www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 2:02 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sty 15, 2014 8:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
natali napisał(a):
Kiedy okres ucisku trwa już na dobre, i pieczętowanie trwa na całego, czytamy: Ob.14: 12 tu sie okaże wytrwanie swiętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych. Skąd się wzięli si swięci, Jeżeli kościoł już by został pochwycony? Opcje, że Chrystus kogoś ze swiętych zapomniał pochwycić, odrzucam. To może to są ci, co się nawrócili w czasie ucisku?
Jak najbardziej ludzie będą się nawracać w czasie ucisku. Nawróci się między innymi cały Izrael, który przejdzie przez ucisk.

natali napisał(a):
A czy możliwe jest nawrucenie po pochwyceniu kościoła. Gdyby było to możliwe, to niemądrzy Panny też by weszły, wszak spełnili warunki. Ale po pochwyceniu kościoła nie ma już możliwości nawrócenia, ''i zostały zamknięci drzwi'', Skończył się już czas łaski. (Chyba dlatedo Chrystus mówi: oto teraz stoje i kołacze... Bo może być za pózno, jak dla niemądrych Pann.
Czytaj uważniej, natali. Drzwi zostały zamknięte dla tych, którzy mają wejść na zaślubiny Baranka. Które odbędą się w niebie.

natali napisał(a):
To stwierdzenie, że po pochwyceniu nie ma nawrócenia, a pozostaje już tylko okres gniewu Bożego, jest spójne z tym, co mówi sam Chrystus, że to, co pozostaje po pochwyceniu, nazywa padliną (gdyby mieli być jakiś swięci, to tak chyba by ich nie nazwał) A więc, skoro na końcu okresu ucisku czytamy o swiętych, to znaczy, że cały kościół wciąż pozostaje na ziemi,
Święci Wielkiego Ucisku ani raz nie są nazywani Kościołem. A to z prostej przyczyny: Kościoła już wtedy nie będzie na ziemi. Dlatego Ewangelię głosić będą aniołowie oraz 144 000 Żydów.

natali napisał(a):
Zostaje zabrany dopiero na głos trąby ostatecznej (czyli siódmej, bo tylko tyle ich jest w Objawieniu) A po siódmej trąbie czytamy już tylko o wylaniu gniewu Bożego, Można jeszcze w inny sposób zbadać, że po pochwyceniu nie ma nawrócenia.
Trąba ostateczna, o której Paweł pisze do Koryntian i Tesaloniczan, nie jest siódmą trąbą z Objawienia. Paweł nie odwołuje się do tekstu, który jeszcze nie został napisany przez Jana. Odwołuje się do Starego testamentu i święta trąb.

natali napisał(a):
Każdy ze zbawionych wejdzie do Nieba przez pochwycenie, jak umarli w Chrystusie, tak i ci, co pozostaną przy życiu, a odbywać się to będzie według kolejności : w pierwszej kolejce umarli, a w slad za nimi żywi po przemienieniu ciąl. Gdyby pochwycenie już się odbyło, a pozostały jaćys swięci, to w jakiej kolejności wejdą: trzeciej, czwartej :martwi-żywi-znowu martwi- żywi? A to już dodawanie czegoś do Objawienia.
W pierwszej kolejności zmartwychwstaną umarli w Chrystusie, czyli ci członkowie Kościoła, którzy w momencie Pochwycenia już będą fizycznie martwi. Następnie ci, którzy dożyją tego momentu, zostaną przemienieni i wszyscy razem zostaną porwani na obłoki na spotkanie Pana. Paweł pisze o Kościele, a nie o wszystkich świętych wszystkich czasów. Dlatego właśnie po Wielkim Ucisku zmartwychwstaną dopiero święci Starego Testamentu [Dan. 12:2] oraz męczennicy Wielkiego Ucisku [Obj. 20:2-4].

Żeby nie powtarzać kolejny raz tych samych argumentów, proponuję Ci przesłuchanie nauczania na ten temat:

http://www.ulicaprosta.net/new/multimed ... cy-prostej

Jeśli po przesłuchaniu będziesz miała jakieś uwagi, które nie powtarzają się już w wątkach o Pochwyceniu na naszej stronie, to służę uprzejmie. Ale nie wymagaj ode mnie, żebym kolejny raz pisał to samo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 16, 2014 7:41 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt gru 20, 2013 11:40 am
Posty: 22
Mówisz Smoku,że swięci wielk.ucisku nie są kosciołem, czyli nie są swiętymi Chrystusowymi. A jak nie są swiętymi Chrystusowymi (według ciebie), to i nie są swiętymi Ojca Niebieskiego. Zapomniałeś, że nikt nie przychdzi do Ojca, jak tylko przez Syna Bożego. Podsumujmy: Swięci Wielk. Ucisku (według Smoka) nie są Chrystusowymi, automatycznie nie są Boga Ojca, to czyji oni są. Według teorii Smoka wychodzi, że jakiegoś bliżej nie okresłonego bóstwa.

Nie czytałeś Smoku, Ze ci, co przyszli do nieba z wielkiego ucisku, ""wyprali swe szaty we krwi Baranka'' (chyba nie posuniesz się) tak daleko, że stwierdzisz pózniej, że Baranek to nie Chtystus) A więc jednak swięci Wielkiego Ucisku są Chrystusowi!

Siódma trąba Objawienia jest ostatnia, Zadnych innych trąb nie brzmi w czasie pochwycenia, I jest to ta ostatnia lub ostateczna. A Paweł nie odwołuje się do tekstów, lecz rzeczywistych wydarzen.I to nie szkodzi, że objawienia jeszcze nie było.
Autorem całego Piśma Swiętego jest Duch Swięty, nie ap. Paweł i nie Ap. Jan. Apostołowie są tylko mężami Bożymi, którymi Bóg się posłużył do napisania Piśma Swiętego

Po zabraniu mądrych Pann (czyli kościoła) zostali dla niemądrych Pann zamknięci drzwi, Dla takich pozostaje już tyłko płacz i zgrzytanie zębów (Ew. Łuk.13:25-28) A tych drzwi już więcej nikt nie otworzy, ponieważ Chrystus jest tym, który jeżeli otworzy komuś drzwi, to nikt jemu nie zamknie, a jeżeli zamknie komuś, to nikt nie otworzy.

I jeszcze,Smoku, spróbuj sie doczytać z Ewangelii, dlaczego to Chrystus po zmartwychwstaniu zanim odszedł do Ojca, wstąpił do podziemia, co tam robił i kogo stamtąd wyprowadził, może zrozumiesz, że niema ni w kim zbawienia poza Chrystusem, i nie ma żadnych innych swiętych w ewangelii, jak tylko chrystusowych i Boga Ojca, bo Ojciec i Syn jednym są

W całym Piśmie Swiętym Bóg zabierał swoich wybranych chwiła przed wylaniem gniewu na bezbożnych. Tak było z Noe, Lotem i tak będzie z kościołem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 16, 2014 8:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Hm..Zanim Smok Ci odpowie...A ci, którzy żyli przed Chrystusem, a ufali Bogu( choćby Jego prorocy)- to byli Kościołem..czy nie? Na tych samych zasadach, co ci, którzy żyli po zmartwychwstaniu Chrystusa...?

Kościół- to ludzie żyjący w czasach łaski, w czasach wylania Ducha na wszelkie ciało. Ludzie, którzy przychodzą do Jezusa na pewnych warunkach. Ale Pan ma i inne owce- które nie są de facto Kościołem, choć są...Chrystusowi, Boży. Przed Chrystusem nie było Kościoła, on jeszcze nie powstał. Wszystko bylo cieniem rzeczy przyszłych. Teraz jesteśmy Kościołem, my, którzy wierzymy. Jak Kościół zostanie zabrany, ludzie wrócą do stanu sprzed powstania Kościoła...Tak myślę, chyba, że mnie Smok wyprostuje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 16, 2014 8:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
natali napisał(a):
Mówisz Smoku,że swięci wielk.ucisku nie są kosciołem, czyli nie są swiętymi Chrystusowymi. A jak nie są swiętymi Chrystusowymi (według ciebie), to i nie są swiętymi Ojca Niebieskiego.

A powiedz, Natali, czy święci Starego Testamentu byli Kościołem? Wiemy, że nie. No to byli Chrystusowi, czy nie byli?
natali napisał(a):
Zapomniałeś, że nikt nie przychdzi do Ojca, jak tylko przez Syna Bożego. Podsumujmy: Swięci Wielk. Ucisku (według Smoka) nie są Chrystusowymi, automatycznie nie są Boga Ojca, to czyji oni są. Według teorii Smoka wychodzi, że jakiegoś bliżej nie okresłonego bóstwa.

Ta straszliwa teoria wynika na razie jedynie z Twoich całkiem błędnych wniosków i błędnego rozumowania. Najlepiej czytać ze zrozumieniem - jak trzeba to nawet kilka razy. I rzeczywiście widać, że nie przesłuchałaś tego nauczania.
natali napisał(a):
W całym Piśmie Swiętym Bóg zabierał swoich wybranych chwiła przed wylaniem gniewu na bezbożnych. Tak było z Noe, Lotem i tak będzie z kościołem.

Skoro zabrał ich Pan przed erą Kościoła, to i po erze Kościoła mogą być święci, czyż nie tak? Zbawienie nie ogranicza się jedynie do Kościoła.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 16, 2014 9:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
natali napisał(a):
Mówisz Smoku,że swięci wielk.ucisku nie są kosciołem, czyli nie są swiętymi Chrystusowymi. A jak nie są swiętymi Chrystusowymi (według ciebie), to i nie są swiętymi Ojca Niebieskiego. Zapomniałeś, że nikt nie przychdzi do Ojca, jak tylko przez Syna Bożego. Podsumujmy: Swięci Wielk. Ucisku (według Smoka) nie są Chrystusowymi, automatycznie nie są Boga Ojca, to czyji oni są. Według teorii Smoka wychodzi, że jakiegoś bliżej nie okresłonego bóstwa.
Nie wszyscy święci są Kościołem, natali. Święci Starego Testamentu nie byli Kościołem. Święci Wielkiego Ucisku też nie będą Kościołem. Wcale nie muszą. Nie każdy, kto jest w Biblii nazywany świętym, należy do Kościoła. Robisz błędne założenie i dlatego Twoje wnioski są błędne. Według Twojego rozumowania Dawid i Mojżesz byli świętymi Chrystusowymi, bo byli świętymi Ojca. Ale sam Pan Jezus powiedział, że zbuduje swój Kościół w przyszłości [Mat. 16:18] (po swojej śmierci, zmartwychwstaniu i wstąpieniu do nieba), zatem ani Dawid, ani Mojżesz nie należeli do Kościoła. Bóg nakazał Izraelowi, żeby byli świętymi [III Mojż. 11:44; 20:26] i powiedział że Izrael będzie ludem świętym [II Mojż. 19:6]. Oto inny przykład:

"Gdy to Mojżesz usłyszał, padł na oblicze swoje, a potem przemówił do Koracha i do całego jego zastępu: Jutro ukaże Pan, kto jest jego i kto jest święty, i może zbliżyć się do niego; kogo zaś wybierze, temu pozwoli zbliżyć się do siebie. Tak uczyńcie, ty, Korach i wy, i cały zastęp jego: Weźcie sobie kadzielnice i włóżcie w nie ogień, i jutro nasypcie nań kadzidła przed Panem; ten mąż, którego Pan sobie obierze, będzie świętym; dość tego, synowie Lewiego!" [IV Mojż. 16:4-7]

Jak widać, święci istnieli na długo przed powstaniem Kościoła. I będą po Pochwyceniu Kościoła. Tamci należeli do Boga i ci również będą do Boga należeć.

natali napisał(a):
Nie czytałeś Smoku, Ze ci, co przyszli do nieba z wielkiego ucisku, ""wyprali swe szaty we krwi Baranka'' (chyba nie posuniesz się) tak daleko, że stwierdzisz pózniej, że Baranek to nie Chtystus) A więc jednak swięci Wielkiego Ucisku są Chrystusowi!
To, że się nawrócili, nie oznacza, że są Kościołem. Tutaj nie jest napisane, że są Kościołem, tylko że wyprali swoje szaty we krwi Baranka. Czyli zostali zbawieni. Nie każdy zbawiony należy do Kościoła - dlatego Abraham nie należy, choć jego grzechy też zostały obmyte krwią Baranka. On o tym nie wiedział za życia, ale dowiedział się od Jezusa, gdy Ten zstąpił do szeolu.

natali napisał(a):
Siódma trąba Objawienia jest ostatnia, Zadnych innych trąb nie brzmi w czasie pochwycenia, I jest to ta ostatnia lub ostateczna. A Paweł nie odwołuje się do tekstów, lecz rzeczywistych wydarzen. I to nie szkodzi, że objawienia jeszcze nie było.
Owszem, szkodzi - bo ani Koryntianie, ani Tesaloniczanie nie wiedzieliby, o co Pawłowi chodzi, gdyby pisał o czymś, co jeszcze nie zostało objawione nikomu - przecież Objawienie Jana miało miejsce jakieś 40 lat po napisaniu listów Pawłowych.

natali napisał(a):
Autorem całego Piśma Swiętego jest Duch Swięty, nie ap. Paweł i nie Ap. Jan. Apostołowie są tylko mężami Bożymi, którymi Bóg się posłużył do napisania Piśma Swiętego
Duch Święty napisał Biblię od początku do końca. A Ty czytasz Biblię od końca i naginasz do własnych przekonań.

natali napisał(a):
Po zabraniu mądrych Pann (czyli kościoła) zostali dla niemądrych Pann zamknięci drzwi, Dla takich pozostaje już tyłko płacz i zgrzytanie zębów (Ew. Łuk.13:25-28) A tych drzwi już więcej nikt nie otworzy, ponieważ Chrystus jest tym, który jeżeli otworzy komuś drzwi, to nikt jemu nie zamknie, a jeżeli zamknie komuś, to nikt nie otworzy.
Drzwi zostały zamknięte na zaślubiny. O tym mówi przypowieść o Pannach. Głupie Panny zostaną na Wielki Ucisk, gdzie będzie płacz i zgrzytanie zębów. Czytaj dokładniej to, na co się powołujesz:

"A gdy one odeszły kupować, nadszedł oblubieniec i te, które były gotowe, weszły z nim na wesele i zamknięto drzwi" [Mat. 25:10]

natali napisał(a):
I jeszcze,Smoku, spróbuj sie doczytać z Ewangelii, dlaczego to Chrystus po zmartwychwstaniu zanim odszedł do Ojca, wstąpił do podziemia, co tam robił i kogo stamtąd wyprowadził, może zrozumiesz, że niema ni w kim zbawienia poza Chrystusem, i nie ma żadnych innych swiętych w ewangelii, jak tylko chrystusowych i Boga Ojca, bo Ojciec i Syn jednym są
Chrystus zstąpił do hadesu i ogłosił to, co się stało na Krzyżu. Dlatego święci Starego Testamentu dowiedzieli się, że ich grzechy również zostały odpuszczone dzięki ponadczasowej ofierze Jezusa, choć Kościoła oczywiście wtedy jeszcze nie było [Hebr. 9:15]. Każdy jest zbawiony na mocy ofiary Jezusa. Ale to nie znaczy, że wszyscy są Kościołem.

natali napisał(a):
W całym Piśmie Swiętym Bóg zabierał swoich wybranych chwiła przed wylaniem gniewu na bezbożnych. Tak było z Noe, Lotem i tak będzie z kościołem.
Słusznie. Dlatego Kościół zostanie zabrany przed Wielkim Uciskiem:

"Baczcie na siebie, aby serca wasze nie były ociężałe wskutek obżarstwa i opilstwa oraz troski o byt i aby ów dzień was nie zaskoczył niby sidło; przyjdzie bowiem znienacka na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc, modląc się cały czas, abyście mogli ujść przed tym wszystkim, co nastanie, i stanąć przed Synem Człowieczym" [Łuk. 21:34-36]

Skoro Kościół ujdzie przed tym wszystkim, co ma przyjść na mieszkańców całej ziemi podczas Wielkiego Ucisku, to dokąd ujdzie Kościół, skoro wylanie gniewu przyjdzie na wszystkich mieszkańców ziemi? A skoro święci Wielkiego Ucisku będą umierać w czasie Wielkiego Ucisku, to znaczy, że oni nie ujdą przed Wielkim Uciskiem, prawda? A jeśli nie ujdą, to czy będą Kościołem?

Natali, doradzałbym więcej pokory w podchodzeniu do Słowa Bożego, mniej złośliwości i dokładniejsze czytanie tekstu. A poza tym, spróbuj nie wkładać w usta adwersarzy własnych teorii, które następnie obalasz. W ten sposób dyskutujesz sama ze sobą. No i siostrom nie przystoi nauczycielski ton, bo nie mają do tego powołania w Kościele [I Tym. 2:10-11].


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 17, 2014 4:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt gru 20, 2013 11:40 am
Posty: 22
Witam wszystkich wierzących. Oczywiście, męzowie Boży Starego testamentu nie byli kościołem. Lecz my zyjemy w czasach nowego przymierza, a przecież napisano: Kto uwierzy i się ochrzszci, zbawiony będzie, nie widze zbawienia poza kościołem, nikt nie staje sie Chrystusowym poza kościołem, a więc i swięci Wielkiego Ucisku muszą być kościołem (proszę nie mylić czasu ucisku z czasem gniewu Bożego).

A poza tym, kochani, rozsądzcie sami : Jezeli ja sie nie przygotowuje na lekkie życie, a przygotowuje się na wielkie cierpienie w czasie ucisku (modle sie do Boga,żeby dał mi to znieść i dotrwać do końca), to gdyby się myliła, cóz mi to zaszkodzi. Gorzej jest tym, którzy mają nadzieje uniknąc tak wielkiej próby, a okarze sie inaczej. Tacy i czipa przyjmą(jak ci z Ukrainy), bo dla nich będzie to ''nie to znamie'' W tym przypadku ryzykują utraty zbawienia.

Podajcie mi, prosze, kilka wersetów, gdzie starotestamętowi wierzący nazwani swiętymi. Nie przypominam sobie, ale może sie myle.

Pozdrawiam w Chrystusie Natali


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 18, 2014 1:08 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Począwszy od Szczepana, poprzez Pawła i kolejnych nawróconych widzimy, że znosili prześladowania, z powodu wiary w Jezusa.
Paweł napisał:
Jakież to prześladowania zniosłem, a z wszystkich wyrwał mnie Pan! Tak jest, wszyscy, którzy chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie, prześladowanie znosić będą.

Uczniowie Jezusa mają być gotowi na cierpienia i prześladowania już teraz, a nie czekać na Wielki Ucisk (dzień utrapienia Jakuba). Jeśli w Polsce prześladowań i cierpień fizycznych wierzący jeszcze zbytnio nie doświadczają, to już w takich Chinach, czy Korei jak najbardziej. Chętnie zobaczyłbym kaznodzieję, który człowiekowi torturowanemu w Chinach mówi - wiesz, nie możesz prowadzić lekkiego życia, musisz przejść przez ucisk i cierpienia... :roll:

Jeśli ktokolwiek uważa, że życie z Jezusem jest "lekkie" bez cierpień i doświadczeń, to warto zacytować Pismo:
Nie jest sługa większy nad pana swego. Jeśli mnie prześladowali i was prześladować będą

W owym czasie rozpoczęło się wielkie prześladowanie zboru w Jerozolimie i wszyscy, z wyjątkiem apostołów, rozproszyli się po okręgach wiejskich Judei i Samarii.

Przeciwstawcie mu się, mocni w wierze, wiedząc, że te same cierpienia są udziałem braci waszych w świecie.

tak że i my sami chlubimy się wami w zborach Bożych, waszą wytrwałością i wiarą we wszystkich prześladowaniach waszych i uciskach, jakie znosicie;

Kościół Jezusa Chrystusa od samego początku cierpiał prześladowania i nie musi "czekać" na ucisk, żeby prześladowania nadeszły. Także to nie jest dobry argument, wg mnie.
O ofiarach Świętej Inkwizycji już nie wspomnę...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 18, 2014 9:45 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
natali napisał(a):
Gorzej jest tym, którzy mają nadzieje uniknąc tak wielkiej próby, a okarze sie inaczej. Tacy i czipa przyjmą(jak ci z Ukrainy), bo dla nich będzie to ''nie to znamie'' W tym przypadku ryzykują utraty zbawienia.



Na pewno fałszywa nadzieja pochwycenia przed antychrystem spowoduje upadek wielu chrześcijan

,"A posiany na gruncie skalistym, to ten, kto słucha słowa i zaraz z radością je przyjmuje, (21) ale nie ma w sobie korzenia, nadto jest niestały i gdy przychodzi ucisk lub prześladowanie dla słowa, wnet się gorszy." - Mateusza 13:20-21 BW

,"Wtedy wydawać was będą na udrękę i zabijać was będą, i wszystkie narody pałać będą nienawiścią do was dla imienia mego. (10) I wówczas wielu się zgorszy i nawzajem wydawać się będą, i nawzajem nienawidzić" - Mateusza 24:9-10

,"To (15 rozdział w sporej części to mowa o czekającej nienawiści i przesladowaniach ze strony świata) wam powiedziałem, abyście się nie zgorszyli. (2) Wyłączać was będą z synagog, więcej, nadchodzi godzina, gdy każdy, kto was zabije, będzie mniemał, że spełnia służbę Bożą." - Ewangelia Jana 16:2

Ciekawe dlaczego wielu się zgorszy ? może właśnie 16 rozdział Jana odpowiada częściowo - powiedzenie wprost apostołom co ich i innych chrześcijan będzie czekało miało uchronić ich przed zgorszeniem a więc może nauki mówiące że ktoś nie ujrzy prześladowania, więzienia, bezdomności, biedy, bezrobocia itd lub np wielkiego ucisku sprawią że gdy nadejdą ciężkie czasy wielu się zgorszy różnymi prześladowaniami i trudami, bo trwanie przy Panu Jezusie będzie oznaczało wiele bólu i łez


dlatego dobrze nie być przywiązany do żadnych materialnych rzeczy, do żadnych światowych wartości, ani nie wynieść żadnego człowieka ponad Pana Jezusa ani nie miłować swojego życia. Nic nie usprawiedliwi tych którzy się zgorszą - odpadną ludzie martwi duchowo, reszta która będzie wrzucona w różne uciski, prześladowania i bardzo ciężkie doświadczenia wyjdzie z nich silniejsza, wielu będzie zamordowanych za wiarę ale wytrwają do końca. Jeśli jacyś chrześcijanie z zachodniego świata w tym z Polski myślą że w tym zachodnim świecie masowo nie będzie się kiedyś pakować chrzescijan do więzień, szpitali psychiatrycznych, kierować do przymusowej pracy lub zabijać to się zdziwią

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 18, 2014 10:37 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Ja myślę, że Natali potrzebowałaby po prostu uporządkowania paru faktów. Rafale, jako że Smok nam wybył, może można by ciebie poprosić?
Według mnie potrzebna byłaby definicja pojęcia kościół, odróżnienie kościoła od szerszego pojęcia zbawionych, pokazanie że w biblijnych opisach Ucisku nie ma już mowy o kościele itd.
To jest w wykładach Smoka, ale nie potrafię wskazać dokładnie miejsca, a materiału jest na 9 czy 10 godzin słuchania.

A druga sprawa, to byłby fakt, że znamię Antychrysta będzie musiało być przyjęte świadomie, a nawet publicznie, jako rodzaj nie tylko lojalki, ale wyraz uwielbienia go. Moim zdaniem wszystko, o czym dziś czytamy tu i tam, to przygotowanie gruntu, zapowiedzi, ukierunkowanie, ale dokładnie tak jak powiedziałaś, Natali, jeszcze nie to.

Co nie znaczy, że mamy spokojnie dać się zaczipowywać. Ale i nie popadać w paranoję. Ja się czułam fatalnie przy wyrabianiu nowego paszportu, jednak zdecydowałam się go mieć. Bez niego nie mogłabym pojechać do paru miejsc (ludzi), które są dla mnie ważne(i). Na Ukrainę notabene też bym nie mogła.

P.S. Natali, jesteś jak rozumiem cudzoziemką (Ukrainką?) Jeśli tak, to fajnie sobie radzisz z naszym dziwnym alfabetem :) Osobiście bardzo bym chciała dowiedzieć się czegoś więcej o tobie. Czy dobrze zrozumiałam, że jesteś lekarzem? Medycyny? Praktykującym? W Polsce? Zaskoczyło mnie to, bo nie mówisz jak lekarz. Daj się namówić na parę słów w Kawiarence.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 18, 2014 12:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jestem na minutkę, korzystając z uprzejmości gospodarzy. :)

Natali, proszę Cię o ustosunkowanie się do moich argumentów i pytań, jakie podałem i postawiłem w poprzednim poście. Na razie próbujesz przechodzić obok dyskusji i głosić swoje teorie, mnożąc kolejne pytania i żądania wersetów. To jest sprzeczne z regulaminem tego forum. Czekam na Twoje konkretne odpowiedzi.

Mieczu ducha, widzę że próbujesz wchodzić w kolejne dyskusje, ale nie odpowiedziałeś dotychczas na pytania Rafała i moje w jednym z wątków eschatologicznych. Ciebie również regulamin dotyczy.

Natali, posłuchaj linkowanego przeze mnie nauczania. I zacznij czytać Biblię od początku do końca zamiast od końca do początku. Czytaj ją w całości, a zobaczysz, że definicja Wielkiego Ucisku jest podana już u proroków i dotyczy Izraela - jest nazywana "czasem utrapienia dla Jakuba" [Jer. 30:7]. Siedmioletni "tydzień" nazywany Wielkim Uciskiem również odnosi się do Izraela czyli ludu, z którego pochodził Daniel [Dan. 9:24-27]. Wielki Ucisk jest ponadto początkiem Dnia Pańskiego i wylaniem gniewu Boga i Baranka na WSZYSTKICH mieszkańców Ziemi [Obj. 6:6-17; Łuk. 21:34-36], a Kościół nie jest przeznaczony na gniew [I Tes. 5:9].

Jak słusznie zauważył Rafał. Kościół przeżywa uciski od swego powstania i nie wolno mylić ucisków Kościoła ani z wylaniem gniewu na wszystkich mieszkańców Ziemi ani z czasem ucisku Izraela. Taki błąd rodzi kolejne błędy, a następnie błędne wnioski.

Pozdrawiam z podróży :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N sty 19, 2014 8:52 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt gru 20, 2013 11:40 am
Posty: 22
Witajcie drodzy forumowicze. Smoku,mam do ciebie następujące i tylko 1 pytanie,prosze odpowiedziec ta to jedyne pytanie. Jest następujące:swięci, co wyprali swoje szaty we krwi Baranka,rozumiem,że pokutowali, i co dalej? nie'' narodzili sie z wody i Ducha? Bo jak sie narodzili, to są Kościołem. A jak sie nie narodzili, to jak weszli do nieba? Prosze o podanie wersetów z Ewangelii, gdzie powiedziano, że rzesze ludzi mogą wejśc do zbawienia, pomijają narodzenie z wody i Ducha,czyli nie stają sie częscia Koscioła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N sty 19, 2014 9:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt gru 20, 2013 11:40 am
Posty: 22
Bracie Rafale, Wielki Ucisk to jest dzień utrapienia Jakuba, gdzyż w czasie tym naród Izraelski będzie niesamowicie przesladowany. Lecz w Starym Testamęcie nie możesz przeczytać absolutnie nic o Kościele Jezusa Chrystusa, gdyż to, że Pan będzie miał Kościół, było tajęmnicą dla stapotestamętowych proroków. O tym mówi Ap. Paweł, że tajęmnica ta została objawiona dopiero w czasach nowotestamętowych. Dla tego nie znajdziesz w Starym testamęcie, żeby wybrani Boży nazywani byli swiętymi. To słowo zostało zarezerwowane wylącznie do Kościła Pana. Kiedy poprosiłam Smoka, żeby podał wersety, gdzie w starym testamęcie wierzący nazywają sie swiętymi, to sie wkurzył, bo wie, Ze nie ma takiego miejsca.
A wielki Ucisk i czas gniewu Bożego, to nie to samo.Czas ucisku jakkolwiek jest straszny, to wciąz czas Laski, gdyż w tym czasie możliwe uzyskanie zbawienia :To są ci, co przychodzą z wielkiego ucisku, i wyprali szaty swoje we krwi Baranka (Ob.7:14). W czasie gniewu Bożego nie ma już pokuty a ni zbawienia (Ob. 16:9.11)

Zwróc również uwagę na opis żniwa i winobrania(Ob.14:14-20).Wiemy z Ewangelii, że pszenicą to my jesteśmy (kościół), iPan zbierze nas do swego spichlerza, a plewy spali. I tuż po zebraniu żniwa zaczyna się czas winobrania, a grona winne zostały żucone do wielkiej tłoczni gniewu Bożego. Czyli, odrazu po zabraniu Kościoła zaczyna sie czas gniewu Bożego, a czas Ucisku (który wciąż jest czasem łaski, sie skończy). I Kosciół, i Izrael fizyczny będą przechodzic przez okres ucisku, lecz kościoł nie będzie przechodzic przez okres gniewu Bożego, bo nie został przeznaczony na gniew.

Bracie Rafale, oczywiście ,że kosciól przez cała swoją historie cały czas przesladowany, a ucisk opisany w Objawieniu, to ten ostatni i najgorszy, i wszystko wskazuje na to, że to nasze pokolenie w niego wkroczy. Ja tego czasu wcale nie oczekuje, tylko sie go boje, zeby wytrzymać,żeby nie odpadnąc. Mój ojciec w Chrystusie już miał swój ucisk. Jego pokolenie było bite i nękane przez KGB, żucane do lagrów, zamykane w psychitrykach. A teraz to pokołenie już prawie całe odeszło do Pana...

Swieci Chrystusowi, pozdrawiam was wszystkich. Wasza siostra Natali


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N sty 19, 2014 10:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt gru 20, 2013 11:40 am
Posty: 22
Szanowny Smoku, proszę nie odsyłac mnie do swoich wykładów i filmów, ja swoje wątpliwości rozstrzygam czytają Piśmo Swięte. Przypominam sie o prośbie.

Natali


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N sty 19, 2014 11:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
szelka napisał(a):
Ja myślę, że Natali potrzebowałaby po prostu uporządkowania paru faktów. Rafale, jako że Smok nam wybył, może można by ciebie poprosić?


Zgadzam się, Natali potrzebuje uporządkowania paru faktów, ale mam wrażenie, że nie chce tego zrobić, bo wymaga to kilku ładnych godzin...
Z wysłuchania wykładów Smoka zrezygnowała, prawdopodobnie też nie zajrzała do bardzo obszernego wątku w temacie pochwycenia Kościoła, który już na UP jest.

natali napisał(a):
Szanowny Smoku, proszę nie odsyłac mnie do swoich wykładów i filmów, ja swoje wątpliwości rozstrzygam czytają Piśmo Swięte. Przypominam sie o prośbie.

Smok już nie będzie cię odsyłać, zapewne, bo już to zrobił. Ja jednak podam link z tymi wykładami, które czas jakiś przesłuchałem z Biblią w ręce i zgadzając się z nimi umieściłem na swojej stronie.
http://www.kuzbawieniu.pl/wyklady/czasy-ostateczne
A tutaj jest link do wątku w tym temacie na UP viewtopic.php?f=2&t=572&hilit=pochwycenie+ko%C5%9Bcio%C5%82a

Jeśli Natali nie poświęcisz swego czasu na wysłuchanie i przeczytanie powyższego, to jaki sens ma powtarzanie argumentów tam zawartych w kolejnym wątku na UP? Przecież tą decyzją o nie sprawdzeniu z Biblią, czy Smok dobrze mówi w wykładach czy pisze w oddzielnym wątku, pokazujesz swoje nastawienie do tego, jak Smok rozumie tę kwestię. Smok może się mylić - rzecz oczywista. Ale proszę, napisz gdzie się myli.

natali napisał(a):
Dla tego nie znajdziesz w Starym testamęcie, żeby wybrani Boży nazywani byli swiętymi. To słowo zostało zarezerwowane wylącznie do Kościła Pana. Kiedy poprosiłam Smoka, żeby podał wersety, gdzie w starym testamęcie wierzący nazywają sie swiętymi, to sie wkurzył, bo wie, Ze nie ma takiego miejsca.

A na przykład to miejsce? Słowa Dawida:
(2) Rzekłem do Pana: Tyś Panem moim, Nie ma dla mnie dobra poza tobą. (3) Do świętych zaś, którzy są na ziemi: To są szlachetni, w nich mam całe upodobanie. (Psalm 16)
Jest też kilka innych miejsc, ale to jedno wystarczy, żeby zadać kłam powyższemu stwierdzeniu. Natali, dobrze radzę, zapoznaj się z wykładami i poczytaj żywą dyskusję w oddzielnym wątku w tym temacie i sprawdź z Biblią, czy tak się rzeczy mają. I wtedy zadawaj kolejne pytania i formułuj stwierdzenia.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 20, 2014 9:55 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 7:21 pm
Posty: 246
Pomyślałem, że podzielę się pewnymi uwagami w tym temacie.

1. Cały naród Izraelski jest nazwany świętym:

II Księga Mojżeszowa 19:6
A wy będziecie mi królestwem kapłańskim i narodem świętym. Takie są słowa, które powiesz synom izraelskim.

III Księga Mojżeszowa 11:45
Bom Ja Pan, który was wyprowadziłem z ziemi egipskiej, aby być Bogiem waszym. Bądźcie więc świętymi, bom Ja jest święty.
III Księga Mojżeszowa 19:2, 20:26; V Księga Mojżeszowa 7:6, 14:2,

IV Księga Mojżeszowa 16:5, 7
A potem przemówił do Koracha i do całego jego zastępu: Jutro ukaże Pan, kto jest jego i kto jest święty, i może zbliżyć się do niego; kogo zaś wybierze, temu pozwoli zbliżyć się do siebie.
7 I włóżcie w nie ogień, i jutro nasypcie nań kadzidła przed Panem; ten mąż, którego Pan sobie obierze, będzie świętym; dość tego, synowie Lewiego!


V Księga Mojżeszowa 28:9
Pan ustanowi cię sobie jako lud święty, tak jak ci poprzysiągł, jeżeli będziesz przestrzegał przykazań Pana, Boga twego, i chodził jego drogami.

2. Poszczególni ludzie są nazwani świętymi:

Księga Psalmów 16:3
Do świętych zaś, którzy są na ziemi: To są szlachetni, w nich mam całe upodobanie.

Księga Psalmów 97:10
Wy, którzy miłujecie Pana, miejcie w nienawiści zło! On strzeże dusz świętych swoich, Z ręki bezbożnych wyrywa ich.

Księga Izajasza 4:3
I będzie tak, że kto pozostanie na Syjonie i ostoi się w Jeruzalemie, będzie nazwany świętym; każdy, kto jest zapisany wśród żywych w Jeruzalemie.


Nowy Testament o ludziach mężach bożych ze Starego Testamentu

Dzieje Apostolskie 2:27
Bo nie zostawisz duszy mojej w otchłani I nie dopuścisz, by święty twój oglądał skażenie.

A teraz omówieni przypowieści Jezusa oraz słów apostoła Pawła z listu do Koryntian i Tesaloniczan:

W przypowieści mamy do czynienia z sytuacją w której źli zostają zabrani a pozostają sprawiedliwi, natomiast w słowach apostoła Pawła mamy sytuację, w której Jezus zabiera dobrych. Jedni zmartwychwstają w nowych ciałach drudzy, którzy będą żyli w czasie przyjścia Jezusa zostaną przeminieni i spotkają się z nim na obłokach.

Jest zasadnicza różnica pomiędzy słowami Jezusa i Pawła. Czyżby sprzeczność w Biblii? Otóż nie. Jezus mówi o momencie przyjścia fizycznego na koniec gniewu Bożego i rozpoczęcia sądu nad narodami, natomiast Paweł mówi o momencie, w którym Jezus przychodzi po swój kościół.

Reasumując, mamy do czynienia z innymi wydarzeniami, które należy rozdzielić i uwzględnić przy rozważaniu czasów eschatologicznych.

Podkreślam jeszcze raz, że w przypowieści Jezusa źli znikają a sprawiedliwi pozostają natomiast u Pawła usprawiedliwieni znikają a pozostają źli.

Pozdarwiam

Marcin

_________________
Początkiem mądrości jest bojaźń Pana
Przyp.9:10


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL