www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 3:01 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 17, 2014 8:52 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 03, 2013 12:12 am
Posty: 101
Mam pytanie, a właściwie dwa do tego fragmentu Pisma Świętego:

(11) Skoro to wszystko w ten sposób ma ulec zagładzie, to jak święcie i pobożnie powinniście żyć, (12) oczekując i przyspieszając przyjście dnia Pana, [dnia], w którym spłoną niebiosa rozżarzone ogniem i spalą się fundamenty świata! (13) Lecz my oczekujemy nowych niebios i nowej ziemi, w których zamieszka sprawiedliwość, zgodnie z Jego obietnicą!"

Pierwsze pytanie te, które w tej chwili jest dla mnie ważniejsze to czy powinniśmy ten fragment brać dosłownie. To znaczy chodzi mi o fizyczne zniszczenie niebios i ziemi czy też to jest tylko metafora?

Drugie pytanie. Również ważne, może i by było ważniejsze niż pierwsze gdyby nie to, że może tu chodzić jedynie o błędny przekład. Chodzi mi o to, czy jesteśmy w stanie przyśpieszyć przyjście dnia Pana?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 17, 2014 2:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Pewnie mądrzejsi się wypowiedzą, ale póki co...
Cytuj:
To znaczy chodzi mi o fizyczne zniszczenie niebios i ziemi czy też to jest tylko metafora?

Chodzi o dosłowne zniszczenie ziemi i niebios.
Cytuj:
czy jesteśmy w stanie przyśpieszyć przyjście dnia Pana?

Myślę, że nie. O tym decyduje jedynie Pan.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 17, 2014 3:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Wielki Lew napisał(a):
(11) Skoro to wszystko w ten sposób ma ulec zagładzie, to jak święcie i pobożnie powinniście żyć, (12) oczekując i przyspieszając przyjście dnia Pana, [dnia], w którym spłoną niebiosa rozżarzone ogniem i spalą się fundamenty świata! (13) Lecz my oczekujemy nowych niebios i nowej ziemi, w których zamieszka sprawiedliwość, zgodnie z Jego obietnicą!"

Pierwsze pytanie te, które w tej chwili jest dla mnie ważniejsze to czy powinniśmy ten fragment brać dosłownie. To znaczy chodzi mi o fizyczne zniszczenie niebios i ziemi czy też to jest tylko metafora?
Jak najbardziej chodzi o fizyczne zniszczenie niebios i ziemi. Dlatego będzie stworzona nowa ziemia i nowe niebo, w których zamieszka sprawiedliwość. Patrz. Obj. 21:1; 22:5.

Cytuj:
Drugie pytanie. Również ważne, może i by było ważniejsze niż pierwsze gdyby nie to, że może tu chodzić jedynie o błędny przekład. Chodzi mi o to, czy jesteśmy w stanie przyśpieszyć przyjście dnia Pana?
Rzeczywiście, ten przekład nie oddaje oryginału. Chodzi o spieszenie się na przyjście Pana w sensie niecierpliwego oczekiwania, a nie o przyspieszanie Dnia Pana, którego nie możemy przyspieszyć, bo nie leży to w zakresie naszych kompetencji, że tak powiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 17, 2014 10:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 03, 2013 12:12 am
Posty: 101
Ok. Dziękuję Wam za odpowiedzi. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL