www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:00 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz maja 09, 2013 1:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Pax vobiscum napisał(a):
Syny Marnotrawny, Czym według ciebie jest ta siła sprawcza?
Dla mnie to oczywiste ty nie wiesz. Nie mówie tego żeby się chwalić ale taka jest prawda.
Wiec ty też masz pewnego rodzaju wiarę i jest to wiara w ewolucje.


Cóż niech ci będzie, pojade Sokratesem: Wiem, że nic nie wiem ;). Jeśli miałbym w coś wierzyć to raczej jest to wiara, że kiedyś poznamy dokładnie jakie procesy stały za powstaniem świata i życia. Dobór naturalny czy ewolucja to nie jest kwestia wiary lecz faktów ale i na ten temat nie chce mi się dyskutowac :D Za dużo klepania w klawiaturę.

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 09, 2013 1:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Cytując Sokratesa mówisz, że nic nie wiesz a po tym zaraz piszesz że dobór naturalny i ewolucja to fakt. Wiem że nie chce ci się pisać ale byłoby miło jakbyś nam pokazał choćby jeden niezbity dowód na ewolucje.(nie mam na myśli mikro ewolucji)


Ostatnio edytowano Cz maja 09, 2013 1:23 pm przez Pax vobiscum, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 09, 2013 1:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Pax vobiscum napisał(a):
Cytując Sokratesa mówisz, że nic nie wiesz a po tym zaraz piszesz że dobór naturalny i ewolucja to fakt. Wiem że nie chce ci się pisać ale byłoby miło jakbyś nam pokazał choćby jeden niezbity dowód na ewolucje.


Kalafior i Brokuła :P

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 09, 2013 1:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Pax vobiscum napisał(a):
Cytując Sokratesa mówisz, że nic nie wiesz a po tym zaraz piszesz że dobór naturalny i ewolucja to fakt. Wiem że nie chce ci się pisać ale byłoby miło jakbyś nam pokazał choćby jeden niezbity dowód na ewolucje.(nie mam na myśli mikro ewolucji)

Cóż daleko mi do Sokratesa ale gdy on to twierdził, to nie przeszkadzało mu to być namietnym dyskutantem ;)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 09, 2013 1:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
SM napisał(a):
Jeśli miałbym w coś wierzyć to raczej jest to wiara, że kiedyś poznamy dokładnie jakie procesy stały za powstaniem świata i życia. Dobór naturalny czy ewolucja to nie jest kwestia wiary lecz faktów ale i na ten temat nie chce mi się dyskutowac
To jest nic innego, jak dezercja intelektualna. Powstanie świata i życia nie da się wytłumaczyć czymś, co nie byłoby transcendentne. A dokładniej, Kimś. Fakty związane z ewolucją i doborem naturalnym są takie, że ani jedno ani drugie nie sprawia, że powstają coraz bardziej złożone struktury. Dlatego ewolucja w ramach określonych rodzajów jest faktem, ale ewolucja w sensie tworzenia się bardziej złożonych organizmów z mniej złożonych jest bajką.

Dlatego Antony Flew uwierzył w istnienie Boga. Ponieważ był uczciwy intelektualnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 09, 2013 1:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Napisałem abyś nie podawał 'mikro ewolucji' kalafior to ten sam rodzaj co brokuła.
Tak jak koń,zebra:)

Chciałbym abyś mi podał coś w stylu małpa ewoluowała w człowieka dla laika jak ja byłby to dowód nie do zaprzeczenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 09, 2013 1:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Pax vobiscum napisał(a):
Napisałem abyś nie podawał 'mikro ewolucji' kalafior to ten sam rodzaj co brokuła.
Tak jak koń,zebra czy osiołek:)

Chciałbym abyś mi podał coś w stylu małpa ewoluowała w człowieka dla laika jak ja byłby to dowód nie do zaprzeczenia.

Małpa nie ewolułowała w człowieka - małpa i człowiek mieli wspólnego odległego przodka. He he ale śmiesznae.. zaraz napiszesz a ja nie mam czasu na dyskusje w tym zakresie. Pozostańmy łaskawie przy swoich zdaniach.

Pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 09, 2013 1:41 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Czas mam, chodź część musze poświęcić na sprawdzanie jak się rzeczy mają żeby głupot nie pisać.


Ostatnio edytowano Cz maja 09, 2013 1:44 pm przez Pax vobiscum, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 09, 2013 1:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
I to brakujące ogniwo wyparowało?(wspólny przodek)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 09, 2013 2:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Syn Marnotrawny napisał(a):
Małpa nie ewolułowała w człowieka - małpa i człowiek mieli wspólnego odległego przodka.
Jakieś dowody? ZERO. To są wyłącznie bajania oparte na fałszywych założeniach. I podawane laikom jako "prawda objawiona". Dlatego poszukiwania "dowodów" są pełne fałszerstw, żeby udowodnić to, co się chce za wszelka cenę udowodnić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 10, 2013 9:10 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
tę część wątku przeniosłem tutaj, bo to dyskusja o sile sprawczej i ewolucji, więc proszę może osoby uprawnione, aby zmieniły nazwę tej dyskusji (tematu)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 20, 2017 2:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 08, 2017 6:40 pm
Posty: 35
Lokalizacja: Europe
Syn Marnotrawny napisał(a):
W Chinach komunizm mamy wyłacznie w retoryce - to jest raczej kapitalizm państwowy natomiast Korea to raczej monarchia posługująca się komunistyczną frazeologią jednak oparta głownej mierze na specyficznym wschodnim mistycyzmie.


Witaj! Chciałem Cię zapytać o jakieś źródła na temat ewangelizacji w krajach komunistycznych a zwłaszcza w Koreańskiej Rep. L-D.

Ktoś z forum Jeszcze coś na ten temat wie?
Był bym wdzięczny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 25, 2017 9:43 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
Znalazłem dwa linki w angielskiej wikipedii na temat pierwszych znanych misjonarzy w Korei. Co ciekawe jeden był Niemcem który urodził się w Pyrzycach na Pomorzu:

https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Jermain_Thomas

[url]https://en.wikipedia.org/wiki/Karl_Gützlaff[/url]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL