www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 12:24 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lis 01, 2014 4:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 11, 2014 6:45 pm
Posty: 4
Witajcie!
Jest to mój 1 post na forum i z miejsca chciałem się z wami przywitać Bracia i Siostry.
Mam jeden problem który mnie bardzo męczy.Mianowicie wydaje mi się że my (poganie) jesteśmy gorsi od żydów mimo że oni nie wierzą a my tak w Zbawce Jezusa Chrystusa.Nawet w Erze Mesjańskiej królestwo Izraela zostanie przywrócone.Jezus będzie rządził z tronu Dawida itd...
Czy faktycznie żydzi są ważniejsi od nas?A może jest zupełnie inaczej i moje myslenie jest spowodowane atakami złego?
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lis 01, 2014 5:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Witaj na forum, Bartku :)

Mamy specjalne miejsce, w którym "nowi" się przedstawiają:

viewtopic.php?f=10&p=49214&sid=91ba438e4011227cc527de428c4c8f47#p49214

Prosilibyśmy Cię o wpis.

Co do ortografii w Twoim wpisie, to uwaga podstawowa: "Żydzi" piszemy przez duże "Ż", tak jak Polacy, Niemcy, Chińczycy i tak dalej. 8)

Co do Twojego pytania: Pewien nauczyciel będący mesjańskim Żydem (czyli nasz brat w wierze) napisał trafnie, że Żydzi są tak lepsi od innych narodów, jak barszcz jest lepszy od rosołu. Zostali przez Boga wybrani, ale po pierwsze nie ze względu na swoje walory, a po drugie nie stali się przez to lepsi. Tylko wybrani. Jedno nie jest tożsame z drugim. Słowo Boże mówi:

"Gdyż ty jesteś świętym ludem Pana, Boga twego. Ciebie wybrał Pan, Bóg twój, spośród wszystkich ludów na ziemi, abyś był jego wyłączną własnością. Nie dlatego, że jesteście liczniejsi niż wszystkie inne ludy, przylgnął Pan do was i was wybrał, gdyż jesteście najmniej liczni ze wszystkich ludów. Lecz w miłości swej ku wam i dlatego że dochowuje przysięgi, którą złożył waszym ojcom, wyprowadził was Pan możną ręką i wybawił cię z domu niewoli, z ręki faraona, króla egipskiego" [V Mojż. 7:6-8]

To prawda, że naród żydowski jest wybrany i wyjątkowy, a nieodrodzeni Żydzi co do wybrania są przez Boga umiłowani ze względu na praojców:

"Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże" [Rzym. 11:28-29]

To prawda, że Bóg ma dla nich wyjątkowe obietnice związane z Erą Mesjańską, ale ich wypełnienie dotyczy tylko tych Żydów, którzy uwierzą w Mesjasza Jezusa i narodzą się na nowo, ponieważ obietnice te są realizowane w Potomku Abrahama i Dawida, a Tym jest Mesjasz Jezus:

"Otóż, obietnice dane były Abrahamowi i potomkowi jego. Pismo nie mówi: I potomkom - jako o wielu, lecz jako o jednym: I potomkowi twemu, a tym jest Chrystus" [Gal. 3:16]

Wiele innych obietnic, jakie Bóg złożył narodowi wybranemu, jest bezwarunkowych i spełniło się oraz spełnia nadal. Nie znaczy to jednak, że Żydzi są lepsi od pogan ani od nich ważniejsi. Owszem, Bóg przylgnął do nich jak mówi powyższy fragment, ale nie powinni się z tego powodu chlubić, a poganie nie powinni im tego zazdrościć. Apostoł Paweł pisze o tym w wielu miejscach swoich listów skierowanych do kościołów złożonych z odrodzonych Żydów i odrodzonych pogan.

Bóg kocha ten naród i nie przestał. Dlatego poganie w Kościele powinni mieć do Żydów taki sam stosunek, jak Król Żydów, który mieszka w nas poprzez Ducha Świętego. Diabeł Żydów nienawidzi, podobnie jak ludzie zaślepieni przez niego. Miłość do nich nie ma jednak nic wspólnego z traktowaniem ich jako lepszych lub gorszych. Jeśli chodzi o zbawienie, to Bóg umiłował cały świat i nikt nie jest dla Niego mniej lub bardziej ważny - dlatego co do zbawienia liczy się nowe stworzenie, a nie obrzezanie czy nieobrzezanie [Gal. 6:15]. W sprawach innych niż zbawienie obrzezanie ma swoją wagę [Rzym. 3:1-2; 11:13-29; 15:27 i inne]. I z tym po prostu powinniśmy się pogodzić, bo takie jest Boże postanowienie.

Twoje myślenie nie musi być wcale spowodowane atakami złego, tylko błędnym nauczaniem na ten temat, wynikającym z braku zdrowej, biblijnej równowagi.

Pozdrawiam,
Wawelski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL