www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:38 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt paź 29, 2021 12:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 21, 2016 10:31 am
Posty: 41
Do Pax vobiscum i marekzpłocka,

Pax vobiscum napisał(a):
Berto,

Jako, że już mamy wątek odnośnie "grzesznej natury" o którym wspomniałem to proszę Cię o to abyś tam kontynuował jeżeli zechcesz, a ja nie będę musiał się powtarzać.
Cześć podanych fragmentów przez Ciebie już tam była rozważana. Jak przeczytasz wątek to będziesz mógł przedstawić egzegezę fragmentów, które przytoczyłeś a ja jak Bóg da to dołączę do dyskusji.

Również proszę Cię abyś edytował swój post z Cz paź 28, 2021 5:12 pm i poprawił nazwę użytkownika na moją zamiast ppajdy gdyż brat najprawdopodobniej może nie być zadowolony, że przez pomyłkę przypisałeś mu moje słowa.

Berto napisał(a):
Rozkminianie czy Szatan spadł wcześniej jest podobnym do szukania tego, czy Adam z Ewą mieli dzieci przed wypędzeniem. Jeśli rozważamy założenie kurtki deszczowej przed wyjściem na zewnątrz, to może czasem warto choć chwilke pomyśleć co drążymy, z jakiego powodu i w jakim celu. Inaczej możemy popaść w czysty faryzeizm i gonitwę za wiatrem
Nie chodziło o to, by nie odpowiadać nowemu wierzącemu na nurtujące pytania ( chociaż takie jak wyżej wychodzą raczej od wierzących fantastów lub filozofów niezbawionych)


Odszukam tamten post i przyjrzę się co tam namieszałem... Widzę tylko, ze wkleiłem cytat. Może to cytat z cytatu. Za mało się znam jeszcze na forum. Widzę, że usunięto post, z którego cytowałem, więc musi tak zoostać bo nie sprawdzę pochodzenia. Musiałem się odniesc do takiego mocego stwierdzenia. jeśli to twoje słowa, to cóż... Nie wiem jak to może być, ze tam w okienku jest napisane "ppajda".
Przyjmuję przekieowanie i oczywiście dalej tego wątku tu nie kontynuuję.
Co do reszty to przyjmuję napomnienie. Rzeczywiście, czasem mozna zagalopować się w "generalizacji".
Jednakże forum jest miejscem zderzenia się myśli i poglądów. Więc każdy powinien mieć trochę dystansu, trochę otwartości na korektę lub nowe argumenty.
Jeszcze raz wróce do moich postów i je zbadam z tymi fantastami, czy kogoś nie uraziłem i w jakim kontekście.
Po poownym przeczytaniu widzę tylko : wierzący fantaści oraz niewierzący filozofowie. Wycofuję te określenie jako rażace i krzywdzące.
Wcześniej poprzedzone stwierdzeniem, że oczywiście należy odpowiadać na nurtujące pytania.
Nie jest to dla mnie nic zdrożnego, ale ok. wybaczcie jeśli ktoś się obraził. Czasem używa się dosadnych stwierdzeń dla podbicia wymowy, przesłania i położenia nacisku.
Poza tym,n ie ja zacząłem ( niczym uczniak w szkole) i sam ucinałem wątek Adama i Ewy jako niepotrzebny przy tym zapodanym powyżej, zauważ...

Co do Izajasza 14:12 to nie mam nic do dodania, bo dobrze to ująłeś Pax vobiscum.

I jeszcze do ciebie, marekzpłocka,
Jeśli chcesz by twoje uwagi zrobiły robote we mnie, to też pisz bardziej dosadnie używając odpowiedniej formy osobowej, okoliczników itp. Hasła typu" no gdzies tam, tacy, takich też spotkałem, u nas na grupie" i inne wywody czytam jako twe dzielenie się, ale nie jako napomnienie.
Ja bardzo jestem otwarty na dysputy bblijne w celu budowania naszej wiary w codziennym życiu.
Stąd wybacz, jesli mój wpis przypomniał ci zamknietych braci.
Słusznie Pax vobiscum mnie napomniał.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 29, 2021 1:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
berto napisał(a):
Do Pax vobiscum i marekzpłocka,

berto napisał(a):
Odszukam tamten post i przyjrzę się co tam namieszałem... Widzę tylko, ze wkleiłem cytat. Może to cytat z cytatu. Za mało się znam jeszcze na forum. Widzę, że usunięto post, z którego cytowałem, więc musi tak zoostać bo nie sprawdzę pochodzenia.

Żeby Ci było łatwiej znaleźć: w następująco zalinkowanym wpisie zacytowałeś Paxa - podając mnie jako źródło wypowiedzi: viewtopic.php?f=2&t=2087#p56684

A oto link do wpisu Paxa, z którego pochodzi zacytowana teza: viewtopic.php?f=2&t=2087#p56680

Wpisu zatem nie skasowano, a ja proszę o edycję, bo rzeczywiście nie chcę być utożsamiany z zacytowanym poglądem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 29, 2021 1:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 21, 2016 10:31 am
Posty: 41
Nie wiem jak to możliwe by w cytacie kto inny wyskoczył.
Ale chyba już ogarnięte.
Dzięki za pomoc!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 29, 2021 1:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
berto napisał(a):
Dzięki za pomoc!

Dzięki za edycję :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL