www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 11:48 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 08, 2005 4:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Szukający Sceptyk napisał(a):
Poszukiwaczu jesteś żałosny.
Wmawianie komuś cenzury wbrew faktom(inaczej bez dowodów) jest ..

Drogi Adminie ponieważ serwer ostatnio ciężko chodzi jak mucha w smole
a przy porządkowaniu wątków zawsze coś ginie to zastanawiam się czy nie lepiej w ogóle z tego dzielenia nie zrezygnować.
Ale sam już nie wiem..


Szkoda mi cię SzS. :|

Gdybym z góry zakładał ,że coś jest nie tak to już dawno by mnie tu nie było.

Lubię wiedzieć i mieć przekonanie ,że ja to ja.Jeżeli coś robię to ja a nie ktoś w moim imieniu.Nie jest problemem technicznym założenie nowego wątku przez admina.Może bez problemu zrobić to jako admin a nie poszukiwacz prawdy.Wiem to.
Nikomu nic nie wmawiam. Takie wyciągam wnioski . Nie muszę zgadywac co admin moze ,a czego nie. To akurat wiem.

Cytuj:
admin:
Od porządkowania wątków (na prośby forumowiczów zresztą) mogłaby nas uchronić tylko... większa samodyscyplina dyskutantów. A o nią trudno.


Największym problemem technicznym jest samodyscyplina i poprawność dyskutantów . Tjaa :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 08, 2005 5:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Mnie tam Ciebie absolutnie nie szkoda.
Uważam że to Twój problem że wszędzie widzisz niewidzialną rękę która tylko czyha na usunięcie Twoich politycznie niepoprawnych postów.

Mnie też przydzielono nie mój wątek i co mam z tego powodu płakać?
Bez żartów..

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 09, 2005 10:02 am 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 3:07 pm
Posty: 262
A ja uważam że to naprawdę jest cokolwiek dziwne, że tematy po porostu znikają. Chłopaki cos tam sobie piszą inni to czytają. Padają różne słowa, czasami kulą w płot czasami odkrywcze. I co? i nagle kamień w wode.

To jest zastanawiające i rzuca cień na uczciwość. Takie są fakty, można je jedynie różnie interpretować. A interpretacja zależy od stopnia zaangażowania. Poszukiwaczowi na tej dyskusji najwyraźniej zależało więc nie dziw się Sceptyku że się zirytował. Ja tez mam wielki niesmak. Bo jesli wykluczyć tu "czychanie na usunięcie poklitycznie nie poprawnych wypowiedzi" to w grę wchodzi jedynie niekompetencja admina.

Nie mam żalu do człowieka nie każdy jest geniuszem w tym co robi, w takiej sytuacji bardzo na miejscu jednak jest słowo "przepraszam", "moja wina".

Faktem jest, że takie rzeczy się tu zdarzają dlatego ja wszystkie interesujące mnie wątki kopiuje do off-line'u.

Może i Admin powienien to robić? Przecież to nie zajmuje ani dużo czasu ani miejsca na dysku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 09, 2005 12:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 3:07 pm
Posty: 262
Drogi Adminie
Twoja wypowiedź
Cytuj:
Ja założyłem temat na prośbę hepty.


jest nadinterpretacją. Ja nikogo nie prosiłem o podzielenie wątku, ani też o usunięcie go z listy!!!! Ajuz na pewno nie Ciebie.

Zasugerowałem aby Smok albo Poszukiwacz założyli NOWY wątek. Prosze mnie nie mieszać do tej sprawy.

A tak w ogóle gdzie się podziała moja wypowiedź? każdy z czytających natychmiast wiedziałbym o czym mówię. Jesli więc "cos tam" zrobiłeś, masz do tego pełne prawo i mozliwości, to proszę nie zasłaniaj się "prośbą Hepty" bo takiej prośby nie było.

Życzę sukcesów na przyszłość i wyeliminowanie podobnych wpadek.
7


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 09, 2005 12:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Fakty są takie że umknął również post Grażyny, nawet Smoka i to w temtach neutralnych , dlatego ostra wypowiedź Poszukiwacza że on widzi w tym nieuczciwe zagrywki w dysputach teologicznych wydała mi się egocentryczna chociaż ja nie odbieram mu prawa do własnych emocji.

Nie widzę zacietrzewienia ani arogancji u Admina.
Postawa jaki ja jestem mądry bardzo nie pasuje na forum. To nie jest restaurcja gdzie klient płaci i wymaga. Każdy z nas jest tu gościem i korzysta z tego że komuś chciało się podjąć wysiłek uruchomienia forum.
Nie należy zapominać o netykiecie.
Z Adminem należy współpracować, ugadywać, negocjować pewne rozwiązania.
Cytuj:
Faktem jest, że takie rzeczy się tu zdarzają dlatego ja wszystkie interesujące mnie wątki kopiuje do off-line'u.

Świetnie być może da się zrobić coś w tym stylu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 09, 2005 1:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Cytuj:
sceptyk pisze:
Poszukiwacza że on widzi w tym nieuczciwe zagrywki w dysputach teologicznych wydała mi się egocentryczna chociaż ja nie odbieram mu prawa do własnych emocji.


Nigdy nic takiego nie powiedziałem.Radzę dokładniej czytać posty.A poza tym to moja sprawa i admina tobie nic do tego.Więc nie pozwalaj sobie.
Twoje zdanie nic mnie nie obchodzi więc nie zabawiaj się w faktora bo nikt cię o to nie prosił, admin sam sobie poradzi.
Zaangażowałem się w dyskusje na tym forum stąd moje rozczarowanie.
Widać nie wszyscy traktują dyskusje tak emocjonalnie.
Dla jednych jest to rozrywka jak wiele innych i tym jest bez różnicy,
inni traktują tę sprawę poważnie i tym nie jest wszystko jedno.

Rozpoczałem tę dyskusję i teraz ją kończę.

Temat tego wątku to TRYBUNAŁ CHRYSTUSOWY. Proponuję skupic sie na temacie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 13, 2005 2:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Cytuj:
smok pisze:
"Jesteśmy więc pełni ufności i wolelibyśmy raczej wyjść z ciała i zamieszkać u Pana. Dlatego też dokładamy starań, żeby, niezależnie od tego, czy mieszkamy w ciele, czy jesteśmy poza ciałem, jemu się podobać. Albowiem my wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym [bematos tou Christou - Trybunał Chrystusowy], aby każdy odebrał zapłatę za uczynki swoje, dokonane w ciele, dobre czy złe."

W takim razie Ty mi opowiedz jakąś ciekawą bajkę na temat tego wersetu.


Życie każdego chrześcijanina to bieg z przeszkodami.Nagradzani są tylko zwycięzcy czyli ci którzy go ukończyli .Wszyscy zwycięscy po przekroczeniu mety stają na podium i otrzymują wieniec chwały.Ci którzy go nie ukończyli oraz publika muszą obejść się figą z makiem.

Fajna bajka. :?: :D

Czy mozesz napisać co rozumiesz przez oczyszczenie.Może po prostu nie rozumiem twojego zrozumienia i niepotrzebnie marnujemy twój i mój cenny czas . :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 13, 2005 3:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Sorry, ale muszę trochę odpocząć i nadrobić zaległości. Dlatego szybciutko: uważam, że I Kor. 3:11-15; II Kor. 5:8-10; Rzym. 2:16 i Rzym 14:10 mówią o tym samym wydarzeniu - sądzie zbawionych przed Trybunałem [bema] Chrystusowym, który odbędzie się po Pochwyceniu Kościoła i zmartwychwstaniu wierzących [I Tes. 4:15-18; I Kor. 15:51-52] i przed zaślubinami Baranka [Obj. 19:8].

Będzie to sąd polegający na ocenie służby (dzieła) [I Kor. 3:13-15] i spraw ukrytych [Rzym. 2:16], a nie wyznanych dokonanych w ciele [II Kor. 5:10] - natomiast nie będzie on decydował o zbawieniu lub potępieniu, ponieważ temu sądowi [I Kor. 3:15] będą podlegać ludzie zbawieni już łaską przez wiarę [Ef. 2:8], dla których nie ma żadnego potępienia [Rzym. 8:1]

Oczyszczenie rozumiem jako przejście przez ogień wszystkich dzieł oraz wyjawienie ukrytych myśli i czynów nie wyznanych Bogu. Oblubienica zostanie oczyszczona i przygotowana na zaślubiny z Oblubieńcem - tak rozumiem przysposobienie z Ef. 5:27 i przygotowanie z Obj. 19:7-8.

A teraz cierpliwości, Poszukiwaczu. Mam zaległości i muszę je nadrobić. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2005 11:01 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Dzięki za odpowiedź smoku :)
Życzę miłego wypoczynku .
Poczekam.
Nie zamęczam Cię więc na razie tylko trzy pytania.
Jak będziesz wolny to proszę powiedz mi:

--Na czym polega osądzenie uczynków Świętych z 2 Kor. 5:10 i jaka nagroda czeka tych których uczynki były złe ?

--O jakim ogniu i próbie uczestników Pierwszego Zmartwychwstania mówi 1 Kor. 3:13-15 .

Cytuj:
smok pisze:
Cytuj:
poszukiwacz prawdy napisał:
Wymyśliłeś jakies oczyszczenie po zmartwychwstaniu.
Biblia uczy ,ze ono już się dokonało Tyt. 2:14, Efez. 5:25-26

No to poczytaj Mat. 25:14-30


--W jaki sposób odnosisz Mat. 25:14-30 do trybunału [bema] i oczyszczenia w kontekście twojego twierdzenia:
Cytuj:
Będzie to sąd polegający na ocenie służby (dzieła) [I Kor. 3:13-15] i spraw ukrytych [Rzym. 2:16], a nie wyznanych dokonanych w ciele [II Kor. 5:10] - natomiast nie będzie on decydował o zbawieniu lub potępieniu,


Czekam i nie pospieszam . Mam okazję do poćwiczenia cierpliwości .
Pozdro :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 04, 2006 4:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Jak smoku z twoim czasem.Widzę ,że trochę go już masz.
Pomału zaczynam dostawać zakwasów od trenowania cierpliwości. :)
Trening rzecz dobra 8) ale przetrenowanie może prowadzić do ogólnego osłabienia. Moje pytania są jak najbardziej aktualne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 04, 2006 5:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Jak smoku z twoim czasem.Widzę ,że trochę go już masz.
Pomału zaczynam dostawać zakwasów od trenowania cierpliwości. :)
Trening rzecz dobra 8) ale przetrenowanie może prowadzić do ogólnego osłabienia. Moje pytania są jak najbardziej aktualne.


Sorry, wykaż jeszcze trochę owocu Ducha, jakim jest cierpliwość. Mam trochę czasu, ale Tunia i Norah jako osoby potrzebujące podstawowych odpowiedzi są przeze mnie traktowane priorytetowo. :)

Na razie szybciutko:

Cytuj:
--Na czym polega osądzenie uczynków Świętych z 2 Kor. 5:10 i jaka nagroda czeka tych których uczynki były złe ?

Tam jest napisane o zapłacie, a nie o nagrodzie. "Dokładamy starań, żeby Jemu się podobać" [werset 9] albowiem musimy stanąć przed Trybunałem Chrystusowym [bema] i odebrać zapłatę za uczynki swoje dokonane w ciele, dobre czy złe". Jesteśmy zbawieni od wiecznego potępienia, ale mimo to w ciele upadamy i wyznajemy Bogu nasze grzechy [I Jana 1:9- 2:1]. Upadki nie pozbawiają nas zbawienia ale brudzą naszą szatę zbawienia i psują naszą relację z Bogiem. Myślę, że w momencie, gdy staniemy przed Panem, czystość naszych szat zostanie oceniona, a grzechy nie wyznane w ciele będą ujawnione [Rzym. 2:16]. Oblubienica ma być stawiona jako nieskalana przed Oblubieńcem w momencie zaślubin Baranka [Ef. 5:27] i ma się przygotować, przyoblekając czysty, lśniący bisior oznaczający [wyłącznie] sprawiedliwe uczynki świętych [Obj. 19:7-8]

Cytuj:
--O jakim ogniu i próbie uczestników Pierwszego Zmartwychwstania mówi 1 Kor. 3:13-15

Próba dotyczy dzieła każdego ze zbawionych, które przejdzie próbę ognia [I Kor. 3:13-14]. Samemu zbawieniu uczestnika Pierwszego Zmartwychwstania to nie zagrozi, bo przed Trybunałem Chrystusowym będą sądzeni wyłącznie ludzie zbawieni [I Kor. 3:15]. Jaki ogień? Nie wiem dokładnie - myślę, że chodzi tutaj bardziej o fakt oddzielenia rzeczy trwałych i kosztownych w naszej służbie i życiu od rzeczy nietrwałych i pospolitych. Znów mówimy o rzeczywistości dla nas niepojmowalnej, przybliżanej i obrazowanej na sposób ludzki.

Cytuj:
--W jaki sposób odnosisz Mat. 25:14-30 do trybunału [bema] i oczyszczenia w kontekście twojego twierdzenia

Wszystkie 3 kolejne podobieństwa [Mat. 24:45-51, Mat. 25:1-13 i Mat. 25:14-30] mówią o tym, że słudzy nieużyteczni, głupie panny i sługa leniwy zostaną oddzieleni, Pan ich nie pozna w czasie przyjścia i nie wejdą do radości Pana swego. Myślę, że chodzi o fakt takiego rozdzielenia. Nastąpi wybranie dobrych ryb do naczyń, wyrzucenie złych ryb z sieci i wyłączenie złych spośród sprawiedliwych [Mat. 13:47-50]. "Dobre ryby" zostaną wzięte w czasie Pochwycenia i staną przed Trybunałem. Ryby zepsute zostaną razem z obłudnikami i wejdą w Wielki Ucisk [Łuk. 21:34-36]. Tak to kojarzę.

Mam nadzieję, że Ci zakwasy puszczą i sił nabierzesz... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 27, 2006 10:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
smok pisze:
Cytuj:
Tam jest napisane o zapłacie, a nie o nagrodzie. "Dokładamy starań, żeby Jemu się podobać" [werset 9] albowiem musimy stanąć przed Trybunałem Chrystusowym [bema] i odebrać zapłatę za uczynki swoje dokonane w ciele, dobre czy złe".


Więc jaka zapłata jest za złe uczynki ?


smok pisze:
Cytuj:
Jesteśmy zbawieni od wiecznego potępienia, ale mimo to w ciele upadamy i wyznajemy Bogu nasze grzechy [I Jana 1:9- 2:1]. Upadki nie pozbawiają nas zbawienia ale brudzą naszą szatę zbawienia i psują naszą relację z Bogiem. Myślę, że w momencie, gdy staniemy przed Panem, czystość naszych szat zostanie oceniona, a grzechy nie wyznane w ciele będą ujawnione [Rzym. 2:16]. Oblubienica ma być stawiona jako nieskalana przed Oblubieńcem w momencie zaślubin Baranka [Ef. 5:27] i ma się przygotować, przyoblekając czysty, lśniący bisior oznaczający [wyłącznie] sprawiedliwe uczynki świętych [Obj. 19:7-8]


Czy uważasz ,że nie wszyscy uczestnicy zmartwychwstania będą oblubienicą ? Co wynika z tego ,że czyjaś szata będzie brudniejsza od innych ? Sugerujesz jakieś dodatkowe oczyszczenie po zmartwychwstaniu ?

smok pisze:
Cytuj:
Wszystkie 3 kolejne podobieństwa [Mat. 24:45-51, Mat. 25:1-13 i Mat. 25:14-30] mówią o tym, że słudzy nieużyteczni, głupie panny i sługa leniwy zostaną oddzieleni, Pan ich nie pozna w czasie przyjścia i nie wejdą do radości Pana swego. Myślę, że chodzi o fakt takiego rozdzielenia. Nastąpi wybranie dobrych ryb do naczyń, wyrzucenie złych ryb z sieci i wyłączenie złych spośród sprawiedliwych [Mat. 13:47-50]. "Dobre ryby" zostaną wzięte w czasie Pochwycenia i staną przed Trybunałem. Ryby zepsute zostaną razem z obłudnikami i wejdą w Wielki Ucisk [Łuk. 21:34-36]. Tak to kojarzę.

Nie do końca rozumiem twój wywód.
Kim są leniwi i nieużyteczni słudzy i głupie panny. ?
Skoro nie zmartwychwstają w pierwszym zmartwychwstaniu to czy kiedykolwiek byli dziećmi Bożymi ?
Z powyższego tekstu wynika ,że dotyczy to sądu a nie trybunału.

PP


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 30, 2006 1:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Więc jaka zapłata jest za złe uczynki ?

Danych jest niewiele, ale myślę, że zapłata za złe uczynki będzie polegała na:

1. Utracie "tego, nad czym pracujemy", czyli pozbawieniu części nagrody [II Jana 9]
2. Spłonięciu tych dzieł, których trwałość i wartość nie odpowiada wyznacznonym standardom Królestwa [I Kor. 3:13-15]
3. Zawstydzeniu podczas przyjścia Pana [I Jana 2:28]
4. Publicznym ujawnieniu rzeczy nie wyznanych przed śmiercią w ramach wyznawania grzechów na codzień [I Jana 1:5-9; Rzym. 2:16; Łuk. 12:2-3]
5. Zmniejszeniu zakresu odpowiedzialności w służbie podczas 1000-letniego Królestwa [Łuk. 19:17-19]

W II Kor. 5:10 wszyscy "musimy uczynić siebie widocznymi" [fanerotenai] przed Trybunałem Chrystusowym. "Fanero" oznacza "zostać ujawnionym otwarcie lub publicznie". Dlatego publiczne ujawnienie wszystkiego, co nie zdążyło zostać zapomniane w ramach odpuszczenia wyznanych grzechów będzie rodzajem zapłaty, czyli poniesienia kosztów. Nie będzie to kara w sensie potępienia, bo przed wiecznym potępieniem zostaliśmy zbawieni.

Cytuj:
Czy uważasz, że nie wszyscy uczestnicy zmartwychwstania będą oblubienicą ? Co wynika z tego, że czyjaś szata będzie brudniejsza od innych ? Sugerujesz jakieś dodatkowe oczyszczenie po zmartwychwstaniu ?

Wszyscy uczestnicy Pochwycenia (zmartwychwstania Oblubienicy) będa należeli do Oblubienicy. Ci, którzy nie będą do niej należeli, po prostu nie zostaną wzięci w ramach zmartwychwstania Oblubienicy. Myślę, że staniemy przed Panem w różnym stanie uświęcenia. Ujawnienie nie wyznanych grzechów będzie się prawdopodobnie wiązać z ich wyznaniem przed Panem. Zauważ, że tuż przed zaślubinami Baranka z Oblubienicą przygotuje się ona do zaślubin i otrzyma "czysty, lśniący bisior, a bisior oznacza sprawiedliwe uczynki świętych" [Obj. 19:7-8]

Uważam, że sam Pan "postawi przy sobie samym jako dostojną społeczność wywołanych nie mającą plamy, lub zmarszczki, lub czegoś w tym rodzaju, lecz aby była święta i niewinna" [por. Ef. 5:27]. Szat naszych musimy pilnować [Obj.16:15], prać je we krwi Baranka [Obj. 22:14] czyli chodzić w światłości, oczyszczać się tak, jak On jest czysty [I Jana 3:3] od wszelkiej nieprawości [I Jana 1:7-10].

Cytuj:
Nie do końca rozumiem twój wywód.
Kim są leniwi i nieużyteczni słudzy i głupie panny. ?
Skoro nie zmartwychwstają w pierwszym zmartwychwstaniu to czy kiedykolwiek byli dziećmi Bożymi ?

Słudzy to co, którzy oddali się na służbę Panu mającemu powrócić. Leniwi i źli słudzy to ci, którzy stwierdzili, że ich Pan zwleka z Przyjściem, więc zaczęli bić współsługi swoje oraz jeść i pić z pijakami [Mat. 24:48-49] czyli najpierw najęli się do służby, ale potem udzielił się im "kwas faryzeuszy" czyli obłuda, której mamy się strzec [Łuk. 12:1] i poszli do świata, depcząc krew Przymierza [Hebr. 10:26-31]. Zostaną usunięci spośród sług i wraz z obłudnikami pójdą tam, gdzie będzie płacz i zgrzytanie zębów [Mat. 24:51] czyli do miejsca opisywanego jako "ciemności na zewnątrz Królestwa" [Mat. 8:12], "piec ognisty" [Mat. 13:42,50], "ciemność zewnętrzna" [Mat. 22:13] i stan "wyrzucenia precz" [Łuk. 13:28].

Panny mądre to ci, którzy czuwali i zastosowali się do polecenia z Łuk. 21:34-36, a więc zostaną wzięci (ujdą przed wszystkim, co nastanie) i staną przed Synem Człowieczym. Potem odbędzie się Wesele Baranka [Mat. 25:10]. Panny głupie to ci, którzy nie czuwają i de facto są w świecie [Łuk. 21:34]. Zostali kiedyś złowieni, lecz zostaną oddzieleni jako ryby zepsute [Mat. 13:47-50]. Oni nie zostaną wzięci i nie wejdą na Wesele Baranka. Może upamiętają się podczas Wielkiego Ucisku. Jeśli się upamiętają i zginą podczas Wielkiego Ucisku, to zmartwychwstaną ("ożyją") po Wielkim Ucisku [Obj. 20:4]. Jeśli się nawrócą podczas Wielkiego Ucisku i przeżyją, to jako błogosławieni staną przedc Panem na sądzie nad narodami w Dolinie Jozafata [Dan. 12:12; Joel. 3:17; Mat. 25:21-46] i wejdą w normalnych ciałach do 1000-letniego Królestwa, aby je zaludnić wraz ze zbawionym Izraelem [Zach. 14:9-21].

Cytuj:
Z powyższego tekstu wynika, że dotyczy to sądu a nie trybunału

Kolejność wydarzeń raczej wskazuje na Trybunał, bo po Trybunale odbędzie się Wesele Baranka, a dopiero po weselu (w niebie) będzie przyjście Pana z Kościołem, a potem sąd nad narodami (na ziemi).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 10, 2009 10:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Smok Wawelski napisał(a):
Wszystkie 3 kolejne podobieństwa [Mat. 24:45-51, Mat. 25:1-13 i Mat. 25:14-30] mówią o tym, że słudzy nieużyteczni, głupie panny i sługa leniwy zostaną oddzieleni, Pan ich nie pozna w czasie przyjścia i nie wejdą do radości Pana swego. Myślę, że chodzi o fakt takiego rozdzielenia. Nastąpi wybranie dobrych ryb do naczyń, wyrzucenie złych ryb z sieci i wyłączenie złych spośród sprawiedliwych [Mat. 13:47-50]. "Dobre ryby" zostaną wzięte w czasie Pochwycenia i staną przed Trybunałem. Ryby zepsute zostaną razem z obłudnikami i wejdą w Wielki Ucisk [Łuk. 21:34-36]. Tak to kojarzę.


Ja chciałam trochę o RYBKACH w tym kontekście Trybunału. Będzie detalicznie, żeby ewentualnie łatwiej było wyłapać jakiś niewłaściwy trop.
Bo tak się z moim mężem zastanawialiśmy na czym polegało to, że JEDNE zostały ocenione jako DOBRE, a INNE jako ZŁE w tej napełnionej nimi sieci.
Najpierw odkryliśmy, ze w wersecie z Mt. 13 :47 nie ma wyrazu RYBY, ale jest, że gdy sieć była pełna wyciągnięto/zgromadzono - z gr. synago - wszelki gatunek/rodzaj. Jest więc dalej [w wersecie 48] podmiot domyślny, który dotyczy tych "złych" = z gr. sapros. No i założyliśmy, że Mesjasz wyjaśniał to swoim uczniom, z których przynajmniej niektórzy byli rybakami. Znali się więc na RYBKACH 8)

Ciekawe są znaczenia greckiego wyrazu sapros tłumaczonego tutaj jako "złe" - m.in. określenia: niewłaściwy, niezdatny, zepsuty
[hebrajskie odpowiedniki ze ST oznaczają coś zniszczonego od środka: zgnite, spróchniałe, uschnięte]:
http://www.blueletterbible.org/search/l ... ten&st=any
[jak w wizji Jeremiasza o figach dobrych i złych? Jer. 24:3-10?]

Wyraz ten występuje też m.in. w Łk.6:43, Mt. 7:17-18, Mt. 12:33 przy określaniu złych owoców z drzewa [to czy byłyby to w związku z tym owoce zepsute, niezdatne, niewłaściwe]? Jest także w Ef. 3:29 [gdzie mowa o nieprzyzwoitych słowach].
http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... 4550&t=KJV

Nie wiem, czy można by rozumieć w związku z tym, że "nieużyteczność" tego wszystkiego czym napełniono sieć mogła polegać na niezdatności, zepsuciu? Bo o ile dobrze rozumiem, to greckie "genos" użyte tu na określenie wszystkich zgromadzonych gatunków oznacza:
wiele rzeczy, ale tej samej natury, jeden gatunek tego samego rodzaju, pokrewne sobie w obrębie jednej rodziny [nie chodzi tu więc o to, że coś było tą np. rybą, a coś nią w ogóle nie było i przez to mogłoby zostać naturalnie wyeliminowane]. Natura rodzaju/gatunku jest jedna [należą do tej samej rodziny], dlatego uprawnione jest zastosowanie tu wskazania na jeden rodzaj/gatunek: RYBY, spośród których selekcjonowano [tak, jak np. wśród 10 panien wszystkie były PANNAMI, dziewicami].
http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... 1085&t=KJV

Czy można zrozumieć to, że w każdym z pokrewnych gatunków jakie napełniły sieć znaleziono coś niezdatnego "od środka" [od wewnątrz], zepsutego, więc "nieużytecznego" do tego, do czego było przeznaczone?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 11, 2009 9:41 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Mój mąż mówi, że przydałby się jakiś "stary" porządny rybak [najlepiej jeziorowy], co to jeszcze siecią łowił. Żeby go zapytać, czy "na oko" można odróżniać "zepsucie" ryby? Bo MOJEMU wyszło, że logicznie to chyba dałoby się odróżnić tylko na zewnętrzną użyteczność [np. zbyt małe, albo te co pływały "brzuchem do góry" - są nieprzydatne]. Może komuś coś przyjdzie do głowy.
Bo mnie już zaczynaja interesować następne rzeczy, np. LAMPKI od tych "10 panien".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL