www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 8:17 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 12, 2009 2:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 13, 2006 9:08 am
Posty: 34
Lokalizacja: Polska C
Co do zadanych mi pytań, odebrałem je jako retoryczne i do zastanowienia się – więc na nie nie odpowiedziałem. Nie jest to wątek poświęcony mnie, albo moim przekonaniom. Może ustosunkuje się publicznie tylko do antychrysta tj. jak go poznam. Dla mnie ewidentne jest to: usiądzie w świątyni i będzie podawał się za boga. Natomiast w ogóle dziwi mnie to pytanie: jak rozpoznasz antychrysta w świetle Forum Ulica Prosta – bo wydaje mi się, że na tym Forum popierana jest nauka wolnochrześcijańsko-henrykoturkanikowa, a jak nam to objawił Turkanik: Kościół zostanie zabrany przed uciskiem i antychrystem i nie będzie wcale potrzeby rozpoznawania go przez chrześcijan.
Pisanie, że ja na pewno zachowam się dobrze i nie zostanę zwiedziony, a ty na pewno zostaniesz zwiedziony bo to, czy tamto, obecnie nie ma sensu, bo nikt nie wie jak się ostatecznie zachowa w sytuacji zagrożenia życia itp..” Pycha chodzi przed upadkiem, a wyniosłość ducha przed ruiną”. Co do wpisów ppajdy nie ustosunkowałem się: jest tego za dużo, jak pisałem już poprzednio: nie jestem Branhamem, abym miał odpowiadać za to co powiedział Branham, nie zrozumiałem do końca postu ppajdy – niektóre wypowiedzi Branhama skonfrontował ze Słowem, w niektórych pokazał, że Branham zaprzeczał sam sobie, ale po co umieścił to co na samej górze nie zrozumiałem /tzn. mam pewną koncepcję, ale nie wiem czy jest właściwa/:
- „Choćby anioł nie dbam o to, jak realnie by wyglądał, jak bardzo byłby natchniony, jeśli on mówi coś przeciwnego do Słowa Bożego, opuśćcie go. On nie jest aniołem Bożym. List do Galacjan 1, 8 mówi: „Choćby anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!“. Nie bierzmy niczego, ale tylko to, co Bóg...” („Wyjaśnienie usługi” paragraf 10, Phenix, Arizona, USA, 29.I.1962 r.)
-”To stanowi ten decydujący sprawdzian. Słowo Boże mówi, co jest właściwe a co fałszywe!” („Uczynki są wyrażeniem wiary” str. 130, paragraf 130, Shreveport, Louisiana, USA, 26.XI.1965 r.)
No cóż, z tym się akurat z Branhamem zgadzam - SOLA SCRIPTURA

Dodam parę słów odnośnie braterstwa z modalistami i innymi - trudno obecnie jednoznacznie nazwać kto jest bratem, a kto nie, ja się za to nie biorę: dla baptystów i zielonych jestem bratem, dla świadków nie jestem, dla niektórych adwentystów jestem, dla innych adwentystów nie jestem. Szukać trzeba raczej woli Bożej, a nie akceptacji innych ludzi i ich organizacji i nie zależy mi jak ktoś mnie określi na forum, czy gdzie indziej. Amen.

_________________
Mat. 13:28-30
"Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go?
A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy. Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 12, 2009 3:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
thomson napisał(a):
Choćby anioł nie dbam o to, jak realnie by wyglądał, jak bardzo byłby natchniony, jeśli on mówi coś przeciwnego do Słowa Bożego, opuśćcie go. On nie jest aniołem Bożym. List do Galacjan 1, 8 mówi: „Choćby anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!“. Nie bierzmy niczego, ale tylko to, co Bóg...” („Wyjaśnienie usługi” paragraf 10, Phenix, Arizona, USA, 29.I.1962 r.)
-”To stanowi ten decydujący sprawdzian. Słowo Boże mówi, co jest właściwe a co fałszywe!” („Uczynki są wyrażeniem wiary” str. 130, paragraf 130, Shreveport, Louisiana, USA, 26.XI.1965 r.)
No cóż, z tym się akurat z Branhamem zgadzam - SOLA SCRIPTURA

Ja też się zgadzam. Dlatego od Branhama należy trzymać się z daleka, bo mówi wiele rzeczy przeciwnych do Słowa Bożego, co zostało już udowodnione powyżej. Tobie też radzę, żebyś go opuścił. Ale ostatecznie decyzja należy do Ciebie. Tylko nie mów kiedyś w przyszłości, że Cię nikt nie ostrzegał. Ponieważ nie odpowiadasz na zadane pytania, z mojej strony dyskusję uważam za zakończoną.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 12, 2009 3:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 13, 2006 9:08 am
Posty: 34
Lokalizacja: Polska C
Jeszcze parę myśli do tego co wcześniej napisał Smok:” chcesz... przedstawić Branhama jako chrześcijanina i mnie przeraża Twoja tolerancja dla herezji”.
Odpowiadam: odnośnie tolerancji - więcej szkody w historii ludzkości wyrządził duch inkwizycji niż duch tolerancji, a odnośnie tego czy Branham był chrześcijaninem: myślę, że był – nie był hindusem ani buddystą, niemniej wydaje mi się że to nie ma żadnego znaczenia jak ja go osądzę, czy Wy, czy ktoś inny - ważne jak Go osadzi Pan i do tego bym zachęcał, aby sąd pozostawić Panu Jezusowi: można powiedzieć nie zgadzam się z takim poglądem, czy innym, ale mówić: to nie jest chrześcijanin, to osądzanie i pozbawianie zbawienia.
Odnośnie opuszczania Branhama - nie mam czego opuszczać, po prostu przeczytałem w życiu trochę Jego kazań, ostatnie czytałem około 1 rok lub 2 temu, dla informacji podam, że Strażnicy przeczytałem w życiu znacznie więcej niż Branhama, moja wiara w Jezusa nie ma nic wspólnego z tym co myślę o Branhamie - jak napisałem wcześniej sądzę że można być zbawionym niezależnie czy sie uważa Go za proroka, czy za zwodziciela, a zbawienie jest uzależnione tylko od wiary w Jezusa, a nie od wiary w Branhama. Mogę odpowiedzieć na jakieś konkretne pytanie - tylko proszę o zadanie 1 pytania, niemniej podobało mi się to u branhamowców w Woli Piotrowej, że mnie przyjęli, dali nocleg, nakarmili bezpłatnie i nikt mnie nie stawiał przed ścianą i nie przesłuchiwał i nie pytał: czy tak wierzę czy inaczej. Czemu maja służyć takie pytania: żeby ustalić czy tak samo myślimy, a jak nie myślimy tak samo, to żeby mnie ocenić i osądzić jako heretyka? Naprawdę uważam, że ten wątek jest poświęcony Branhamowi i zjawiskom okołobranhamowym, a nie mnie. Polecam /wszystkim - to nie personalny przytyk do kogokolwiek/ wizytę u branhamowców w Woli i nauke gościnności od nich.
Podobało mi się co Kajfosz powiedział o Branhamie: nie waham się przyznać do człowieka, do którego przyznawał się Bóg.

_________________
Mat. 13:28-30
"Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go?
A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy. Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 12, 2009 8:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Niebranhamowcy z Woli tez sa bardzo mili i goscinni...
Hmmm... w sumie to kilka Twoich uwag i spostrzezen jest dosyc ciekawych...
Ale czemu w awatarku masz Branhama z aureolka nad glowa?? To troche przypomina obrazy katolickich "swietych" :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 12, 2009 10:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
itur napisał(a):
Hmmm... w sumie to kilka Twoich uwag i spostrzezen jest dosyc ciekawych...

A które Cię zaciekawiły?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 7:51 am 
thomson napisał(a):
(...) nie zrozumiałem do końca postu ppajdy – niektóre wypowiedzi Branhama skonfrontował ze Słowem, w niektórych pokazał, że Branham zaprzeczał sam sobie, ale po co umieścił to co na samej górze nie zrozumiałem /tzn. mam pewną koncepcję, ale nie wiem czy jest właściwa/:
- „Choćby anioł nie dbam o to, jak realnie by wyglądał, jak bardzo byłby natchniony, jeśli on mówi coś przeciwnego do Słowa Bożego, opuśćcie go. On nie jest aniołem Bożym. List do Galacjan 1, 8 mówi: „Choćby anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!“. Nie bierzmy niczego, ale tylko to, co Bóg...” („Wyjaśnienie usługi” paragraf 10, Phenix, Arizona, USA, 29.I.1962 r.)
-”To stanowi ten decydujący sprawdzian. Słowo Boże mówi, co jest właściwe a co fałszywe!” („Uczynki są wyrażeniem wiary” str. 130, paragraf 130, Shreveport, Louisiana, USA, 26.XI.1965 r.)
No cóż, z tym się akurat z Branhamem zgadzam - SOLA SCRIPTURA

Zacytowalem to na wstepie, zeby pokazac, ze sam Branham twierdzil, ze osobe zwiastujaca "cos przeciwnego do Slowa Bozego" nalezy "opuscic". A dalej juz cytowalem jego liczne wypowiedzi, które zawieraja "cos przeciwnego do Slowa Bozego". Jaki powinnismy wyciagnac wniosek z cytatów Branhama? Nawet wedlug niego samego powinnismy zauwazyc, ze ten "prorok" nie jest od Boga.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 8:53 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
ani_isza napisał(a):
itur napisał(a):
Hmmm... w sumie to kilka Twoich uwag i spostrzezen jest dosyc ciekawych...

A które Cię zaciekawiły?


Rozne, zwlaszcza te ogolne, nie dotyczace bezposrednio WMB.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 10:15 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
thomson napisał(a):
Podobało mi się co Kajfosz powiedział o Branhamie: nie waham się przyznać do człowieka, do którego przyznawał się Bóg.

Kajfosz w swojej karierze bronił już różnej maści heretyków, a "przyznawanie się Boga" do człowieka nie polega na tym, że jego "posłudze" towarzyszy jakaś moc, tylko na tym, czy nie sprzeciwia się Słowu Bożemu. Branham się sprzeciwiał Słowu Bożemu wiele razy, a jeśli ktoś tego nie widzi albo nie chce sie z tym pogodzić, to jest jego problem. Brak elementarnego rozeznania ze strony Kajfosza czy thomsona nie czyni z heretyka męża Bożego.

Kiedy przyjdzie antychryst, ludzie z takim rozeznaniem pierwsi mu uwierzą, bo jemu będzie towarzyszyła jeszcze większa moc niż Branhamowi. Ludzie pewnie będą uzdrawiani, będą cuda, a nawet ogień z nieba będzie spuszczany na ziemię na oczach ludzi, którzy nie przyjęli miłości prawdy:

"A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów, i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić. I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu, aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości" [II Tes. 2:9-12]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 11:00 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
itur napisał(a):
ani_isza napisał(a):
itur napisał(a):
Hmmm... w sumie to kilka Twoich uwag i spostrzezen jest dosyc ciekawych...

A które Cię zaciekawiły?


Rozne, zwlaszcza te ogolne, nie dotyczace bezposrednio WMB.

A - to takich ogólnych jest w wypowiedziach T. niewiele, w ostatnim poście chyba tylko to jedno zdanie nie dotyczyło WMB:
Cytuj:
Czemu maja służyć takie pytania: żeby ustalić czy tak samo myślimy, a jak nie myślimy tak samo, to żeby mnie ocenić i osądzić jako heretyka?

Co jest ciekawego dla Ciebie w tym stwierdzeniu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 1:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
To chodzi mi wlasnie o te "niewiele". Ale to Ty napisalas, ze w cytowanym przez Ciebie fragmencie widze cos ciekawego, nie ja :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 1:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
itur napisał(a):
To chodzi mi wlasnie o te "niewiele"

Acha 8)
itur napisał(a):
Ale to Ty napisalas, ze w cytowanym przez Ciebie fragmencie widze cos ciekawego, nie ja :?

Myślałam, że to też się mieście w "niewiele".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 14, 2009 1:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 13, 2006 9:08 am
Posty: 34
Lokalizacja: Polska C
Nie jest ważne, czy to co napisałem jest ciekawe, interesujące, czy nie (to nie jest film, ani powieść itp.), starałem się przedstawić moje zrozumienie Branhama, oczekiwałem bardziej merytorycznych komentarzy.
Odnośnie Woli Piotrowej – tzw. zieloni też są mili, na początku, na konferencjach, chodziłem na wszystkie kazania, jednak nie wszystkie były interesujące i budujące, dobór gości – nauczycieli nie zawsze był trafny. Dla mnie cenne było to, że można się spotkać i zapoznać z wierzącymi z innych miejscowości, natomiast między kazaniami jest na to za mało czasu, więc zdarzyło mi się opuścić niektóre kazania, bo byłem zajęty rozmową z kimś. Tymczasem obecnie przy rejestrowaniu się na konferencji podpisuje się taki cyrograf, że się będzie uczestniczyło we wszystkich wykładach, a jak nie, to trzeba opuścić /dosłownie/ Wole Piotrową!!!(jakby to zieloni byli właścicielami całej Woli).
Co do kobiet - jak napisałem wcześniej: Branham chwalił kobiety skromne i bogobojne, nie zauważyłem, aby w zborach branhamowych było mniej kobiet niż gdzie indziej, tj. aby kobiety po przeczytaniu Branhama uciekły przerażone z takiego zboru, załamane tym co powiedział o nich Branham. Ewentualnie Branham może być obecnie postrachem dla różnej maści: współczesnych Jezabel, różnych manipulatorek zborowych, roznegliżowanych sióstr na nabożeństwach zielonoświątkowych, czy też dla „pastorek i kaznodziejek”, które zamiast się zająć tym co jest napisane w 1 Tym.2;15, starają się tylko jak to możliwe obejść zakaz Pawła: „kobiecie nauczać nie pozwalam” i jeśli nie mogą być nauczycielkami w swoim zborze, ze względu na konserwatywną naukę zboru w tym temacie, to starają się swój pęd do pouczania innych zrealizować na różnych konferencjach, pisząc książki, artykuły i wymądrzając się w internecie /nie chce nikogo obrażać, nie myśle tu o nikim konkretnym z Forum, to co napisałem wyżej znam z autopsji/.
Na koniec porównam czytanie Branhama do jedzenia zupy ogórkowej czy spożywania każdego innego posiłku: jeśli ci smakuje to jedz, a jeśli ci nie smakuje to nie jedz, tylko nie zabraniaj jeść innym - tym, którym to smakuje. Mnie akurat pasuje sposób Jego nauczania i mówienia kazań, a niezbyt “lubię” np. Kulca, na początku uważałem, że to rewelacja, a potem jakieś suche duchowe mi się to wydało, w kółko to samo, niezbyt trafne osądzanie innych, ale nic przeciw Kulcowi nie mówię i szanuje tych, którym Jego nauczanie odpowiada.

_________________
Mat. 13:28-30
"Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go?
A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy. Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa".


Ostatnio edytowano Cz paź 15, 2009 10:30 am przez thomson, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 14, 2009 2:07 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Cytuj:
Na koniec porównam Branhama do zupy ogórkowej: jeśli ci smakuje to jedz, a jeśli ci nie smakuje to nie jedz, tylko nie zabraniaj jeść innym - tym, którym to smakuje. Mnie akurat pasuje sposób Jego nauczania i mówienia kazań


To chyba nie ma nic do rzeczy gdyz wszystko powinnismy duchowo rozsadzac i badac czy tak sie rzeczy maja bez wzgledu na wlasny smak. Zanim ugotujemy ta zupe najpierw musimy przefiltrowac wode przez Slowo Boze i jesli nie zda egzaminu to chocby nie wiem jak pyszna byla z niej zupa to dla mnie zwyczajnie cuchnie. A jesli cuchnie to jest zepsuta a jesli kochasz braci i siostry to bedziesz chcial ich ostrzec przed zatruciem...

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL