www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:17 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N kwi 02, 2006 6:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 31, 2006 12:48 pm
Posty: 28
Temat ten bardziej by pasowal do dzialu apologetyka no ale takiego nie ma wiec wpisze go tutaj.
Potrzebuje konkrtetnych informacji o tym czlowieku i o tym ruchu.Jako takie pojecie mam aleee... W internecie znalazlam tylko 2 artykuly opisujace jego dzialalnosc. Znalazlam dosc dobry art. na stronce Ewangelicznego Kosciola w Gdansku.Jak bedzcie wiedzieli cokolwiek o tym temacie to piszcie prosze. Jest wiele osob, ktore maja kontakt z "branhamowcami".Moja kolezanka poprosila mnie o zdobycie "dowodow" na temat Branhama 8)
Moze ktos z was zna kogos, kto moze byl kiedys "branhamowcem" ??Dajcie znac. Zapraszam oczywiscie na forum i zachecam do wyrazania swojego zdania w tym temacie :D


Ostatnio edytowano N kwi 02, 2006 8:36 pm przez blanka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N kwi 02, 2006 6:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 9:59 am
Posty: 281
Powiem tyle, że jeśli ktoś twierdzi, że wiara chrześcijańska
jest niekompletna, bez przyjęcia poselstwa
jakiegoś współczesnego amerykańskiego proroka, to znaczy,
że nie rozumie jednej podstawowej rzeczy - wiara została
"raz na zawsze" świętym przekazana w postaci Pism Nowego
Testamentu i do tego objawienia nic już nie będzie dodane
aż Pan powróci.

Czy takim prorokiem będzie
Joseph Smith. Ellen White, Herbert W. Armstrong, Charles T. Russell, czy własnie William Branham jest nieistotne, różny też jest zestaw ich błędów. Wspólne mają jedno - zastępują prostą wiarę w Chrystusa koniecznością przyjęcia zestawu szczególnych pomysłów doktrynalnych, który to zestaw dopiero (a nie wiara w Chrystusa i pobożne życie) ma gwarantować bycie uznanym przez Boga.

Główny błąd Branhama nie polegał więc na odrzuceniu nauki o Trójjedynym Bogu, ani na twierdzeniu, że grzech Ewy polegał na współżyciu fizycznym z wężem, ale na urojeniu wielkościowym - przypisywaniu sobie szczególnej roli w Bożym planie zbawienia.

Podobny błąd popełnił zresztą wcześniej inny uzdrowieniowy ewangelista -Alexander Dowie, który też uwierzył, że jest Eliaszem.

Wszelkim takim pretensjom należy zawsze powiedzieć zdecydowane nie. Pan Jezus wystarczy.

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 02, 2006 7:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 3:23 pm
Posty: 11
W. Branham to bez wątpienia sluga Boży,ktory jak wielu ludzi miał okresy bezwzględnego posłuszeństwa Bogu ,jak i okres nieposłuszeństwa, który zakończył jego okres służby i życia. Jego życiorys publikowany był w "Absolutnie Fantastyczne".
Ciekawy komentarz napisał rownież brat Józef Kajfosz.
Jeżeli jednak chodzi o "branhamowców",to zbyt wiele w ich działaniu jest zachwytu samym Branhamem i jego poselstwami, a za mało osoby Jezusa. Są nawet tacy ,którzy twierdzą ,że wierzącym jest ten ,który przyjmuje poselstwo proroka,mając oczywiście na myśli W. Branhama. To jest napewno zwiedzenie. Dlatego przy pełnym uznaniu dla służby W. Branhama ,radziłbym rozwagę w kontaktach z "branhamowcami .Pozdrawiam Zen


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 02, 2006 7:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2005 6:31 pm
Posty: 243
Lokalizacja: grudziądz
Przyznam, ze ten temat mnie nie zbyt interesuje, ale swego czasu z czystej ciekawości zainteresowałem się naukami, jaki głosił William Marrion Branham. Nie zgodzę się z Paulosem, i twierdzę, że najpoważniejszym błędem Branhama był głoszony przez niego modalizm, z tego względu, że pogląd ten odrzuca istnienie konkretnej osoby Syna Bożego, i utrzymuje, iż Jezus Chrystus był tylko sposobem objawienia się osoby Boga Jahweh. Natomiast zgodzę się z Paulosem, iż tym kim jest Ellen White dla adwentyzmu, czy Joseph Smith dla mormonizmu, tym dla "biblijnie wierzących" (jak sami siebie określają zwolennicy nauk Branhama) jest Branham. Był on niejako dodatkowym źródłem objawienia Bożego. To co na swoich stronach internetowych prezentują branhamowcy przypomina nieco dzisiejsze wiadmości dnia (02.04.06), w których przeważa "wojtyłomania". Za dużo nauk Branhama, za mało nauk biblijnych! Inaczej mówiąc- Branham Branhamem Branhama pogania. :wink: :D

Życiorys Branhama można przeczytać na:
http://www.republika.pl/chrzescijanin/b ... iorys.html

oraz bardziej krytyczny:
http://www.af.com.pl/numery/archiwum/ge ... anham.html

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 02, 2006 8:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 31, 2006 12:48 pm
Posty: 28
dziękuję za Wasze opinie 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 7:37 am 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 3:07 pm
Posty: 262
Paulos napisał(a):
Powiem tyle, że jeśli ktoś twierdzi, że wiara chrześcijańska
jest niekompletna, bez przyjęcia poselstwa
jakiegoś współczesnego amerykańskiego proroka, to znaczy,
że nie rozumie jednej podstawowej rzeczy - wiara została
"raz na zawsze" świętym przekazana w postaci Pism Nowego
Testamentu i do tego objawienia nic już nie będzie dodane
aż Pan powróci.

Czy takim prorokiem będzie
Joseph Smith. Ellen White, Herbert W. Armstrong, Charles T. Russell, czy własnie William Branham jest nieistotne,...


To mocne słowa Paulosie i napewno jako szczery chrześcijanin zatroskany o zwiedzone dusze masz jakieś dowody na to że mówisz prawdę.

Nie znam wypowiedzi wszystkich wymienionych przez Ciebie postaci i nie mam do nich wielbiącego usposobienia. Jednak wydaje mi się że Twój osąd jest krzywdzący bo rzucasz słowa na wiatr. Dowody , przyjacielu.

Prosze o cytaty wypowiedzi tychże , w których opowiadaja możliwośc zbawienia inaczej jak przez Chrustsa! Gdzie oni głosza że zbawienie jest osiągalne przez wiarę w ich doktryny a nie w Chrystusa?!

Bez dowodów uznam że masz mdłe pojęcie na ten temat i posługujesz się jedynie stereotypami, krzywdząc nie tylko wielu innych ale może nawet i siebie.

Jesli zaś masz dowody to zwracam honor.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 10:40 am 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 9:59 am
Posty: 281
hepta napisał(a):
Prosze o cytaty wypowiedzi tychże , w których opowiadaja możliwośc zbawienia inaczej jak przez Chrustsa! Gdzie oni głosza że zbawienie jest osiągalne przez wiarę w ich doktryny a nie w Chrystusa?!



Oni niczego już nie głoszą, ponieważ leżą w prochu ziemi.

Natomiast ich uczniowie, gdy napotykają "zwykłego chrześcijanina" powiadają tak - aha Ty sobie po prostu wierzysz w Jezusa? Ale czyż nie wiesz, że

- niedziela, którą święcisz to ZNAMIĘ BESTII (Ellen White)
- Bóg, którego wyznajesz i chrzest, który przyjąłeś są nieprawidłowe (Branham)
- Pan Jezus już powrócił w 1874 (czy innym) roku

a organizacja religijna do której należysz jest niewlaściwa, bo właściwa jest tylko ta organizacja/wielka rzesza/zbór ostatków/Oblubienica, to której należymy my i nasz nauczyciel brat/siostra XXXX zza Wielkiej Wody.

Musisz więc (chcąc być z Bogiem w porządku) uwierzyć w prawdziwość nauk naszego proroka, zacząć czytać jego dzieła, słuchać jego kazań, przyjąć jego teologię, bo twojej wierze jednak czegoś brakuje, może chrześcijaninem to i jesteś, ale dla posłuszeństwa Bogu musisz jeszcze poddać się jego najnowszemu posłańcowi.

Ich błąd nie polega na tym, że całkiem usuwają Chrystusa (jako imię) i każą Go odrzucić. Raczej na tym, że uważają, że tylko ich Chrystus i ich duch jest dobry, a jeśli ktokolwiek żyje z Bogiem, a nie słucha ich posłańca, to jest właśnie niekompletny, nie do końca posłuszny, lub wręcz wyznaje fałszywe bóstwo i ma złego ducha.

Widziałem to już tyle razy (również w formie tzw. kościoła lokalnego, braci plymuckich, itd.), że wreszcie zrozumiałem MECHANIZM oszustwa, a nie tylko taki czy inny błąd doktrynalny.

Bazuje zaś to wszystko na ludzkiej pysze i chęci usprawiedliwienia się własnymi uczynkami. Ludzie lubią myśleć, że są od wszystkich innych mądrzejsci i szczególnie Bogu mili, a takie sekty dają im świetną do tego okazję. Wiedzieć, że cały świat chrześcijański jest w błędzie, a dopiero brat XXXX rozpoznał to oszukaństwo, a ja Heniek razem z nim, przez czytanie broszurek, to jest dopiero powód do dumy.

Co do wspomnianych zaś przeze mnie heretyków, to nie tylko nie wyrządzam im żadnej krzywdy i nie popełniam grzechu nazywając ich takimi, ale wręcz przeciwnie - dobrze jest mówić TAK TAK, NIE NIE. Kto kłamie przeciwko prawdzie, zasługuje na napiętnowanie - i za życia i po śmierci.

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 1:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 3:07 pm
Posty: 262
Zgoda Paulosie, Tak tak nie nie super zasada. Jednak nie przedstawiasz żadnych dowodów o które prosiłem.
Wiesz co to oznacza.

Cytuj:
Kto kłamie przeciwko prawdzie, zasługuje na napiętnowanie - i za życia i po śmierci
.

Zadbaj o to abys sam nie popadł pod swój osąd. Żeby się nie okazało że mówisz o sobie.

Wspominasz konkretne zazwisa, wysuwasz konkretne zarzuty, ja chce tylko widzieć dowod na to że masz prawo to robić i czy przypadkiem to Ty nie kłamiesz wbrew prawdzie.

Uzyję przykładu:
Mormoni powołuja się na Jezusa jako na swojego proroka. Wkładają mu w usta słowa , które uważają za prawdziwe. To samo robią "sobotniacy", równiez katolicy wkładają Jezusowi w usta słów jakich nigdy nie powiedział, czy mam mieć żal do Jezusa, że ktos wypacza jego naukę? No ale Jezus zostawił nam słowo pisane, które łatwo można wykorzystać sięgnąć i zacytować aby sprawdzić czy tak się rzeczy mają. Również i owi heretycy to zrobili. Znasza jakies dzieło pisane któregoś z nich? Zajrzyj tam i znajdź dowody. Bez dowodów mielisz plewy przyjacielu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 3:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 9:59 am
Posty: 281
Proszę bardzo. Na pierwszy rzut Branham:

http://exodus.dekalog.pl/?action=ca7

William Marrion Branham
(fragmenty kazania)

DLACZEGO NIE JESTEŚMY DENOMINACJĄ?


Otóż, katolicki kościół był pierwszą dawną nierządnicą, która wystąpiła ze swoimi doktrynami, które sama ustanowiła - zabobony, przy czym Biblia mówi: "Ona wyszła z bezdennej otchłani i pójdzie na zatracenie". Biblia tak mówi. Otóż, oni nauczają, że to jest błędne. Lecz to jest według Słowa Bożego złe. A następnie przychodzi tutaj metodystyczny kościół, który się urodził z niej - piękna młoda pani, lecz co ona uczyniła? Ona się zaraz odwróciła i czyni to samo, co czyni jej matka. Pozwala swemu zgromadzeniu nosić szorty.

Baptyści i metodyści, wy słuchacie fałszywego proroka. Nuże, brzmi to szorstko, lecz każdy, kto naucza w sprzeczności do tej Biblii, jest fałszywym prorokiem.

A wasze fałszywe chrzty wodne, fałszywy chrzest, pokropienie, polewanie, na miejsce zanurzenia - posługujecie się formułką "Ojciec, Syn i Duch Święty" zamiast Imienia Pana Jezusa Chrystusa.

To fałszywy prorok mówi ci, żebyś "został ochrzczony w Imię Ojca, Syna i Ducha Świętego", chociaż nie ma do tego żadnego miejsca Pisma w Biblii.


A tutaj, co to znaczy? Ona była matką nierządnic. Co ją zrobiło nierządnicą? Co ją zrobiło wszetecznicą? Jej doktryna! Co je zrobiło nierządnicami? Jej doktryna!

Z tego powodu nie tolerujemy ich denominacji oraz ich dogmatów.


W. Branham:
"Siedem Wieków Kościoła"
http://www.republika.pl/chrzescijanin/b ... kow10.html



"nie będą mogli kupować ani sprzedawać bez znamienia bestii na ręce i na głowie. To znamię na głowie znaczy, że będą zmuszeni przyjąć naukę światowego systemu kościołów, którą jest trynitarianizm itd., i znamię na ręce, które oznacza czynienie woli światowego kościoła.

Pomimo tego oni głoszą zbawienie i wyzwolenie przez moc Bożą, podobnie jak Judasz, dzięki usłudze udzielonej mu przez Chrystusa. Lecz dlatego, że są złym nasieniem, mają w wyniku tego przewrotnego ducha, który ich inspiruje. Religijni ? O moi drodzy,. Oni zaćmią wybranych w wysiłkach i gorliwości, lecz to jest laodycejskie, a nie z Chrystusa, bowiem oni spodziewają się wielkich tłumów, wielkich programów i wstrząsających znamion wpośród siebie. Oni głoszą drugie przyjście Chrystusa, lecz zaprzeczają przybycie proroka-posłańca, chociaż pod względem mocy, znaków i prawdziwego objawienia on zaćmi ich wszystkich.

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 5:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Branham:
"To znamię na głowie znaczy, że będą zmuszeni przyjąć naukę światowego systemu kościołów, którą jest trynitarianizm "


Paulosie, tym cytatem to, niestety, Hepty nie przekonasz :lol:
Może być wręcz przeciwnie :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 5:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
hehe, dokladnie 8) ten trynitarianizm dla hepty zaden dowod :lol:

Hepta, a powiedz czy Ty uwazasz Branhama za sluge Bozego? zgadzasz sie z jego naukami? podziel sie swoim zdaniem, chetnie poczytam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 6:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 9:59 am
Posty: 281
lis napisał(a):

Paulosie, tym cytatem to, niestety, Hepty nie przekonasz :lol:
Może być wręcz przeciwnie :lol:


Przeczytaj proszę uważnie, czego dotyczy nasza rozmowa. Napisałem, że branhamowcy, świadkowie, adwentyści i inne amerykańskie sekty, powstałe na fali kolejnych "przebudzeń" mają jedną cechę wspólną, pomimo takich czy innych różnic doktrynalnych. Tą cechą jest twierdzenie, że całe chrześcijaństwo jest w błędzie, a prawdę przywrócił dopiero brat XXX swoim nauczaniem, które przyjąć trzeba aby być z Bogiem w porządku.

Dla Ellen White znakiem bestii będzie niedziela, dla Branhama wiara w Trójjedynego Boga, ale jedno i drugie całkowicie odrzuca wierzących, którzy takowego "objawienia" nie chcą przyjąć. Hepta zarzucił mi, że sobie to wymyśliłem, więc pokazałem z pism Branhama, że owszem tak uważał.

Nie chciałbym tu dyskutować o słuszności tych poglądów, tylko pokazać MECHANIZM ZWIEDZENIA. Przekonanie o własnej wyjątkowości i szczególnej roli w Bożych planach, przy jednoczesnym oskarżaniu wszystkich nie do końca tymi rewelacjami zachwyconych o duchowy letarg, posiadanie złego ducha i współpracę z diabłem.

W czasach kiedy Branham opowiadał swoje androny wierzącym w Ameryce, tysiące ludzi pracowało na polach misyjnych świata, aby zanieść innym dobrą nowinę o Jezusie, przetłumaczyć Biblię, pomóc chorym. Wszyscy oni - według jego słów mieli na czole ZNAMIĘ BESTII, wierząc w Trójjedynego Boga. Jeśli mówi się publicznie takie rzeczy, to trzeba niestety być gotowym na to, że chrześcijanie nazwą cię heretykiem. Co niniejszym po raz kolejny czynię.

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 7:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 31, 2006 12:48 pm
Posty: 28
o jaaa ale się porobiło :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 8:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Przeczytaj proszę uważnie, czego dotyczy nasza rozmowa.


Przeczytałem bardzo uważnie. I nawet zrozumiałem Twój wywód i go podzielam. Natomiast nie jestem pewien, czy Ty zrozumiałeś moje wtrącenie. Otóż, nasz przyjaciel Hepta, nie podziela trynitarnej koncepcji Boga. I tyle. W związku z czym akurat ten cytat z Branhama nie jest w stanie Hepty przekonać o błędzie Branhama.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 8:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 9:59 am
Posty: 281
lis napisał(a):
Otóż, nasz przyjaciel Hepta, nie podziela trynitarnej koncepcji Boga. I tyle. W związku z czym akurat ten cytat z Branhama nie jest w stanie Hepty przekonać o błędzie Branhama.


Tu masz pewnie rację.

Przy okazji - wymieniłem wyżej np. braci plymuckich, do których poniekąd jest mi duchowo i doktrynalnie nawet całkiem blisko, ale niestety w wersji "zamkniętej" prezentują oni dokładnie ten sam ekskluzywizm.

Co zaś do trynitaryzmu, to jest jedną sprawą mieć takie czy inny pogląd na naturę Boga (a raczej na to, co na podstawie Pism możemy o Nim wywnioskować), a drugą sprawą twierdzić, że wiara wyznawana od stuleci przez znakomitą większość chrześcijan (w tym np. przez Lutra, którego Branham uważał za posłańca do jednego z poprzednich wieków kościoła), stanowi ZNAMIĘ BESTII.

Ja się zetknąłem z ludźmi, którzy byli gotowi coś takiego powiedzieć drugiemu człowiekowi w oczy, z mocą, która słabsze osoby mogła przyprawić o kompletny duchowy zawrót głowy. To jest już rzeźnictwo stosowane i gorzki owoc błędnych nauk.

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL