www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 4:37 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sie 28, 2013 11:16 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Witaj,

W przekładzie Biblii Gdańskiej opartym na Textus Receptus mamy rozwinięcie tego wersetu, którego nie ma w "Brytyjce":

"Gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie. Albowiem każdy człowiek ogniem osolony będzie, i każda ofiara solą osolona będzie"

Czyli ogień czeka każdego - albo ogień piekielny (w przypadku nieodrodzonych i potępionych), albo ogień ofiarny (w przypadku odrodzonych i zbawionych). O ile ogień piekielny jest jasno pokazany w kontekście tego wersetu, to ogień ofiarny wynika z nawiązania do ST [III Mojż. 2:11-16; IV Mojż. 18:19]. Do tych fragmentów nawiązuje Paweł w Liście do Rzymian:

"Wzywam was tedy, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składali ciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu, bo taka winna być duchowa służba wasza. A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe" [Rzym. 12:1-2]

Nasza duchowa służba powinna być związana ze złożeniem ciała na ofiarę, czyli oddzieleniem dla Boga i życiem w czystości przed Nim, zamiast ulegać cielesnym pokusom jak przed odrodzeniem [Ef. 2:3]. A to wiąże się ze świadectwem wobec świata, o którym mowa w słowach "miejcie sól w samych sobie" [Mar. 9:50].

Interpretacja tego fragmentu wymaga utworzenia rodziny tekstów uzupełniających się nawzajem. "Po naszemu" są to teksty paralelne. Za czasów Jezusa i apostołów ta zasada interpretacji nazywała się "Binyan Ab Mi Shene Ketuvim".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 25, 2014 3:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 12, 2011 6:21 pm
Posty: 137
Witajcie,

Znalazłam coś... nawet nie wiem, jak to nazwać. Tutaj jest link(niestety tylko dla znających ang.)

http://www.youtube.com/watch?v=ydOOCJAigPc

Wydaje mi się, że wersety : Iz. 60:19; Obj. 21:23 i 22:5 przeczą tej teorii. Co o tym sądzicie?

A tak w ogóle, czy ktoś mądrzejszy ode mnie(a jest Was tu wielu) może mi powiedzieć , czy ten kanał(na youtubie) jest w ogóle wiarygodny?

Jest tam wiele ciekawych filmów zwłaszcza dotyczących czasów ostatecznych.

Zielona


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 25, 2014 11:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Rzeczywiście, Steve momentami zapędza się za daleko. Dobrze, że przynajmniej sam nazwał swoją teorię o słońcu jako jeziorze ognistym pewnym rodzajem spekulacji. Iz. 66:24 w kontekście mówi o Tysiącletnim Królestwie a nie o wieczności. Rzeczywiście, podane przez Ciebie wersety przeczą jego teorii. Ogólnie Steve obrał moim zdaniem dobry kierunek interpretacyjny, ale ma takie chwile, kiedy lekko się zapędza. A czasem zapędza się dalej, jak widzę. W 17 minucie twierdzi, że Jezus cierpiał za nas w ogniu piekielnym, żebyśmy my nie musieli tam cierpieć. Nie wiem, skąd on to wziął, ale na pewno nie z Biblii. Chyba z nauk Ruchu Wiary, a dokładnie z doktryny JDS (Jesus Died Spiritually). Dlatego radzę dokładnie słuchać i uważać. Jego teoria o siedmiu pochwyceniach też jest jakaś dziwna. Krótko mówiąc, ten kanał jest dla ludzi o wykształconych władzach poznawczych wyćwiczonych do rozróżniania dobrego i złego [Hebr. 5:14]. Ja posłuchałem kilku wykładów i dałem sobie spokój, bo wolę takie restauracje, gdzie ryba mi nie zdąży wystygnąć, zanim wyjmę wszystkie niebezpieczne ości. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 26, 2014 7:49 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 12, 2011 6:21 pm
Posty: 137
Bardzo dziekuję Smoku za odowiedź. Słuchałam wcześniej jego nuczań (np. o znakach końca, różnicach miedzy greckim i hebrajskim sposobem myślenia) i przyznam, że mi się podobały. Dopiero przy słuchaniu tego nauczania o piekle, zaczęły nieśmiało włączać mi się kontrolki.

Dzięki jeszcze raz. Dam sobie w takim razie spokój z jego nauczaniami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 26, 2014 9:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Smok Wawelski napisał(a):
bo wolę takie restauracje, gdzie ryba mi nie zdąży wystygnąć, zanim wyjmę wszystkie niebezpieczne ości.

Świetny tekst :lol: , aż mojej Kasi przeczytałem i też się uśmiechnęła :wink:

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL