www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 4:17 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 03, 2006 4:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
hubertok napisał(a):
Bea ja ze swej strony mam do ciebie OGROMNĄ prośbę. Zatrzymaj się na chwile ze swoimi uprzedzeniami i postaraj się zrozumieć, wczytać w to co głosi KK.
Proszę Cię naprawde o niewiele w sumie - to znaczy odłóż na bok pewien obraz maryjnego kultu i przeczytaj encyklikę JPII Redemtopris Mater Matka Zbawiciela
link masz tutaj: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP ... _1.html#m0

Hubertoku cóż za ciekawe linki podajesz?

Cytuj:
Sobór podkreśla, iż Bogarodzica jest już eschatologicznym wypełnieniem Kościoła: „Kościół w osobie Najświętszej Maryi Panny już osiąga doskonałość, dzięki której istnieje nieskalany i bez zmazy (por. Ef 5, 27)” — równocześnie zaś „chrześcijanie ciągle jeszcze starają się usilnie o to, aby przezwyciężając grzech, wzrastać w świętości; dlatego wznoszą oczy ku Maryi, która świeci całej wspólnocie wybranych jako wzór cnót”

Czy aby na pewno to chciałes nam pokazać?
Zwrot "wznoszą oczy ku Maryji" bynajmniej nie jest podkreślony przeze mnie..
Dlaczego posrednictwo Maryji zawsze wiąże się z odbieraniem chwały Chrystusowi.

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 03, 2006 7:10 pm 
Szukający Sceptyk napisał(a):
Cytuj:
Sobór podkreśla, iż Bogarodzica jest już eschatologicznym wypełnieniem Kościoła: „Kościół w osobie Najświętszej Maryi Panny już osiąga doskonałość, dzięki której istnieje nieskalany i bez zmazy (por. Ef 5, 27)” — równocześnie zaś „chrześcijanie ciągle jeszcze starają się usilnie o to, aby przezwyciężając grzech, wzrastać w świętości; dlatego wznoszą oczy ku Maryi, która świeci całej wspólnocie wybranych jako wzór cnót”

Czy aby na pewno to chciałes nam pokazać?
Zwrot "wznoszą oczy ku Maryji" bynajmniej nie jest podkreślony przeze mnie..
Dlaczego posrednictwo Maryji zawsze wiąże się z odbieraniem chwały Chrystusowi.


Drogi sceptyku w czym rzecz - we wznoszeniu oczu :shock: :wink: Troche nie rozumiem i przypomina mi to szukania dziury w całym...

KK traktuje Maryję jako wzór wiary... uwierzyła w coś niemozliwego do uwierzenia "oto panna pocznie i porodzi syna" - Syna Bozego....
Ona wytrwała pod krzyżem, Cicha i pokorna - widział ktoś aby domagała się względów ze względu na maciezyństwo i wychowywanie (jak zwał tak zwał) Jezusa... A apostołowie się co rusz kłócili kto większy między nimi...

Kościół wznosi oczy ku Maryi i wpatruje się w doskonały wzór CZŁOWIEKA KTÓRY ZAWIERZYŁ BOGU....

Toby było na tyle

Pozdrawiam serdecznie


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 03, 2006 8:17 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 21, 2005 6:51 pm
Posty: 273
Hepta napisal:
Cytuj:
Dla mnie oczywistym wydaje się wniosek, że jesli Pan mówi że chleb, ciało Jego, które On da za żywot świata, zstapiło z nieba, to mówi o sobie jako jednostce a nie mistycznym ciele głowy i ciała. lub jak kto woli męża i żony. Więcej, to przecież automatycznie wyklucza jego mistyczne ciało, kościół, małżonkę, gdyż ta nie była w niebie, jak Jezus, jej głowa i mąż

Zgodzilbym sie z Toba ,gdyby Jezus przy opisie swojego ciala jako chleba w Ew Jana,jako pokarmu, uzyl tego samego greckiego slowa co przy wieczerzy czyli soma-cialo,forma-jednakze on uzyl innego slowa sarks-mieso. Jak wiesz zapewne Jan pisal swoja Ewangelie jako ostatni ,gdzies pod koniec I w.Znal pozostale Ewangelie i skoro uzyl slowa sarks mogl,moim zdaniem, tylko jedna rzecz miec na mysli-TUTAJ CHODZI O INNY RODZAJ CHLEBA.Ja juz to wyjasnilem w pierwszym poscie na ten temat .Zacytuje Ci:
Cytuj:

Przechodze teraz do slow okreslajacych cialo:
1.Najpierw slowo sarks- z Ew Jana - mieso:
J 6:51 Bw "Ja jestem chlebem żywym, który z nieba zstąpił; jeśli kto spożywać będzie ten chleb, żyć będzie na wieki; a chleb, który Ja dam, to ciało moje, które Ja oddam za żywot świata."

J 6:52 Bw "Wtedy sprzeczali się Żydzi między sobą, mówiąc: Jakże Ten może dać nam swoje ciało do jedzenia?"
J 6:54 Bw "Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."
J 6:55 Bw "Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem."
J 6:56 Bw "Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim."
Napisane jest na poczatku Ew Jana,ze LOGOS STAL SIE SARKS!
NIE MA LEPSZEJ DEFINICJI W EWANGELII JANA SLOWA SARKS!

Moim zdaniem Jan ,znajacy juz przeciez inne ksiegi Ewangelii,uzywa swiadomie innego slowa na okreslenie ciala Jezusa ,niz apostolowie uzyli w swoich Ewangeliach.
BO TU CHODZI O DWA ROZNE CIALA!

ALBOWIEM SARKS ,W TYM WYPADKU,DLA JANA TO: BOZY UMYSL ,BOZE SLOWO!
Jezus mowi: Ja jestem chlebem zywym tzn JA -LOGOS-MOJ UMYSL-KTORY STAL SIE SARKS JEST DLA WAS ZYWYM CHLEBEM ,POKARMEM.
Dlaczego Logos jest pokarmem?

Tutaj musi nastapic dygresja o dwoch "greckich umyslach",wg mnie przeciwstawionych sobie w Biblii :
Slowo Boze wzywa wszystkich do metanoi -"przemiany myslenia."
Jej podstawowym aspektem jest wyrwanie sie z duchowej zaleznosci od wladcy swiata.
Otoz metanoja jest to slowo zlozone z dwoch slow: "meta" i z "nous".
"Meta " znaczy "isc powyzej czegos".
Wazniejszym pojeciem jest jednak "nous" . Jest to pojecie z filozofii greckiej oznacza "pierwotna madrosc" porzadkujaca chaos,"pierwotny rozum","pierwotna zasade kierownicza swiata"(pojecie to rozpowszechnil gr filozof Anaksagoras)
Nous ,wg tej filozofii, to umysl majacy wladze nad wszystkimi umyslami wszechswiata-zawierajacy w sobie wszystkie umysly istot zywych (w tym ludzi).
Jest to pojecie ,ktore w filozofii greckiej b.czesto bylo wymienne z pojeciem Logos-Umysl,Slowo, Madrosc.
Uwazam ,ze slowo metanoja nie przez przypadek zostalo wprowadzone do Biblii-jeszcze w Septuagincie (gr tlumaczeniu hebrajskich Pism Tanach-ST).
Nie przez przypadek takze Jan apostol ,na okreslenie boskiego Umyslu JHWH ,uzyl pojecia LOGOS ,a nie nous!
Chodzilo mu o przeciwstawienie dwoch umyslow-"wszechswiatowego nous" i Umyslu Prawdziwego Boga-Logosu !
Albowiem napisane jest :
1J 5:19 Bw "My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem."
Umysl z Nieba-LOGOS zostal przeciwstwiony umyslowi rzadzacemu swiatem -"wszechswiatowemu nous".
A wiec metanoja w pelni znaczy nie tylko "stanac ponad wlasnym umyslem", "przemienic swoje myslenie" ,ale takze znaczy :wyrwac swoj wlasny umysl spod wladzy nous wladcy swiata!
Znaczy podporzadkowac swoj maly LUDZKI nous ,Wielkiemu Logosowi Boga!
"Nie głosimy tego słowami wypływającymi z ludzkiej mądrości, lecz słowami, których uczy Duch. Objaśniamy sprawy duchowe ludziom, którzy poddają się działaniu Ducha. Człowiek kierujący się tylko zasadami naturalnymi nie pojmuje spraw Ducha Bożego ...Człowiek zaś kierujący się Duchem rozstrzyga wszystko, natomiast jego nikt nie osądza. Któż zatem poznał myśl Pana tak, aby mógł Go pouczać ? MY WLASNIE MAMY MYSL/ NOUS / Chrystusa" / 1 Kor 2, 13-16 /.

Z PEWNYM ,ACZ NIEWIELKIM,UPROSZCZENIEM MOZEMY NAPISAC ,ZE BEDAC LUDZMI SWIATA ,NASZ UMYSL JEST CZESCIA UMYSLU WROGIEGO BOGU.
ZAS STAJAC SIE "NALEZACYMI DO CHRYSTUSA (CHRISTIANOI-CHRZESCIJANAMI)MUSIMY WYRWAC NASZ UMYSL I OTRZYMAC NOWY-CHRYSTUSOWY-ZANURZONY W JEGO UMYSLE.

Doswiadczenie spotkania z Chrystusem i przezycie pierwotnego nawrocenia (gr epistrefo-zmiana kierunku) jest poczatkiem wielkiej metanoi ,czyli wymiany umyslu - wyjscia spod wladzy wladcy swiata i jego nous!
Tu koncze dygresje o dwoch umyslach i wracam do meritum:

Zatem sarks ,o ktorym mowi Jezus w Ew Jana,ten zywy chleb(!) - to Logos-Umysl Boga Jezusa -ktoremu mamy sie podporzadkowac poprzez staniecie ponad umyslem swiata-nous
Karmic sie Nim-zywym chlebem- znaczy: wyrwac sie z mocy zla podporzadkowac swoje ego,swoja wole pod wladze boskiego Logosu- to znaczy ,w mysleniu, stac sie podobnym do Logosu JHWH!

Podsumowywuje rozwazanie na temat Janowego sarks:
Sarks oznacza drugi etap zycia w Chrsytusie ,ktory powinien sie zaczac zaraz po odwroceniu od grzechu,oznacza calkowita wymiane naszego umyslu ,podporzadkowanie go Logosowi ,aby ON stal sie nasza mysla ,abysmy mogli pelnic Jego wole,myslec w Jego duchu,byc podobnym do Niego wewnetrznie i przez zewnetrzne dzialanie-TO ZNACZY JESC SARKS-CIALO!
Sarks Jezusa,czyli Logos,zostal nazwany w Ew Jana ZYWYM CHLEBEM,MOIM ZDANIEM ABY GO ODROZNIC OD SOMY "ZWYKLEGO CHLEBA" obecnego podczas wieczerzy w pozostalych Ewangeliach i w Liscie Pawla!


Hepta:

Cytuj:
Gdyż Jego ciało, chleb żywota zstapiło z nieba jako juz istniejące. Musi więc to dotyczyć ciała mojego wydawanego "za was". To co mógł ofiarować i dać za żywot świata było Jego włsnym życiem. Pomysł ofiarowania chleba, swojego Kościoła , który jeszcze nie był uformowany i skompletowany wydaje mi się dość abstrakcyjny.
Kościół dzięki spożywaniu tego chleba staje się jego cząstką, jednak bez ofiary Jezusa, nie byłby nigdy miał możliwości stania się tym chlebem. Pamiątka, ostatnia wieczerza, wg mojego zrozumieina, rozpoczyna proces kompletowania małżonki, której forma przybiera kształty chleba z nieba i staje się w ten sposób mistycznym ciałem Chrystusa


Ja nie napisalem ,ze Jezus ofiarowal cialo -Kosciol za zycie swiata!
Napisalem tak:
Cytuj:

W CZASIE WIECZERZY Jezus,dokonuje procesu stworczego Swojej Oblubienicy-Nowej (zbiorowej)Ewy.
Dokonuje go w dwoch aktach:
W pierwszym akcie bierze element ze swiata ziemskiego):chleb
( "pierwiastek" tego swiata).
W czasie wieczerzy ten ktory jest Duchem, ale majacym jeszcze cialo ludzkie, rekami swojego, ludzkiego ciala "namaszcza" chleb czyniac go narzedziem przez ktore stworzy SWOJE Cialo- Oblubienice: chleb wtedy jest "mistycznym Cialem" Oblubienicy.
Lamie to cialo-chleb,aby wystarczylo dla wszystkich czlonkow zebranych wraz z Nim .
Apostolowie spozywaja je- w nich ma teraz pozostac to duchowe "namaszczenie" z chleba .
W ten sposob otrzymuja oni duchowy pokarm,ktory ma doczekac drugiego aktu stworzenia.
Drugi akt to zstapienie Ducha Sw,po smierci i zmartwychwstaniu Jezusa .
Zstepuje On na wszystkich namaszczonych podczas lamania chleba(takze tych namaszczonych przez apostolow) i czyni z nich RZECZYWISTE CIALO CHRYSTUSA -OBLUBIENICE.
To co zostalo rozdzielone ,teraz staje sie jednym w sercach namaszczonych.
On czyni w nich jedno serce i jedna dusze (o charakterze zbiorowym).

Gdyby nie bylo dzielenia chlebem i wieczerzy , a bylo tylko zstapienie Ducha Sw ,Cialo Oblubienicy nie zostaloby stworzone-byloby tylko przebudzenie duchowe.
Gdyby byla tylko wieczerza jej uczestnicy zjedliby tylko chleb,wspomnieli dzielo Boga z czasow Mojzesza i otrzymaliby jakies namaszczenie ,ale nigdy nie byliby "Soma Christou"-Cialem Chrystusa.
Duch Sw zstepuje na zebranych w Dzien Zielonych Swiat, aby ich obdarzyc moca wynikajaca z przebywania w Jego Duchu,, aby oni dzieki sluzbie apostolow takze mogli stac sie czlonkami Rzeczywistego Ciala Chrystusa!
Odtad wszyscy ,gdy beda sie spotykac po domach ,beda czesto lamac chleb("co dnia"!),aby otrzymac to samo Jezusowe, wiec i "apostolskie" namaszczenie do stania sie Cialem Swojego Pana.


Teologia zastepczej smierci ma wplyw na tlumaczenie slow wieczerzy!
Zamiast cialo dla was (jako dar-dany wam) tlumaczy sie cialo za was (jako cos w zastepstwie was-JAKO OFIARE ZASTEPCZA ).W ten sposob slowa Jezusa : moje cialo W TLUMACZENIU dotycza jego fizycznego meskiego ciala!
A powinno sie,MOIM ZDANIEM, tlumaczyc ze chleb to jest moje NOWE CIALO-"ZENSKIE" -ZBIOROWE-OBLUBIENICA. KTORE DLA WAS JEST DANE (TERAZ WAM DAJE-BO STWARZAM JE PODCZAS TEJ POZEGNALNEJ WIECZERZY! )

Akt lamania chleba i karmienia uczniow jest poczatkiem stwarzania z nich (w nich) nowego Ciala ,ktory to proces zakonczy sie otrzymaniem Ducha Swietego w dzien Piecdziesiatnicy - TEGO SAMEGO DUCHA CO W JEZUSIE (jak juz napisalem, podobienstwo do aktu stwarzania Ewy z Adama jest dla mnie ewidentne!)
Jakie sa zatem konsekwencje takiego rozumowania:
Jasne staje sie dlaczego uczniowie tak czesto lamali sie chlebem. Bo w ten sposob powstawal i wzrastal Kosciol.
Dz 2:46 Bw „Codziennie też jednomyślnie uczęszczali do świątyni, a łamiąc chleb po domach, przyjmowali pokarm z weselem i w prostocie serca,”
Wieczerza panska zatem powodowala namaszczenie "na czlonka-czastke- kosciola" .Powodowala to,ze stawal on sie czescia malej wspolnoty domowej bedacej Rzeczywistym Cialem Chrystusa-widzialnym ,a nie mistycznym !
Kosciol narodzil sie podczas wieczerzy i podczas wieczerzy pozniejszych dolaczali do niego nowi czlonkowie.
Podczas kazdej wieczerzy Cialo Chrystusa rozrastalo sie.

Albowiem indywidualne nawrocenie wprowadza nas do Krolestwa Boga (pod Jego wladze), natomiast wieczerza i uczestnictwo w lamaniu i spozywaniu chleba czyni z nas czlonki Ciala Chrystusa -Oblubienicy!
Na poczatku cala eklezja byla Cialem Chrystusa!

Ten chleb lamany w czasie wieczerzy staje sie W NAS ,W NASZYM WNETRZU -pokarmem na poziomie duchowym ,tworzy duchowa wiez z innymi czlonkami Ciala a glownie z glowa Ciala-Chrystusem !
Zatem od poczatku mial on olbrzymia moc sprawcza!

Ten duchowy pokarm osadza takze juz bedacych czlonkami Ciala i to radykalnie:
1Kor 11:30 Bw "Dlatego jest między wami wielu chorych i słabych, a niemało zasnęło."
1Kor 11:31 BT "Jeżeli zaś sami siebie osądzimy, nie będziemy sądzeni."
1Kor 11:32 BT "Lecz gdy jesteśmy sądzeni przez Pana, upomnienie otrzymujemy, abyśmy nie byli potępieni ze światem."

Jezeli ktos nie jest czastka konkretnego malego Ciala Panskiego,a uczestniczy w wieczerzy, ten jest sadzony!
Jezeli ktos nie rozumie co to znaczy byc Jednym Duchem z Panem-Glowa -a uczestniczy w wieczerzy, ten jest sadzony!
1Kor 10:16 Bw "Kielich błogosławieństwa, który błogosławimy, czyż nie jest społecznością krwi Chrystusowej? Chleb, który łamiemy, czyż nie jest społecznością ciała Chrystusowego?"
1Kor 11:27 Bw "Przeto, ktokolwiek by jadł chleb i pił z kielicha Pańskiego niegodnie, winien będzie ciała i krwi Pańskiej."
1Kor 11:29 Bw "Albowiem kto je i pije niegodnie, nie rozróżniając ciała Pańskiego, sąd własny je i pije."
Zauwaz bracie,ze List do Koryntian jest wg "wszelkich znakow na Niebie i na ziemi " pismem wczesniejszym niz Ewangelie ,a wiec wierzacy wpierw z niego czerpali wiedze dotyczaca wieczerzy!
Jestem prawie pewien ,ze byli nauczani ,ze cialo ktore lamia jest Cialem Oblubienicy Pana, ktore w nich staje sie duchowym pokarmem bo laczy ich z Panem i miedzy soba-TWORZAC BOSKI ORGANIZM NA ZIEMI-TEGO SAMEGO DUCHA MAJACY CO I PAN-GLOwa
!

Ja jestem sceptyczny co do istnienia mistycznego Ciala Chrystusa.Cialo Chrystusa zawsze jest widzialne w koinonii wierzacych!

Eklezja to jeszcze nie Cialo Panskie.Teologia o mistycznym ciele to teologia zastepcza tam popularna ,gdzie nie istnieje rzeczywiste widzialne Cialo Panskie w postaci wspolnoty ludzkiej majacej "jedno serce ,jedna dusze i wszystko wspolne".
Dzis to jest rzadkosc.Sama wieczerza zas jest uwazana za obrzadek nie majacy mocy sprawczej.
Ja zas sadze inaczej i tutaj ten poglad przedstawiam.

Jezeli milujesz swoja kobiete i jest ona osoba wierzaca to polam sie z nia jeszcze przed slubem chlebem i podziel winem celebrujac WASZA wieczerze. Jezeli macie byc jednym Cialem zobaczysz wkrotce wzmocnienie swaszego zwiazku-bierz slub! Jezeli nie macie byc ze soba wtedy wasz zwiazek zacznie sie rozpadac ,oslabiac -Bog pokaze wam wasze serca-NIE POBIERAJCIE SIE!

Jezeli zbierze sie grupa wierzacych i chcecie stworzyc wspolnote zacznijcie od wieczerzy bo TO WTEDY Bog stworzy z was swoje Widzialne Cialo,da wam duchowy pokarm ,zetkniecie sie z Boza moca plynaca z krwi nowego testamentu,ktora zacznie was przemieniac.

Jezeli odtad zaczniecie wspolnie dzialac ,dzielic sie wszystkim -TO JEST TO WASZE CIALO. Jezeli dojdzie do niesnasek nic nie robcie na sile. Szczerze pozegnajcie sie z tymi ,ktorzy odstaja-DLA ICH I WASZEGO DOBRA.

Ostroznie zapraszajcie na wieczerze i obserwujcie jej skutki !

Tylko Kosciol jako Cialo Chrytusa konstytuowane podczas wieczerzy moze sie ostac.
Inny bedzie podlegal rozbiciom,bedzie sie dzielil i obumieral!
TO PODCZAS WIECZERZY BOG DOBIERA CZLONKI DO KONKRETNEGO CIALA.
JEZELI JESTES SLABY W SWOIM ZBORZE ZACZNIJ SZUKAC SWOJEGO CIALA-bo w tym zborze go nie znajdziesz,albo stworz grupe domowa z ludzmi podobnie czujacym i myslacymi jak i ty !
Niestety wierzacy musza byc mobilni i musza rozumiec dlaczego Bog rzuca ich to tu to tam-CHCE ABY SPOTKALI SWOICH BRACI I SIOSTRY W PRZEZNACZONYM DLA NICH CIELE CHRYSTUSA-WIDZIALNEJ, MALEJ WSPOLNOCIE ! TYLKO Z NIMI POCZUJA PRAWDZIWA JEDNOSC MIEDZY SOBA I Z CHRYSTUSEM I TYLKO Z NIMI BEDA MOCNI NA CALA WIECZNOSC.

Pozdrowienia dla poszukujacych


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 09, 2006 5:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
przyjaciel
J 6
Cytuj:
:52 Bw "Wtedy sprzeczali się Żydzi między sobą, mówiąc: Jakże Ten może dać nam swoje ciało do jedzenia?"
J 6:54 Bw "Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."
J 6:55 Bw "Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem."
J 6:56 Bw "Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim."
Napisane jest na poczatku Ew Jana,ze LOGOS STAL SIE SARKS!
NIE MA LEPSZEJ DEFINICJI W EWANGELII JANA SLOWA SARKS!

Moim zdaniem Jan ,znajacy juz przeciez inne ksiegi Ewangelii,uzywa swiadomie innego slowa na okreslenie ciala Jezusa ,niz apostolowie uzyli w swoich Ewangeliach.
BO TU CHODZI O DWA ROZNE CIALA!

ALBOWIEM SARKS ,W TYM WYPADKU,DLA JANA TO: BOZY UMYSL ,BOZE SLOWO!
Jezus mowi: Ja jestem chlebem zywym tzn JA -LOGOS-MOJ UMYSL-KTORY STAL SIE SARKS JEST DLA WAS ZYWYM CHLEBEM ,POKARMEM.
Dlaczego Logos jest pokarmem?

>>>>>>>>>>

Nie sposób ogarnąć wszystkiego ,ale może chociaż ,troche, to co zapamietam
.

Mówisz o ciele jako miesie -basar i ociele jako osobie-guf -postac?

No widzisz jesli tu podajesz podobienstwo Ciała jako Umysł -Słowo
to jak że to mogło by być ziemskie?

Właśnie tak wierze ,że JA jestem Chleb z Nieba Słowo oddzielone
wypławione i TEN Słowo -Dabar jest waszym Pokarmem -Chlebem



Jeszua jest zakończeniem czasu Starego przymierza we krwi zwierząt
dlatego ON jako Baran starotestamentowy jest zakończeniem Tory
uczynków ale tez jest Początkiem Nowego Zapisu Przymierza i jako
Nowy Adam w zastepstwie zewleka na krzyzu Starego duszewnego Adama


Co do Oblubienicy to bedzie Ona Ciałem Jeszui jesli bedzie w NIEGO
OBLECZONA
bo tylko Jego ciało daje ZYCIE Wieczne


Bedzie to Oblubienica Słowa -jak jej OBLUBIENIEC jest SŁOWEM
zgadzam sie tu z Branhamem.
Tylko Słowo do Słowa może byc złączone w JEDNOSCI
>>>>>>>
Jesli Ciało jest Chlebem i Słowem -Nasieniem-Umysłem

To Czym jest Krew, jak ja okreslic w jakim Obrazie?

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 10, 2006 3:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 21, 2005 6:51 pm
Posty: 273
Oliwka:
Cytuj:
Mówisz o ciele jako miesie -basar i ociele jako osobie-guf -postac?

Sarks to dla mnie WSZYSTKO cala Osoba Jeszui z jej ludzka i boska natura bo Logos stal sie sarks a wiec ma udzial w Osobie Jeszui.
Jednakze w tym momencie Jeszua kladzie nacisk na to co w nim najcenniejsze czyli na boski Logos-boska nature.
Mowi ,ze ta natura winnismy sie karmic -mamy sie stawac jak Logos.
Nasze umysly ludzkie maja byc podobne do Logosu.
Musza byc przemienione.Tak jak On swiadomie przyjal nature boska i ona go przemienila -STALA SIE DLA NIEGO POKARMEM-tak i my winnismy przyjac wladze boskiego Logosu nad naszym zyciem przez co bedziemy do Niego podobni-BEDZIEMY MIEC UDZIAL W JEGO BOSKIEJ NATURZE.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 10, 2006 5:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
przyjaciel


Cytuj:
Nie przez przypadek takze Jan apostol ,na okreslenie boskiego Umyslu JHWH ,uzyl pojecia LOGOS ,a nie nous!
Chodzilo mu o przeciwstawienie dwoch umyslow-"wszechswiatowego nous" i Umyslu Prawdziwego Boga-Logosu !
Albowiem napisane jest :
1J 5:19 Bw "My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem."
Umysl z Nieba-LOGOS zostal przeciwstwiony umyslowi rzadzacemu swiatem -"wszechswiatowemu nous"

>>>>>>>>>

gubie sie w tych greckich słówkach a moze nie tylko ja
widze ,że lubisz ten jezyk i nazywasz natchnionym .
Mysle ,że ten jezyk był dany na czas ,pogan i wskazuje ,że Zydzi odrzucili Jeszue ,nie chcieli przyjąc Pawłowego Zwiastowanie .Paweł strząsnał proch i powiedział ;ide do pogan.
Jednak język Hebrajski powrócił i jest to dowód zmartwychwstania Israela.

>>>>>>>>wracajac do tematu

Cytuj:
Nie przez przypadek takze Jan apostol ,na okreslenie boskiego Umyslu JHWH ,uzyl pojecia LOGOS ,a nie nous!
Chodzilo mu o przeciwstawienie dwoch umyslow-"wszechswiatowego nous" i Umyslu Prawdziwego Boga-Logosu !
Albowiem napisane jest :
1J 5:19 Bw "My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem."
Umysl z Nieba-LOGOS zostal przeciwstwiony umyslowi rzadzacemu swiatem -"wszechswiatowemu nous"


>>>>>>>
to co tu piszesz jest dla mnie wielka pociecha
Umysł JHWH -Logos - Dabar-Mysl

jest to Adam Duchowy
>>>>>>>>

nous :?: szekel? nie wiem czy o to chodzi,ale Ewa właśnie chciała szekel
zdobyc., rozwinąc .


No i te słowa Umysł z Nieba-SŁOWO-Ciało nie zaprzeczysz :?: Został
przeciwstawiony umysłowi /cielesnośc .,porżądliwośc ciała oczu

rzadzącemu światem .
ALE co z Krwia ? co Krew symbolizuje?

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL