www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 11:23 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So maja 31, 2014 2:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 19, 2013 11:29 am
Posty: 67
Ostatnio słuchałem pewnego kazania z modlitwą pokutną, w której usłyszałem słowa kaznodzieji: "Nie chcę Cię już więcej ranić Jezu!"
Jeśli chodzi o kontekst to chodziło o łaskę Ducha Świętego, który będzie napominał, aby nie popadać więcej już w grzech.

Wzbudziło to moją ciekawość, w jaki sposób owe zranienie może się odbywać bo przecież choć gniew wylany na Jezusa jest zakryty dla nas to wiemy też że Jezus 2000 lat temu ukarany został nawet za grzechy jeszcze nie popełnione, czyli jest to kara za wykroczenia na które czas nie ma znaczenia. (jeśli gdzieś się mylę to proszę od razu o poprawienie)

Nie chcę tu sugerować jakiejś swojej chwiejności czy letniości, bo czuję ohydę do grzechu ale chciałem zapytać czy jeśli już zdarzy mi się grzech to czy dokładam wtedy Jezusowi do jego kary skoro umarł też i za ten właśnie popełniony grzech? Myślałem że względem tej kary wylanej sprzed 2000 lat, ja nie mogę go ranić bo to się już odbyło?

_________________
/ Krzysztof z Warszawy
"Indywidualny tok nauczania nie jest tutaj przewidziany, bo nikt nie ma na to czasu." :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So maja 31, 2014 5:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Witaj seismic,
Prorok Izajasz mówi „Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni.” [Iz 53:5]
Tak jak napisałeś Pan Jezus cierpiał męki krzyża raz, złożywszy jedną ofiarę za grzechy [Hbr 10:12-14] około 2000 lat temu. Jeśli zgrzeszysz to nie dodasz cierpienia męk krzyżowych Panu Jezusowi w teraźniejszości(gdyż Pan cierpiał już za wszystkie twoje grzechy) lecz możesz zasmucić Ducha Świętego[Ef 4:30], którym jesteśmy zapieczętowani na dzień odkupienia. Jak przeczytasz kontekst to zobaczysz, że grzech jest tym co zasmuca Ducha Świętego. Pan Jezus umarł za twoje i moje grzechy lecz aby Jego sprawiedliwość została nam przypisana, musimy się upamietać, mając wiarę w Jezusa [Dz 20:21].
Bardzo ważnym jest abyśmy chodzili w wierze i światłości gdyż wtedy krew Jezusa, przelana 2000 lat temu bedzie nas oczyszczać z grzechów[1 Jan 1:7].
Krew Pana Jezusa oczyszcza nas od wszelkich grzechów lecz nie zapominajmy również o ostrzerzeniach:

"Baczcie, bracia, żeby nie było czasem w kimś z was złego, niewierzącego serca, które by odpadło od Boga żywego, ale napominajcie jedni drugich każdego dnia, dopóki trwa to, co się nazywa "dzisiaj", aby nikt z was nie popadł w zatwardziałość przez oszustwo grzechu.Staliśmy się bowiem współuczestnikami Chrystusa, jeśli tylko aż do końca zachowamy niewzruszenie ufność, jaką mieliśmy na początku" [Hbr 3:12-14]
„Jeśli z nim wytrwamy, z nim też królować będziemy; jeśli się go zaprzemy, i On się nas zaprze” [2 tym 2:12].

Pozdrawiam w Panu Jezusie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL