www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:45 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt wrz 20, 2016 5:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Witam.

Nie wiedziałam gdzie umieścić ten wątek.

Ostatnio jestem zdołowana i smucę się, że tak mało miłuje Boga i bliźnich. Że za mało tęsknie za Jezusem i za mało gorliwie Go oczekuje.

"Ja zaś dam im nowe serce i nowego ducha. Zabiorę z ich piersi serce kamienne, a dam im serce z żywego ciała"
- Ezechiela 11:19

"(19) Miłujmy więc, gdyż On nas przedtem umiłował. (20) Jeśli kto mówi: Miłuję Boga, a nienawidzi brata swego, kłamcą jest; albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi. (21) A to przykazanie mamy od niego, aby ten, kto miłuje Boga, miłował i brata swego.
I Jana 4,19-21 (BW)"

To znaczy, że jak będę wzrastać w wierze w Jezusa Chrystusa i nie zasmucać Ducha Świętego, to Bóg zmieni moje serce, i z wdzięczności coraz bardziej będę Go miłować i bliźnich?

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 20, 2016 8:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 07, 2014 11:19 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Wałbrzych
Witaj Ewo,
co to znaczy, ze za "malo" milujesz i tesknisz? Masz na mysli skale emocji? Ze za "slabo" cos czujesz? Jesli tak, to moga byc to oskarzenia od przeciwnika, ktory nas kobiety lubi podchodzic w taki sposob.

1 Jana 3:8 Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą!

Tak jak milosc Pana Jezusa do nas objawila sie na krzyzu, tak nasza milosc do Boga i braci przejawia sie w naszych czynach, m.in. w przestrzeganiu przykazan. Nie chodzi o to by byc bardzo "rozemocjonowanym" w Panu, tylko zeby przynosic Mu owoc.
Jana 14:15 Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.

Jesli natomiast zmagasz sie ze zlymi, wrogimi uczuciami do bliznich, to trzeba z tego pokutowac i prosic Pana o zmiane tych uczuc.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 20, 2016 8:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Tak.

Chodzi najbardziej o emocje.

Dziekuje za odpowiedź. Myślę diabeł, ze oszukuje mnie.

Dopiero uczę sie nie polegać na rozumie i uczuciach. Co nie znaczy, ze rozumu mamy nie używać i przeżywać emocji.

Ale nie mam złych emocji. Czy do braci i sióstr w wierze. Czy do niewierzących .

Codziennie staram sie modlić za zbawienie dla niewierzących.

I przestrzegać przykazań Bożych. Do których Bóg daje moc, dzieki wierze. My nie mamy wykonania.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL