www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 6:21 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 14, 2006 12:14 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
liafail napisał(a):
Herkules..., jak ja mam czytac te artykuly, jesli na tej samej stronie w ,sklepie' pod dzialem klasyka chrzescijanska wystepuja jedynie ksiazki napisane przez pania Ellen White.
Tylko jej ksiazki !!! w dziale ,,klasyka chrzescijanska''??? i .... mnostwo jej ksiazek, czyli chyba wszystkie jej ksiazki to KLASYKA!
Rozumiem, ze tzw adwentysci bardzo cenia White, ale nie wszystkie jej ksiazki w dziale klasyka.

Znam duzo roznych pozycji klasyki chrzescijanskiej, ale nie umieszczalbym tam White.



Jeżeli chcesz czytać pisma Ellen G. White, to można zamówić jej książki na stronie "ZNAKI CZASU" ChIW pod adresem:

http://www.znakiczasu.pl/sklep/index.php?d=katalog


Na przykład:

KLASYKA CHRZEŚCIJAŃSKA
http://www.znakiczasu.pl/sklep/index.ph ... log&k_id=5

ADS
http://www.znakiczasu.pl/sklep/index.ph ... og&k_id=10


Można przeczytać książkę pt. "Wielki Bój" na stronie pod adresem:

http://www.ellen.terramail.pl/



hubertok napisał(a):

Herkules napisał(a):

To wygląda, że zielonoświątkowcy tzw. trzeciej fali, jeżeli będą mogli uzyskać duże poparcie zarówno dominujących Kościołów chrześcijańskich i mogą wywrzeć znaczny wpływ na władzę państwową w USA, mają zamiar zawrzeć przymierze z papiestwem w celu ustanowienia nowego porządku świata (czyli namiastki prawdziwego Królestwa Bożego) i narzucenia go całemu światu.


To chyba jakiś żart?


Na pewno, to nie żart, bo wyraźnie jeszcze nie wypełnia się proroctwo w 13 i 17 rozdziałach Apokalipsy, które zapowiada połączenie protestantów z Kościołem rzymskim, dopóki się nie wydarzy to, czego się spodziewamy. Obie grupy, które znajdują się w obliczu powodzi wzrastającej nieprawości, jaka zaleje cały świat w czasach ostatecznych, zamierzają wprowadzić związek Kościoła i państwa jak w średniowieczu.

Proponuję, żebyś przeczytał artykuły dotyczące proroctw biblijnych, zamieszczone na serwisie www.nadzieja.pl.


Pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 14, 2006 1:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Herkules, jesli moge Ci cos zaproponowac, to np. te lekture: http://egw.dekalog.pl/przeciw/zycie_egw.htm
Tak dla otrzezwienia :?
Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 14, 2006 2:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
itur napisał(a):
Herkules, jesli moge Ci cos zaproponowac, to np. te lekture: http://egw.dekalog.pl/przeciw/zycie_egw.htm
Tak dla otrzezwienia :?
Pozdrawiam :)


Jest co czytać, Herkules :lol:
np.:
"Od początku swej historii, Adwentyści Dnia Siódmego twierdzili, że stanowią Kościół Ostatków, wymieniony w Obj 12,17 - gdyż mają w swych szeregach proroka, mianowicie E.G. White. Zawsze też podkreślali, że mają "ducha proroctwa" (Obj. 19,10). A gdy oponenci wyjaśniali, że mamy "ducha proroczego" w pismach proroków obecnych w księgach Biblii, kwestionowali ten argument twierdząc, że o posiadaniu "ducha proroctwa" można mówić wtedy, gdy żyje prorok, który go posiada.

- Teraz jednak ich prorok nie żyje. Gdzie więc teraz jest ich "duch proroctwa"? Bo według owego, długo przez nich przytaczanego argumentu, nie posiadają już żadnego ducha proroctwa, a co za tym idzie - w myśl ich własnej argumentacji - nie mogą być Kościołem Ostatków z Obj. 12,17! - Śmierć E.G. White unicestwiła ich argumentację. "

No, biedacy, założyciele, nie przewidzieli, że White nie dożyje końca. Elitarny kościół, jak organizacja ŚJ, prawie jedynozbawczy. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 14, 2006 2:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ellen G. White napisał(a):
Autor Księgi Objawienia przepowiada uwięzienie szatana i spustoszenie ziemi objaśniając, że stan ten będzie trwać przez tysiąc lat. Przedstawiając wydarzenia powtórnego przyjścia Chrystusa oraz zagładę niezbożnych prorok mówi: "I widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce. I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas" (Obj. 20,1-3).

Słowo "otchłań" oznacza ziemię w stanie zniszczenia i ciemności (...) Tutaj przez tysiąc lat ma mieszkać szatan wraz ze swymi aniołami. Uwięziony na ziemi, nie będzie miał dostępu do innych światów, aby kusić tych, którzy nigdy nie zgrzeszyli. W takim właśnie sensie będzie "związany" - na ziemi nie będzie żadnego człowieka, wobec którego mógłby użyć swej mocy. Nie będzie mógł nikogo zwieść ani zniszczyć - nie będzie mógł czynić tego, co przez tysiące lat sprawiało mu jedyną radość.

Przez tysiąc lat szatan będzie chodził po ziemi i oglądał skutki swego buntu przeciw prawu Bożemu. W tym czasie będzie najbardziej cierpiał. Od chwili upadku jego życie, pełne nieustannej działalności skierowanej przeciwko Bogu, nie dawało mu czasu na zastanowienie się; lecz teraz, gdy odebrano mu możliwość działania, rozmyśla nad tym, co zrobił od czasu, gdy zbuntował się przeciwko rządom Bożym. Ze strachem i drżeniem spogląda w straszną przyszłość, która przyniesie mu karę za złe czyny i wszystkie grzechy, do których podżegał innych. (...)

W trakcie tysiącletniego okresu między pierwszym a drugim zmartwychwstaniem odbędzie się sąd nad nie pokutującymi grzesznikami. Apostoł Paweł stwierdza, że sąd ten nastąpi po powtórnym przyjściu Chrystusa: "Przeto nie sądźcie przed czasem, dopóki nie przyjdzie Pan, który ujawni to, co ukryte w ciemności i objawi zamysły serc" (I Kor. 4,5). Daniel mówi, że kiedy "przyszedł Sędziwy, odbył się sąd i prawo zostało przyznane Świętym Najwyższego" (Dań. 7,22). W tym czasie sprawiedliwi będą rządzić jako królowie i kapłani Boga. Jan stwierdza w Księdze Objawienia: "I widziałem trony i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu (...) będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat" (Obj. 20,4.6). W tym czasie według słów apostoła Pawła: "święci świat będą sądzić" (I Kor. 6,2). Wraz z Chrystusem będą sądzić niezbożnych, porównując ich czyny z księgą zakonu - Biblią, i decydując o losie każdego człowieka na podstawie popełnionych przez niego czynów. Kara, wyznaczona niezbożnym, odpowiadać będzie ich życiu i zostanie zapisana obok ich imienia w księdze śmierci". ["Wielki bój", str. 454-455]


Pomieszanie z poplątaniem. 1000-letnie Królestwo będzie w niebie, a otchłań na Ziemi. Sprawiedliwi będą rządzić w niebie. W dodatku niesprawiedliwi również znajdą się w niebie, bo przecież tam będą sądzeni przez 1000 lat. W "innych światach" mieszkają jacyś ludzie, którzy nigdy nie zgrzeszyli. Święci będą wydawać wyrok potępienia zamiast rządzić. Pojawia się tajemnicza "księga śmierci". Klasyka chrześcijańska? :shock: :?

"(...) Kobieta niech się uczy w cichości i w pełnej uległości; nie pozwalam zaś kobiecie nauczać" [I Tym. 2:11-12]

Przynajmniej już wiem, skąd się wzięły teorie o tym, że podczas Ery Mesjańskiej będzie się odbywał sąd trwający 1000 lat. :wink:

P.S.

Żeby choć trochę nazwiązać do tematu wątku - fakt, że ktoś wie, że dzwonią, ale nie bardzo wie, w której parafii, nie oznacza jeszcze, że jest specjalistą od walki z ekumenią i klasykiem chrześcijańskim. "Wielki bój" czytałem jeszcze jako katolik. Zastanawiałem się, skąd w tej kobiecie tyle nienawiści i dlaczego miesza Biblię, własne jakieś wyobrażenia o Biblii i KRK, robi z tego pamflet, a inni traktują to jak nauczanie? :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 14, 2006 7:31 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
itur napisał(a):
Herkules, jesli moge Ci cos zaproponowac, to np. te lekture: http://egw.dekalog.pl/przeciw/zycie_egw.htm
Tak dla otrzezwienia :?
Pozdrawiam :)


Wiem o tej stronie jeszcze od dawna. Ta strona jest prowadzona przez Kościół Chrześcijan Dnia Sobotniego, który zaciekle atakuje pisma Ellen White. A ciekawe, że ten Kościół nie wierzy w Boga w trzech osobach, czyli w Trójcę, ale jest antytrynitarnym wyznaniem.

Ja nie bawię się w weryfikację argumentów dotyczących pism Ellen White, które znajdują się na stronie, jaką mi podałeś, gdyż przeciwnicy Ellen White jako mistrzowie manipulacji przytaczają domniemane argumenty dla obalenia jej twierdzeń po to, aby wprowadzić szczerych chrześcijan ceniących jej pisma w błąd i odwrócić ich od prawdy Słowa Bożego. Jest tak mi przykro. :(

Gdybym ośmielił się poznać tam złośliwe artykuły, nieodwracalnie wkradłoby się do mojego umysłu powątpiewanie i stałbym się w końcu deistą albo ateistą (jestem teraz katolikiem), dlatego że nie mam zamiaru wybrać żadnego ze wszystkich Kościołów protestanckich (z wyjątkiem KADS), uznających tylko Biblię - Słowo Boże. Do tej pory weryfikowałem ich doktryny, czy jest zgodna z Pismem Świętym, ale niestety, wszystkie te Kościoły nie wypełniają ani jednego ze wszystkich kryteriów biblijnych, jakie wypełnia tylko KADS.


Pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 14, 2006 8:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Herkules:
Cytuj:
ale niestety, wszystkie te Kościoły nie wypełniają ani jednego ze wszystkich kryteriów biblijnych, jakie wypełnia tylko KADS.

Gratuluję wyboru. Szczególnie pociągająca jest doktryna eschatologiczna adwentystów, prawie tak spójna i rzetelna, jak u świadków Jehowy. Jak guma, która nigdy nie pęka :lol: :twisted: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 14, 2006 8:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Herkules, to ja Ci radze zweryfikowac ponownie i doglebnie nauke KADS, bo na pewno nie wypelnia on wszystkich doktryn biblijnych, a wiele z nich przeinacza na szkode tym, ktorzy dadza sie na nie nabrac, niestety... :cry:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 14, 2006 8:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Herkules:
Cytuj:
(jestem teraz katolikiem), dlatego że nie mam zamiaru wybrać żadnego ze wszystkich Kościołów protestanckich (z wyjątkiem KADS), uznających tylko Biblię - Słowo Boże


Wybacz, mam wrażenie, że jesteś na początku swojej drogi za Panem i pewna ignorancja jest usprawiedliwiona. Nie jest to przytyk, myślę, że większość dojrzałych chrześcijan potwierdzi powyższe z autopsji. Osobiście radziłbym Tobie wystrzegać się kościołów, które ogłaszają siebie, jako posiadające pełnię prawdy i objawienia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 14, 2006 8:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkules napisał(a):
Ja nie bawię się w weryfikację argumentów dotyczących pism Ellen White, które znajdują się na stronie, jaką mi podałeś, gdyż przeciwnicy Ellen White jako mistrzowie manipulacji przytaczają domniemane argumenty dla obalenia jej twierdzeń po to, aby wprowadzić szczerych chrześcijan ceniących jej pisma w błąd i odwrócić ich od prawdy Słowa Bożego. Jest tak mi przykro. :(

Herkulesie, spróbuj jednak zweryfikować same pisma Ellen White, bo coś mi się wydaje, że jej twierdzenia natury eschatologicznej, cytowane przeze mnie żywcem z jej własnej książki, delikatnie mówiąc przeczą Słowu Bożemu.

Poza tym, na Ziemi nie istnieje taki kościół, (z KADS włącznie), który nauczałby idealnej doktryny. Można mówić o nauczaniu bardziej lub mniej bliskim Biblii. A KADS ma problemy z dosyć podstawowymi sprawami (eschatologia, życie pośmierci, realność piekła, osądzanie pozostałych na podstawie święcenia [lub nie] soboty). Ale nie zmieniajmy tematu wątku. No i może jeszcze rada: wystrzegaj się kościołów, które twierdzą, że jako jedyne mają pełnię prawdy i posługują się pozabiblijnym źródłem doktrynalnego objawienia - jak choćby pisma E. G. White czy Josepha Smitha.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 15, 2006 1:36 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Zawsze weryfikuję pisma Ellen White, ale czytałem jedną z jej książek - książkę pt. "Wielki Bój", jakiej jednak nie dokończyłem. A reszty tych książek jeszcze nie przeczytałem, gdyż na to nie mam czasu, ale także czytałem niektóre fragmenty z owych książek, cytowane na różnych publikacjach i na stronach internetowych.

KADS nie ma problemów ze swoją doktryną co do biblijnych zasad wiary, takich jak np. święcenie soboty, śmiertelność duszy ludzkiej czy zstąpienie piekielnego ognia pochłonącego naszą skażoną grzechem planetę wraz ze wszystkimi niepokutującymi grzesznikami i szatanem po Sądzie Ostatecznym. Jest wszystko w porządku.

Ja muszę się wystrzegać złośliwych artykułów na wspomnianej stronie, jaką mi podał Itur, tak jak wystrzegam się wszystkich Kościołów protestanckich (z wyjątkiem KADS), które podają się za prawdziwy lud Boży. Poznawałem doktrynę KADS, jaka według mnie nie jest sprzeczna z Pismem Świętym, na którego podstawie nie widzę żadnej różnicy pod względem doktrynalnym, dlatego nigdy nie wyrzeknę się tej doktryny ze względu na to, że jako zagubiony grzesznik zasługujący na karę śmierci wiecznej pragnę osiągnąć życie wieczne jako wspaniały dar łaski Boga-Stwórcy, który jako miłosierny Zbawiciel ratuje nas od zguby wiecznej, czyli śmierci cielesnej i psychicznej (List do Hebrajczyków 2:14-15).

Gdybym uwierzył w zwodniczą obietnicę Lucyfera, który zapewnia nam jako śmiertelnym ludziom nieśmiertelne życie po śmierci, czyli nieśmiertelność duszy ludzkiej: "Na pewno nie umrzecie" (Księga Rodzaju 3:4), jeśli przejdę do któregoś z kręgów np. zielonoświątkowych, byłbym nieuchronnie naiwny i zawiedziony. Ta nauka (nieśmiertelność duszy ludzkiej) jako podwalina wszystkich religii pogańskich i także oficjalny artykuł wiary katolickiej jest wymysłem szatana, a prawie wszystkie Kościoły (denominacje) chrześcijańskie ( w tym także zielonoświątkowcy) przyjęły tę naukę i dały się zwieść ojcu kłamstwa, czyli Lucyferowi, który jako przywódca zbuntowanych aniołów, tj. istot duchowych, zwodzi cały świat, posługując się spirytyzmem. Spirytyzm jest w ogóle nauką o działalności aniołów, którzy przedstawiają siebie jako prawdziwy Chrystus czy duchy zmarłych, aby zwieść miliony chrześcijan (Objawienie 12:9.12).


Pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 15, 2006 2:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
:shock: :shock: :shock: Herkules, twój ostatni post i poziom zaangażowania ideowego, by nie rzec mantrowania - myślisz, że robi na kimś dojrzałym duchowo większe wrażenie?
Gdy potwierdzisz w tym miejscu, coś wyznał trochę wcześniej, a mianowicie:
Cytuj:
jestem teraz katolikiem

- to mam już prawie czytelny obraz twoich neofickich przeżyć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 15, 2006 3:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 9:59 am
Posty: 281
Cytuj:
wystrzegam się wszystkich Kościołów protestanckich (z wyjątkiem KADS),
...
Poznawałem doktrynę KADS ... nigdy nie wyrzeknę się tej doktryny
...
Ta nauka (nieśmiertelność duszy ludzkiej) jako podwalina wszystkich religii pogańskich i także oficjalny artykuł wiary katolickiej jest wymysłem szatana, a prawie wszystkie Kościoły (denominacje) chrześcijańskie ( w tym także zielonoświątkowcy) przyjęły tę naukę i dały się zwieść ojcu kłamstwa, czyli Lucyferowi


Nieźle jedziesz :shock:

Akurat niedawno pisałem o tej postawie u Waszej Matki Założycielki

http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... 49&start=0

a tu proszę - żywy dowód.

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 15, 2006 7:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Herkules, to moze to:
http://www.brzeg.own.pl/adw7TJ.htm

:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 15, 2006 7:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Herkulesie,a co wg Was znaczy ..."życie wieczne"?
Pytam bez ironii. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 15, 2006 9:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Herkules napisał(a):
Ja nie bawię się w weryfikację argumentów dotyczących pism Ellen White, które znajdują się na stronie, jaką mi podałeś, gdyż przeciwnicy Ellen White jako mistrzowie manipulacji przytaczają domniemane argumenty dla obalenia jej twierdzeń po to, aby wprowadzić szczerych chrześcijan ceniących jej pisma w błąd i odwrócić ich od prawdy Słowa Bożego. Jest tak mi przykro. :(

Gdybym ośmielił się poznać tam złośliwe artykuły, nieodwracalnie wkradłoby się do mojego umysłu powątpiewanie i stałbym się w końcu deistą albo ateistą (jestem teraz katolikiem), dlatego że nie mam zamiaru wybrać żadnego ze wszystkich Kościołów protestanckich (z wyjątkiem KADS), uznających tylko Biblię - Słowo Boże. Do tej pory weryfikowałem ich doktryny, czy jest zgodna z Pismem Świętym, ale niestety, wszystkie te Kościoły nie wypełniają ani jednego ze wszystkich kryteriów biblijnych, jakie wypełnia tylko KADS.
Pozdrawiam :-)
Herkules

Och Herkulesie. :cry: Jeśli weryfikację argumentów dotyczących pism Ellen White nazywasz niepotrzebną zabawą to już dawno jesteś głęboko w malinach. Umiłowałeś już tę naukę i tak naprawdę boisz się prawdy, która ci ją zburzy i będziesz musiał budować od początku.
Wygląda też na to że każdego który jakimkolwiek argumentem będzie cię chciał otrzeźwić posądzisz o mistrzostwo manipulacji. W chrześcijaństwie nie przyjmuje się czyjejś doktryny tylko dąży do prawdy z otwartym umysłem bo Jezus jest jej uosobieniem. Biblia nazywa ludzi dążących do prawdy, sprawdzających czy tak się rzeczy mają - szlachetnymi. Czytając twoje słowa odrazu ma się wrażenie że ktoś za ciebie weryfikuje doktryny innych i zadbał o to abyś nie słuchał innych argumentów. Wielu z nas miało doczynienia z nauką KADS i stwierdziło że jest fałszywa nie dlatego że umiłowaliśmy manipulację ale dlatego że kochamy prawdę ale ty już się tej nauce zaprzedałeś skoro tak mówisz. Zważ jednak że stawką jest życie wieczne, więc weryfikacja argumentów jest walką a nie zabawą. Lenistwo w tej dziedzinie to poddanie się ojcu kłamstwa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL