www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Wt maja 14, 2024 12:06 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 13, 2006 1:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Przyjacielu

W wielu twoich rozważaniach jestem tej samej mysli ,
i usmiech mam na twarzy kiedy czytam.

Moze to ty nie pojmujesz mnie? :)

Ponieważ DUZO napisałes ,musze to podzielic na partycje :D

i po kawałeczku odpowiem o ile PAN pozwoli.

prosze nazwij po naszemu Parakletos :?:

bardzo lubujesz sie w grece a ja niestety nie :(

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 13, 2006 1:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 21, 2005 6:51 pm
Posty: 273
Paraklet
rzecznik, obrońca, pocieszyciel; - Duch Św.
Etym. - gr. Paráklētos:
'obrońca; pocieszyciel; pomocnik' od parakaleín 'przywoływać; napominać; pocieszać';
Biblia (Ew. wg Jana, 14, 26).
(Wg slownika Kopalinskiego)
OD SIEBIE DODALBYM :ADWOKAT

Pozdrawiam ,pisz na priva.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 13, 2006 6:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Przyjaciel



Cytuj:
Gdzie powiedzial,ze JA JESTEM OJCEM ,JEZELI TO ZNAJDZIESZ PODDAJE SIE FPRIVATE "TYPE=PICT;ALT=Very


To bedzie trudne poniewaz DZIELI NAS JEGO CIAŁO ,które widzimy odmiennie.
Ty jako geny po matce ,ja poza matka poza tym co z tej ziemi .
Dla mnie On Słowo Czysty siedmiokroć oddzielony od ziemi
Przysposobił Ciało dla siebie Godne Siebie w ,którym to za Zasłona Ciała jako w Miejscu Najswietrzym Swiątyni przebywa Jego Duch-RUACH JAHUVAH
.
"
Powiedzial OJCIEC JEST WE MNIE. ----WE MNIE macie OJCA ==czcijcie mnie jak sie czci Ojca .Przyjacielu nie mozna oddawać człowiekowi CZCI naleznej Ojcu gdyby NIM nie był.To by było czyste bluźnierstwo i tak reagowali ZYDZI - kamieniami.
Cytuj:
Powiedzial :Widzac Mnie Jeszue -CZLOWIEKA-widzisz MEGO OJCA -BOGA -KTORY MIESZKA WE MNIE.

Ok. A skoro widzi OJCA to juz nie Sługe

Cytuj:
Powiedzial do Zydow : NIGDY WCZESNIEJ NIE WIDZIELISCIE OJCA BO OJCIEC MOZE BYC WIDOCZNY W STWORZONYM SWIECIE TYLKO POPRZEZ MNIE


A jesli Ojca nie mozna zobaczyc to skąd wiedzieć ze jest?A jesli mozna Go zobaczyc to ten
którego widzimy jest Ojcem.





Cytuj:
JEDNORODZONEGO SYNA ,KTORY JEST JEGO ODBICIEM-OJCIEC MIESZKAL I MIESZKA W NIEBIOSACH NIEBIOS ,W SWIATLOSCI NIEDOSTEPNEJ ,A W SWIECIE STWORZONYM MIESZKA WE WLADCY TEGO WSZECHSWIATA W SWOIM SYNU -BOGU-JHWH



Ucza ze Syn jest Obrazem Ojca , ale Syn jest Przemienionym Obrazem SAMEGO SIEBIE


Cytuj:
W kazdym przybranym synu Boga -jakim jest KAZDY narodzony z Boga-mieszka BOG JAK "BABA W BABIE"(cytuje- Twoje wlasne slownictwo!)
W APOSTOLACH,JAK "BABA W BABIE" ZAMIESZKAL BOG W DZIEN ZIELONYCH SWIAT!
WE MNIE JAK "BABA W BABIE" ,PONAD 20 LAT TEMU ZAMIESZKAL BOG


Tłumaczysz i zaczynam cie rozumieć ale nic nie poradze ,ze i ja mam Poznanie na które ty sie nie godzisz.


Tak my jestesmy przybrani za syna ON BYŁ SYNEM , ponad .
Nasze ciało i Jego Ciało to nie to samo I niestety tu sie nasze drogi rozwidlaja



Co prawda Moja osoba jest Świątynią Ducha JEGO ,ale tylko dzieki Łsce odkupienia i jest to CZAS dla Duszy ,która jest Miejscem Najswietrzym ,przez zaparcie sie siebie.
Ciało jeszcze nie zaznało Łaski Przemiany ,geny ciagna do prochu.
dlatego jestem Jego Obrazem przez Ducha Jego ,ale nie Nim jak to ujałeś
On zas był i zewnatrz i we wnatrz TYM SAMYM.Nie było w NIm rozdwojenia
.

Duch przeciwko ciału, ciało przeciwko DUCHOWI.to nas dotyczy a nie Jego.


Cytuj:
I CO JA JESTEM Parakletosem????
Na Boga -Nie!
Juz lepiej tego Ci nie wytlumacze.


:shock: :?:

ile Duchów? nie,nie ,nie odpowiadaj :wink:

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 13, 2006 6:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Cytuj:
JA MAM OJCA W SOBIE ,BO GO KIEDYS PRZYJALEM WRAZ Z SYNEM W PARAKLETOSIE.



JAHUSZUA mowi ;Ojca Mojego i Ojca waszego
Cytuj:

ON NIE MIAL POCZATKU ,JEST WSPOLISTOTNY OJCU-OJCA ZNA Z NATURY.


to cos katolickie? nie miał poczatku co do DUCHA ,ale co do Ciała?
Syn wiecznosci ,? czy to gdzies pisze???



Cytuj:
Swiat zostal stworzony DLA SYNA I PRZEZ SYNA.
SWIAT ZOSTAL STWORZONY PRZEZ JHWH ELOHIM DLA JHWH ELOHIM.
SYN TO JHWH ELOHIM.
TAK WIERZE.


Ja tez tak wierze ale ,nie mówie Syn bo nie był zrodzony ,
JAHUVAH .



Ale w niebiosach jest drugi JHWH TEN SAM ELOHIM.

Zaczynam sie gubic --- drugi JHVH Ten SAM Elohim---rozumiem NIEWIDZIALNY? nie chyba nie rozumiem---juz wyzej pisałes o Synu --wiec??


Cytuj:
SYN BOGA TO JHWH-BOG IZRAELA -TO "BEDACY ZE SWYMI STWORZENIAMI WE WSZECHSWIECIE STWORZONYM"
SYN BOGA TO JHWH HA-AREC
BOG OCIEC TO JHWH HA-SZAMAJIM

OOO ,to cos nowego? JAHUSZUA zstąpił z Nieba.

Cytuj:
Ukazal On swoje istnienie JEDEN JEDYNY RAZ W TANACH ,A SYN POKAZAL WTEDY ,ZE WYPELNIA POLECENIA OJCA I JEST Z NIM JEDNO


Nie pojmuje o czym mówisz?. to nie jest Syn dlaczego?Tu jest to miejsce:

Cytuj:
Rdz 19:24 Bg
"Tedy JHWH(KTORY PRZEBYWA WLASNIE W GOSCINIE U ABRAHAMA NA ZIEMI) spuścił jako deszcz a Sodomę i na Gomorrę siarkę i ogień, od JHWH z nieba."



Wiesz co wyjasnij to prosciej bo juz jest tyle JHVH ze nie wiem trzy dwa cztery z nieba z ziemi
JAHUSZUA mówił do prostych i powiedział ze ci prosci go zrozumieja ,a mnie sie juz zwoje przepalaja ILU ICH JEST ???
A dlaczego jeden jedyny raz Który to jest???.


>>>>

Cytuj:
JEST WIEKSZY BO CHOC JAN BYL NAJWIEKSZYM PROROKIEM ZYDOWSKIM TO JAN NIE BYL DUCHEM-BYL CIELESNY!
NIE MIAL NOWEGO SERCA I NOWEGO DUCHA-PARAKLETOSA-OD MESJASZA!


Co ty opowiadasz ? Jan był napełniony Duchem Mesjasza w łonie matki zanim sie urodził .A w czyim Duchu Głosił -Zapowiadał Baranaka ?


Cytuj:
JAN BYL MNIEJSZY BO NIE ZNAL TAJEMNIC KROLESTWA CHRYSTUSOWEGO,


:!: :shock: Moze ja to przemilcze

I zakończenie też przemilcze ,szkoda ze nie podasz tego SKRóTOWO
to co mówisz w oparciu o greke jest cieżko strawne,

Ciekawe jak Żyd by sie na to zapatrywał ,że jest cielesny ze niezna itd.

Mądrość zamieszkała w namiotach Jakóba to do nich zostały skierowane tajemnice oni znaja pisma a ze my otrzymalismy Łaske
Moze to co mówisz jest proste ,ale ja nie mogę pojać wielosci duchów osób, czegos o czym nie Głosili Prorcy w których działał Duch Mesjasza

Pojmuje Jeden DUCH i Jedno Ciało .

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 13, 2006 8:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Oliwka, Przyjaciel prosil o pisanie na priva, wiec badz laskawa... :evil:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 13, 2006 9:31 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Iza?!Tak bez publiczności?To nie ma sensu przecierz. :wink:

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 13, 2006 9:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Bo falszywa duchowosc lubi z natury wystawiac sie na pokaz. Jak faryzeusze... albo dewoci...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 18, 2008 3:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
Hmm ponad dwa lata milczenia na tym forum nt Branhama, postanowiłem to przerwać, bo troszkę interesuje mnie ten temat...
Niestety ze smutkiem stwierdzam, że jest to w większości dyskusja nie na temat... Około dwa wieczory zajęło mi przeczytanie tego wątku, tak sobie myślę, że chyba powinno się wyciąć 90% tej dyskusji i wkleić do nowego tematu pt "Wątki poboczne, niezwiązane, czyli Oliwka kontra reszta świata" To tak gwoli wstępu...

Setnik napisał(a):
...zachęciła lektura fragmentów ksiazki T.Polgenska na temat W.M. Branhama. Notabene ksiązka dość słaba i w dodatku miejscami wyjątkowo nierzetelna.


Hmm, nie wiem czy Setnik tu jeszcze zagląda, ale chętnie usłyszałbym dlaczego ta książka jest nierzetelna. Dodam, że chodzi tu o pozycję pt. "Czyim prorokiem był W. Branham" Tadeusza Półgęska. Sam ją przeczytałem jakiś czas temu, ale tak troszkę pobieżnie i chyba bym musiał odświeżyć. Czy ktoś jeszcze z forumowiczów ją czytał ??

Setnik napisał(a):
... mówienie o nim jako opętanym przez demona okultystą , który mocą demonów uzdrawiał chorych - jak to nakreślił delikatnie pan Polgensek w swojej ksiązce.

A co jeśli był opętany...? Może da się to jakoś udowodnić, przecież to poważny zarzut.

Szkoda, że Setnik, jako wielloletni "branhamowiec" nie powiedział więcej konkretów...
Interesuje mnie też ile jest w Polsce zborów, które nadal jednoznacznie utożsamiają się z nauką WMB...?

PS... częst spotykam się z takimi twierdzeniami, że WMB był wielkim mężem Bożym, ale w pewnym momencie życia "skręcił" i jak to się mówi...kapa...

Proszę o jakieś opinie, wieści i rzetelne informacje, błagam nie zaśmiecajcie tematu wątkami pobocznymi, choć może ważnymi, ale nie na temat

pozdrawiam gorąco...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 18, 2008 8:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Off_czyk napisał(a):
Setnik napisał(a):
...zachęciła lektura fragmentów ksiazki T.Polgenska na temat W.M. Branhama. Notabene ksiązka dość słaba i w dodatku miejscami wyjątkowo nierzetelna.


Hmm, nie wiem czy Setnik tu jeszcze zagląda, ale chętnie usłyszałbym dlaczego ta książka jest nierzetelna. Dodam, że chodzi tu o pozycję pt. "Czyim prorokiem był W. Branham" Tadeusza Półgęska. Sam ją przeczytałem jakiś czas temu, ale tak troszkę pobieżnie i chyba bym musiał odświeżyć. Czy ktoś jeszcze z forumowiczów ją czytał ??

jedyne co wiem odnośnie tej książki (czytałem ją) to Tadeusz pisze że Branham nauczał, o współżyciu szatana z Ewą. Natomiast z wypowiedzi branhamowców, stwierdzili oni że Branham nauczał ze Ewa współżyła z wężem, zwierzęciem, a nie szatanem... Tematu nie drążyłem wiec wiem co napisałem.

Natomiast mam inna książkę na temat Branhama, która podobno jest lepsza. Jeśli ktoś chce to proszę: TUTAJ na moim chomiku, pozycja "przeciw Branhamowi 2 jesli jest czesc pierwsza to ja jej nie mam

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 1:57 pm 
Uff, troche czasu zajelo przesledzenie calego watka i nie ukrywam ze mozolne to bylo... :? Zainteresowanych tematem watku (Branham...) polecam moim zdaniem bardzo ciekawy artykul autorstwa Ewy Moen pt. "William Branham - sługa Boży czy fałszywy prorok?", który znalazlem tutaj: http://badzwolny.eu/index2.php?option=c ... f=1&id=149


Ostatnio edytowano Pt gru 11, 2009 10:23 pm przez ppajda, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 9:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
ppajda napisał(a):
Uff, troche czasu zajelo przesledzenie calego watka i nie ukrywam ze mozolne to bylo... :? Zainteresowanych tematem watku (Branham...) polecam moim zdaniem bardzo ciekawy artykul autorstwa Ewy Moen pt. "William Branham - sługa Boży czy fałszywy prorok?", który znalazlem tutaj: http://sekty.eu/index.php?option=com_co ... Itemid=154

ja może spłyce sprawę, ale po lekturze tego artykułu, czy nie jest tak że tam Branhama próbuje sie obarczyć wina za cały dzisiejszy ten ruch ultracharyzmatyczny, gdzie mamy do czynienia z dziwnymi zachowaniami ? jakoś takie wrażenie miałem czytając...

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 28, 2009 8:09 am 
quster napisał(a):
ja może spłyce sprawę, ale po lekturze tego artykułu, czy nie jest tak że tam Branhama próbuje sie obarczyć wina za cały dzisiejszy ten ruch ultracharyzmatyczny, gdzie mamy do czynienia z dziwnymi zachowaniami ? jakoś takie wrażenie miałem czytając...

W moim mniemaniu to nie jest w naszym temacie tak bardzo istotne: mysle ze licza sie fakty, które wskazuja na to, czy Branham byl prawdziwie Bozym sluga, czy tez jedynie falszywym prorokiem, czy jego nauczanie jest w porzadku czy tez nie, z jakiego zródla naprawde czerpal (Duch Swiety czy inny duch?!). To, czy sie go przy tym czyms obarcza, to juz dla mnie inny aspekt, tym bardziej ze sam twierdzisz, ze masz takie "wrazenie". Faktem niezaprzeczalnym jest: JESLI faktycznie ten artykul mówi prawde o Branhamie, to byl to falszywy prorok.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 24, 2009 5:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 13, 2006 9:08 am
Posty: 34
Lokalizacja: Polska C
Jeśli Cię off_czyk nadal interesuje temat Branhama, książki Połgenska i pokrewnych tematów to się odezwij, że jesteś nadal na tym forum i może zadaj jakieś pytania. Mam pewną wiedzę operacyjną w tym temacie, nie jakobym wszystko wiedział, ale wiem sporo, zgłębiam temat od kilkunastu lat.

_________________
Mat. 13:28-30
"Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go?
A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy. Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 24, 2009 5:42 pm 
thomson napisał(a):
Jeśli Cię off_czyk nadal interesuje temat Branhama, książki Połgenska i pokrewnych tematów to się odezwij, że jesteś nadal na tym forum i może zadaj jakieś pytania. Mam pewną wiedzę operacyjną w tym temacie, nie jakobym wszystko wiedział, ale wiem sporo, zgłębiam temat od kilkunastu lat.

Jeśli zgłębiasz temat tak długo, jakie jest twoje zdanie na temat tego artykułu? http://badzwolny.eu/index2.php?option=c ... f=1&id=149


Ostatnio edytowano Pt gru 11, 2009 10:23 pm przez ppajda, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 25, 2009 11:13 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 13, 2006 9:08 am
Posty: 34
Lokalizacja: Polska C
No cóż - bardzo proszę o nie podrzucanie jakiś linków do artykułów, książek itp. - ponieważ należę do Ludu pracującego, miast i wsi i naprawdę nie jestem w stanie z tym wszystkim się zapoznawać (brak czasu). Niemniej jednak artykuł ten przeczytałem, wcześniej kiedyś też go jeszcze widziałem i nie wiem do czego w tym artykule mam się ustosunkować: jest tam cała masa różnych zagadnień. Powiem tylko tyle: artykuł jest chaotyczny i średni: obiektywny jest w miarę życiorys Branhama, a całkowicie niesłuszne jest przypisywanie nauk różnych, które powstały po śmierci Branhama temu, że zapoczątkował je Branham czyli np.: o jakiejś ELICIE Kościoła, która będzie rządzić itp. Czytałem w jednym kazaniu, że Branham wypowiadał się przeciw olejowi na rekach i tego typu zjawiskom, na życzenie mogę poszukać i podać cytat. Tak więc proszę o podawanie bardziej sprecyzowanych pytań. Ogólnie powiem tak, jak ktoś nic nie wie o Branhamie, to po przeczytaniu tego artykułu dalej nic nie będzie wiedział, tyko będzie myślał że to jakiś religijny potwór, ten artykuł to jakiś miszmasz.

_________________
Mat. 13:28-30
"Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go?
A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy. Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL