www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 10:58 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 04, 2013 5:17 pm 
Offline

Dołączył(a): N cze 02, 2013 3:14 pm
Posty: 24
DO KOGO WŁAŚCIWIE JEST SKIEROWANE SŁOWO, że Bóg „odda każdemu według uczynków jego” (Rzymian 2:6)? BO JEŻELI „każdemu” TO każdemu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 04, 2013 10:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
A przeczytaj kontekst. :idea:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 05, 2013 5:29 pm 
Offline

Dołączył(a): N cze 02, 2013 3:14 pm
Posty: 24
Bóg każdemu wymierzy to, na co zasłużył, to wiem. Paweł tutaj właściwie zwraca się do Żydów wynoszących się nad innych, ale odnosi się w równym stopniu do "dobrze czyniącego" niechrześcijanina jak i do chrześcijanina. Mówi o tym werset 6 - sąd będzie zgodny z uczynkami, jakie ktoś pełnił w ciele. I one wyznaczają wyrok lub nagrodę. Dobra, wiem, dotyczy to wierzących.

Miałem pewien problem z bezużytecznością dla Bożej chwały, bo wokół mnie tylu "działaczy dobrych rzeczy" dla kościoła.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 05, 2013 6:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Samuel napisał(a):
Miałem pewien problem z bezużytecznością dla Bożej chwały, bo wokół mnie tylu "działaczy dobrych rzeczy" dla kościoła
Użyteczność dla Bożej chwały jest wtedy, gdy czynimy wolę Bożą. Lepiej czynić mniej, ale zgodnie z wolą Boga i pod kierunkiem Ducha, niż więcej z ciała i w ramach "chrześcijańskiej działalności". A jeszcze gorzej, gdy taka działalność odbywa się na chwałę ludzką i w ramach ludzkich programów. Martwych uczynków jest całe mnóstwo - nawet w kościołach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL