www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 6:33 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt gru 27, 2011 10:05 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Dzik napisał(a):
Jak mówił (do swoich nastoletnich dzieci) pewien nauczyciel Biblijny, którego pewnie byś polubił za jego szacunek do Pisma: "Nie wiem jaka jest wasza logika, ale w moim domu liczy się moja logika" Nie wiem jak można logicznie przewidzieć nadejście złodzieja (aluzję znasz.) Osobiście lubię logikę. Lubię Kanta i Jego "Nie mogę Ci udowodnić, że Bóg istnieje co nie znaczy, że w Niego nie wierzę" Jednak uważam, że to nie wszystko i umysł ludzki nie raz już płatał figle człowiekowi w matematyce :roll: a co dopiero w interpretacji pisma. Jeśli dla Ciebie interakcja z Bogiem to intelektualna przygoda to też nie znaczy, że emocjonalna przygoda jest zwiedzeniem. Według mnie to po prostu wojna.
Jak już napisałem powyżej, logika jest jedna i została dana ludziom przez Boga. Nigdzie nie napisałem, że dla mnie interakcja z Bogiem to intelektualna przygoda. Bądź łaskaw nie kazać mi się tłumaczyć, że nie jestem wielbłądem. Emocjonalna przygoda pozbawiona logiki jest zwiedzeniem, ponieważ Duch Święty dany od Boga nie przeczy sam sobie i nie przeczy Słowu, które sam natchnął. Poza tym, Bóg dał nam Ducha trzeźwego myślenia [II Tym. 1:7 BT], a trzeźwość umysłu jest jak najbardziej wskazana dla wierzących [II Kor. 5:13].

Dzik napisał(a):
Jeśli chodzi o kamień to zawsze podejrzewałem, że jest w tym fragmencie kontekst kulturowy, ale zawsze odczytywałem ten tekst jako nadanie tożsamości człowiekowi przez Boga. Nie wiem jak mogę go odczytać dzisiaj (a o to mi głównie chodzi), ale korzystanie ze środków publicznych (w dodatku pewnie chodziło o Greków) nie należy (wydaje mi się) do zadań chrześcijanina. A uniewinnienie ???? Przecież w tym fragmencie Bóg osobiscie zwraca się do człowieka (kamień dam mu biały). Czym jest naród i kim jesteś? Tak odczytuję ten fragment.
Nasza tożsamość jest w Chrystusie i już ją mamy nadaną. Dlatego jesteśmy "w Nim" [Ef. 1:1-14] w Nim nie ma dla nas żadnego potępienia [Rzym. 8:1]. Czyli tożsamość już jest nam nadana. Zwycięzca korzystał ze środków publicznych dopiero po otrzymaniu białego kamyka, a my jeszcze nie zwyciężyliśmy, ponieważ nasza walka trwa do końca pobytu w tym ciele na tej ziemi. Nie ma tutaj nawet cienia sugestii, że chrześcijanin ma korzystać ze środków publicznych TERAZ - kamyk oznacza raczej pełnię, z której będzie korzystał w Nowym Jeruzalem na nowej ziemi ka koszt Pana Boga, o ile wytrwa w wierze i dokończy biegu [II Tym. 4:7-8] - czyli okaże się zwycięzcą. Końcówka każdego listu w Objawieniu jest pod tym względem podobna. Proponuję czytać uważnie tekst, a potem go dopiero interpretować. Odczytywanie przez Ciebie jakiegoś tekstu powinno mieć jakieś podstawy - a tekst nie mówi o narodzie i jest skierowany do kościoła lokalnego.

Dzik napisał(a):
Pewnego dnia włączyłem komputer i zauważyłem, że mam zablokowany dostęp do wpisów na forum, więc się zdenerwowałem i napisałem do Szukającego Sceptyka czy Jego też blokują. Ale to pewnie jakiś błąd. Wszelki "dym" to nie ja....
Jeśli to była niedziela, to u nas normalka i było na ten temat ogłoszenie. W razie problemów z dostępem należy zgłosić się do administracji forum, bo odruchowe podejrzewanie o to, że "oni blokują" jest przejawem zakładania złych intencji "onych" bez powodów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL