www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 5:02 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn paź 07, 2013 10:03 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
Ostatnimi czasy zwróciłam uwagę że Jezus razem z uczniami chrzcił ludzi i trochę nie jestem pewna celu tego chrztu, czy to był chrzest taki jak Janowy? poniżej kilka wersetów:

Przekład Dosłowny NT
Jan 3:22
Potem Jezus, wraz ze swoimi uczniami, poszedł do ziemi judzkiej i tam z nimi przebywał, i chrzcił.

Jan 4:2
chociaż sam Jezus nie chrzcił, tylko Jego uczniowie

Jan 3:26
I przyszli do Jana z takimi słowami: Rabbi, Ten, który był z tobą za Jordanem, o którym ty złożyłeś świadectwo, oto On chrzci i wszyscy idą do Niego.

Jan 4:1
Następnie, gdy Jezus dowiedział się, że faryzeusze usłyszeli, iż Jezus zyskuje więcej uczniów i [więcej] chrzci niż Jan -

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr paź 09, 2013 8:31 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
I jeszcze w tym temacie to mnie ciekawi dzieje apostolskie 19.1-7

19:1 - Kiedy Apollos znajdował się w Koryncie, Paweł przeszedł okolice wyżej położone, przybył do Efezu i znalazł jakichś uczniów.

19:2 - Zapytał ich: Czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy przyjęliście wiarę? A oni do niego: Nawet nie słyszeliśmy, że istnieje Duch Święty.

19:3 - Jaki więc chrzest przyjęliście? – zapytał. A oni odpowiedzieli: Chrzest Janowy.

19:4 - Jan udzielał chrztu nawrócenia, przemawiając do ludu, aby uwierzyli w Tego, który za nim idzie, to jest w Jezusa powiedział Paweł.

19:5 - Gdy to usłyszeli, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa.

19:6 - A kiedy Paweł położył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali.

19:7 - Wszystkich ich było około dwunastu mężczyzn.


z tego wynika że uczniowie Jana Chrzciciela byli chrzczeni dwa razy...chętnie poczytam jak wy to widzicie, czyli na to wychodzi że jak Jezus chrzcił z uczniami to po Jego zmartwychwstaniu uczniowie powinni jeszcze raz ochrzcić tych samych ludzi?

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr paź 09, 2013 3:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jan Chrzciciel zanurzał przygotowując Izraela na przyjście Mesjasza. Chrzest symbolizował oczyszczenie oraz identyfikację. Uczniowie Jezusa chrzcili równolegle z Janem, co można wywnioskować z odpowiedzi Jana na pytanie zadane w Jana 3:26.

"Przyszli więc do Jana i rzekli mu: Mistrzu! Ten, który był z tobą za Jordanem, o którym ty wydałeś świadectwo, oto On chrzci i wszyscy idą do niego. Jan, odpowiadając, rzekł: Nie może człowiek niczego wziąć, jeśli mu nie jest dane z nieba. Wy sami możecie mi zaświadczyć, że powiedziałem: Ja nie jestem Chrystusem, lecz zostałem posłany przed nim. Kto ma oblubienicę, ten jest oblubieńcem; a przyjaciel oblubieńca, który stoi i słucha go, raduje się niezmiernie, słysząc głos oblubieńca. Tej właśnie radości doznaję w całej pełni. On musi wzrastać, ja zaś stawać się mniejszym" [Jan 3:26-30]

Po zmartwychwstaniu Jezusa chrzest oznaczał już włączenie do Kościoła, a także był wykonywany w formule trynitarnej: "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego" [Mat. 28:19].

Obydwa chrzty nie były tożsame. Dlatego uczniowie Jana, nie wiedzący o istnieniu Ducha Świętego, byli zanurzali w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 11, 2013 12:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
Dzięki :)

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL