www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 10:27 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sty 20, 2014 10:30 am 
Offline

Dołączył(a): Pt gru 20, 2013 11:40 am
Posty: 22
Witam. Podałam wam nie jeden dowód, a wiele. Wy natomiast zamiast biblijnych dowodów wciąż odsylacie mnie do smoczych wykładów. Dobrze pisał o was Miecz Ducha. Wobec tego dyskusje uznaje za zakończoną. Zycze wam (zwolennikom smoczych poglądów) powodzenia w waszej nadziei łatwego dostania się do Nieba.
Z poszanowaniem Natali


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 20, 2014 12:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
natali napisał(a):
Witam. Podałam wam nie jeden dowód, a wiele. Wy natomiast zamiast biblijnych dowodów wciąż odsylacie mnie do smoczych wykładów. Dobrze pisał o was Miecz Ducha. Wobec tego dyskusje uznaje za zakończoną. Zycze wam (zwolennikom smoczych poglądów) powodzenia w waszej nadziei łatwego dostania się do Nieba.
Z poszanowaniem Natali


Hmmm, uważałbym na wchodzenie w komitywę z Mieczem innego Ducha, i podpieranie się jego epitetami w stosunku do wierzących w Boga - Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Ja jestem zwolennikiem "Smoczych poglądów" tylko w zakresie takim, jak gra mi to z Pismem. Są na UP wątki, w których ze Smokiem się jawnie nie zgodziłem, bo mi inaczej wychodzi z Pisma.
Odsyłamy cię wyłącznie do "Smoczych wykładów"? A co np. ze świętymi ST, gdzie dostałaś garść cytatów, przeczących twojej tezie? Dlaczego do tego się nie odnosisz?
Wiesz dlaczego Smoka wykłady o eschatologii są wartościowe? Bo opierają się na Piśmie. Ale ty tego nie zweryfikujesz, z sobie tylko wiadomych powodów, a szkoda.

Co do "nadziei łatwego dostania się do Nieba". Moja nadzieja opiera się na ofierze Jezusa Chrystusa i wierze w Syna Bożego. Czy jest to "łatwa nadzieja", ocena jest subiektywna.
Ty czekasz na próbę w wielkim ucisku. Twoja wola, proszę bardzo. Ostatecznie jednak, nie wiem czy masz tego świadomość, nie czekasz na przyjście Jezusa Chrystusa w każdym dniu swojego życia, no bo najpierw ma się objawić Syn Zatracenia.
Mylę się? Na kogo tak naprawdę czekasz teraz, dzisiaj, w tej godzinie??? Na przyjście Pana po ciebie, czy objawienie się Antychrysta???

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 20, 2014 1:15 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
natali napisał(a):
Bo jak się narodzili, to są Kościołem. A jak się nie narodzili, to jak weszli do nieba? Proszę o podanie wersetów z Ewangelii, gdzie powiedziano, że rzesze ludzi mogą wejść do zbawienia, pomijają narodzenie z wody i Ducha, czyli nie stają się częścią Kościoła

Kochana Natali, podaję dwa poniższe teksty Apokalipsy, dotyczące wielkiego tłumu [rzeszy]:

"Potem ujrzałem: a oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy." (Ap 7:9, BT)

1 Potem usłyszałem jak gdyby głos donośny wielkiego tłumu w niebie - mówiących: Alleluja! Zbawienie i chwała, i moc u Boga naszego, bo wyroki Jego prawdziwe są i sprawiedliwe, bo osądził Wielką Nierządnicę, co znieprawiała nierządem swym ziemię, i zażądał od niej poniesienia kary za krew swoich sług." (Ap 19:1-2, BT)


Zbawieni (nowonarodzeni z wody i Ducha, odziani w szaty wyprane i wybielone we krwi Chrystusa) znajdą się w niebie, przed tronem Boga! Bo oni wchodzą w skład Ciała Chrystusa, który "was umiłował i samego siebie wydał za nas w ofierze i dani na wdzięczną wonność Bogu." (Efez 5:2, BT)

Pozdrawiam.
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 20, 2014 3:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt gru 20, 2013 11:40 am
Posty: 22
Cytuje po pamięci: Czuwajcie, ŻEBY WAS KTO NIE ZWIÓDL, bo dzień Pański nie nastąpi wsześniej, ąz objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia (czyli antychryst).

Pożegnalny list do własciciela portalu Pana Krzysztofa Dubisa.

Szan Panie Dubis.Wysłuchłam Pański wykład na temat pochwycenia. Poznałam w Pańskim wykładzie Smoczy styl. Przekręcając wiele wersetów Ewangelii, Funduje Pan wierzącym złudną nadzieje pochwycenia przed przyjściem antychrysta, w więc kiedy antychryst przyjdzie, to Pan będzie głosil, że to nie ten antychryst, bo przecież Kosciól go nie spotka. I tym będzie pociągał Pan wierzących do zaufaniu człowiekowi grzechu. Na podstawie wyżej zacytowanego wersetu stwierdzam, że Pan Zwodzi wierzących, A więc jest Pan ZWODZICIELEM. i TAKA JEST CEL TEGO PORTALU.

Zegnam wszystkich szczerze ufających Panu. Natali


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 20, 2014 3:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
........Post usunięty gdyż zmieniłem zdanie odnośnie czasu pochwycenia......


Ostatnio edytowano So paź 24, 2020 10:50 pm przez Pax vobiscum, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 20, 2014 5:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Bardzo emocjonalnie walisz Natalii Niepotrzebnie.Masz Pismo,pytaj Boga.
Bibliści są podzielenie w tym temacie.I tutaj znajdziesz ludzi,którzy nie są przekonani,że Pan pochwyci nas przed uciskiem.Ja nie jestem przekonana.
Tylko co to ma wspólnego z łatwym i lekkim zbawieniem.Mnie to oburzyło.Osobiście.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 20, 2014 5:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Natali, a ja już ci zaczęłam odpowiedź przygotowywać, taką, która wierzę, że przyniosłaby ci parę odpowiedzi na twoje pytania o kościół i świętych Wielkiego Ucisku itd.Ponadto zamierzałam ci napisać, że rozumiem, że nie chcesz kupować kota w worku, lecz wolisz sprawdzić ten worek i uważam, że słusznie...ale twój pożegnalny post zdecydowanie mnie rozwalił. Nie piszesz w dobrym duchu, Natali.

Nie każdy musi wiedzieć, kim jest Smok Wawelski i jakie jest jego nauczanie, dobre, czy złe. Rozumiem to.
Nawet nie należy z góry się z czymś/kimś zgadzać, nie sprawdziwszy- też jak najbardziej.

Ale jeśli faktycznie przesłuchałaś te kilka godzin wykładów, to nie masz podstaw do tego, żeby twierdzić, że Smok przekręca ewangelię, powiem więcej: nie potrafiłabyś podać ani jednego konkretnego przykładu takiego przekręcania.

A co do tego, czy to forum będzie uczyło zaufania do kogokolwiek, kto nie jest godny tego zaufania, to spokojna głowa. Tutejsze sito jest już prędzej za gęste, niż za rzadkie.
Ty chyba właśnie się na nim zatrzymałaś, Natali. Szkoda.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 20, 2014 5:23 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Natali- mam wrażenie, że przybyłaś tu właśnie po to, aby nam to oznajmić( a może bardziej: Smokowi)... :(
Nie zgadzasz się ze Smokiem( i wieloma innymi tu wypowiadającymi się osobami) na temat pochwycenia? Trudno. Możemy się przecież ze sobą nie zgadzać. Ty poczekasz na syna zatracenia, my na pochwycenie.
Cytuj:
więc kiedy antychryst przyjdzie, to Pan będzie głosil, że to nie ten antychryst, bo przecież Kosciól go nie spotka


Nagle..."pan", a nie brat? Tylko dlatego, że Ci jego eschatologia nie pasuje? Brzydko. Przpomniał mi się fragmetn rozmowy z Makabim na temat pochwycenia i przyjścia antychrysta, pozwolę sobie ją zacytować:
Cytuj:
makabi napisał(a):
1 W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i naszego zgromadzenia się wokół Niego, prosimy was, bracia, 2 abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha1, bądź przez mowę1, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański. 3 Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo2 i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia2, 4 który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć3, tak że zasiądzie w świątyni Boga3 dowodząc, że sam jest Bogiem. 5 Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem?"

Prosty tekst: najpierw Antychryst potem pochwycenie.

SMOK:
Nie. Najpierw Antychryst, a potem Dzień Pański definiowany wcześniej przez proroków jako wylanie gniewu na mieszkańców ziemi. Dlatego właśnie mamy czuwać, aby ujść przed Dniem Pańskim, który zaskoczy mieszkańców ziemi niby sidło. Cytowany przez Ciebie tekst ostrzega przed post-trybulacjonistami, którzy wmawiali Tesaloniczanom, że dzień Pański już się zaczął, a oni nadal są na ziemi. Dlatego Paweł ich uspokaja. Jesli definiujesz sobie dzień Pański tak jak Ci pasuje do twojej teologii, a nie tak, jak definiuje go Biblia zanim używa go Paweł, to dochodzisz do takich wniosków, do jakich chcesz dojść.



Cytuj:
makabi napisał(a):
Pawel pisze wyraznie: "W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i naszego zgromadzenia się wokół Niego", ktore nie nastanie wpierwej zanim nie przyjdzie antychryst. Antychrysta zabije Pan blaskiem swego Przyjscia.
To tyle, nie chce mi sie w kolko pisac tego samego. Niestety nie przeskoczysz tego.
Niestety, zamiast cytować tekst Pawła, robisz z niego parafrazę tak jak Ci pasuje. A tekst mówi o dwóch rzeczach:

"Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia, abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć" [II Tes. 2:1-2a]
SMOK:
Czyli jeśli chodzi o Pochwycenie Kościoła (Pan po nas przyjdzie i spotkamy się z Nim na obłokach), nie dajcie się nastraszyć. Kto nastraszył Tesaloniczan i czym ich nastraszył?

"... czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański" [II Tes. 2:2b]

Ktoś ich nastraszył, że już nastał Dzień Pański, który przez proroków został wcześniej zdefiniowany jako dzień wylania gniewu Bożego na mieszkańców ziemi. Oni wcześniej słyszeli o tym, że Pochwycenie ma nastapić zanim Dzień Pański spadnie na mieszkańców ziemi niby sidło. I dlatego mieli czuwać. Paweł pisał im o Pochwyceniu w pierwszym Liście i użył dokładnie takiego określenia: "Gdyż sam Pan (...) zstąpi z nieba; wtedy (...) porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana" [I Tes. 4:16-17]. Dlatego "przyjście Pana i nasze spotkanie z Nim" to jest Pochwycenie Kościoła. Podczas Powtórnego Przyjścia Pan nie będzie spotykał Kościoła, bo zstąpi razem z nim z nieba.

"Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo [Dzień Pański] nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga" [II Tes. 2:3-4]" [II Tes. 2:3-4]

Paweł tłumaczy Tesaloniczanom, że Dzień Pański czyli wylanie gniewu Bożego na mieszkańców ziemi nie nastąpi, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się Antychryst. Dlatego nie muszą się bać, że Dzień Pański już nastał, a Pan jeszcze po nich nie przyszedł, żeby ich zabrać i jeszcze nie spotkali się z Nim.

Po prostu definiujesz pojęcia tak jak Ci pasuje, zamiast czytać, jak definiuje je sama Biblia. Zarówno pojęcie "Dzień Pański" jak stwierdzenie "przyjście Pana i nasze spotkanie z Nim" zdefiniowałeś błędnie i dlatego Twoje wnioski są błędne. Ale skąd wziąłeś własne definicje? Czy nie z własnych założeń doktrynalnych?


Myślę, że akurat tu bardzo dobrze jest wyjaśniona kwestia "kolejności" przyjścia antychrysta i Pana Jezusa...Do mnie to przemawia. Natomiast wmawianie Smokowi, że będzie ciągnął ludzi do antychrysta i określanie jego wykładów jako "smoczego stylu"( w domyśle: diabelskiego, tak?) jest całkowicie pozbawione podstaw. Chyba, że wszystkich, którzy wierzą podobnie masz za zwodzicieli i "antychrystów" :roll:

A celem tego portalu jest "prostowanie wykrzywionych dróg"- czego ja jestem między innymi świadectwem, a nie tylko ja, cała rzesza ludzi, którym ów portal pomógł.

Natali- pozostań sobie przy swoim zdaniu w kwestii eschatologii jeśli chcesz,skoro biblijne argumenty do Ciebie nie przemawiają, ale pozbądź się proszę tej złości i uprzedzeń, bo szkodzisz przede wszystkim sobie...


Ostatnio edytowano Pn sty 20, 2014 6:53 pm przez Owieczka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 20, 2014 5:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
I ja mam to wrażenie. Że przybyłaś tu tylko po to aby uderzyć.A sposób pisania jest mi jakis znajomy.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 20, 2014 6:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
kristina napisał(a):
I ja mam to wrażenie. Że przybyłaś tu tylko po to aby uderzyć.A sposób pisania jest mi jakis znajomy.

No ja też.

W dodatku jakoś zaczyna to wyglądać na regułę - że, jak siostra jest ze Wschodu, to rzuca się do gardła (wcześniej czy później). Było tu kilka takich kobiet już - właśnie spoza wschodniej granicy - i powiem, że wiele cech wspólnych te siostry miały. Ja zawsze myślałam, że na tamtym obszarze kościoły raczej wychowują kobiety ciche i pokorne (może nawet za ciche), ale chyba wygląda na to, że odwrotnie. Tylko czemu??? Kobiety ze Wschodu co jest z Wami? Jakaś wścieklizna tam panuje? i Was pokąsało?

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 2:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
Pax vobiscum napisał(a):


My nie czekamy na dzień Pański gdyż będzie to wylanie Bożego gniewu.
"My zaś, którzy należymy do dnia, bądźmy trzeźwi, przywdziawszy pancerz wiary i miłości oraz przyłbicę nadziei zbawienia. Gdyż Bóg nie przeznaczył nas na gniew, lecz na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa" [ 1 tes 5:8-9]



gniew nadejdzie dopiero po ucisku, okres 3.5 roku rządów antychrysta - możliwa że sama końcówka jego rządów się zaliczy do okresu dnia gniewu ale większość jeśli nie całość jego 3.5 rocznego panowania to nie będzie dzień gniewu

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 9:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
........Post usunięty gdyż zmieniłem zdanie odnośnie czasu pochwycenia......


Ostatnio edytowano So paź 24, 2020 10:50 pm przez Pax vobiscum, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 10:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
Pax vobiscum napisał(a):


My nie czekamy na dzień Pański gdyż będzie to wylanie Bożego gniewu.



skupmy się na razie na jednej rzeczy - kiedy nadejdzie wg Ciebie dzień gniewu ??

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 10:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
........Post usunięty gdyż zmieniłem zdanie odnośnie czasu pochwycenia......


Ostatnio edytowano So paź 24, 2020 10:51 pm przez Pax vobiscum, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 11:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
........Post usunięty gdyż zmieniłem zdanie odnośnie czasu pochwycenia......


Ostatnio edytowano So paź 24, 2020 10:51 pm przez Pax vobiscum, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL