www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 4:54 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Autorytet
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 11:02 am 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Czesc wszystkim,

Ostatnio prowadzilem rozmowe z pewnym znajmomym na temat autorytetu
Po tym jak opuscilem kosciól katolicki i zaczalem czytac biblie mialem nie maly problem z autorytetami. Podsumowalem sobie ze przez wiekszosc mojego zycia swiadomie lub nie ludzie manipulowali pismem, przyznam ze wina lezy i po mojej stronie bo samemu nie ciagnalem do czytania Pisma Swietego. W Bibli napotkalem sie z kilkoma fragmentami na temat posluszenistwa czy to wladzy nadanej przez Boga czy to samemu Bogu. Mnie interesuje posluszenstwo duchowe, Nie jedna osoba mówi mi ze kosciól musi miec hierarchie i trzeba zaufac autorytetowi czyli komus ponad toba, pamietam ze po opuszczeniu kosciola powiedzialem ze jedyny mój autorytet pokladam w Jezusie bo tylko on nie popelnil bledu to i tylko go chce nasladowac. Owszem nie moge mówic o nowo narodzeniu od tamtego dnia bo i pamietam ze na samy slowie moim pozostalo a zmian nie bylo duzo. Wracajac do autorytetu, pamietam jak pewnego razu Pawel pisze ze doniesiono mu ze uczniowie mówia ja jestem Pawłowy, a ja Apollosowy, a ja Piotrowy, a ja Chrystusowy” ... i sie zdenerwowal bo wszyscy nalezymy do Chrystusa. W moim zyciu ciesze sie jak moge uslyszec wiele prawd Bozych i je przyjac tylko mam maly problem z ustanowieniem sobie "GURU" wiem ze Bóg powolal wiele osób i to mnie raduje sam tylko wole pokladac 100% zaufanie w Bogu bo na nim sie nie przejade. Szukam pana i chyba nigdy nie przestane. Napiszcie co wy o tym myslicie, wiem ze jest mnóstwo cytatów w bibli i prosilbym aby ktos to zebral do calosci:) ja tez sie postaram:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Autorytet
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 12:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Żeby nie powtarzać się bez potrzeby, proponuję Ci lekturę artykułu na naszej stronie:

http://www.ulicaprosta.net/nowastrona/t ... rticleId=2

Jeśli będzie coś, co będziesz chciał skomentować, albo zadać więcej pytań, to się nie krępuj.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Autorytet
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 12:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Wielkie dzieki:) Przeczytalem i bardzo podoba mi sie ten fragment:
"W Kościele nie wolno nawet dać komuś odczuć, że się ma nad nim władzę. "Nie tak będzie wśród was". Równiez wydarzenia z Korneliuszem jak Piotr nie powołuje się na swój "urząd" - on zaczyna się tłumaczyć! Przekonuje zebranych, opowiadając, co się stało i jakie były jego motywacje, Czyli oddaje chwale Bogu:) No i samo sedno:) autor pisze ze zarówno diakoni,Biskupi itd to rodzaj służby w Ciele Chrystusa a nie hierarchia wladzy, Przepraszam ze wypisuje,kopiuje tu rózne cytaty ale sa poprostu piekne;
"I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami, aby przygotować świętych do dzieła POSŁUGIWANIA, do budowania ciała Chrystusowego" [Ef. 4:11]. Wniosek mamy sobie sluzyc nawzajem bez wywyzszania:)

Dzieki raz jeszcze za artykul.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL