www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:02 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz gru 01, 2016 9:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 07, 2014 11:19 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Wałbrzych
Witajcie. Nie do końca wiedziałam jak nazwać wątek.

Na pewno słyszeliście o ostatnim wypadku w kopalni KGHM. Dotyczy mnie to lokalnie i w tym roku w ogóle było dużo wypadków, ginęła 1-2 osoby, a teraz aż 8. Ludzie bardzo to przeżywają i cały internet pełen komentarzy. Wielu pisze, że "św. Barbara zbiera żniwa". Na początku machnęłam ręką na to, ale zaczęłam się zastanawiać. Faktycznie Barbara jest katolicką patronką górników i oni powierzają się pod jej opiekę. Zaczęłam dopuszczać taką myśl, że takie wypadki w pewnym stopniu mogą być spowodowane właśnie modleniem się do Barbary- zamiast powierzać bezpieczeństwo Jedynemu Bogu, ludzie oddają cześć i ufają bożkowi. A za bożkiem przecież kryje się zły, który niszczy i wytraca.

Co o tym myślicie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz gru 01, 2016 10:16 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
Myślę ,że powierzanie się demonicznym siłom zawsze sprowadza na ludzi nieszczęście i nie można sobie z tym igrać. Jednak z drugiej strony wydaje mi się ,że nawet jeśli tak by było to Bóg przed nami to zakrywa i nawet nie chce byśmy tak myśleli, ponieważ możemy kogoś ocenić niesprawiedliwie. Zwykle jak jest jakaś tragedia, wojna, albo kalectwo dziecka to w umyśle człowieka pojawia się pytanie dlaczego? albo kto zgrzeszył? Wydaje mi się ,że Jezus zachęca nas w takich chwilach do refleksji nad tym dokąd prowadzi nasze życie. Do refleksji podaję następujący fragment Łk 13:1-5: "W tym samym czasie przyszli niektórzy i donieśli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: "Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie". Z Biblii wiemy ,że Bóg wykonuje sądy nawet nad narodami, ale dla nas chrześcijan powinno być to otrzeźwiające i zachęcające do odwodzenia ludzi od złych dróg. Czas łaski się kiedyś skończy i będzie już za późno.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz gru 01, 2016 10:23 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Myślę, że gdyby to działało w ten sposób, to na wszystkich modlących się do Maryi na przykład musiałyby się zawalić dachy kościołów katolickich...Znam ludzi, którzy całe życie noszą na szyi "dla ochrony" amulety, medaliki itp., a jakoś mają się dobrze.
Wypadki w kopalniach się zdarzają, bo prawdopodobieństwo, że ulegnie się wypadkowi w kopalni jest wyższe niż gdzieś indziej. Nie upatrywałabym tutaj duchowej przyczyny.
Diabłu zależy na tym, aby ludzie pozostali w grzechach. Dopóki taki niewierzący jest daleko od Boga i nie ma ochoty pokutować, przekonany o swojej "niewinności", "byciu dobrym człowiekiem", dopóty może sobie żyć spokojnie. Diabeł próbuje usunąć tych, którzy zbliżają się do zbawienia (doświadczyłam tego).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 02, 2016 6:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 04, 2016 12:57 pm
Posty: 66
Nie pozostaje mi nic innego, jak przyłączyć się do moich przedmówców.
Znam ludzi, którzy odrzucili Chrystusa, oraz takich, którzy żyją bezbożnie, a jednak nie spada na nich grom z jasnego nieba, wręcz przeciwnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 02, 2016 6:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 07, 2014 11:19 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Wałbrzych
Dziękuję za wypowiedzi.
W takim razie myślicie, że w rożnych wypadkach siły demoniczne w ogóle nie mają udziału?
Jest dla mnie jasne, że tragedie nie zdarzają się wyłącznie jako kara za grzechy, a chyba tak mnie zrozumieliście. Gdyby tak było, Bóg nas wszystkich dawno by wytracił...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 03, 2016 9:12 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
W takim razie myślicie, że w rożnych wypadkach siły demoniczne w ogóle nie mają udziału?


Ludzie tego świata pełnią wolę diabła, służą mu. Nawet, jeśli o tym nie wiedzą. Siły demoniczne owszem, działają. Widzę, w jak złym stanie są rodziny, dzieci, jak młodzi ludzie żyją daleko od Boga i nawet nie ma już ludzi,a w każdym razie jest ich coraz mniej, którzy by Boga szukali i interesowali się tematami wiary. Wystarczy się rozejrzeć- rozpusta, wszeteczeństwo, aborcja, eutanazja, umiłowanie rozkoszy (zbytków, przyjemności), chciwość, kłamstwa, oszustwa, rozwody...full service. Żyjemy w czasach ostatecznych.
Ale jakoś nie wierzę w to, że duch demoniczny stojący za "św. Barbarą" powoduje wzrost wypadków śmiertelnych w kopalni...wprost proporcjonalnie do ilości modlitw do niej zanoszonych. Bóg nad wszystkim czuwa i On daje życie, On decyduje o tym, kto kiedy ma umrzeć. Nad wszystkim sprawuje kontrolę.
Jeśli już, to ludzie zabijając nienarodzonych składają ofiarę swoim panom, jak też rozgłaszając swoje poglądy przeciwne Bożej woli...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL