www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:50 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: języki
PostNapisane: Pt gru 30, 2005 1:07 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
Wydaje mi się że to temat woda no i chyba główny powód rozdzielenia między Kościołem Baptystów a Zielonoświątkowym. Sam przyznam że po części z lenistwa ale też braku czasu nie mogłem zbyt dogłębnie przeanalizować sobie sprawy modlitwy innymi językami i chętnie poczytam co wam Pan pokazał na ten temat. Sam dodam, że zostałem ochrzczony Duchem i modlę się w innym języku, jednak czy istnieje coś takiego jak Chrzest bez daru modlitwy językami? Jakie są zasadnicze różnice między chrztem a napełnieniem Duchem Świętym, jak to się wiąże z "przyjęciem mocy z wysokości" uświęceniem itd. Pozdrawiam i życzę błogosławieństwa w tym temacie no i byśmy się ewentualnie nie sprzeczali :)

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 30, 2005 9:14 am 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 3:07 pm
Posty: 262
Witaj Lechu.
Sprzeczki niestety chyba zawsze towarzyszą wypowiedziom internetowym. To zagadnienie jest dla psychologów aby wyjaśnić skąd bierze się ta właściowość u ludzi, że gdy nie widzą swoich oczu pozwalają sobie na więcej, czasami przekraczając granice. Ale z drugiej strony to tez dobra szkoła pokory, o ile spotka sie "dobre" grono dyskutantów.

Ja nie modle się językami. Kiedyś mnie to martwiło, bo podchodziłem do tego jak do swego rodzaju testu na Chrzest Duchem. Dzisiaj jednak jestem spokonjny. Otóż nie wykluczam funkcjonowania daru mówienia językami. Wierzę, że Pan Bóg może komus taki dar dać, jesli zechce. Ale nie wszyscy mają ten sam dar.

Ap. Paweł napisał:

1 Kor. 12:3-7
3. Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym.
4. A różne są dary łaski, lecz Duch ten sam.
5. I różne są posługi, lecz Pan ten sam.
6. I różne są sposoby działania, lecz ten sam Bóg, który sprawia wszystko we wszystkich.
7. A w każdym różnie przejawia się Duch ku wspólnemu pożytkowi.
(BW)

rozdział ten zamyka się dwoma wersetami:
1 Kor. 12:30-31
30. Czy wszyscy mają dary uzdrawiania? Czy wszyscy mówią językami? Czy wszyscy je wykładają?
31. Starajcie się tedy usilnie o większe dary łaski; a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą.
(BW)

I w tym miejscu pojawia się odpowiedź na Twoje pytanie:

Cytuj:
jednak czy istnieje coś takiego jak Chrzest bez daru modlitwy językami?


Nie wszyscy ochrzczeni Duchem - obdarowani jego darami- mówią jezykami.
Widocznie z jakichs powodów jednym ten dar jest dany innym nie.
I czego jestem absolutnie pewien to to, że nie jest to znak po którym się poznaje kto jest dzieckiem bożym a kto nie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 30, 2005 10:44 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
1 Kor. 12:30-31
30. Czy wszyscy mają dary uzdrawiania? Czy wszyscy mówią językami? Czy wszyscy je wykładają?

Ten werset właśnie najbardziej mnie zastanawiał, czy jest różnica między modleniem się 1 językiem a wieloma? Mi wydaje się że Bóg pieczętuje nas Duchem, i obdarowuje 1 językiem którym możemy się modlić (zauważyłem że wiele osób modli się właśnie w jednym języku), czy nie jest tak że modlitwa wieloma językami jest już darem Ducha ?

1 Kor. 14:5
5. A pragnąłbym, żebyście wy wszyscy mówili językami, lecz jeszcze bardziej, żebyście prorokowali; bo większy jest ten, kto prorokuje, niż ten, kto mówi językami, chyba żeby je wykładał, aby zbór był zbudowany.

Tutaj (tak mi się wydaje) Paweł mówi o darach Duchowych, modlitwie wieloma językami, wykładaniu ich i proroctwie, skoro zatem w Dziejach Apostolskich czytamy, że przy napełnieniu/chrzczeniu Duchem, człowiek otrzymywał dar modlitwy językami, dlaczego nie czytamy o sytuacjach że ktoś w darze otrzymuje od Ducha Św. dar prorokowania ?

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 01, 2006 1:10 am 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Ależ każdy,kto jest ochrzczony w Duchu ma wszystkie dary.Tylko nie potrafi z nich kożystać.A tu już przyczyny są różne.Przecież każdy z nas może włożyć ręce na chorego i uzdrowić go w imieniu Jezusa.Przyczyną dla której tego nie robimy nie jest to,że nie posiadamy tego daru,ale chyba nasz brak wiary.
Języki są najłatwiejszy(co niektórzy błędnie rozumieją jako,nic nie wartym) do użytkowania darem,bo tak naparwdę,by mówić językami nie potrzeba jakiejś silnej wiary.
Ja zawsze modliłem się kilkoma(kiedyś kilkunastoma)językami.Może to i rzadkośc,ale nie upatrywał by w tym problemu.
Problemem w obecnym kościele jest to,że większość ludzi myśli,że ma dar języków,a tymczasem powtarzają przez lata parę ''słow'',które bardzo chcą uznawać za dar języków.Wg.mnie to nie ma z tym darem nic wspólnego

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 01, 2006 9:28 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
Adam na jakiej podstawie twierdzisz że mamy wszystkie dary ? :shock:

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 01, 2006 4:55 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Ano na takiej,że nie mamy kawałka Ducha Świętego,tylko wszystko.Komplet.Wiem,że Pan niektórych ludzi wybiera i obdarza jakimś darem w sposób szczególnie przydatny Jego dziełu.
Nie jestem prorokiem,ale czy z tego powodu nie mogę prorokować,jeśli Duch mi da słowo?Nie jestem nauczycielem w kościele,ale czy z tego powodu nie nauczałem w namaszczeniu?
Zobacz,każdy z nas ma 10 palców ale nie wiem czy zwróciłeś uwagę jak bardzo różnymi palcami posługują się ludzie pisząc długopisem?Większości potrzebny jest kciuk,ale są tacy,którzy go przy tym nie używają.Czy to znaczy,że nie mają kciuka?
To,że w kimś ochrzconym w Duchu nie przejawiają się różne dary ,nie świadczy o tym,że on tych darów nie ma.Świadczy to jedynie o tym,że ich nie używa.I tyle.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 01, 2006 5:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
1 Kor. 14:39
39. Tak więc, bracia moi, starajcie się gorliwie o dar prorokowania i językami mówić nie zabraniajcie;

Skoro wg tego co mówisz, jesteśmy z góry obdarowani wszystkim, to dlaczego Paweł nie zachęca nas raczej byśmy modlili się o Boże rozwijanie w nas daru prorokowania, czy prowadzeniu tą drogą, ale o proszenie o ten konkretny dar ?

Bóg oczywiście że może posłużyć się wierzącym na wszelkie sposoby, nawet kamieniami jeśli chce przemówić, ale czy to nie jest zbyt daleko posunięta interpretacja by sądzić, że z góry mamy wszystkie dary? Gdzie mówi tak Słowo ? Pozdrawiam :)

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 01, 2006 6:00 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Wyglada na to,że masz rację.Dzięki.
Tylko nadal mi nie pasuje przejawianie się tych darów u ludzi tymi darami stale nie usługujących... :? [/quote]

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 01, 2006 9:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
Myślę że tutaj sprawa też nie jest taka trudna, od momentu kiedy narodziliśmy się na nowo, jesteśmy własnością Pana wykupioną Jego krwią, stanowimy Jego własność i On może używac nas w sposób jaki chce, przykładowo Dawid nie był prorokiem, ale jego psalmy zawierają w sobie wiele proroctw, Eliasz był prorokiem, ale Pan przez niego dokonywał cudów itd.

Wydaje mi się, że poszczególne dary opisywane przez Pawła dotyczą tego, jak Bóg używa swój lud przez i w Kościele. Stanowimy Jego ciało, ale jako że każdy z nas jest innym członkiem tego ciała, pełnimy różne funkcje. I tak jeden może być używany jako pasterz, doglądający trzody, posiadający dary mądrości, ktoś inny moze wykładac języki i prorokować, jeszcze ktoś może być stróżem i przez dar rozróżniania duchów, przestrzegać zbór przed tą czy inną nauką.


W tym temacie chodziło mi bardziej o samo mówienie językami, jako że jest to w wielu miejscach (przynajmniej u nas na podlasiu) czynnik burzący jedność między chrześcijanami (baptystami i zielonoświątkowcami), chciałem by w tym temacie rozwiązać jakoś na podstawie Biblii ten problem.

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2006 1:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 3:58 pm
Posty: 339
Lechu napisał(a):
W tym temacie chodziło mi bardziej o samo mówienie językami, jako że jest to w wielu miejscach (przynajmniej u nas na podlasiu) czynnik burzący jedność między chrześcijanami (baptystami i zielonoświątkowcami), chciałem by w tym temacie rozwiązać jakoś na podstawie Biblii ten problem.

Lechu to nie samo mówienie językami jest ty co burzy jedność czy budzi niechęć między baptystami i zielonymi.
Problemmem jest podejście do chrztu Duchem i istnienia w kościele dzisiaj darów. Wszystkich darów. Nie tylko języki ale i proroctwa, uzdrawiania itd.
Podlasie jest swoistym betonem baptystycznym.
Nie dziw się że gorszą ich języki. Nawet nie każdy baptysta z nimi może być w "jedności" z powodu czasem dziwnych, nazwijmy to tradycji.
Na podstawie Biblii to problemu nie rozwiążesz bo nauczanie o chrzcie Duchemi i darach jest interpretowane w sposób jaki znasz pewnie przez zbory baptystyczne. Zieloni zaś uznają siebie jako jedyny zbawczy kościół a języki jako znak tego więc ani Biblia ani argumenty rozumowe nic nie zmienią.
Pozostaje modlitwa by ludzie skupili się na Chrystusie i tym ci mamy w Nim i dzięki Niemu.
Na pocieszenie powiem że nie wszyscy baptysci są podobni twoim :)
Sama będąc w zborze baptystycznym znałam charyzmatyków, byłam ochrzczona Duchem, modliłam się o ten chrzest i dary dla innych baptystów, mówili jezykami, prorokowali.
Wiem że i dzisiaj są w zborach baptystycznych charyzmatycy i nie wszędzie zieloni i baptysci się nie moga dogadć , modlić na wspólnych nabożeństwach i robić coś razem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2006 2:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
Widzę Bea że kminisz conieco o co mi chodzi :D Na podlasiu z Baptystami jest różnie, wbrew pozorom wiele osób jest ochrzczonych Duchem, i modli się językami, jednak nie wiem czy to może w odpowiedzi właśnie na to, czy z jakiegoś innego powodu, zetknąłem się niedawno z nauczaniem, którego treść zgodna jest z Biblią i uznaje w zborach baptystycznych (oczywiście nie wszystkich) dary Ducha Świętego takie jak proroctwo, uzdrowienie itd. Problem cały czas leży w językach, które zdaniem wielu (a także autorów owych nauk) nie są znakiem że ktoś jest ochrzczony Duchem Świętym. I o rozwiązanie tego problemu głównie chodziło mi w tym temacie.

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2006 2:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 3:58 pm
Posty: 339
Lechu napisał(a):
zetknąłem się niedawno z nauczaniem, którego treść zgodna jest z Biblią i uznaje w zborach baptystycznych (oczywiście nie wszystkich) dary Ducha Świętego takie jak proroctwo, uzdrowienie itd. Problem cały czas leży w językach, które zdaniem wielu (a także autorów owych nauk) nie są znakiem że ktoś jest ochrzczony Duchem Świętym. I o rozwiązanie tego problemu głównie chodziło mi w tym temacie.

OK. Nauczanie nauczaniem ale powiedz mi jak to jest w praktyce z używaniem tych darów.
Czy są na nabożeństwach proroctwa na przykład?
Wiesz między pozornie poprawnym nauczaniem a praktykowaniam go w zborze jest oooogromna przepaść.
Drugie pytanie:
Nie uznają jezyków jako znaku chrztu Duchem ale czy uznawali języki i tłumaczenie jako dary funkcjonujące w kościele dzisiaj?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 01, 2006 10:16 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 3:23 pm
Posty: 11
Temat 'języków " jest chyba na każdym forum chrześcijańskim.Zastanawiam się dlaczego jest tak wiele niezrozumiena w tym temacie.Są dwie mozliwości posiadania języków
1) języki jako jeden ze znaków wiary ,a w związku z tym Chrztu w Duchu Świętym
Ew. Marka 16.15-20., Dz.Ap.2.4, Dz.Ap.10.44-48. Dz.Ap.19.1-6.
Przedstawione przeze mnie wersety Dz. Ap. są potwierdzeniem słów Jezusa z Ew Marka 16.15-18.
2) Języki jako dar - 1 Kor 12.10, Dz.Ap.14.
Nigdzie nie jest napisane ,że języki przeminęły. Nie przeminęły też znaki ,dary ,cuda , gdyż nie przeminął Chrystus, który jest wieczny i obecny w swoim Ciele w Kościele.
Jeżeli jednak nie występują owe nadnaturalne przejawy Mocy Bożej ,to tylko dlatego ,że ludzie nie uwierzyli. Zatem swoją niewiarę tłumaczą tym,że te rzeczy przeminęły . Teraz pozostała tylko "MIŁOŚĆ". Czy dlatego Ap. Paweł napisał ,by usilnie starać się o dary?
Ten fakt jednak nie pasuje wielu pastorom ,którzy nie wierzą Słowu Bożemu ,więc swoją niewiarę w ten sposób ukrywają. Jak zatem stali się przywódcami,jeśli nie wierzą w tak oczywiste prawdy?
A jeśli chodzi o ową "MIŁOŚĆ", to czy nie będzie objawem miłości to ,że potrzebującemu uzdrowienia uslużysz darem uzdrawiania?
O obłudni kaznodzieje!!! Sami nie korzystają z danych przez Boga darów i nie pozwalają innym z nich korzystać, pomijając w nauczaniu ten temat. Czyżby się bali,że ktoś może zapytać "A Ty bracie jaki masz dar dany Ci przez Boga? Łatwiej zatem stwierdzić,że to przeminęło . Nie przeminęło jednak dla tych ,którzy wierzą..
Polecam wszystkim szukającym PRAWDY,książkę D .Robersona pt" Chodzenie w Duchu ,chodzenie w Mocy"
Książka ta może rozwiać wiele wątpliwości, dot. tego tematu. Pozdrawiam .Zen


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 4:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Dlaczego akurat mówienie językami jest takie popularne jako dar . :?:
Dlaczego akurat ten jest dowodem na chrzest Duchem :?:

Dlaczego nie dar uzdrawiania, dar czynienia cudów , dar rozróżniania duchów , dar mowy mądrości , dar mowy wiedzy ,dar wiary . :?:

Jeżeli mam dar wiary albo dar mowy mądrości albo dar wiedzy to znaczy ,że zostałem ochrzczony Duchem Świętym tak samo jak ten co ma dar języków.


1 Kor. 12:4-12
4. A różne są dary łaski, lecz Duch ten sam.
5. I różne są posługi, lecz Pan ten sam.
6. I różne są sposoby działania, lecz ten sam Bóg, który sprawia wszystko we wszystkich.
7. A w każdym różnie przejawia się Duch ku wspólnemu pożytkowi.
8. Jeden bowiem otrzymuje przez Ducha mowę mądrości, drugi przez tego samego Ducha mowę wiedzy,
9. Inny wiarę w tym samym Duchu, inny dar uzdrawiania w tym samym Duchu.
10. Jeszcze inny dar czynienia cudów, inny dar proroctwa, inny dar rozróżniania duchów, inny różne rodzaje języków, inny wreszcie dar wykładania języków.
11. Wszystko to zaś sprawia jeden i ten sam Duch, rozdzielając każdemu poszczególnie, jak chce.
12. Albowiem jak ciało jest jedno, a członków ma wiele, ale wszystkie członki ciała, chociaż ich jest wiele, tworzą jedno ciało, tak i Chrystus;
(BW)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 4:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Dlaczego akurat mówienie językami jest takie popularne jako dar .
Dlaczego akurat ten jest dowodem na chrzest Duchem



Zgodnie ze świadectwem Dziejów Apostolskich języki potwierdzają chrzest w Duchu Świętym:

Dz 10:
(44) A gdy Piotr jeszcze mówił te słowa, zstąpił Duch Święty na wszystkich słuchających tej mowy. (45) I zdumieli się wierni pochodzenia żydowskiego, którzy z Piotrem przyszli, że i na pogan został wylany dar Ducha Świętego; (46) słyszeli ich bowiem, jak mówili językami i wielbili Boga. Wtedy odezwał się Piotr: (47) Czy może ktoś odmówić wody, aby ochrzcić tych, którzy otrzymali Ducha Świętego jak i my?

A nie jest to jedyny świadek z Dz. na ten temat.

Dlaczego akurat języki? A dlaczego nie? Widocznie Duch tak chciał i postanowił. Już On wie, co robi, lepiej od nas.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL