jej sfalsyfikować. Co najwyżej można sfalsyfikować wróżki, Hagina i innych...

liafail napisał(a):
Coz mi pomoze wiedza calego swiata, jesli w konsekwencji odrzuce Jezusa. Bez niego, ta cala wiedza i ,,madrosc'' jest niczym.


DLACZEGO?

liafail napisał(a):
apostol Pawel, mysle ze bardziej wyedukowany i madrzejszy od nas tu wszystkich raziem wzietych, kiedy uwierzyl w Jezusa, napisal ze cala ta jego wiedza i madrosc to smieci w porownaniu z chwala jaka jest w Jezusie.


Czy był z niego taki medrzec nad mędrcami? zapewne ale czy był większym twardzielem od swojego nauczyciela Gamaliela? watpię... a on chyba chrześcijaninem nie został. Żydzi są dla mnie totalnym znakiem zapytania co do prawdziwości chrzescijaństwa...

Zdrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 11:25 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
no i co dalej?

Jaki bedziesz mial cel tutaj na forum? Jako Agnostyk.
Jako rzymski katolik juz probowales.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 12:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
liafail napisał(a):
no i co dalej?

Jaki bedziesz mial cel tutaj na forum? Jako Agnostyk.
Jako rzymski katolik juz probowales.


Lubię Cię i niech to bedzie jedna z przyczyn. :lol: Trochę dowiaduję się o protestantach i ich doktrynach. Jestem z ciekawości. Czasem staram się pokazać inny obraz i inne myslenie. To chyba nie zbrodnia?

Katolicyzm i prawosławie są jak dla mnie po prostu dość przekonywujace w konkurencji z innymi denominacjami (szczególnie w warstwie teologicznej i historycznej)

Zdrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 12, 2006 8:47 am 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Agnostyk napisał(a):
Szukający Sceptyk napisał(a):
P.S. Zajrzałem na Twoją stronę, widzę że piszesz całą pracę doktorancką na temat Hayek'a a i witryna \Bez uprzedzeń nie jest Ci obca. Szacuneczek. 8)

Hayek rzeczywiście był agnostykiem i w jakiś sposób oddziaływał na moją postawę intelektualną. ZRozumienie jego "spontaneous order" było dla mnie jak olśnienie. Darwin dokończył dzieła jesli chodzi o materię...

Hehe, mnie chodziło raczej o poglądy czysto polityczne ale faktycznie mozna to powiązać z pewnym spojrzeniem na społeczeństwo a nawet światopoglądem , ciekawe podejście.

Patrząc z tej strony nalezy zauważyc że twórcy liberalizmu zwracali uwagę
że socjalizm demoralizuje społeczeństwo i jest w związku z tym nieetyczny.
Jakis czas temu odwiedziła nas zatroskana sąsiadka , oto odebrali jej rentę. Pierwsza reakcja jest oczywiscie taka jak mogli skoro sie należy. Problem w tym że sie nie należało, sąsiadka wyjasniła że sprawa była załatwiona "polubownie" cokolwiek to znaczy no a teraz zrobiono kontrolę i renta przepadła. I tak to wygląda w praktyce. Nieważne że nam sie nie należy i kradniemy , to nic złego trzeba przeciez z czegos żyć..

Jak głosi pewne powiedzenie "gdy państwo zaczyna byc odpowiedzialne za ludzi, ludzie przestaja być odpowiedzialni za samych siebie".

A wystarczyło pamietać że "kto nie pracuje niech tez nie je", oraz zamiast na siłe tworzyc równośc aby wszyscy równo klepali biedę pamiętać że "biednych zawsze mieć wsród nas" bedziemy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 14, 2006 12:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Agnostyk napisał(a):
liafail napisał(a):
no i co dalej?

Jaki bedziesz mial cel tutaj na forum? Jako Agnostyk.
Jako rzymski katolik juz probowales.


Lubię Cię i niech to bedzie jedna z przyczyn. :lol: Trochę dowiaduję się o protestantach i ich doktrynach. Jestem z ciekawości. Czasem staram się pokazać inny obraz i inne myslenie. To chyba nie zbrodnia?

Katolicyzm i prawosławie są jak dla mnie po prostu dość przekonywujace w konkurencji z innymi denominacjami (szczególnie w warstwie teologicznej i historycznej)

Zdrówko

Bardzo dziwna i niebezpieczna jest ta Twoja sympatia i skłonność do bronienia tych, którzy są wg. Biblii przeciwnikami Bożymi i mają na rękach krew Jego sług. Myślę tutaj szczególnie o katolicyźmie, islamie i palestyńczykach. To tylko pokazuje że jest za tym Twoim agnostycyzmem jakiś konkretny duch, który kieruje twoje myślenie w strony, w które D. Św. nie zaprowadziłby cię. Ten duch nie ma wobec ciebie dobrych zamiarów. Miej przynajmniej świadomość że wg. biblii za każdą nauką propagandową stoi jakiś duch by zwieźć ludzi. Stając z takim w "zapasy" trzeba też mieć świadomość że taka duchowość ma parę tysięcy lat doświadczeń w zwodzeniu i bez Boga to jest nierówna walka. Taki duch najczęściej sprawia iż człowiek myśli że sam dochodzi do tych wszystkich "genialnych" odkryć przeciwnych jakoś zawsze Biblii.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 17, 2006 10:30 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Marck5 napisał(a):
Taki duch najczęściej sprawia iż człowiek myśli że sam dochodzi do tych wszystkich "genialnych" odkryć przeciwnych jakoś zawsze Biblii.


Biedni zycdzi, których "duch" tak zwodzi, że ciągle nie rozpoznali mesjasza i jakoś te ich odkrycia są "przeciwne" biblii. Głupcy idący na zatracenie...

Marcku czy te nygdy nie myślisz? zawsze stoi za tym jakiś "duch"? Trochę to zabawne...

Zdrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 17, 2006 2:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Agnostyk napisał(a):
Biedni zycdzi, których "duch" tak zwodzi, że ciągle nie rozpoznali mesjasza i jakoś te ich odkrycia są "przeciwne" biblii. Głupcy idący na zatracenie...

A zastanawiałeś się nad tym, skąd oni wezmą genealogie niezbędne do ustalenia pochodzenia Mesjasza, gdyby się miał pojawić w przyszłości? O ile wiem, wszystkie przechowywane źródła genealogiczne zginęły wraz ze zniszczeniem Świątyni w roku. 70 n.e... Jezus legitymował się sprawdzalną genealogią. Widzę, że Żydzi na forum próbują skrupulatnie to sprawdzać, ale jakoś nie widać możliwości weryfikacji pochodzenia kogokolwiek, kto ogłosiłby się Mesjaszem. Swoją drogą, prorocy zapowiadali potężną zatwardziałość serc w Izraelu. Aż do przyjścia JHWH.

"Gdyż synowie Izraela będą przez dłuższy czas bez króla i bez księcia, bez ofiary i bez posągu, bez efodu i bez terafów. Potem synowie Izraela się nawrócą i znów będą szukać Pana, swojego Boga, i Dawida, swojego króla, i w dniach ostatecznych z bojaźnią zwrócą się do Pana i jego dobroci" [Oz. 3:4-5]

"Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym. (...) W owym dniu dom Dawida i mieszkańcy Jeruzalemu będą mieli źródło otwarte dla oczyszczenia z grzechu i nieczystości. (...)  Oto nadchodzi dzień Pana, gdy będę dzielił w twoim gronie łupy odebrane tobie. I zbiorę wszystkie narody do walki z Jeruzalemem. Miasto będzie zajęte, domy splądrowane, kobiety zhańbione. Połowa miasta pójdzie w niewolę, lecz resztka ludności nie będzie usunięta z miasta. Potem wyruszy Pan i będzie walczył z tymi narodami, jak zwykł walczyć w dniu bitwy. Jego nogi staną w owym dniu na Górze Oliwnej, która leży naprzeciwko Jeruzalemu od wschodu, tak że Góra Oliwna rozpadnie się w środku na wschód i na zachód, tworząc wielką dolinę. Połowa góry cofnie się na północ, a druga połowa na południe. Wtedy będziecie uciekać do tej doliny między moimi górami, gdyż ta dolina będzie sięgała aż do Azel; a będziecie uciekać tak, jak uciekaliście przed trzęsieniem w czasach Uzjasza, króla judzkiego. Potem przyjdzie Pan, mój Bóg, a z nim wszyscy święci" [Zach. 12:10; 13:1; 14:1-5]

Ale wybawienie Izraela nie miało nastąpić w dniu bitwy, ani za pomocą wojny:

"[Tak mówi JHWH]: Lecz nad domem Judy zmiłuję się i wybawię ich przez JHWH, ich Boga, ale nie wybawię ich za pomocą łuku ani miecza, ani wojny, ani koni, ani jazdy" [Oz. 1:7]

A po trzech dniach Izrael miał zostać wskrzeszony do życia i uleczony ze swoich nieprawości:

"Chodźcie, zawróćmy do Pana! On nas rozszarpał, On nas też uleczy, zranił i opatrzy nasze rany! Po dwóch dniach wskrzesi nas do życia, trzeciego dnia podniesie nas i będziemy żyli przed jego obliczem. Starajmy się więc poznać, usilnie poznać Pana; że go znajdziemy, pewne jest jak zorza poranna, i przyjdzie do nas jak deszcz, jak późny deszcz, który zrasza ziemię!" [Oz. 6:1-3]

Ci, którzy szukają Pana na Jego warunkach, znajdują Go. Ci, którzy czynią to na własnych warunkach, nie mają szans.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 19, 2006 9:49 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smoku dlatego ja wogóle nie twierdzę, że przyjdzie jakikolwiek mesjasz. Już tyle razy miał przyjść... Tak samo jak Jezus ze swoją paruzją...

Po drugie, Zydzi Twierdzą, że jak przyjdzie mesjasz TO WSZYSCY BEĄ WIEDZIEĆ ŻE TO MESJASZ a nie tylko garstka wybranych. W końcu ma przyjść JAK KRÓL, zaprowadzić POKÓJ, jagnie ze lwem ma spać spokojnie. MESJASZ MA BYĆ PRAWDZIWY A NIE WYDUMANY. Tak więc zapewne i dowody się znajdą lub nie będą potrzebne "PO OWOCACH GO POZNAJĄ"
W końcu mesjasz ma przynieść wybawienie SWOJEMU LUDOWI. Jezus przyniósł tylko antysemickie uprzedzenia pogan obecne w kościele od poczatku (po zerwaniu z judaizmem). Zydzi jako państwo czy naród zostali zniszczeni i rozproszeni. NIE TAKIE SĄ PROROCTWA CO DO MESJASZA.
Ozeasz pisze "O POZORNYM NAWRÓCENIU" księgo czytajmy też w CAŁOŚCI. Ozeasz pisze, że nie wybawi Judy mieczem ALE TO NIE DOTYCZY MESJASZA. Po prostu wybawi. tak JAK DOMOWI IZRAELA NIE OKAŻE LITOŚCI (wers wczesniej)

"bo domowi Izraela nie okażę już więcej litości
ani im nie przebaczę" Oz 1,6

Nop to przebaczy czy nie przebaczy? :P Co zaś do Mesjasza to jego przyjście opisuje własnie ZACHARIASZ i pisze W OWYM DNIU - Ty czytasz, że tam jest KILKA RÓŻNYCH OWYCH DNI - ale to jest interpretacja pod konkretną tezę. Wyraźnie pisze, co się stanie w owym dniu:
1/przebodlą
2/będzie powszechny płacz
3/JHWH zniszczy wrogów Jeruzalem
4/zginie wódz i konie oślepną


Takie tam po prostu legendy umęczonego narodu... wszyscy zyjemy nadzieją na lepsze czasy...

Pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL