www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 7:10 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz mar 07, 2013 8:26 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8417 - Całemu światu m.in przez mass media oraz wielkie religie, organizacje jest ukazywany pogląd, że w trzeciej świątyni zasiądzie antychryst a system oparty na np biochipie rfid jest/będzie znamieniem bestii. w związku, z tym, że uważam, że szatan w pewnych określonych granicach jest władcą i zarządcą tego upadłego świata, bezbożnego systemu ze wszystkimi jego elementami, więc nie możliwe aby głosił on prawdę w rzeczach głoszonych całemu światu. Islam jako twór i narzędzie szatana (przy czym nie uważam muzułmanów za wrogów czy satanistów) głosi, że po zburzeniu meczetu Al Aqsa i Kopuły na Skale, źli ludzie odbudują świątynię Salomona za zgodą antychrysta, który będzie w niej zasiadał czy odbierał cześć, przynajmniej część muzułmanów również uznaje biochip rfid czy podobne rzeczy za znamię bestii.

3 ŚWIĄTYNIA a ISLAM - http://www.youtube.com/watch?v=t0cWEQFA21k "The light Reloaded Naród Dajjala" - od 3 minuta 8 sekunda - cytuję : "dzisiejsi przywódcy pracują z jinnami, diabłami w celu ustanowienia królestwa dajjala. od 4 minuty 37 sekundy : "wykopali tunel pod meczetem Al- Aqsa, trzeci najważniejszy meczet w islamie, tunel ten jest po to, aby meczet Al-aqsa się zawalił, a w jego miejscu chcą postawić KRÓLESTWO SALOMONA, aby przyjąć tam dajjala (czyli antychrysta - mój dopisek), ich króla. Tak jak wy czekacie na nadejście Jezusa (islamskiego Jezusa, innego od naszego PANA - mój dopisek) oni czekają na nadejście Dajjala. 4 minuta 58 sekunda : "ale Jezus (islamski Jezus) zabije Dajjala".

w innym filmie z tej serii pod tytułem : "Massid Al Aqsa" jest m.in powiedziane : "koncept świątyni Salomona jest czymś co jest centralne i bardzo wpływowe, jako ideologia freemasons (wolnej masonerii/ wolnomularstwa). 1 minuta 8 sekunda "... dzięki temu skarbowi nauczyli się potajemnych działań na czym zostali wybudowani illuminati...".
1 minuta 51 sekunda - cytuję : "więc dlaczego mieliby w planie zburzenie meczetu Al-Aqsa ? wiele sekt chrześcijańskich i żydowskich a także freemasons wołają o zniszczenie meczetu Al-Aqsa i "dome of the rock" (kopuła na skale - mój dopisek) w Jeruzalem i zamienienie ich na nowoczesną replikę obydwu? budynków ....żydzi wierzą, że Mesjasz dopiero nadejdzie. I z tą błędna wiarą jest wielu spośród nich, którzy nawołują do rekonstrukcji "świątyni" w staraniach powitania Mesjasza". 2 minuta 14 sekunda cytuję : "ALE NIE WIEDZĄ, ŻE NIM BĘDZIE DAJJAL (ANTYCHRYST)."

w 11 części pod tytułem : "nowy porządek świata" jest mowa o biochipie jako znamieniu, a więc chrześcijanie wierzący w powyższe rzeczy jak antychryst w 3 świątyni lub biochip jako znamię powinni się albo radować, że mają 1.6 -1.8 miliarda sprzymierzeńców w muzułmanach i że te nauki są rozpowszechniane na cały świat w dużej mierze nie przez chrześcijan lub powinni być przerażeni, bo tak oni jak i muzułmanie i reszta świata są zwiedzeni i urabiani na imitację antychrysta. Również m.in demoniczne przekazy prokatolickie głoszą m.in że biochip to znamię.

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 07, 2013 10:45 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Miecz Ducha napisał(a):
Całemu światu m.in przez mass media oraz wielkie religie, organizacje jest ukazywany pogląd, że w trzeciej świątyni zasiądzie antychryst
To jest pogląd zawarty w Biblii:

"Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga" [II Tes. 2:3-4]

To jest spójne z innymi proroctwami eschatologicznymi w księdze Daniela [9:24-27], Ewangelii Mateusza 24:15 i Objawienia Jana [11:1-2; 13:14-15]. Punktem odniesienia dla chrześcijan jest Biblia czyli Słowo Boże.

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że padłeś ofiara zwiedzenia. Polega ono na tym, że zamiast kierować się Biblią jako punktem odniesienia, kierujesz się różnymi naukami demonów. One odwodzą Cię od Biblii, która jedynie jest Słowem Bożym. To, że Mahomet i jego późniejsi naśladowcy stworzyli własną eschatologię opartą częściowo na Biblii, w ogóle nie powinno nas interesować. Antychryst zasiądzie w odbudowanej świątyni, bo tak mówi Biblia. Nauki demonów oczywiście wprowadzają zamieszanie, bo taka jest ich natura. A Ty próbujesz to zamieszanie tutaj propagować, bo mimowolnie stałeś się ich narzędziem. Upamiętaj się, wyjdź z internetu i wróć do Słowa Bożego. To Ci dobrze zrobi.

Próbuję Ci również po raz kolejny pokazać, że to nie sam bio-chip jest znamieniem i ani Rafał ani ja tego nie twierdzimy. Technologia bio-chipu umożliwia to, co jest zapowiedziane w ramach bezgotówkowych transakcji. Znamię może być związane z wykorzystaniem tej technologii i prawdopodobnie będzie. A Ty dalej opowiadasz "swoje". Albo zaczniesz uczciwie dyskutować na podstawie Biblii i w ramach regulaminu, albo idź na jakieś forum islamskie i tam zajmuj się eschatologią islamu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 09, 2013 8:59 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
Zawsze myślałem, że to co świat światu głosi jest od demonów, a tak jest w temacie tzw 3 świątyni i biochipu. Mahomet mnie nie interesuje, ale interesuje mnie dlaczego całemu światu głoszone jest, że pewien człowiek zasiądzie w 3 świątyni - odpowiedz mi dlaczego jest to głoszone całemu światu. Demony mnie opętały ? :).

Widzę, że nie przeczytałes uważnie mojego wpisu a pisze tam : "Celowo nie używam teraz argumentów biblijnych ale na razie tylko oparłem się na przekazach kierowanych do miliardów ludzi"

Specjalnie to podkreśliłem żeby uciąc słowa, żę nie trzymam się biblii , ale niestety nie przeczytałeś uważnie. Zgadzam się, że jest pewne prawdopodobieństwo że biochip może być znamieniem ale oceniam to prawdopodobieństwo na 1 % albo i mniej, mimo że uważam że świat jest kierowany w strone stworzenia globalnego systemu opartego własnie na biochipie. Mój wpis to zachęta aby nie myślec stadnie a tak jest i będzie gdy na biochipie zostanie oparta ekonomia. Takie oparcie wcale nie będzie musiało oznaczac ze jest to znamie, propagada swiatowa na to w pewien sposób wskazuje, ale ostateczne słowa będzie miała biblia bo ona pokazuje okoliczności i inne wydarzenia po których będzie mozna rozpoznac czy ten wentualny biochip to znamie czy tylko podróbka, więc mój wpis to zachęta do ostrożności i zgłębiania biblii a nie odciągania od biblii. Poza tym jak napisałem nawet jeśli się okaże że biochip to nie znamie to i tak z Bożą pomoca go nie przyjmę nawet jeśli bęzie to oznaczało śmierc głodową, jednak możliwe, że będzie można przeżyc bez niego np przez barter czy prace za żywność - siła robocza za miskę ryżu to kusząca opcja dla wielu ludzi, bo przecież ktoś bęzie musiał pracować na polach, budowach, czy przy innych cięższych zajęciach, więc tak może być że nic nie kupisz ani nie sprzedasz bez biochipu ale nie będzie on znamieniem i będzie mozna przezyc bo za prace dostaniesz jedzenie na pzreżycie abyś następnego dnia mógł wstać i dalej produkowac dobra. Czas pokaże jak będzie.

_____________________________________________________________________


w Temacie 2 listu do Tesaloniczan 2:4 i słów "świątynia Boża" to jak można w nowym przymierzu do budynku przypisywać termin świątynia Bożą ?? , kiedy nawet dwie budowle ( 1 i 2 światynia Jerozolimska były tylko cieniem prawdziwej świątyni i był zbudowane tylko wg wzoru ). Gdyby Paweł napisał : "zasiądzie w świątyni" to nie było problemu, sam był mówił, że możliwa jest każda budowla w tym ewentualna 3 świątynia, ale Pismo mówi : "zasiądzie w świątyni BOŻEJ" - przymiotnik Bożej wyklucza wg mnie wszelkie budynki : "
Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych" - Dzieje Apostolskie 17:24 - Czy to nie słowa apostoła Pawła ? więc jak można interpretować 2 tes 2:4 jako budowlę, tym bardziej że jeśli będzie ona zbudowana z inspiracji szatana.

, "
Lecz dopiero Salomon zbudował mu dom. (48) Ale Najwyższy nie mieszka w budowlach rękami uczynionych, jak mówi prorok: (49)Niebo jest tronem moim, A ziemia podnóżkiem stóp moich; Jaki dom zbudujecie mi, mówi Pan, Albo jakie jest miejsce odpocznienia mego? (50) Czy nie ręka moja uczyniła to wszystko? " - Dzieje Apostolskie 7:47-50


OD KIEDY TO W BUDYNKACH ZBUDOWANYCH Z INSPIRACJI SZATANA I Z POMOCĄ LUDZI MU PODLEGŁYCH (NIE WIEM CZY ŚWIADOMIE, MOŻE TYLKO NIEŚWIADOMIE, ALE TO NIE ZMIENI STATUSU TEJ ewentualnej TZW 3 ŚWIĄTYNI ) - WIĘC JAK CHRZEŚCIJANIE MOGĄ NAZYWAĆ DIABELSKĄ BUDOWLĘ , ŚWIĄTYNIĄ BOŻĄ ??


,


, m.in w temacie Objawienie Jana 11, również wg mnie się mylisz, ale o tym napisz pózniej

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 09, 2013 11:05 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Miecz Ducha napisał(a):
dlaczego całemu światu głoszone jest, że pewien człowiek zasiądzie w 3 świątyni - odpowiedz mi dlaczego jest to głoszone całemu światu. Demony mnie opętały?
Co to znaczy "całemu światu głoszone jest"? W internecie jest głoszonych mnóstwo rzeczy, a na łamach gazet i w telewizjach na świecie jakoś nie widzę zapowiedzi zasiadania kogokolwiek w świątyni. Możesz podać jakieś źródła do mainstreamowych gazet lub telewizji, które głoszą coś takiego?

Z tego, co i jak piszesz, widzę że Twój umysł pracuje w "trybie zwiedzionym". Nie wiem, czy demony Cie opętały, czy nie, ale już zaczynasz naginać zrozumienie Pisma do własnych teorii i wyobrażeń, co omawiam poniżej.

Miecz Ducha napisał(a):
w Temacie 2 listu do Tesaloniczan 2:4 i słów "świątynia Boża" to jak można w nowym przymierzu do budynku przypisywać termin świątynia Bożą ?? , kiedy nawet dwie budowle ( 1 i 2 światynia Jerozolimska były tylko cieniem prawdziwej świątyni i był zbudowane tylko wg wzoru ). Gdyby Paweł napisał : "zasiądzie w świątyni" to nie było problemu, sam był mówił, że możliwa jest każda budowla w tym ewentualna 3 świątynia, ale Pismo mówi : "zasiądzie w świątyni BOŻEJ" - przymiotnik Bożej wyklucza wg mnie wszelkie budynki : "
Podstawowa zasada interpretacji mówi, że jeśli tekst jest zrozumiały dosłownie, to należy rozumieć go dosłownie. Paweł pisze o świątyni Bożej, a Jezus mówił o domu Ojca:

"A po trzech dniach znaleźli go w świątyni, siedzącego wpośród nauczycieli, słuchającego i pytającego ich. A zdumiewali się wszyscy, którzy go słuchali, nad jego rozumem i odpowiedziami. I ujrzawszy go, zdziwili się. I rzekła do niego matka jego: Synu, cóżeś nam to uczynił? Oto ojciec twój i ja bolejąc szukaliśmy ciebie. I rzekł do nich: Czemuście mnie szukali? Czyż nie wiedzieliście, że w tym, co jest Ojca mego, Ja być muszę?" [Łuk. 2:46-49]

"I zastał w świątyni sprzedających woły i owce, i gołębie, i siedzących wekslarzy. I skręciwszy bicz z powrózków, wypędził ich wszystkich ze świątyni wraz z owcami i wołami; wekslarzom rozsypał pieniądze i stoły powywracał, a do sprzedawców gołębi rzekł: Zabierzcie to stąd, z domu Ojca mego nie czyńcie targowiska.

Gdybyś uważnie czytał Biblię, to zauważyłbyś, że 1 i 2 świątynia czyli budynki z kamienia były nazywane "świątynią Bożą" [I Kron. 9:11,13,26; 22:2; 23:28; 25:6; 26:20; 28:12,21; 29:2-3,7; 3:3; 4:11,19; 5:1,14 i wiele innych; Ezdr. 1:4; 4:3; 5:2; 8:36; 9:1; 10:6,9.

Sam cytujesz Dz. Ap. 7:48, gdzie jest napisane, że Salomon zbudował Bogu dom. Określenie "świątynia Boża" nie oznacza, że Bóg w niej mieszka, tylko że została zbudowana na chwałę Boga. Proponuję, żebyś opierał swoje poglądy na treści Biblii, zamiast odwrotnie.

I nie pisz takimi dużymi literami, bo to wcale nie dodaje siły Twojej argumentacji.

Co do Obj. 11:1-2 trzeba postępować tak samo - przeczytać tekst w jego kontekście, zamiast wciskać go w ramy własnych przekonań. Jeśli Daniel pisze, a Jezus potwierdza, że w świątyni ma stanąć obrzydliwość spustoszenia [Dan. 9:26-27; Mat. 24:15] i będą zniesione ofiary krwawe i z pokarmów, to znaczy że świątynia będzie stała jako budynek w czasie Wielkiego Ucisku. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Obj. 11:1-2 interpretować tak jak jest napisane. Ta jest również napisane o świątyni Bożej - chyba nie twierdzisz, że poganie będą tratować zewnętrzny przedsionek świątyni w niebie, alb zewnętrzny "przedsionek Kościoła" (cokolwiek by to miało znaczyć) przez 3,5 roku?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 09, 2013 4:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
Smok Wawelski napisał(a):
Możesz podać jakieś źródła do mainstreamowych gazet lub telewizji, które głoszą coś takiego?





, 1 i 2 świątynia były zbudowane z polecenia Bożego i poza tym były one tylko cieniem i wzorem prawdziwej świątyni, tak jak ofiary ze zwierząt były tylko cieniem ofiary PANA JEZUSA. Od ofiary PANA JEZUSA nie potrzeba juz budowlanego wzoru i pewnie gdyby spytać katolika to przytoczyłby podobne argumenty do Twoich, broniąc rzymskokatolickich "świątyń". Ludzie z takimi poglądami ja ty, wg mnie przekonają się, że błądzili, gdy ujrzą w tzw 3 świątyni człowieka, który będzie się podawał za boga, a celowo między ludzmi będzie ogłaszany antychrystem, a przecież wg waszej eschatologii nie możecie tego ujrzeć, ponieważ wierzycie, że pochwycenie nastąpi przed antychrystem - nie twierdze, że ten który tam zasiądzie, będzie antychrystem - na dziś dzień nadal uważam, że to celowe podrabianie proroctwa, ale dla was będzie to szokiem. Dwa główne scenariusze to :

1) będą wam wmawiać, że pomyłka była tylko w kwestii pochwycenia i że ono pózniej nadejdzie a antychryst ten ze świątyni jest prawdziwy

2) drugi scenariusz to : będą wam wmawiać, że pochwycenie to całkowicie błędna nauka, a człowiek, że świątyni jest prawdziwym antychrystem.


Obydwa scenariusze będą błędne, bo mimo że wg mnie pochwycenie nastąpi po antychryście, to ten który tam będzie zasiadał, przynajmniej na początku będzie marionetką a nie antychrystem, ale jak pisałem, uwierzycie gdy zobaczycie to czego nie mieliście widzieć :)


Daniel nie pisze o krwawej ofierze ale o ofierze, a tą trzeba odczytywać wg 8 rozdziału księgi Daniela, Pan Jezus nie mówił o świątyni ale o miejscu świętym. Możesz mi pokazać gdzie w omawianych fragmentach księgi Daniela występuje słowo : "KRWAWA" ?


____________________

" Lecz zewnętrzny przedsionek świątyni wyłącz i nie mierz go, gdyż oddany został poganom, którzy tratować będą święte miasto przez czterdzieści dwa miesiące" - Objawienie Jana 11:2

, "A ich trupy leżeć będą na ulicy wielkiego miasta, które w przenośni nazywa się Sodomą i Egiptem, gdzie też Pan ich został ukrzyżowany" - Objawienie Jana 11:5


jeśli Objawienie Jana 11:2 jest interpretowana dosłownie to i Objawienie 11:5 trzeba odczytać tak samo, co prowadzi do absurdu, bo święte miasto nie może jednocześnie być Sodomą i Egiptem. Jeden i drugi fragment odczytać trzeba symbolicznie i wtedy sprzeczność znika a fragmenty zgodne są z innymi biblijnymi fragmentami.


________________

"Rzekł jej Jezus: Niewiasto, wierz mi, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie oddawali czci Ojcu. (22) Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Żydów. (23) Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali. (24) Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie." - Ewangelia Jana 4:21-24 - wiara w duchu i prawdzie tak obala rzymskokatolickie budynki, jak i ewentualne budynki wyznawców Talmudu, kabały, słuchaczy rabinów a nie biblii, czy jakichś innych ludzi w tym zwiedzionych chrześcijan, ale i tutaj przekonacie się gdy ujrzycie to czego nie mieliści ujrzeć a to co mieliście ujrzeć nie będzie nadchodzić :)

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 09, 2013 5:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Mieczu, czytaj to, co jest napisane, zamiast kombinować.

Miecz Ducha napisał(a):
, 1 i 2 świątynia były zbudowane z polecenia Bożego i poza tym były one tylko cieniem i wzorem prawdziwej świątyni, tak jak ofiary ze zwierząt były tylko cieniem ofiary PANA JEZUSA. Od ofiary PANA JEZUSA nie potrzeba juz budowlanego wzoru i pewnie gdyby spytać katolika to przytoczyłby podobne argumenty do Twoich, broniąc rzymskokatolickich "świątyń". Ludzie z takimi poglądami ja ty, wg mnie przekonają się, że błądzili, gdy ujrzą w tzw 3 świątyni człowieka, który będzie się podawał za boga, a celowo między ludzmi będzie ogłaszany antychrystem,
Pismo mówi, że świątynia będzie i że będą w niej składane ofiary, a nie że będzie się to Bogu podobało. Czytaj dokładnie to, co jest napisane.

Miecz Ducha napisał(a):
a przecież wg waszej eschatologii nie możecie tego ujrzeć, ponieważ wierzycie, że pochwycenie nastąpi przed antychrystem - nie twierdze, że ten który tam zasiądzie, będzie antychrystem
Pochwycenie nastąpi przed Dniem Pańskim. A nie przed Antychrystem. Początki kariery Antychrysta możemy nawet zobaczyć, ale nie musimy. Bo Pochwycenie może nastąpić w każdej chwili.

Twoich opowieści o "scenariuszach" w ogóle nie ma sensu komentować, bo nie mają się nijak do Pisma.

Miecz Ducha napisał(a):
Daniel nie pisze o krwawej ofierze ale o ofierze, a tą trzeba odczytywać wg 8 rozdziału księgi Daniela, Pan Jezus nie mówił o świątyni ale o miejscu świętym.
8 rozdział Księgi Daniela o przerwaniu składania ofiar wypełnił się za czasów Antiocha Epifanesa. Rozdział 9 mówi o innych wydarzeniach, których kontekstem nie jest rozdział 8. O tym już rozmawialiśmy. Miejsce święte było częścią Przybytku, a potem świątyni w Jerozolimie:

"Wystawiony bowiem został przybytek, którego część przednia nazywa się miejscem świętym, a w niej znajdowały się świecznik i stół, i chleby pokładne" [Hebr. 9:2]

Prorok Daniel mówił o świętym miejscu w świątyni. I do tego odwołuje się Pan Jezus w Mat. 24:15. Może to być ewentualnie "miejsce najświętsze". Ale i tak chodzi o miejsce w świątyni jako normalnym budynku, w którym będą składane ofiary.

Miecz Ducha napisał(a):
Możesz mi pokazać gdzie w omawianych fragmentach księgi Daniela występuje słowo : "KRWAWA" ?
Proszę bardzo:

"I zawrze ścisłe przymierze z wieloma na jeden tydzień, w połowie tygodnia zniesie ofiary krwawe i z pokarmów. A w świątyni stanie obraz obrzydliwości, który sprawi spustoszenie, dopóki nie nadejdzie wyznaczony kres spustoszenia" [Dan. 9:27]

Ofiara krwawa w tym fragmencie to "zebah". Tutaj masz znaczenie słowa:

http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... 2077&t=KJV

W czasach Antiocha Epifanesa nie została zburzona ani świątynia, ani miasto. Więc Daniel w rozdziale 9 mówi o innym wydarzeniu niż w rozdziale 8. W dodatku terminy się nie zgadzają, bo Dan. 9:24-26 mówi o terminie przyjścia Mesjasza, a potem miało nastąpić zburzenie miasta i świątyni, a potem przymierze na 7 lat i przerwanie składania ofiar po 3.5 roku.

Miecz Ducha napisał(a):
" Lecz zewnętrzny przedsionek świątyni wyłącz i nie mierz go, gdyż oddany został poganom, którzy tratować będą święte miasto przez czterdzieści dwa miesiące" - Objawienie Jana 11:2
Oczywiście i między innymi dlatego chodzi o literalną świątynię. Kościół nie posiada przedsionków zewnętrznych, które można by zmierzyć - chyba, że zaczniesz wymyślać jakieś symboliczne znaczenia, które będą wyłącznie produkcją Twojej wyobraźni, a ktoś inny może przypisać im jakieś inne znaczenie, bo mu się tak będzie podobało.

Miecz Ducha napisał(a):
"A ich trupy leżeć będą na ulicy wielkiego miasta, które w przenośni nazywa się Sodomą i Egiptem, gdzie też Pan ich został ukrzyżowany" - Objawienie Jana 11:5
Tekst sam DOSŁOWNIE mówi, że miasto nazywa się W PRZENOŚNI Sodomą i Egiptem. Czyli tekst jest dosłownie zrozumiały. Wiadomo, gdzie nasz Pan został ukrzyżowany, więc tym bardziej wszystko jest zrozumiałe literalnie.

Miecz Ducha napisał(a):
jeśli Objawienie Jana 11:2 jest interpretowana dosłownie to i Objawienie 11:5 trzeba odczytać tak samo, co prowadzi do absurdu, bo święte miasto nie może jednocześnie być Sodomą i Egiptem. Jeden i drugi fragment odczytać trzeba symbolicznie i wtedy sprzeczność znika a fragmenty zgodne są z innymi biblijnymi fragmentami.
Mieczu, jeśli Ty nie zaczniesz czytać tego, co jest napisane, to po prostu nie ma sensu dyskusja z Tobą na temat interpretacji tekstu, którego nawet uważnie nie przeczytałeś. Sam stworzyłeś absurd, który następnie obaliłeś. To żadna sztuka. A odczytywanie symboliczne ma jeden bardzo poważny defekt: Jeśli nie znasz znaczenia symboli, to musisz je sam wymyślić. No i wymyślasz. A potem wychodzą z tego egzegetyczne koszały-opały.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 22, 2013 5:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
jak wszystko na obecny czas wskazuje Nicolas Cage wystąpi w "Left Behind" - seria ta promuje m.in 3 świątynie, pochwycenie przed antychrystem, antychrysta w 3 światyni i wiele innych wg mnie błędnych rzeczy : http://www.filmweb.pl/film/Left+Behind-2014-670711# .Hollywood jako jedno z głównych narzędzi szatana na pewno nie służy do propagowania prawdy



, jeszcze dopisze coś na temat antychrysta : "Dzieci, ostatnia to już godzina. A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto już teraz wielu antychrystów powstało. Stąd poznajemy, że to już ostatnia godzina" - 1 list Jana 2:18, BW



mowa o pojedyńczym antychryście dotyczy tytułowego antychrysta np z księgi Daniela i innych ksiąg, ale drugi tekst który jest w czasie terażniejszym a mówi o wielu antychrystach mówi o "zwykłych: ludziach którzy są bezbożni/ gardzą przykazaniami Pana Jezusa i ogólnie Jego naukami i Jego osobą.





a więc wielu antychrystów - odstępców/bezbożnych ma poprzedzać tego z księgi Daniela czy Objawienia Jana który będzie ich królem/bogiem i o tym schemacie mówi też apostoł Paweł, który najpierw zapowiada odstępstwo (czyli wielu antychrystów) a następnie zapowiada człowieka grzechu/syna zatracenia ( czyli antychrysta o którym Jan mówił że nadejdzie w przyszłości) :



, "Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia" - 2 Tesaloniczan 2:3, BW



list Pawła i list Jana mówią o tym samym

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 22, 2013 6:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Ja z czystej ciekawości Mieczu.jaka jest definicja osoby?

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr paź 23, 2013 12:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Mieczu, jak tak już trochę na wesoło :D , jesteś w takim razie jak Hollywood - również nie propagujesz prawdy...

Seria "Powieść o czasach ostatecznych" została już częściowo zekranizowana przez chrześcijan, pod nazwą "Pozostawieni"
http://www.youtube.com/watch?v=Ry8p32kV ... GT&index=1
Główną rolę zagrał Kirk Cameron http://www.filmweb.pl/person/Kirk+Cameron-66498, znany nam choćby z "Fireproofa".
Zatem Hollywood odgrzewa trochę starego już kotleta, licząc na zyski. I tyle.

A prawdy na tym forum szukamy w Piśmie Świętym, niezależnie od takich czy innych filmów, książek, itp.
Ty nigdy nie udowodniłeś na podstawie Pisma swoich teorii o rzekomo fikcyjnej kolejnej świątyni, czy też pochwyceniu pod koniec ucisku.

Teraz też definiujesz "odstępstwo" wskazane przez Pawła na swój sposób, i dzięki temu przyrównujesz list Pawła do listu Jana.
WYKAŻ NA PODSTAWIE PISMA, ŻE ODSTĘPSTWO Z 2 LISTU DO TES. TO "WIELU ANTYCHRYSTÓW".

Szkoda, że w dalszym ciągu Pismo Święte jest dla ciebie księgą wykorzystywaną do tworzenia własnych interpretacji, a nie Księgą, w której szukasz znajdujesz prawdę. Moim zdaniem bez Ducha Świętego, Ducha Prawdy (nie uznanego przez ciebie jako Bóg) będziesz dalej brnął w kłamstwa i je propagował.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 01, 2014 3:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
"Proroctwo Daniela" : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9538

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 01, 2014 4:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Mieczu, jeśli Twoim komentarzem do wypełnienia proroctwa jest hasło w stylu "jest to diabelska imitacja" albo "jest to kreowanie wydarzeń, żeby wyglądały na spełnienie proroctwa", to nie ma sensu z Tobą dyskutować. Jeśli Pan Jezus jest dla Ciebie Prawdziwym Izraelem, to tym bardziej, bo tego nie ma w Biblii. Takie teorie służą jedynie wyeliminowaniu narodu żydowskiego z biblijnego planu zbawienia. Poza tym, takie stwierdzenie jest absurdalne - wynika z niego, że prawdziwy Izrael wstąpił do nieba, siedzi po prawicy Ojca i aktualnie nie ma go na Ziemi.

Stolicą Izraela jest Jerozolima. A nie Tel Awiw. W Jerozolimie jest siedziba rządu i stolica konstytucyjna. Jeśli stawiasz się w kwestii Izraela tam gdzie świat, to zostaniesz potraktowany jak świat przez Boga Izraela.

Wojna Goga będzie miała swoją kulminację na górach izraelskich, a bitwa pod Armageddonem będzie miała miejsce w dolinie. Gog zgromadzi konkretną koalicję konkretnych narodów, a pod Armageddonem będą wszystkie narody zgromadzone przeciw Izraelowi.

Rafał ma rację. Odrzucając Boskość Ducha Świętego stałeś się mieczem innego ducha. Dlatego święte Słowo Boże traktujesz tak jak Ci wygodnie i stosujesz zasadę "jeśli fakty nie pasują do mojej teorii, to tym gorzej dla faktów". Ale to już Twój problem. Można Ci tylko powiedzieć, żebyś się upamiętał, bo na wcześniej postawione pytania nie odpowiadasz. Przeczytaj sobie regulamin forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 13, 2014 9:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt gru 20, 2013 11:40 am
Posty: 22
Drogi Smoku, czy naprawde uważasz, że czip Rfid, wszczepiony na prawą rękę lub czoło, to będzie nie te znamie? Oczywiście w tej chwili jeszcze nie jest, bo można kupować i sprzedawać bez niego. Ale pędimy tak szybko w kierunku społeczeństwa bezgotuwkowego. Błąd w tej kwestii może kosztować zbawienia. Jeden nasz brat ze zboru wrócił ze Stanów i opowiadał : Chrzescijanom, którzy przyjechali do Stanów z byłego Związku Radzieckiego proponowano, żeby przyjęli czip, bo wówczas będą mieli zasiłki na stałe. Wiele przyjęlo i mówili,że to nie "to znamie" . Jasne, na razie nie to, ale jak będzie to, oni już go będą mieli. Wiem dlaczego oni tak rozumowali, bo sama stąd pochodze ,uczono nas,że Wielki Ucisk będzie po pochwyceniu, znamienie będzie w czasie ucisku, więc to ''nie ten czip''. Pózniej czytając wieokrotnie Piśmo i badając .doszłam do wniosku, że kościół przejdzie przez okres całego ucisku, i kwescia znamienia go nie ominie (wiem, że część wierzących ze mną się nie zgodzi, u nas w zborze opinie na ten temat podzielone poł na pół)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 13, 2014 9:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
natali napisał(a):
Pózniej czytając wieokrotnie Piśmo i badając .doszłam do wniosku, że kościół przejdzie przez okres całego ucisku, i kwescia znamienia go nie ominie (wiem, że część wierzących ze mną się nie zgodzi, u nas w zborze opinie na ten temat podzielone poł na pół)

witaj Natali. czy możesz to jakoś udowodnić za pomocą Pisma? pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 13, 2014 10:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
natali napisał(a):
Drogi Smoku, czy naprawde uważasz, że czip Rfid, wszczepiony na prawą rękę lub czoło, to będzie nie te znamie? Oczywiście w tej chwili jeszcze nie jest, bo można kupować i sprzedawać bez niego.
No właśnie. Czyli sama sobie odpowiedzialaś na pytanie.

natali napisał(a):
Ale pędimy tak szybko w kierunku społeczeństwa bezgotuwkowego. Błąd w tej kwestii może kosztować zbawienia.
Jeśli czytamy to, co jest napisane w Biblii, to otrzymanie znamienia będzie uwarunkowane świadomym oddaniem pokłonu bestii. Na razie nikt nam niczego takiego nie proponuje. Ale czip sam w sobie jest nie do przyjęcia - nawet, jeśli nie jest "znamieniem bestii". Jest pogwałceniem podstawowych swobód obywatelskich i może być wykorzystany przeciwko obywatelom.

natali napisał(a):
uczono nas, że Wielki Ucisk będzie po pochwyceniu, znamie nie będzie w czasie ucisku, więc to ''nie ten czip''. Pózniej czytając wieokrotnie Piśmo i badając doszłam do wniosku, że kościół przejdzie przez okres całego ucisku, i kwescia znamienia go nie ominie (wiem, że część wierzących ze mną się nie zgodzi, u nas w zborze opinie na ten temat podzielone poł na pół)
Dobrze Was uczono. Obawiam się, że sama doszłaś do błędnych wniosków. Nie czekaj na Wielki Ucisk, bo on jest przeznaczony dla Żydów, żeby się nawrócili. A wylanie gniewu jest przeznaczone dla świata. Dlatego właśnie mamy czuwać, żeby ujść przed tym wszystkim, co nastanie na całej ziemi [Łuk. 21:34-36].


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 15, 2014 5:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt gru 20, 2013 11:40 am
Posty: 22
Witaj drogi offczyku. Postaram sie w wielkim skrócie, dlaczego uważam, że kośćiół przejdzie przez okres całego ucisku.
Kiedy okres ucisku trwa już na dobre, i pieczętowanie trwa na całego, czytamy: Ob.14: 12 tu sie okaże wytrwanie swiętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych. Skąd się wzięli si swięci, Jeżeli kościoł już by został pochwycony? Opcje, że Chrystus kogoś ze swiętych zapomniał pochwycić, odrzucam. To może to są ci, co się nawrócili w czasie ucisku? A czy możliwe jest naw
rucenie po pochwyceniu kościoła.Gdyby było to możliwe, to niemądrzy Panny też by weszły, wszak spełnili warunki. Ale po pochwyceniu kościoła nie ma już możliwości nawrócenia, ''i zostały zamknięci drzwi'', Skończył się już czas łaski.(Chyba dlatedo Chrystus mówi: oto teraz stoje i kołacze... Bo może być za pózno, jak dla niemądrych Pann.To stwierdzenie, że po pochwyceniu nie ma nawrócenia, a pozostaje już tylko okres gniewu Bożego, jest spójne z tym, co mówi sam Chrystus, że to,co pozostaje po pochwyceniu, nazywa padliną (gdyby mieli być jakiś swięci, to tak chyba by ich nie nazwał) A więc, skoro na końcu okresu ucisku czytamy o swiętych, to znaczy, że cały kościół wciąż pozostaje na ziemi,Zostaje zabrany dopiero na głos trąby ostatecznej (czyli siódmej, bo tylko tyle ich jest w Objawieniu) A po siódmej trąbie czytamy już tylko o wylaniu gniewu Bożego, Można jeszcze w inny sposób zbadać, że po pochwyceniu nie ma nawrócenia. Każdy ze zbawionych wejdzie do Nieba przez pochwycenie, jak umarli w Chrystusie, tak i ci, co pozostaną przy życiu, a odbywać się to będzie według kolejności : w pierwszej kolejce umarli, a w slad za nimi żywi po przemienieniu ciąl.Gdyby pochwycenie już się odbyło, a pozostały jaćys swięci, to w jakiej kolejności wejdą: trzeciej, czwartej :martwi-żywi-znowu martwi- żywi? A to już dodawanie czegoś do Objawienia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL