www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 9:16 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 13, 2009 9:37 am 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 03, 2007 3:38 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Elbląg
Elendil napisał(a):
PS
5. Podstawą do wszczęcia procedury dyscyplinarnej jest:
a.
- celowa zmiana znaczenia fragmentów z Pisma poprzez próby manipulowania w tekście rzekomo różnymi czasami, adresatami i nadawcami
ch teorii, nauk i filozofii

Zastanów się kto tu zmienia znaczenie fragmentów.Chodzi o słowo "USUNIĘTE" :?:



Elendil napisał(a):
Gdzie jest napisane, że Abraham zrobił to z nakazu Prawa?


A może to Abraham wymiślił dziesięciny ,a Bóg to podchwycił?:)


Elendil napisał(a):
Adzient, torotaj jest 10 przykazaniami bo ty to tam podstawiłeś wg swojej teologii. Tego nie ma w tekście.

Wybacz.
Nie wiedziałem jeszcze wtedy,że Ty nie czytujesz komentarzy.

Elendil napisał(a):
Manipulujesz tekstem w równie trywialny sposób jak rabini.

Nie ja,tylko ksiądz Łach.

Elendil napisał(a):

Problem w tym, że wciąż z całego Prawa wyróżniasz w sztuczny sposób "dekalog", czego nie robili Apostołowie.

Nie zapominaj,że tora jest ZBIOREM PRZYKAZAŃ.
Możemy omawiać każde z nich z osobna.
Część z nich zostało usuniętych (jak wyrwałem z kontekstu)..., zastąpiono je (jak mnie oświeciłeś) z powodu lepszej służby.

Elendil napisał(a):
Czyli jeśli nie święcę soboty, choć wiem, że ty uważasz, że jest to przykazanie to grzeszę?

Nie mogę orzekać co jest grzechem ,a co nie.
Nie dorastam do pięt mojemu Panu. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 13, 2009 11:40 am 
Adziencie drogi,
dyskusja z Tobą nie ma sensu. Dlaczego tak jest - już kilkakrotnie zaznaczyłem. Przykułeś się do tego tematu i od dwóch lat piszesz praktycznie tylko tutaj. Zastanów się nad tym, bo najwidoczniej masz swojego adwentystycznego konika, który rozmiarami przerósł Pana i po prostu póki z niego nie zsiądziesz, nie ma z tobą o czym rozmawiać.
Po krótkiej wymianie postów z Małą Mi wyszła z ciebie potrzeba posiadania ostatniego zdania do spółki z obłudą [zarzucałeś jej niechrześcijańskość stylu, po czym sam zacząłeś pisać jak ona].
Pozostaje mi się modlić o szczerą metanoię, a wtedy możemy z powrotem porozmawiać.
Paaa.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 13, 2009 11:56 am 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Powtarza się sytuacja sprzed dwóch lat.
Przy tym nie pojawiają się już żadne nowe argumenty w temacie.

Jeżeli ktoś ma ochotę rozwijać w nieskończoność te same wątki to proszę przenieść się z wymianą myśli na priva.

ADZIENT znów uaktywnił się z misją nakazywania święcenia szabatu tym, których ten nakaz nie obowiązywał nigdy, głosi zwiedzioną naukę zastąpienia Izraela kościołem, unika odpowiadania na niewygodne pytania, wyrywa wersety z kontekstu unikając konfrontacji z nauką całego Pisma, nie odpowiada na prośby wskazań z Pisma i nie odnosi się do zarzutów manipulacji kontekstem. Jest to naruszenie regulaminu tego forum.

Niniejszym informuje użytkownika ADZIENT, że w związku z tym zostaje on przeniesiony do ARCHIWUM z powodu łamania REGULAMINU tego FORUM. Opuszczenie przydzielonego wątku będzie skutkowało usunięciem z forum
.
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... 3576#33576

Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 13, 2009 9:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
No proszę, właśnie wróciłem z podróży do domu po prawie 3 dniach braku dostępu do internetu i widzę, że dwoje naiwnych chciało przekonać adzienta o czymkolwiek - tymczasem przekręcili tylko kluczyk i znowu gość zaczął mantrować. Mam nadzieję, że to będzie nauczka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 13, 2009 10:19 pm 
Smok Wawelski napisał(a):
No proszę, właśnie wróciłem z podróży do domu po prawie 3 dniach braku dostępu do internetu i widzę, że dwoje naiwnych chciało przekonać adzienta o czymkolwiek - tymczasem przekręcili tylko kluczyk i znowu gość zaczął mantrować. Mam nadzieję, że to będzie nauczka.

No wiesz! Młody człowiek, pełen złudzeń i ideałów (ale zwłaszcza złudzeń) ma nadzieję że zmieni jak nie świat to jakiegoś adzienta... przypomnij sobie jak byłeś młodym Smoczkiem, czy nie nacinałeś się podobnie?
Każdy się uczy na własnych błędach, zanim będzie umiał wyniuchać kretyńską dyskusję na kilometr.
Poza tym - jak widać, coś nowego jednak wypłynęło z mgieł i oparów adzientowego umysłu.
I sam z nim dyskutujesz dalej :P


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 16, 2010 2:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Pod czym podpisuje się osoba chrzczona w ADS:

http://adwentyzm.blog.onet.pl/chrzest-u ... 57867755,n

:shock:
http://www.adwent.pl/pub/adobe/prawo_zborowe_1998.pdf
[od s.63]

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 2:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
http://ellenwhite.dekalog.pl/przeciw/szkice/szkice.pdf

tu dyskusja bylego adwentysty z tezam Ellen White.
Chrzescijanie Dnia Sobotniego (odlam adwentyzmu odrzucajacy Trojce, ale zachowujacy boska nature Jezusa) tez ma na swych stronach dwie ksaizki.Chyba autorem jest Rice


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 4:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Dzięki.
Od strony 71 to czyta się jakby znachorskie mądrości ...

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 27, 2010 10:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Fajny art. m.in. o adwentyźmie i ich fałszywym "Jezusie", którego wyznają:

http://www.tiqva.pl/bezdroa-bdu/148-str ... auczycieli

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 29, 2010 9:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
http://purytanin.wordpress.com/category/adwentyzm/

tutaj filmik o objawieniach Ellen Gould White


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL