www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 7:57 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt gru 16, 2016 10:29 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 03, 2013 12:12 am
Posty: 101
Uzbroiłem się w cierpliwość i czekam. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 26, 2016 9:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Oto trzecia i jak na razie ostatnia część obiecanego materiału:

https://drive.google.com/file/d/0B1kf8C ... s=58617e27


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 27, 2016 11:48 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
Dzięki brat :wink:

https://youtu.be/ekZIfZyvoBc pozdrawiam :D

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr gru 28, 2016 10:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 03, 2013 12:12 am
Posty: 101
Dziękuję Smoku za Twój trud przy tłumaczeniu. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 11, 2017 8:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
Kolejne ciekawe materiały pojawiły się w tym temacie:

Płaska Ziemia - Poważna Analiza (cz.2)
https://youtu.be/SC9ybxMDGlE

edytowałem i usunąłem pierwszą część z powodu padających niepotrzebnych kilku wulgaryzmów

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Ostatnio edytowano Pn lut 13, 2017 5:02 pm przez prostak, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 13, 2017 12:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Hm, wszystko byłoby fajnie, gdyby nie plugawy język, który miejscami jest po prostu nie do wytrzymania dla chrześcijańskich uszu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 13, 2017 5:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
Tak przepraszam. Pierwszą część dawniej oglądałem i zapomniałem, że coś tam pada. Jeszcze raz sorki za nieuwagę.

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 25, 2017 10:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Witajcie! Przeglądając ten wątek nie sposób nie ostrzec przed nauczaniem ekipy Jezus bez religii

https://www.youtube.com/watch?v=1XUzaw17C4Q tu gdzieś od 13ej minuty rozpoczyna się płaskoziemska gadka i wyrywanie wersów z kontekstu. Ale najlepsze "kwiatki" idą od 20'51
Cytuj:
Wiesz, że jeśli jesteś chrześcijaninem i wierzysz w coś, co nie jest napisane w Biblii, to musisz sie zatrzymać i to zbadać?
Wiesz, że w Biblii nie jest napisane nigdzie, że Bóg stworzył planety? Wiesz, że jeśli wierzysz w układ słoneczny, to tak naprawdę czcisz demony? Bo to wszystko nazwy bogów

Hm... co o tym myślicie? I ta muza w tle... i ten ton głosu,,, brr.... Swoją drogą... dlaczego, zakładając że ziemia jest płaska i sie nie rusza..to jak wytłumaczyć w takim razie że na półkuli południowej widać inne niebo, tj. gwiazdozbiory niż na płaskiej?

Ludzie, zrobiła się jakaś paranoja wokół tej płaskiej Ziemi. ostatnio zagadnął mnie koleś który właśnie te filmiki ogląda i jeszcze inne ich. I to się rozprzestrzenia jak plaga.

Wiecie.... W zasadzie kształt Ziemi nie wpływa na moje Zbawienie. Wydaje mi się że Biblia nigdzie jednoznacznie nie dowodzi płaskości naszej planety. Dlatego nie zamierzam tracić pół życia na ten temat i będę chwalić Boga, który Ziemie stworzył jaka by nie była (w kształcie). I o ile teoria ewolucji uznawana za fakt w szkołach i nie tylko, uwłacza Stwórcy tak tu nie widzę powodu żeby robić wokół tego tyle zamieszania. hahhh :|

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 25, 2017 10:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 03, 2013 12:12 am
Posty: 101
ezer_kenegdo napisał(a):
Witajcie! Przeglądając ten wątek nie sposób nie ostrzec przed nauczaniem ekipy Jezus bez religii

https://www.youtube.com/watch?v=1XUzaw17C4Q tu gdzieś od 13ej minuty rozpoczyna się płaskoziemska gadka i wyrywanie wersów z kontekstu. Ale najlepsze "kwiatki" idą od 20'51
Cytuj:
Wiesz, że jeśli jesteś chrześcijaninem i wierzysz w coś, co nie jest napisane w Biblii, to musisz sie zatrzymać i to zbadać?
Wiesz, że w Biblii nie jest napisane nigdzie, że Bóg stworzył planety? Wiesz, że jeśli wierzysz w układ słoneczny, to tak naprawdę czcisz demony? Bo to wszystko nazwy bogów


Tak, to też mnie rozwaliło. Mnie natomiast kiedyś, kiedyś kumpel przestrzegał przed... dniami tygodnia. Argumentował to bardzo podobnie, jak Ci od "Jezus bez religii"...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 26, 2017 12:32 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Witaj ezer_kenegdo :-)
ezer_kenegdo napisał(a):
Wiecie.... W zasadzie kształt Ziemi nie wpływa na moje Zbawienie. Wydaje mi się że Biblia nigdzie jednoznacznie nie dowodzi płaskości naszej planety. Dlatego nie zamierzam tracić pół życia na ten temat i będę chwalić Boga, który Ziemie stworzył jaka by nie była (w kształcie). I o ile teoria ewolucji uznawana za fakt w szkołach i nie tylko, uwłacza Stwórcy tak tu nie widzę powodu żeby robić wokół tego tyle zamieszania. hahhh :|

Rzeczywiście kształt ziemi nie wpływa na twoje Zbawienie i tracenie polowy życia na ten temat jest niepożyteczne. Niezależnie od tego kwestia jest istotna i nie jest to bez znaczenia, czy Biblia mówi o płaskiej ziemi, czy o ziemi w kształcie kuli:
ppajda napisał(a):
jeśli "biblijne dowody" na płaską ziemię są naciągane (a są!), a ziemia w rzeczywistości jest kulą i dowody na to istnieją (a tak jest!), to głosząc płaską ziemię można zdyskredytować autorytet Pisma Świętego, jako prawdziwego i nieomylnego Słowa Bożego. Bo przecież Słowo Boże w każdej kwestii mówi 100%-ową prawdę i można mu zaufać. Jeśli jednak wierzący powie niewierzącemu, że Biblia przedstawia ziemię jako płaską, a niewierzący orientuje się w temacie, to mamy problem: wiarygodność Biblii jako Słowa Bożego zostaje w takim przypadku podważona!

W tym sensie jest o co zawalczyć - w dobrym, biblijnym tego słowa znaczeniu (1.Pt. 3:15-16, Judy 3).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 26, 2017 6:57 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Cytuj:
W tym sensie jest o co zawalczyć - w dobrym, biblijnym tego słowa znaczeniu (1.Pt. 3:15-16, Judy 3).


W tym sensie jak najbardziej,zgodzę się z Tobą i zbadam temat. Co do rozmów z ludźmi na ren temat... Cóż... :D gada się z nimi niekiedy gorzej niż z ś.j. :shock:

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So maja 27, 2017 7:22 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
ppajda napisał(a):
Rzeczywiście kształt ziemi nie wpływa na twoje Zbawienie

Pewnie wielu wierzących chrześcijan mogło wyznawać pogląd, iż ziemia jest płaska, ale było to uwarunkowane stanem wiedzy. Po prostu mogli przyjąć taki pogląd, nie do końca się nad tym zastanawiając ( bo i nie było takiej potrzeby).
W dzisiejszych czasach, w których pogląd ten jest po prostu błędny i są dowody na jego obalenie, a jednocześnie mamy dowody, iż ziemia jest zbliżona do kuli, wyznawcy płaskiej ziemi w to - wierzą !! :(

Jest jeszcze jeden problem z wyznawcami płaskiej ziemi, którzy uznają się za chrześcijan.
Wyobraźmy sobie człowieka niewierzącego, który jest zainteresowany Ewangelią, który da sobie powiedzieć o grzechu, sprawiedliwości i sądzie. Z jednej strony ma uwierzyć w Jezusa, którego na razie nie zna i może niewiele o Nim wiedzieć, a o którym słyszy z ust człowieka, który wyznaje jednocześnie wiarę w płaską ziemię :shock: I dla niego to jest przeszkoda w zbawieniu, bo jakie to jest świadectwo ? Z tych samych ust słyszy o płaskiej ziemi i o Jezusie :( Współczuję starszemu takiego brata - jakie to świadectwo dla niewierzących - w tym momencie to jest też inny problem, że często chrześcijanie po prostu mają w jakichś dziedzinach błędne poglądy.
Swoją drogą, DŚ będzie nas przekonywał o Prawdzie, zatem teoria płaskiej ziemi nie wytrzyma konfrontacji z przekonywaniem DŚ. Problem pojawia się w momencie kiedy pogląd o płaskiej ziemi trwa i trwa i trwa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So maja 27, 2017 11:28 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Cytuj:
Swoją drogą, DŚ będzie nas przekonywał o Prawdzie, zatem teoria płaskiej ziemi nie wytrzyma konfrontacji z przekonywaniem DŚ. Problem pojawia się w momencie kiedy pogląd o płaskiej ziemi trwa i trwa i trwa.

I właśnie spotkałam osoby które zainteresowane płaską ziemią trafiły na kanał JBR i zainteresowały się Chrystusem. Ale jakiego "Jezusa" przedstawiają oni to mam poważne zastrzeżenia...

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 05, 2017 8:39 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Spotkałam osoby z którymi jednak nie rozmawia się jak z śj i słuchają. Jednak w związku z powyższym stwierdziłam że jeszcze raz się wgryzę w temat. Ciekawe argumenty tutaj: https://obserwatorczasowkonca.wordpress ... aprzeczyc/

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 05, 2017 12:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jakie ciekawe argumenty może mieć ktoś, kto czerpie swoją wiedzę z youtube i nie odróżnia prędkości liniowej od kątowej?

Przeczytaj może wątek od początku, obejrzyj kilka filmów zrobionych w oparciu o własne obserwacje, których można dokonać bez obarczania odpowiedzialnością NASA, Iluminatów i wszystkich innych spiskowców. Mam wrażenie, że oszczędzisz wiele czasu, bo rozmowa z "płaskoziemcami" przypomina walenie głową w mur. Natomiast teraz dokopałaś się do strony jakiegoś heretyka, który wyraźnie pisze:

"Jezus jest pierwszą istotą jaką stworzył Bóg!!"

https://obserwatorczasowkonca.wordpress ... awde-jest/

To jest chyba jakiś uczeń Kubika albo nawet któreś z kolejnych internetowych jego "wcieleń". Siostro, szkoda czasu. Nie idź tą drogą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL