www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 1:01 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 05, 2017 2:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
O noł faktycznie! Nie przekopałam wszystkiego ale to co zapodałeś... Nie idę w tym kierunku. Bóg zapłać za ostrzeżenie! (już zapłacił) :))

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 05, 2017 6:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
Smok Wawelski napisał(a):
.......
To jest chyba jakiś uczeń Kubika albo nawet któreś z kolejnych internetowych jego "wcieleń".....


Fragment z Jego świadectwa:


Cytuj:
Trafiłem przypadkiem na witrynę http://www.zbawienie.com należącą do pana Henryka Kubika, który miał za sobą długie lata spędzone w organizacji Świadków Jehowy. Dzięki jego doświadczeniom opisanym w artykułach poznałem, że ta sekta działa jak każda inna grupa wyznaniowa i wcale nie jest religią prawdziwą. Okazało się, że ma on podobny tok myślenia co ja i dużą wiedzę biblijną, dzięki której stworzył bazę porządnie udokumentowanych artykułów ukazujących prawdę o Bogu i Biblii, oraz dowiedziałem się także w czym tkwił problem w moim wcześniejszym uprzedzeniu do religii.

Otóż Henryk ukazał na swym portalu niezbite dowody na fałszywą działalność i nauki apostoła Pawła, na których bazuje całe ówczesne Chrześcijaństwo we wszystkich swych odłamach!! Te nauki okazały się kompletnie sprzeczne z przesłaniem całego Słowa Bożego i naukami Chrystusa. Stało się dla mnie jasne, że szukając Prawdy opartej o zwodnicze herezje Pawła, nie mogłem zbliżyć się do Boga i wciąż błądziłem..jednak ten problem znikł, stałem się wolny od kłamstw i oparłem swą wiarę tylko i wyłącznie o słowa wypowiedziane przez Boga Ojca i Jego Syna Jezusa!


https://obserwatorczasowkonca.wordpress.com/2016/10/18/autor-bloga/



i wszystko jasne

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 07, 2017 12:38 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Łałłłł! Wybaczcie że tak późno piszę. Ale wiecie, dzieci śpią, męża nie ma to można poszaleć. Toteż poszalałam! I obejrzałam 3 filmiki przetłumaczone przez Smoka i już nie mam absolutnie żadnych wątpliwości. Wręcz przeciwnie. Jestem zadziwiona i zachwycona wszechmocą naszego Stwórcy, że to tak pięknie wszystko stworzył i to działa! Alleluja!
Kosmiczne to są religijne argumenty płaskoziemców, że teoria kulistej Ziemi i układu heliocentrycznego to wymysł iluminatów aby nas oszukać. Dlaczego? Bo przecież masoni czczą boga-słońca. I z tego powodu mamy przeczyć wszelkim dowodom naukowym? Że banda bałwochwalców czci stworzenie? Indianie czczą rośliny i zwierzęta... Gdyby oni sprawowali władzę też powstałaby teoria że to fikcja? Wow.... Nie kupuję tego? Argument, że pracownicy nasa kopiują obrazki chmur układając z nich napisy np sex? https://www.youtube.com/watch?v=QZ-6XErdCQo co ma piernik do wiatraka? może siedzi tam jakiś żartowniś w tym ich biurze. ach. zostawiam temat. i pozostaje nam tylko powiedzieć "Jak wielki jest Bóg!"

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 13, 2018 2:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 18, 2017 7:56 pm
Posty: 2
Witam, wszystkich uczestników tej dyskusji, chciałem dorzucić coś do tematu.

Obj 1:7 Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen.

Jak na kulistej Ziemi może zobaczyć Pana wszelkie oko?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 13, 2018 9:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2014 1:33 pm
Posty: 50
A gdzie tam jest napisane że wszyscy ujrzą Go w jednym czasie ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 22, 2018 2:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Witam. Zaciekawiły mnie poglądy Ulicy Prostej na temat płaskiej ziemi, gdyż w Biblii znajduję takie fragmenty, które w żaden sposób nie pasują do kulistego globu.
Biblia wyraźnie stwierdza, że Bóg stworzył okręg ziemski pod sklepieniem.
Iz 40:22 bg "Ten, który siedzi nad okręgiem ziemi, której obywatele są jako szarańcza; ten, który rozpostarł niebiosa jako cienkie płótno, a rozciągnął je, jako namiot ku mieszkaniu:"
Iz 26:9 bw "Moja dusza tęskni za tobą w nocy i mój duch poszukuje ciebie, bo gdy twoje sądy docierają do ziemi, mieszkańcy jej okręgu uczą się sprawiedliwości."
Iz 13:11 bw "I nawiedzę okręg ziemski za jego złość, a bezbożnych za ich winę;
Ps 24:1 br " Pana jest ziemia i wszystko, co na niej, cały okręg ziemi i wszyscy jego mieszkańcy."

Wyraźnie też opisuje Biblia połączenie tego okręgu ziemi ze sklepieniem:
Amos 9:6 ( Pan) zbudował na niebiosach pałac wysoki a sklepienie jego oparł o ziemię; nazywa wodę morzem i rozlewa ją po powierzchni ziemi, JHWH – oto imię Jego.
Ps 19:5 eib "(5) ... I do krańców świata dociera ich przesłanie. Na tych krańcach On postawił słońcu namiot,"
Ps 19:5 bg "(5) Na wszystkę ziemię wyszedł porządek ich, a na kończyny okręgu ziemi słowa ich; słońcu na nich namiot wystawił."
Biblia mówi nawet o tym, że z tych krańców bezbożni zostaną strąceni: Hi 38:13 bw "aby ogarnęła krańce ziemi, z której bezbożni zostaną strząśnięci?"
Odróżnia nawet krańce ziemi, od krańców nieba, gdyż okręg ziemski jest otoczony na wodach krańcami ziemi na których stoi sklepienie jako dolne krańce nieba. Ew Marka też je wymienia: 13:27 "Pośle On swoich aniołów i zbierze swój lud wybrany z czterech stron świata, od krańców ziemi po krańce nieba."

W ogóle czytając Biblię, zacząłem sobie zapisywać wersety, które coś mówią o kształcie ziemi i mam ich już ponad 60 a jest ich pewnie jeszcze drugie tyle. Jest tam wiele określeń, nie pasujących mi do kulistego globu. Są to takie określenia jak:
- Okręg ziemi, krańce ziemi, krańce nieba, krańce świata, kończyny okręgu ziemi, sklepienie: (jako namiot, firmament, nieboskłon, itd..), wody nad sklepieniem, słupy ziemi, słupy nieba, fundamenty ziemi i fundamenty - podwaliny nieba, utwierdzenie i nie poruszenie ziemi, podziemia, itd...
I Moj 1:7, 7:9-11, 8:2, V Moj 4:39, 30:4, Księga Joba: 9:6-8, 22:14, 26:7, 26:10-11, 28:24, 34:13, 37:3, 37:18, 38:4-6, 38:10, Ks. Izajasza 5:26, 11:12, Iz 14:19, 25:7, 26:9, 40:22, 44:24, 45:12, 48:13
Psalmy: 18:6, Ps 19, 29:3 29:10, 33:13-14, 75:4, 78:23, 82:6, 93:1, 96:10, 104:3-5, 136:6, 148:4, 150:1
Jozue 10:12-13, II Sam 22:8, 22:16, I Kr 16:30, Prz 8:27, Jer 31:37, Ez 7:2, Am 9:6, Za 12:1, Mal 3:10, Mk 13:27, Dz 7:56, Ef 4:9, Obj 4:1, 7:1, 20:8-9, I Kr 16:30, I Kor 12:2

Jestem bardzo zawiedziony zignorowaniem przez was poglądów płaskoziemców, które są wg mnie bliższe Biblii niż poglądy kulowierców. Uważam wasze stanowisko za nie uczciwe w stosunku do prawdy. Jeżeli ktoś chciałby określić poglądy chrześcijan, używając trzech filmików ich zagorzałego przeciwnika to nie będą one miały nic wspólnego z prawdą. Można np. wziąć 3 filmy z You Tube o tym, że Bóg nie jest trójjedyny i udowadniać, że tak wierzą chrześcijanie i są w błędzie ale to nie będzie prawdą. Filmy, które tu zamieszczono są stronnicze i kłamliwe. Autor namolnie powtarza, że teorie i poglądy płaskoziemców nie tłumaczą i nie są w stanie wykazać różnych rzeczy a tymczasem oni już dawno wytłumaczyli jak to wszystko działa w ich teorii i zrobili na ten temat mnóstwo filmów. Autor tak naprawdę nie zna ich poglądów.

Jeżeli chcemy poznać chrześcijaństwo i odnieść się do jego nauk to polecamy Biblię. Natomiast Biblią płaskoziemców jest książka Erica Dubaya „200 dowodów na to, że ziemia nie jest wirującą kulą”. https://www.youtube.com/watch?v=wCva8RCCV44 Są tam doświadczalne dowody, które wielu próbuje podważyć i może nawet kilkadziesiąt udaje się poddać w wątpliwość ale co zresztą ? Zignorować ? To Eric Dubay a nie jakiś Kubik budzi cały świat w tej sprawie. Ja nie lekceważę ich poglądów bo czytam Biblię i dziwię się, że nie rozważacie jej zapisów o kształcie ziemi.
Dla Boga ten temat jest ważny, skoro jest tak dużo wersetów o kształcie ziemi i sklepienia, umieścił ten temat na pierwszej stronie Biblii i nawet nakazał Izraelitom szabat czczący jego dzieło stworzenia. Uważam, że Bóg nie chce abyśmy czcili Jego dzieło stworzenia w formie jakiegoś diabelskiego wymysłu globu. To mu uwłacza. Bóg stworzył okręg ziemski pod sklepieniem i żaden z tłumaczy o heliocentrycznej przecież orientacji nie odważył się przetłumaczyć wyrazu Hog (okrąg) jako kulisty glob. Bo to jest przegięcie a w Biblii wielokrotnie występuje ten wyraz odnośnie płaszczyzny tak jak definiuje go geometria.
Diabłu zależało aby przeciętny człowiek otwierający pierwszą stronę Biblii, zignorował ją, gdyż nie ma tam: ewolucji miliardów lat gdyż jest 7 dni stworzenia. Nie ma tam miliardów lat świetlnych, gdyż światło zostało stworzone zaledwie 6 tysięcy lat temu i nie ma tam globu tylko okręg ziemski pod sklepieniem. Jest tylko góra i dół a nie przestrzeń bezkresna kosmosu , gdyż napisano: Pwt 4:39 bw "Dowiedz się tedy dzisiaj i weź to sobie do serca, że Pan jest Bogiem na niebie w górze i na ziemi w dole, nie ma innego!" „ W Nim żyjemy poruszamy się i jesteśmy” Dz 7:56 oraz Wj 20:4Pwt 5:8 Joz 2:111Krl 8:23Hi 22:12Dz 2:19 O sklepieniu mówi cała Biblia po potopie więc nie zostało ono w nim zniszczone jak twierdzi Howind i inni. Widać je na niebie obłożone gwiazdami i te gwiazdy poruszające się wokół gwiazdy polarnej a tak zwany południowy firmament to nieporozumienie wyjaśniane wielokrotnie już przez płaskoziemców : https://www.youtube.com/watch?v=oHKiA-xoM3A
Nie jestem fachowcem ale nie można robić z nich prostaków nie mających argumentów. To składanie fałszywego świadectwa o bliźnich. Ja osobiście nie zgadzam się z płaskoziemcami całkowicie bo ich poglądy są nie zawsze i do końca zgodne z Biblią ale uważam, że mają dobry kierunek. Wielu jest chrześcijańskich płaskoziemców i nie zapędzają się oni poza Biblię. Tak jak w chrześcijaństwie jest wśród płaskoziemian mnóstwo ludzi o różnych poglądach (Kubik) a nawet jest wiele dezinformacji iluminatów ( Sci Fun). Ja jednak uznaję okręg ziemski pod sklepieniem nie upierając się przy tym jaką jest bryłą, gdyż geometria i życie pokazuje wiele brył z okręgiem takich jak półkula, walec, stożek, dysk itd.

Gorąco polecam Biblijny wykład Waldemara Dalewskiego "A JAK BYŁO ZA DNI NOEGO... " cz1 - "Kosmologia Biblijna - Czyli Niebo i Ziemia wg. Biblii"
https://www.youtube.com/watch?v=oLfNABulVCw Badał on temat ponad 3 lata i stara się być bardzo obiektywny w stosunku do tekstów Biblijnych. Nie podaje on niczego na 100% tylko stara się aby Biblia przemawiała i czasami jedynie posługuje się wyobrażeniami i pomysłami innych ludzi jako pomocnymi. Wykład 2,5 godziny na grupie domowej jest bardzo interesujący.
Wielu z nas nie rozumie tematu z braku wyobraźni i z poglądów nam wkorzenionych przez oświatę i media. Dlatego nieobiektywnie śmiejemy się z argumentów innych ludzi nie widząc innych możliwości.

https://media3.giphy.com/media/iYUcc5WQcp3XO/giphy.gif


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 22, 2018 4:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Marck5 napisał(a):
Witam. Zaciekawiły mnie poglądy Ulicy Prostej na temat płaskiej ziemi, gdyż w Biblii znajduję takie fragmenty, które w żaden sposób nie pasują do kulistego globu.

Witaj Marck5 :) Wydaje mi się, że tutaj na forum w tym wątku nie są prezentowane jedynie jakieś "poglądy Ulicy Prostej", lecz wielu wierzących ludzi. Poza tym te poglądy nie są ani ekskluzywne, ani ekstrawaganckie. Zdecydowanie gruba większość wierzących ludzi na całym (kulistym :wink: ) świecie ma spójne poglądy w tej kwestii: mianowicie, że planeta ziemi jest kulą, że ta kula obraca się naokoło słońca itd.

Marck5 napisał(a):
Biblia wyraźnie stwierdza, że Bóg stworzył okręg ziemski pod sklepieniem.
Iz 40:22 bg "Ten, który siedzi nad okręgiem ziemi, której obywatele są jako szarańcza; ten, który rozpostarł niebiosa jako cienkie płótno, a rozciągnął je, jako namiot ku mieszkaniu:"
Iz 26:9 bw "Moja dusza tęskni za tobą w nocy i mój duch poszukuje ciebie, bo gdy twoje sądy docierają do ziemi, mieszkańcy jej okręgu uczą się sprawiedliwości."
Iz 13:11 bw "I nawiedzę okręg ziemski za jego złość, a bezbożnych za ich winę;
Ps 24:1 br " Pana jest ziemia i wszystko, co na niej, cały okręg ziemi i wszyscy jego mieszkańcy."

Myślę, że - tak jak już było wyjaśniane wcześniej w tym wątku - istotne są tu co najmniej dwie sprawy. Po pierwsze: Bóg w Piśmie Świętym mówi do ludzi w sposób brzmiący dla nas dzisiaj "nienaukowo", ponieważ używa takiego aparatu pojęciowego, który był zrozumiały dla wówczas żyjących ludzi. Po drugie: należy rozróżniać gatunki literackie. Przykładowo modlitwa Anny w 1.Sam. 2 rozdziale ma charakter poezji, zatem wersetu ósmego nie powinno się rozumieć dosłownie, czyli jakoby ziemia byłaby położona na słupach. Dlatego czytając Psalm 19 nikt nie wnioskuje, że słońce dosłownie "jak oblubieniec wychodzi ze swej komnaty, raduje się jak bohater, biegnąc swą drogą" (Ps.19:6). O ile odnośnie "wychodzenia z komnaty" może co niektórzy zaryzykują argumentację na rzecz dosłowności, to najpóźniej przy stwierdzeniu, że słońce "raduje się jak bohater", powinna pojawić się refleksja na temat gatunku literackiego.

Marck5 napisał(a):
Jestem bardzo zawiedziony zignorowaniem przez was poglądów płaskoziemców, które są wg mnie bliższe Biblii niż poglądy kulowierców. Uważam wasze stanowisko za nie uczciwe w stosunku do prawdy.

"Nasze" stanowisko nie jest ekskluzywne i egzotyczne. Natomiast nie chodzi o to, żeby ludzi wierzących podzielić na dwie grupy: "płaskoziemców" i "kulowierców". Piszę tak, bo w moim odczuciu te dwa terminy brzmią trochę jak linia podziału wśród wierzących - całkiem niepotrzebnie. Jeśli ktoś jest dzieckiem Bożym trwającym w Panu i ufającym szczerze Pismu Świętemu, to jest mi bratem/siostrą - bez względu na jego poglądy o kształcie ziemi. Dyskusja w temacie ma głównie dlatego sens, ponieważ jeśli są dowody na istnienie kulistej ziemi - a są -, to bronienie poglądu, jakoby Pismo Święte dosłownie mówiło o "płaskiej ziemi" przy konsekwentnym podejściu dyskwalifikowało by Słowo Boże jako takie - czyli jako nieomylne Słowo żywego Boga.

Ciekawi mnie jedna rzecz. Jak odnosisz się do zdjęć ziemi jako kulistej planety, nagrań wideo z kosmosu udostępnionych przez NASA i innych, oraz amatorskie próby wystrzelenia satelit w kosmos (niejednokrotnie uwieńczone sukcesem: https://hackaday.com/2014/05/01/sending ... -to-space/)?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 22, 2018 5:30 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 24, 2016 5:28 pm
Posty: 26
Dorzucę swoje dwa grosze do dyskusji. Od razu określę jak ja to widzę. Odnośnie kształtu ziemi to ja nie jestem do końca pewien. Oczywiście całe życie myślałem że jest tak jak zostałem nauczony w szkole. Ale po uwierzeniu zainteresowałem sie tym tematem. Obejrzałem mnóstwo filmów na ten temat. I juz takiej pewności nie mam.
Powodem tego jest to czego uczą nas w szkole o wszechświecie. Jego rozmiarach, wielkości gwiazd, o słońcu itp.
A teraz fragmenty ze Słowa które gryzą mi sie z tym co wyniosłem ze szkoły.

(6): Potem Bóg powiedział: Niech stanie się firmament pośrodku wód i niech oddzieli wody od wód. (7): I uczynił Bóg firmament, i oddzielił wody, które są pod firmamentem, od wód, które są nad firmamentem. I tak się stało. (8): I Bóg nazwał firmament niebem. I nastał wieczór i poranek, dzień drugi. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Rdz 1]

(14): Potem Bóg powiedział: Niech się staną światła na firmamencie nieba, by oddzielały dzień od nocy, i niech stanowią znaki, pory roku, dni i lata. (15): I niech będą światłami na firmamencie nieba, aby świeciły nad ziemią. I tak się stało. (16): I Bóg uczynił dwa wielkie światła: światło większe, aby rządziło dniem, i światło mniejsze, aby rządziło nocą, oraz gwiazdy. (17): I Bóg umieścił je na firmamencie nieba, aby świeciły nad ziemią; [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Rdz 1]

Wg tych dwóch fragmentów widzimy że firmament oddzielał wody od wód, a słońce, księżyc i gwiazdy zostały umieszczone na tym właśnie firmamencie. Tak więc mamy wody pod firmamentem (które później Bóg zebrał w jednym miejscu i powstał suchy ląd), później mamy firmament, a następnie wody nad nim.

W opisie potopu mamy taki fragment
(11): W sześćsetnym roku życia Noego, w drugim miesiącu, siedemnastego dnia tego miesiąca, w tym właśnie dniu, przerwały się wszystkie źródła wielkiej głębi i otworzyły się okna nieba. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Rdz 7]

Myślę że przez te właśnie okna w niebie spadły wody które przyczyniły się do zalania świata. Moje pytanie brzmi. Jeżeli to co nas uczą o rozmiarze wszechświata jest prawdą to podczas potopu zalany został cały wszechświat? W takim wypadku wszystkie gwiazdy i planety zostały zalane a Ziemia była po prostu cała zakryta wodą i miotana w te i we wte. Mam nadzieje że zrozumale napisałem o co mi chodzi.

I fragment z NT
(29): A zaraz po ucisku tych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku, gwiazdy będą spadać z nieba i moce niebieskie zostaną poruszone. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Mt 24]

W tym wersecie kiedy czytam o słońciu i księżycu to traktuje to literalnie co się z nimi stanie, więc nie widzę powodu aby to że gwiazdy zaczną spadać z nieba traktować przenośnie (jako anioły np.) Ze szkoły wiemy że jeżeli nawet jedna gwiazda spadłaby na Ziemię to zostałaby ona zniszczona.

Chciałbym zobaczyć jak wy interpretujecie te fragmenty.

PS. Po uwierzeniu czekałem na moment kiedy na niebie będę widział słońce i księżyc w tym samym czasie. I taka okazja się nadarzyła. Bezchmurne niebo, a słońce i księżyc przed moimi oczami niemal na jednej lini. Cień na księżycu który powinien być wynikiem wzajemnego położenia słońca, ziemi i księżyca totalnie zaprzeczał temu czego nauczyłem się w szkole.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 22, 2018 6:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Polecam film linkowany powyżej w tym wątku. Można samemu sprawdzić pewne zjawiska - bez pośrednictwa NASA i innych. Wystarczy wyjść na zewnątrz i spojrzeć w niebo. Zwracam również uwagę, że "teoria płaskiej Ziemi" nie pozwala przewidzieć ŻADNEGO zjawiska astronomicznego - w przeciwieństwie do teorii o Ziemi kulistej.

Ostatnio polska załoga opłynęła Antarktydę:

https://www.tvp.info/36461466/polscy-ze ... j-brzegach

Polecam skontaktowanie się z tymi ludźmi z pytaniem, czy rzeczywiście Antarktyda nie istnieje (jak twierdzą "płaskoziemcy") i czy jest zamiast niej jakiś lodowy mur pilnowany przez wojsko. :D

Polecam również uważne przeczytanie argumentacji ppajdy. Fakt, że Ziemia jest kulista, nie deprecjonuje Słowa Bożego. Deprecjonuje Jego błędną interpretację opartą na nieznajomości kontekstu historycznego i kulturowego tekstów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 22, 2018 7:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 24, 2016 5:28 pm
Posty: 26
Smok Wawelski napisał(a):
Można samemu sprawdzić pewne zjawiska - bez pośrednictwa NASA i innych. Wystarczy wyjść na zewnątrz i spojrzeć w niebo.

quezob napisał(a):
PS. Po uwierzeniu czekałem na moment kiedy na niebie będę widział słońce i księżyc w tym samym czasie. I taka okazja się nadarzyła. Bezchmurne niebo, a słońce i księżyc przed moimi oczami niemal na jednej lini. Cień na księżycu który powinien być wynikiem wzajemnego położenia słońca, ziemi i księżyca totalnie zaprzeczał temu czego nauczyłem się w szkole.
:?
Smok Wawelski napisał(a):
Fakt, że Ziemia jest kulista, nie deprecjonuje Słowa Bożego. Deprecjonuje Jego błędną interpretację opartą na nieznajomości kontekstu historycznego i kulturowego tekstów.

Odnośnie kształtu Ziemi to nie mam do końca wyrobionego zdania. Może być i tak jak nas uczą w szkole. Ja podzieliłem się swoimi wątpliwościami odnośnie budowy wszechświata które mi się nie zazębiają z tym co czytam w Biblii. Jeżeli to mi nie gra to nie mam też pewności odnośnie tego jaki kształt ma Ziemia. Opłynięcie Antarktydy nie dowodzi kulistości Ziemi. To samo można zrobić na płaskiej. Człowiek w obu przypadkach będzie miał wrażenie że opłynał ją dookoła ze względu na jej wielkość.
Po prostu coś mi tu śmierdzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 22, 2018 7:17 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Ja się przestałam wdawać w te tematy w ogóle. I mam nadzieję że nikt w realu nie będzie mnie zagajał na ten temat ;)

Być może nigdy tu na Ziemi nie dowiem się jaki ma kształt. Może mnie sobie nazywać ignorantką ale dużo ważniejsze wg mnie KTO ją stworzył. I ze stworzył cudownie wszystko to co na niej żyje. Alleluja!

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 22, 2018 7:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
quezob napisał(a):
Może być i tak jak nas uczą w szkole. Ja podzieliłem się swoimi wątpliwościami odnośnie budowy wszechświata które mi się nie zazębiają z tym co czytam w Biblii. Jeżeli to mi nie gra to nie mam też pewności odnośnie tego jaki kształt ma Ziemia.
Może dlatego, że czytając w Biblii "ziemia" Ty "odruchowo" przechodzisz w tryb rozumowania człowieka z XXI wieku i rozumiesz ten wyraz jako "planeta Ziemia"? A bezpośredni adresaci rozumieli je inaczej i Bogu nie musiało chodzić o to, żeby im przedstawiać niepojmowalne dla nich szczegóły odnośnie kosmologii, tylko o coś innego? Nie przyszło Ci to do głowy?

Być może ezer w prostocie serca dostrzega rzeczywiste motywacje stojące za opisami okręgu ziemi, firmamentu nieba i gwiazd jako "zastępów niebieskich"...

quezob napisał(a):
Opłynięcie Antarktydy nie dowodzi kulistości Ziemi. To samo można zrobić na płaskiej. Człowiek w obu przypadkach będzie miał wrażenie że opłynał ją dookoła ze względu na jej wielkość.
Po prostu coś mi tu śmierdzi.
Według znanego mi "standardowego" modelu "płaskiej Ziemi" opłynięcie Antarktydy jest niewykonalne. Głównie dlatego, że podobno taki kontynent... nie istnieje. Nie bardzo wiem, jak można by go opłynąć dookoła, żeby nie spaść z krawędzi "dysku", którym jest Ziemia według tego modelu... Chyba, że mylisz Antarktydę z Arktyką. :)

Oprócz subiektywnego wrażenia, że się coś opływa, istnieją również obiektywne dane takie jak położenie, w którym się jest podczas rejsu w różnych miejscach. Na tym polega żeglowanie. No i punkty odniesienia. Dlatego żeglarze od wieków kierują się położeniem Gwiazdy Polarnej na półkuli północnej i Krzyża Południa na półkuli południowej. Bo widać je tylko na odpowiednich półkulach. Gdyby Ziemia była płaska, to jedno i drugie byłoby widoczne na wszystkich morzach świata. To tylko jeden z wielu przykładów podważających teorię "płaskiej Ziemi".

Mam wrażenie, że niektórzy chrześcijanie robią Panu Bogu tzw. "niedźwiedzią przysługę" próbując dowodzić prawdziwości Słowa Bożego bez zastosowania dosyć podstawowych zasad Jego interpretacji. Zauważyłem również, że zwolennicy teorii o "płaskiej Ziemi" wciągają się w tę teorię i zaczynają ją głosić niczym Ewangelię, zamiast zająć się głoszeniem rzeczywistej Ewangelii. Toczą boje, wymyślają coraz to nowe "dowody", śledzą spiski wszędzie tam, gdzie coś nie pasuje do ich poglądu w tej sprawie. Przed tym bym ostrzegał.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 22, 2018 7:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 24, 2016 5:28 pm
Posty: 26
Smok Wawelski napisał(a):
Mam wrażenie, że niektórzy chrześcijanie robią Panu Bogu tzw. "niedźwiedzią przysługę" próbując dowodzić prawdziwości Słowa Bożego bez zastosowania dosyć podstawowych zasad Jego interpretacji. Zauważyłem również, że zwolennicy teorii o "płaskiej Ziemi" wciągają się w tę teorię i zaczynają ją głosić niczym Ewangelię, zamiast zająć się głoszeniem rzeczywistej Ewangelii. Toczą boje, wymyślają coraz to nowe "dowody", śledzą spiski wszędzie tam, gdzie coś nie pasuje do ich poglądu w tej sprawie. Przed tym bym ostrzegał.


No ja do nich nie należę. Kiedyś świeżo po narodzeniu na nowo tak robiłem, ale Pan szybko mi pokazał że nie o to chodzi. Dla mnie to nie jest sprawa typu być albo nie być. Po prostu podzieliłem się swoimi przemyśleniami, ale kruszyć kopii o to nie zamierzam. Nie to jest najważniejsze, ale przebaczenie grzechów. I pod tym co napisała Ezer podpisuję się obiema rękami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt mar 23, 2018 12:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Cytuj:
ppajda napisał(a):
Marck5 napisał(a):
Witam. Zaciekawiły mnie poglądy Ulicy Prostej na temat płaskiej ziemi, gdyż w Biblii znajduję takie fragmenty, które w żaden sposób nie pasują do kulistego globu.

Witaj Marck5 :) Wydaje mi się, że tutaj na forum w tym wątku nie są prezentowane jedynie jakieś "poglądy Ulicy Prostej", lecz wielu wierzących ludzi. Poza tym te poglądy nie są ani ekskluzywne, ani ekstrawaganckie. Zdecydowanie gruba większość wierzących ludzi na całym (kulistym :wink: ) świecie ma spójne poglądy w tej kwestii: mianowicie, że planeta ziemi jest kulą, że ta kula obraca się naokoło słońca itd.

To na pewno, gdyż od urodzenia jesteśmy tak nauczani i programowani przez media. Powszechny globus ukazywany czy potrzeba czy nie i cała reszta sprawia, że można się zaprogramować przed nauczeniem się czytać. Jako dziecko oglądałem atlasy, gdzie ziemia była eliptyczna. Później pokazywano ją kulistą a ostatnio szef NASA opowiada, że ma kształt nieco gruszkowaty. Problem w tym, że jakoś nie ma prawdziwego zdjęcia, którego domagają się płaskoziemcy i są ignorowani.https://www.youtube.com/watch?v=IpbytIyHqHI

Cytuj:
Marck5 napisał(a):
Biblia wyraźnie stwierdza, że Bóg stworzył okręg ziemski pod sklepieniem.
Iz 40:22 bg "Ten, który siedzi nad okręgiem ziemi, której obywatele są jako szarańcza; ten, który rozpostarł niebiosa jako cienkie płótno, a rozciągnął je, jako namiot ku mieszkaniu:"
Iz 26:9 bw "Moja dusza tęskni za tobą w nocy i mój duch poszukuje ciebie, bo gdy twoje sądy docierają do ziemi, mieszkańcy jej okręgu uczą się sprawiedliwości."
Iz 13:11 bw "I nawiedzę okręg ziemski za jego złość, a bezbożnych za ich winę;
Ps 24:1 br " Pana jest ziemia i wszystko, co na niej, cały okręg ziemi i wszyscy jego mieszkańcy."

Myślę, że - tak jak już było wyjaśniane wcześniej w tym wątku - istotne są tu co najmniej dwie sprawy. Po pierwsze: Bóg w Piśmie Świętym mówi do ludzi w sposób brzmiący dla nas dzisiaj "nienaukowo", ponieważ używa takiego aparatu pojęciowego, który był zrozumiały dla wówczas żyjących ludzi. Po drugie: należy rozróżniać gatunki literackie. Przykładowo modlitwa Anny w 1.Sam. 2 rozdziale ma charakter poezji, zatem wersetu ósmego nie powinno się rozumieć dosłownie, czyli jakoby ziemia byłaby położona na słupach. Dlatego czytając Psalm 19 nikt nie wnioskuje, że słońce dosłownie "jak oblubieniec wychodzi ze swej komnaty, raduje się jak bohater, biegnąc swą drogą" (Ps.19:6). O ile odnośnie "wychodzenia z komnaty" może co niektórzy zaryzykują argumentację na rzecz dosłowności, to najpóźniej przy stwierdzeniu, że słońce "raduje się jak bohater", powinna pojawić się refleksja na temat gatunku literackiego.

Aparat pojęciowy Pana Boga na pewno nie jest kłamstwem i jest na tyle uniwersalny aby nie wprowadzać fałszu. To właśnie na przykładzie Anny widać, że ówcześni ludzie byli doskonale zorientowani w tych sprawach i nie potrzeba było traktować ich jak ciemniaków. Tak sugeruje tylko wkorzeniana nam teoria ewolucji. Ludzie starożytni bardzo dobrze znali księgę Henocha, która też opisuje dokładnie płaski okręg ziemski pod sklepieniem. To była Biblia starożytnych i po przeczytaniu jej i czytaniu Biblii zauważa się mnóstwo fragmentów cytowanych tak jak w Księdze Henocha, przez większość autorów Biblii. O słupach pod powierzchnią ziemi albo w ziemi, Biblia mówi w innych miejscach jednak nie da się z tego wywnioskować całkowitego kształtu ziemi.
Jeśli chodzi o przyrównanie do zwyczaju bohatera wybiegającego ze swojej komnaty to nie jest ono żadnym dowodem do traktowania stwierdzenia niepoważnie. Ludzie często coś stwierdzają jako prawdę i przyrównują do czegoś. Gdy ktoś stwierdzi o kimś, że jest łysy jak kolano to tylko zobrazował coś co stwierdził. Twoje podejście jest nie uczciwe i nie dąży do prawdy bo próbujesz zdyskwalifikować prawdziwe twierdzenie podanym porównaniem poetyckim a ono ma je potwierdzić i zobrazować sam wspaniały ruch słońca. Nikt też nie będzie twierdził , że czyjaś głowa jest kolanem na podstawie takiego porównania. Przesadziłeś i to grubo.

Cytuj:
Marck5 napisał(a):
Jestem bardzo zawiedziony zignorowaniem przez was poglądów płaskoziemców, które są wg mnie bliższe Biblii niż poglądy kulowierców. Uważam wasze stanowisko za nie uczciwe w stosunku do prawdy.

"Nasze" stanowisko nie jest ekskluzywne i egzotyczne. Natomiast nie chodzi o to, żeby ludzi wierzących podzielić na dwie grupy: "płaskoziemców" i "kulowierców". Piszę tak, bo w moim odczuciu te dwa terminy brzmią trochę jak linia podziału wśród wierzących - całkiem niepotrzebnie. Jeśli ktoś jest dzieckiem Bożym trwającym w Panu i ufającym szczerze Pismu Świętemu, to jest mi bratem/siostrą - bez względu na jego poglądy o kształcie ziemi. Dyskusja w temacie ma głównie dlatego sens, ponieważ jeśli są dowody na istnienie kulistej ziemi - a są -, to bronienie poglądu, jakoby Pismo Święte dosłownie mówiło o "płaskiej ziemi" przy konsekwentnym podejściu dyskwalifikowało by Słowo Boże jako takie - czyli jako nieomylne Słowo żywego Boga.

Na kulowierców i płaskoziemców dzieli się wszystkich ludzi . Nie tylko chrześcijan. Są to określenia orientacyjne i nie osądzające bo nie każdy musi mieć właściwe poznanie w tej sprawie. Dobrze by było aby miał bo lepiej by rozumiał tekst Biblijny. Jeżeli Biblia mówi o płaskiej ziemi a ja tak uważam to wtedy aby zachować jej nieomylność fałszem musiałoby być to co świat mówi i naucza. Przesłanki do tego są duże i mówi o tym Biblia. Także sami płaskoziemcy o tym nieustannie mówią, że jesteśmy okłamywani.

Cytuj:
Ciekawi mnie jedna rzecz. Jak odnosisz się do zdjęć ziemi jako kulistej planety, nagrań wideo z kosmosu udostępnionych przez NASA i innych, oraz amatorskie próby wystrzelenia satelit w kosmos (niejednokrotnie uwieńczone sukcesem: https://hackaday.com/2014/05/01/sending ... -to-space/)?

Biblia wyraźnie stwierdza, że istnieje spisek władców przeciw Panu i tym, których ochrania, dlatego nie lekceważę żadnych spisków i nie nazywam ich teoriami.
Ap 12:9 bw "(9) I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie." Ps 2:2 bw "(2) Powstają królowie ziemscy I książęta zmawiają się społem Przeciw Panu i Pomazańcowi jego:" Ps 83:4-6 bw "(4) Knują spisek przeciwko ludowi twemu I naradzają się przeciwko tym, których ochraniasz.
Znajdziesz mnóstwo filmów w necie o tym, że lądowanie na księżycu zostało nakręcone w studiu telewizyjnym. Od tamtego też czasu wszelkie loty w kosmos to telewizyjne show a płaskoziemcy i graficy komputerowi ciągle to obnażają. widzę jak płaskoziemcy ciągle wstawiają na fb wszelkie oszustwa z NASA i innych agencji na pośmiewisko i je obnażają. Tak samo filmy o zaćmieniach i innych zjawiskach. Dużo z nich uważa, że nie ma kosmosu oprócz przestrzeni pod sklepieniem. Nie uznają grawitacji, planet, meteorytów i gwiazd jako słońc bo jak miałyby spadać na ziemię w Apokalipsie. Wszystko to gwiazdy a nie słońca tak jak mówi Bóg. Jest dużo fałszerstw w nauce. Tesla zwalczany przez masonów twierdził, że Nobliści nazywają prądem elektrycznym to co po nim pływa i razi człowieka a jego prąd podobno nie raził.
Diabeł oferował naszemu Panu władzę królestw całego świata i Pan mu nie zaprzeczył, że może to zrobić. Ojciec kłamstwa rządzi od tysięcy lat. Utworzył Kościół Katolicki aby skazić fałszem każdą prawdę Pisma świętego ale także skoro zwodzi cały świat to przejął też oświatę, dlatego naukowcy głoszą ewolucję, miliardy lat świetlnych, glob, globalne ocieplenie i inne fałszerstwa bo są u masonów w kieszeni. Przyjacielem Jezuity Kopernika był Lojola przecież. Wyrzucano jezuitów z wielu krajów. Dowiedz się za co. Diabeł lubuje się w gigantycznych kłamstwach dlatego np katastrofa WTC to pikuś w jego dziełach. On od tysięcy lat nie próżnuje jak myśli wielu braci tylko tworzy nam swój MATRIX.
Biblia wyraźnie stwierdza, że jest okręg ziemski pod sklepieniem, które oparł na krańcach ziemi a Bóg wie co stworzył. Jeżeli chcesz się dowiedzieć dlaczego kłamią to polecam ci materiały Erica Dubaya i inne https://lookaside.fbsbx.com/file/Przycz ... WdwVayf2vU
Ze względu na to ze pojawiają sie pytania: "Po co mieliby kłamać?" "Dlaczego kłamią jak wygląda nasz świat?" itp.
Wklejam cytat z ksiażki: Ukrywana prawda o płaskiej Ziemi
Eric Dubay
Przyczyną promowania oszustwa przez masońskie elity od setek lat jest zadowolenie ich wielbionego bóstwa Lucyfera, Szatana. Stworzenie na ziemi całkowitej kontroli nad ludźmi -
fizycznej, intelektualnej, religijnej - aby móc zrobić z ludzi niewolników podległych garstce niedowartościowanych pasożytów, którzy stanęli po stronie zła, myślących, że są lepsi niż inni i że są narodem wybranym przez swojego pana Lucyfera do sprawowania tej kontroli nad innymi i zrobienia z ludzi niewolników. W celu realizacji tych celów stworzono plan NWO:
tzw. Nowy Światowy Porządek, którego systematyczna realizacja jest widoczna od kilkuset lat, a obecnie widać ją bardzo wyraźnie. W systemie tym, życie przeciętnego człowieka będzie życiem posłusznego niewolnika karmionego przez ten kontrolowany system. Aby taki
niewolnik stał się nim dobrowolnie oraz był posłuszną i tanią siłą roboczą, należy go oszukać, pozbawić prawdziwej wiedzy duchowej i materialnej, zdrowia psychicznego, fizyczne go oraz wsparcia rodziny, jak również, należ zastąpić prawdziwą wiedzę wyrafinowanymi kłamstwami, aby zająć czymś, zaabsorbować jego umysł odwracając uwagę od spraw istotnych co ułatwia ową kontrolę nad nim. Jest to genialny diabelski plan rodem z filmów
mrożących krew w żyłach, ale niestety to nie film, to nasza rzeczywistość, w której żyjemy. Jesteśmy faszerowani kłamstwami, zabijani szczepionkami, jedzeniem genetycznie
modyfikowanym, otumaniani fluorem w wodzie, sztucznymi ulepszaczami żywności, opryskami z samolotów, falami elektromagnetycznymi, wysyłanymi przez wieże komórkowe
o specjalnych częstotliwościach oraz jesteśmy kontrolowani przez podległy im system edukacji i hipnotyzowani przez „jednookiego Guru – Telewizję”. Żyjemy na granicy ubóstwa
w ciągłym stresie i niepokoju, który prowadzi do wielu chorób. Temat ten można by szeroko
rozwijać, ale tutaj wspominamy o tym tylko ogólnie.
Oczywiste jest, że aby móc urzeczywistnić tego typu plan należy dysponować nieograniczonymi środkami finansowymi, co nastąpiło ostatecznie w 1913 roku przez
przejęcie, dzięki machlojkom, w ręce prywatne druku dolara (chociaż już wcześniej przejęto kontrolę nad funtem) i przez taki zabieg uzyskano kontrolę nad pieniądzem i giełdą. Dzięki
temu można było kreować sztuczną wartość pieniądza, wywoływać kryzys finansowy oraz decydować o rozwoju lub upadku ekonomiczno-gospodarczym. Następnie, po wykupieniu środków masowego przekazu, przez kilka korporacji podległych tej psychopatycznej grupie,
nastąpiło ostatecznie ustanowienie całkowitej kontroli nad społeczeństwem przez sprytne manipulowanie i tworzenie nowej Historii. Historia to po angielsku: His-Story, czyli historia tego, który ją napisał, a pisze ten, który wygrywa wojnę, a wojnę współcześnie wygrywa ten,
który ma więcej środków finansowych, gdyż za nie można kupić wszystko i władać każdym
krajem, a jeśli nie można nim władać, to można ten kraj zniszczyć najpierw przez propagandę, a potem przez stworzoną i sfinansowaną wojnę czy rewolucję. Zresztą sama wojna to przy okazji również najlepszy interes, jak też idealna okazja, aby realizować depopulację ludzkości, co jest jednym z planów NWO, by po wojnie tworzyć niewolników w
kontrolowanym przez siebie miejscu. Kontrola taka odbywa się przez zadłużanie ludzi, czyli finansowe zniewolenie. Jednocześnie karmi się ich bajeczkami w niemal każdej dziedzinie życia. Oczywiście należy to robić sprytnie, jako szare eminencje na drugim planie, tak aby
ludzie nie zorientowali się, kto tak naprawdę jest odpowiedzialny za to, co się dzieje na Ziemi. Ci, którzy decydują o tym wszystkim, robią to zza kurtyny, kontrolując polityków wszystkich większych partii, pod przykryciem tzw. Demokracji, wmawiając ludziom, że tak
naprawdę to oni sami są za to wszystko odpowiedzialni.
Inne przyczyny w punktach:
1. Zabranie większości ludziom sensu istnienia przez usunięcie Ziemi z centrum
wszechświata, fizycznie i metafizycznie. Zabranie nas z miejsca najwyższej wagi (miejsca
stworzonego przez Boga, w którym się duchowo doskonalimy, jak w szkole przerabiając
swoje karmiczne lekcje) w sferę kompletnej bezsensownej obojętności. Subtelne podwaliny
ateizmu.
2. Przejęcie kontroli nad ludźmi i stworzenie z nich posłusznych niewolników, wierzących we
wszystko, co im jest serwowane – w tym celu stworzenie planu NWO (Nowy Światowy
Porządek) i systematyczna realizacja planów NWO. Plan światowej kontroli przez
psychopatyczną grupę.
3. Usunięcie wiary w dobrego Boga-Stwórcę, kontrolera świata i odrzucenie autorytetu pism
świętych, stanowiących dla ludzi źródła wiedzy, o celu i sensie życia, ale również o kształcie
Ziemi. Promowanie ateizmu, by wmówić ludziom, że ten świat nie jest kontrolowany przez
dobrego Boga i prawa boskie, i że nie istnieje Żaden Bóg, i nieśmiertelna wieczna dusza,
którą jesteśmy. Sugerowanie, że nie istnieje wieczny świat duchowy, że życie pochodzi z
materii i jest bezduszne, w ten sposób przez oszustwo zabranie ludziom możliwość duchowej
samorealizacji skutkujące sprowadzeniem życia ludzkiego do życia zwierzęcego, bazującego
tylko na zmysłach materialnych, bez wiedzy o prawie karmy, mówiącym o odpowiedzialności
za swoje uczynki. Promowanie idei, że wszystko kończy się w czasie śmierci ciała – jest to
przyczyną karmicznej degradacji duszy.
4. Stworzenie podwalin ewolucyjnej teorii Darwina i teorii Wielkiego Wybuch jako głównych
prawd, za którymi kryje się ateizm.
5. Uniemożliwienie rozwoju prawdziwej Nauki i nowych technologii (darmowej Energii –
której promotorem był N. Tesla) i kontrolowanie tego rozwoju przez wywiedzenie ludzkości
na manowce dzięki uczynieniu z pseudo nauki religii (wiary we wszystko, co powiedzą
pseudonaukowcy). Umożliwienie oszustom zastąpienie kapłanów: wystarczy współcześnie
ludziom powiedzieć, że naukowcy coś udowodnili i ludzie wierzą w to bezkrytycznie.
6. Promowanie „mitu programu kosmicznego” dla ogromnego zarobku i utrzymywanie tego
programu na całym świecie, aby kraść ogromne ilości pieniędzy podatników. Tylko sam
budżet NASA na 2016 rok wyniósł 13.3 miliarda dolarów.
7. Ukrycie tego, co znajduje się za lodową obręczą Antarktydy. Prawdopodobne chodzi o
chęć kontroli nad znajdującymi się za nią lądami.
8. Wykreowanie strachu opartego na micie o możliwej inwazji na Ziemię przez inne
pozaziemskie cywilizacje: Może to być jeden z wielu planów, aby na drodze do stworzenia
NWO (New World Order, czyli Nowy Porządek Świata) wykorzystać ukrywaną ludzką
technologię (latające pojazdy, tzw. UFO, hologramy itp.) w celu symulacji inwazji „obcych‟
przy użyciu tajnych technologii. W ten sposób zdobyć można będzie poparcie ludzi dla
konieczności światowej kontroli przez jeden wspólny Rząd Światowy, gdyż tylko on będzie
wydawał się mieć możliwość znajdowania rozwiązań, by rozwiązać problemy, które… sami
stworzyli (włączając sztucznie wywołane kataklizmy i epidemie).
157
9. Wytworzenie strachu przed uderzeniem w nas komet, spadających na
Ziemię-kulę ślepo wirującą w przestrzeni bez żadnego celu i sensu. Cel i mechanizm taki sam
jak w punkcie 8.
10. Możliwość wyśmiewania się masońskich Lucyferian z tzw. gorszej klasy ludzi (gojów),
że są debilami, wierząc w ślepo w te fantastyczne bajeczki. Utwierdza to elitę władzy i jej
zwolenników, że ludzkość to stado baranów, które musi być kontrolowane i trzymane pod
całkowitą kontrolą, w razie konieczności wyrzynane w sfingowanych wojnach czy
depopulowane przy użyciu innych sposobów (np. chemtrails). Umożliwia to próbę
dowartościowania się, przez świadomość, że jest się lepszym niż inni, lub nawet specjalnie
wybranym czy oświeconym.
DLACZEGO KŁAMIĄ - oto jak ERIC DUBAY - autor "Flat Earth Conspiracy odpowiada:
„Niektórzy ludzie twierdzą, że nie ma motywu by oszukiwać na tak wielka skalę i że nie ma różnicy czy ziemia jest płaska czy kulista. Poprzez usunięcie Ziemi z nieruchomego centrum Wszechświata, ci masoni przenieśli nas fizycznie i metafizycznie z miejsca najwyższej wagi do miejsca całkowitej nihilistycznej obojętności. Gdy Ziemia jest centrum wszechświata, wówczas idee Boga, stworzenia oraz cel ludzkiej egzystencji są olśniewające. Ale jeśli Ziemia jest tylko jednym z miliardów planet krążących wokół miliardów gwiazd w miliardach galaktyk, to idee Boga, stworzenia, w konkretnym celu i Ziemi i ludzkiej egzystencji stają się wysoce mało wiarygodne. Przez podstępną indoktrynację w kierunku ich naukowego materialistycznego słonecznego kultu, nie tylko tracimy wiarę w cokolwiek poza materią, lecz zyskujemy absolutną wiarę w materialność, powierzchowność, prestiż, egoizm, hedonizm i konsumpcjonizm. Jeśli nie ma Boga i wszyscy istniejemy tylko przez przypadek, to wszystko, co naprawdę się liczy to ja, ja, ja. Oni sprowadzili Madonnę, do materialnej dziewczyny żyjącej w świecie materialnym. Ich bogate, potężne korporacje ze sprytnymi odnoszącymi się do kultu słońca logo sprzedają nam idoli do wielbienia, powoli przejmując świat, podczas gdy my potulnie wierzymy ich "nauce" , głosujemy na ich polityków, kupujemy ich produkty, słuchamy ich muzyki i oglądamy ich filmy, poświęcając nasze dusze na ołtarzu materializmu.” Eric Dubay
Jest dużo materiałów na ten temat. https://www.youtube.com/watch?v=lhY3dz_GAMw https://www.youtube.com/watch?v=3oJLJYJY7vs

Ja nie mam wszystkich odpowiedzi ale wierzę Biblii i Bogu a nie temu co mówią i ucza ludzie. W Bibli jest dużo fragmentów dających nam odczuć, że ziemia i sklepienie nieba to zamknięty i nie tak bardzo odległy system. Upusty wody w potopie,powolne wznoszenie się Eliasza i Jezusa do nieba, ptaki latające pod sklepieniem nad ziemią, gwiazdy stworzone aby świecić nad ziemią, itd Gdyby wody z upustów nieba leciały miliardy lat świetlnych przez kosmos to raczej by nie doleciały. Niech ci Duch da poznanie bo jak się czyta Biblię całościowo to nie sposób unikać ciągle takich wyobrażeń. Biblia w wielu miejscach jest bardzo dokładna.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt mar 23, 2018 1:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Wstawiam mapę płaskiej ziemi. ( Nie wiem czy umiem). Została ona zrobiona z powodu wielu katastrof na południowych morzach. Równoleżniki na tej mapie są od siebie bardzo odległe a na globie się zwężają. Rzeczywistość pomogła żeglarzom wyjść z wielu błędów. Dzisiaj żegluje się już inaczej. Jeżeli ktoś twierdzi, że nie można opłynąć płaskiej ziemi to tylko zdradza swoją niewiedzę i ignorancję. Wszystkie opłynięcia zawsze były na wschód lub zachód. Pokażcie kto opłynął ziemię na północ lub południe. Niemożliwe :-) Aby wypowiadać się o poglądach płaskoziemców czy innych ludzi to należałoby je poznać, bo inaczej składa się o nich fałszywe świadectwo. Płaskoziemcy mają odpowiedź na wszystkie swoje poglądy. Potrafią wytłumaczyć ruch gwiazd na rzekomym niebie południowym. Potrafią wytłumaczyć pory roku i zacmienia. Tylko ktoś, kto ich zwalcza twierdzi takie głupoty bo sam nie ma argumentów i nie poznał ich argumentów. Dowody na działanie płaskiej ziemi są ogólnie dostępne. Ja nie czuję się fachowcem w ich wytłumaczaniu ale to nie problem, szczególnie dla anglojęzycznych.
[link=] https://www.digitalcommonwealth.org/sea ... :7h149v85z[/link]

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL