www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 4:28 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 07, 2009 9:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
adzient napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Porozmawiać sobie prywatnie z adwentystami. Jest opcja priva specjalnie do tego stworzona. Ewentualnie poszukać jakiegos forum adwentystycznego. Tam znajdziesz zbieżne poglądy.

Tutaj jednak też. Choćby w mojej osobie. Wszak jest to forum ogólnowyznaniowe. Nie tylko nieAdwentystyczne.:D

Proponuję uważną lekturę regulaminu tego forum. To nie jest portal społecznościowy "nasza klasa" ani "nasza Ellen G. White", tylko forum dyskusyjne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 09, 2009 11:41 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 9:00 pm
Posty: 13
Smok Wawelski napisał(a):
(...)
Prawie każdy misjonarz na tym forum tak twierdził na początku - on tylko "chciał dzielić sie swoimi przemyśleniami". A potem okazywało się, że przyszedł głosić swoje poglądy, a nie dyskutować. Żeby podzielić się swoimi przemyśleniami, wytarczy założyć bloga. Tutaj się dyskutuje i to na podstawie Biblii, a nie objawień prywatnych albo pozabiblijnych nauczań kogokolwiek. I nie dyskutujemy w kółko o tym samym, bo szanujemy swój czas.

Przyjacielu, Ty masz naprawdę jakiś kompleks adwentystyczny. Który raz to już piszesz? Nie masz żadnej wiedzy na mój temat, a z góry wiesz, co mam zamiar robić.

Doradzasz, by pisać ze sobą prywatnie. W Twoim kierunku również powinien być skierowany apel, byś niektóre swoje teksty wysyłał prywatnie, zwłaszcza te, które nie są związane z wątkiem, a jak widzę, to w wielu miejscach nie trzymasz się tematu.

Zatem bądź uprzejmy lekko zdystansować się do mojej osoby. Jeśli masz mi coś do napisania, to zapraszam na prywatną rozmowę, by inni forumowicze nie tracili czas na czytanie Twoich powtórzeń.

_________________
www.NieTylkoKontrowersje.com
www.youtube.com/NieTylkoKontrowersje/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 09, 2009 1:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Przyjacielu, Ty juz napisałeś, co masz zamiar robić. Chcesz "dzielić się swoimi przemyśleniami". A więc załóż sobie bloga. Chesz promować książki Ellen G. White. A więc załóż sobie księgarnię internetową. Szukasz osób o poglądach zbieżnych do adwentystycznych. A więc poszukaj sobie forum adwentystycznego. To wszystko jest naprawdę bardzo proste.

Żadnego kompleksu adwentystycznego nie mam, bo nie mam powodu. Natomiast nie mam czasu na ciągłe powtarzanie tych samych dyskusji z kolejnymi misjonarzami, którzy przybywają w celach propagowania fałszywych nauk fałszywych proroków, usiłują odebrać chrześcijanom z pogan wolność w sprawie oddzielenia dnia dla Pana, dzielą Prawo Mojżeszowe na jakieś części i opowiadają inne bajki.

Jeśli po przeczytaniu wątków adwentystycznych masz do dodania coś nowego, czego jeszcze nie omawialiśmy, to jestem otwarty na dyskusję. Na podstawie Biblii, a nie pism Ellen White, Księgi Mormona, wykładów Russella i tym podobnych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 09, 2009 4:37 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 9:00 pm
Posty: 13
Przyjacielu, zatem po cóż się powtarzasz i piszesz do znudzenia to, co już i ja znam na pamięć. Uszanuj innych oraz to prywatne forum i prześlij mi swoje uwagi prywatnie. Sam przecież o to apelujesz, a sam masz problemy z dostosowaniem się do tego.

Kompletnie nie rozumiesz tego, co piszę. Pisząc, że chcę dzielić się swoim zrozumieniem biblijnym, mam na myśli dyskusję. Mój umysł jest otwarty na to, co mówi Słowo Boże. Proszę, nie przypisuj mi tego, o czym w ogóle nie piszę i czego nie mam na myśli.

Spójrz obiektywnie na swój kolejny post. Czy wniósł on coś nowego do dyskusji? Absolutnie nic. W kółko się powtarzasz i nawet nie stosujesz się do tego, co innym polecasz...

Czy Ty nie dzielisz się tutaj na forum swoimi przemyśleniami i swoim zrozumieniem biblijnym? Ależ oczywiście, że się tym dzielisz. Czy ja piszę Tobie, byś udał się tam a tam, albo byś założył swój blog? Czy dostrzegasz teraz to, co napisałeś do mnie?

Zauważam, że jesteś niechętny do nowych osób i tego, co chcą tu wnieść. Trochę to dla mnie obce i dziwne, bo z czymś takim spotykam się pierwszy raz od prawie dziesięciu lat przebywania na różnych forach dyskusyjnych.

Natomiast co do Twoich bajek. Zachowujesz się tak, jak nienawróceni jeszcze apostołowie po śmierci ich Nauczyciela - Łuk.24:11. Mimo, że kobiety oznajmiały im prawdę, to oni uznali to za bajki. Czas ma duży wpływ na człowieka. On dojrzewa, z porywczego staje się opanowany itd. Ja nie bronię Tobie tego, w co Ty, miły przyjacielu, wierzysz. Nie bronię Tobie dzielenia się Twoją wiarą i Twoim zrozumieniem Pisma. Nie pozwolę jednak na to, byś komukolwiek ograniczał wolność religijnej wypowiedzi oraz byś imputował komuś coś, czego nie napisał.

ps Jak długo będziesz stosował taką "przepychankę" na forum, zamiast napisać do mnie merytoryczny prywatny list? Chcesz by Cię podziwiano i wielbiono za to jakim jesteś obrońcą tego prywatnego forum o adwentystycznym zakompleksieniu? :-D

ps2 aktualnie przeglądam archiwum forum

_________________
www.NieTylkoKontrowersje.com
www.youtube.com/NieTylkoKontrowersje/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 09, 2009 4:51 pm 
anielka napisał(a):
(...) Zauważam, że jesteś niechętny do nowych osób i tego, co chcą tu wnieść. (...) prywatnego forum o adwentystycznym zakompleksieniu (...)

Anielko, dajmy sobie juz z tym spokój. Poprostu polemizujmy konstruktywnie i nie bedzie problemu. Fajnie, ze tu jestes, jednak odkad udzielilas sie na forum, od razu "promowalas" AD7 lub "prorokine" AD7. Dyskusja na temat AD7 i tematów z tym zwiazanych byla toczona tutaj przez wiele wiele stron i jesli dobrze Smoka zrozumialem, nie jest on niechetny do nowych osób, tylko zmeczony powtarzania w kólko tego samego na ten temat.

Moja propozycja, aby przestac krecic sie w kólko: nie odbieraj tego jako atak na twoja osobe lub twoje "religijne uczucia", ale jako wezwanie do konstruktywnej polemiki. Przeciez mozesz zbadac nasze/inne argumenty na forum i wtedy zabrac glos w konstruktywnej polemice. JESLI wedlug Ciebie E.G.White jest Boza prorokinia i wszystko sie zgadza w jej prorokowaniu z Pismem, jesli sabat obowiazuje nas pogan itd., prosze Cie o wyrozumialosc i cierpliwosc wzgledem nas, jesli sie mylimy: WYKAZ nam, ze zle te sprawy rozumiemy.

anielka napisał(a):
(...) Mój umysł jest otwarty na to, co mówi Słowo Boże. (...)

Ciesze sie, ze tak napisalas! Tak trzymaj i tak dalej polemizujmy. Wtedy nasza dyskusja bedzie owocna.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 09, 2009 5:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Przyjacielu Anielko,

Wystarczy wejść na Twoja stronę, którą sam podajesz w podpisie, żeby sie zorientować, co propagujesz. Pierwsze Twoje wpisy na tym forum już stanowiły propagandę określonych doktryn w określonych książkach. Jestem niechętny wnoszeniu tego samego po raz n-ty i jak słusznie zauważył ppajda, zmęczony powtarzaniem w kółko tego samego na ten sam temat.

anielka napisał(a):
Natomiast co do Twoich bajek. Zachowujesz się tak, jak nienawróceni jeszcze apostołowie po śmierci ich Nauczyciela - Łuk.24:11. Mimo, że kobiety oznajmiały im prawdę, to oni uznali to za bajki.

:idea: Czyli jednak przybywasz tutaj z PRAWDĄ. A zaczynasz od E.W. White. Ciekawy zbieg okoliczności. :D

anielka napisał(a):
Nie pozwolę jednak na to, byś komukolwiek ograniczał wolność religijnej wypowiedzi oraz byś imputował komuś coś, czego nie napisał.

To jest forum dyskusyjne i obowiązuje tutaj konkretny regulamin, który musiałeś zaakceptować, skoro się zarejestrowałeś. Ja nie mam o czym do Ciebie pisać, natomiast czekam na jakiś Twój wpis merytoryczny, który nie stanowiłby powielania poprzednich wpisów adwentystycznych.

Krótko mówiąc, podejrzewam Cię o adwentystyczne intencje misjonarskie, a ponieważ mieliśmy już tutaj kilku misjonarzy adwentystycznych, którzy przybyli z PRAWDĄ i w kółko powtarzali to samo jeden po drugim, z góry uprzedzam o pewnych sprawach i nie ma się o co obrażać. Poczytaj sobie spokojnie podane wątki i zobaczymy, czy moje podejrzenia się sprawdzą. Jeśli okaże się, że nie przybyłeś tutaj w celu przekonywania nas o konieczności przestrzegania sabatu i biblijności nauk Ellen G. White z zastosowaniem tej samej argumentacji co Herkules, joseph i adzient, to chętnie Cię publicznie przeproszę.

Z mojej strony to wszystko w tej sprawie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 09, 2009 7:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 03, 2007 3:38 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Elbląg
Smok Wawelski napisał(a):
To nie jest portal społecznościowy "nasza klasa" ani "nasza Ellen G. White", tylko forum dyskusyjne.

Smoku.Niech mi będzie wolno załważyć ,że to właśnie Ty najwięcej wspominałeś o E.W. :)
Taki zbieg okoliczności?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 09, 2009 9:08 pm 
adzient napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):

Proponuję uważną lekturę regulaminu tego forum. To nie jest portal społecznościowy "nasza klasa" ani "nasza Ellen G. White", tylko forum dyskusyjne.

Wobec tego mam pytanie:czy mogę w ogóle sięwypowiadać ,jeżeli nie reprezentuję Twoich poglądów i Twojego wyznania?
A propos ,jakie to wyznanie.Nie przedstawiłeś mi go ,a rozmawialiśmy chyba z pół roku.

Proponuję, żebyś się przyjrzał, do czego się odniosłeś. Podpowiadam, że to był wpis SW na temat REGULAMINU. W regulaminie zaś stoi jasno i wyraźnie, że dyskutujemy tylko i wyłącznie na podstawie Biblii a nie czyichkolwiek opinii. Czy to takie trudne dla Ciebie do zrozumienia? Oczywiście - o wiele łatwiej jest odwracać uwagę od swoich wybiegów i kierować ją na "poglądy Smoka".
Widać, że prawdziwych argumentów brakuje.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 09, 2009 9:17 pm 
Przyjacielu anielko, czemuż to zwodzisz braci babskim nickiem? W dodatku unikasz przeszłych form czasowników, co jest w ogóle śmieszne, zważywszy, że podałeś link do strony, gdzie jesteś facetem. Mam nadzieję że nie masz problemów z tożsamością płciową.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 09, 2009 9:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 03, 2007 3:38 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Elbląg
Mała Mi napisał(a):
Oczywiście - o wiele łatwiej jest odwracać uwagę od swoich wybiegów i kierować ją na "poglądy Smoka".
Widać, że prawdziwych argumentów brakuje.

Jakież wybiegi masz na myśli?
Czy ja jakieś zastosowałem?

Argumenty przedstawiłem już dwa lata temu.
Jednak nie odnoisłaś się do nich ,a zarzucasz mi ich brak.

Proponuję zakończyć waśnie i przejść do meritum.
Chętnie popatrzę na przebieg rozmowy czasaami się włączając.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 09, 2009 11:10 pm 
adzient napisał(a):
Jakież wybiegi masz na myśli?
Czy ja jakieś zastosowałem?

...dobrze, będę cierpliwa i zacytuje jeszcze raz:
Cytuj:
czy mogę w ogóle sięwypowiadać ,jeżeli nie reprezentuję Twoich poglądów i Twojego wyznania?

Widzisz już coś, czy dalej nie?
adzient napisał(a):
Argumenty przedstawiłem już dwa lata temu.
Jednak nie odnoisłaś się do nich ,a zarzucasz mi ich brak.

Mało mnie obchodzi, co przedstawiłeś 2 lata temu - widać że TERAZ Ci brakuje już argumentów, skoro wpuszczasz tzw. red herring, czyli coś, co ma zmienić przedmiot dyskusji.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 12:40 am 
Po zapoznaniu się z Twoimi "argumentami" sprzed 2 lat zmieniłam jednak zdanie i - jak sam proponujesz - przejdę do meritum:

Więc przede wszystkim TY W OGÓLE NIE ROZUMIESZ, CO TO ZNACZY PRZYKAZANIE. Tutaj wklejam dowody, żebyś nie napisał że "ale gdzie ja tak napisałem?":
Cytuj:
Jeżeli jest napisane ,że Abraham strzegł "przykazań moich", to musiał czcić i sabat.

Cytuj:
Udowodniłem Ci właśnie ,że znany był wcześniej.
"I rzekł Pan do Mojżesza: Jak długo będziecie się wzbraniali przestrzegać moich przykazań i moich praw? "Wyj 16,28
Było to przed ogłoszeniem prawa.
Pewnie znali je z kosmosu?

A tym czasem słownik PWN podaje, iż:

przykazanie «surowe, kategoryczne polecenie, rozkaz, nakaz»

Słowo "przykazanie" oznacza rozkaz, a nie nazwę własną Dekalogu, albo Prawa Mojżeszowego. Innymi słowy nie wszystko musi mieć pieczątkę z napisem "przykazanie", żeby nim być. Przykazanie jest to każde surowe, kategoryczne polecenie, rozkaz, nakaz Boga. Rozumiesz?
Cytuj:
Mówię o przykazaniach.
Paweł powiedział:
OBRZESKA NIE ,PRZYKAZANIA (SABAT) TAK.

A to co znowu? Od kiedy to obrzezka przestała być przykazaniem? Zgodnie z tym, co wyjaśniłam powyżej, napisz może jakąś wersję tej wypowiedzi zgodną leksykalnie ze znaczeniem słowa "przykazanie".

Następna rzecz: "podział przykazań"
napisałeś:
Cytuj:
Nie zastanawia Cię pytanie młodzieńca :"KTÓRYCH"?Czy nie jest to podział?Celowo nie widzisz,czy niechcesz widzieć?

A Ciebie nie zastanawia fakt, że pytanie "których" odnosi się do WYBORU z (bagatela!) 613 przykazań? Nie zapytałbyś też "których"? Czy jak Twoim zdaniem należy się o to dopytać? Bo moim zdaniem, gdyby chodziło mu o podział, zapytałby JAKICH. Albo proszę werset z podziałem - Prawo jest tak dokładne, że musi być o tym jakaś ewidentna wzmianka.

W ogóle sam sobie zaprzeczasz: najpierw piszesz:
Cytuj:
"Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu. Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus" [Kol. 2:16-17]

a potem w tym samym poście:
Cytuj:
Cieniem było prawo o ofiarach.Zabicie nieskalanego baranka wskazywało na nieskalanego Jezusa.To był "CIEŃ RZECZY PRZYSZŁYCH".Tą rzeczą przyszłą miała być smierć Jezusa.

:shock: Mam nadzieję, że nie masz rozdwojenia jaźni...
Poza tym jak możesz przejść do porządku dziennego na tym wersetem:
"Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu.
Nie widzisz, że jako Adwentysta robisz to właśnie? :shock:

Ostatnia rzecz (na razie):
Smok Wawelski napisał:
Cytuj:
W I Mojż. 2 nie ma wzmanki o nakazie sabatu dla Adama.

Na co Ty:
Cytuj:
A ja twierdzę,że jest.
"I pobłogosławił Bóg dzień siódmy, i poświęcił go, bo w nim odpoczął od wszelkiego dzieła swego, którego Bóg dokonał w stworzeniu"w.3

Pobłogosławił Bóg dzień SIÓDMY, a to, nie wiem czy kojarzysz, jest w naszym kalendarzu niedziela - a nie sobota. Jeśli już chcesz być taki akuratny. I nie pisz mi, że Żydzi za dzień siódmy mieli sobotę, bo po pierwsze nie jesteś Żydem, po drugie skąd wiesz co było dniem siódmym za Adama? Może np obecny czwartek?
Ja bym się zastanowiła na Twoim miejscu, bo jeśli święcisz zły dzień, to Twoja własna doktryna posyła Cię do piekła :twisted:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 1:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Niestety, adzient uważa, że każde przykazanie objawione Abrahamowi na 400 lat przed Mojżeszem jest równoznaczne z przykazaniami Prawa Mojżeszowego, które zostało objawione dopiero Mojżeszowi. Adzient nie potrafi udowodnić, że Abrahamowi zostało objawione Prawo Mojżeszowe, ale jest mu to potrzebne, żeby ratować obowiązek obchodzenia szabatu dla Abrahama i wszystkich ludzi od Adama do Adwentysty i całej ludzkości, choć nigdzie w Biblii o tym nie czytamy.

To już przerobiliśmy.

Mała Mi, adzient tylko czeka, aż będzie mógł "nawijać" po raz kolejny to samo, choć od dwóch lat nie może znaleźć argumentów. Dlatego tak się ucieszył z przybycia "posiłków" i stąd nagła jego "reaktywacja". :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 7:04 am 
Mała Mi napisał(a):
Przyjacielu anielko, czemuż to zwodzisz braci babskim nickiem? (...) podałeś link do strony, gdzie jesteś facetem. (...)

Anielko, prosze odnies sie do tego i "okresl sie", poniewaz to troche glupio wychodzi, jesli jestes plci meskiej, a ja pisze do Ciebie, jak bys byl(a) plci zenskiej.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 1:09 pm 
Smok Wawelski napisał(a):
Mała Mi, adzient tylko czeka, aż będzie mógł "nawijać" po raz kolejny to samo, choć od dwóch lat nie może znaleźć argumentów. Dlatego tak się ucieszył z przybycia "posiłków" i stąd nagła jego "reaktywacja". :D

Oczywiście, jeśli okażę się, że jest jak mówisz to nie zamierzam z nim dalej dyskutować. Nie ma sensu poważnie traktować niepoważnych ludzi, bo się ich utwierdza w ich własnej nierozumności.
Rozumiem, że mówiąc o posiłkach, myślisz o anielku?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL