www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 5:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 346 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lis 28, 2011 9:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Syn Marnotrawny napisał(a):
Ta nawijka Smoka o garnku i garncarzu przewija się przez całą historię ludzkości. Problem w tym, że tak naprawde nic nie słyszeliśmy od NIEGO a wszystko od JEGO SŁUG. Mnie tam nic w krzaku gorejącym nie powiedziano a tylko ktoś powiedział, że ktoś w krzaku usłyszał...
Jezus coś niecoś powiedział, a to On jet objawieniem Boga dla człowieka. Słyszeliśmy coś od Boga. Ci, którzy nam to przekazali, byli naocznymi świadkami, zginęli za to, że nie chcieli się wyprzeć tego, co widzieli i słyszeli, a słowa Jezusa zmieniły życie bardzo wielu ludzi. W tak spójny sposób, że ich przekaz po prostu musi być prawdziwy. Nie rozmawiasz z teoretykami.

Bóg dobrze zna Twoje serce i jeśli nie wystarczy Ci to, co jest napisane w Biblii, to nawet, gdyby sam Bóg osobiście coś do Ciebie powiedział, i tak pewnie byś nie uwierzył. Poza tym, nie wiem, dlaczego On miałby mówić coś osobiście do człowieka takiego jak Ty. Znasz jakiś konkretny powód? Szczerze Go szukasz? Dążysz do sprawiedliwości? Jesteś ubogi duchem?

SM napisał(a):
Problem zaczyna się, gdy ludzie (wierzący) zaczynają głosić tezę, że Bóg jak twórca moralności może działać jak chce, jeśli zechce być, że tak powiem skurwielem to alleluja - od dzisiaj to esencja dobra. Stary spór o naturę Boga. W tym sporze, stoję po stronie racjonalizmu Tomasza przeciw woluntaryzmowi Ockhama. Bóg chce tego co dobre ale nie to jest dobre czego chce Bóg na mocy samego i dowolnego chcenia...
Nie. Problem zaczyna się wtedy, gdy człowiek będący jedynie stworzeniem i jedynie obrazem Boga stawia się na równi z nim i bluźni. To Bóg definiuje dobro i zło, to Bóg nadaje prawo stworzeniu i to Bóg nie jest poddany prawu nadanemu stworzeniu tak jak ono, podobnie jak nie jest poddany prawom fizyki. A stworzeniu pozostaje się pogodzić z faktem, że nie wszystkie decyzje i działania Boga jest w stanie pojąć - bo samo nie jest Bogiem. Myślę, że to jest racjonalne podejście do problemu. Podobnie jak to, że dziecko nie może sądzić czynów osób dorosłych, których nie jest w stanie pojąć. Choć to jest tylko przybliżenie, oczywiście, bo my nie jesteśmy z natury dziećmi Boga. W dodatku Twojego osądu Boga dokonujesz na podstawie humanistycznego punktu odniesienia, a przecież człowiek nie jest ani doskonały, ani wieczny, ani niezmienny. Więc czynienie z człowieka punktu odniesienia do osądu moralnego jest kompletnie nieracjonalne. Dopóki nie stworzysz czegoś z niczego, nie udowodnisz swojej wieczności, niezmienności i nie pokażesz kilku innych podobnych atrybutów, daruj sobie osądzanie Stwórcy, bo narażasz się na śmieszność.

SM napisał(a):
jesteśmy dziećmi Boga a dzieci mają prawo osądzać ojca (jak podrosną) i widzą, że ciągle pali zioła... (jak stwierdziła kiedyś Doda... i miała proces o obrazę uczuć :)
A kto Ci powiedział, że jesteś dzieckiem Boga? :shock:

Poza tym, bądź łaskaw nie obrażać mojego Ojca. Ja Go co prawda bronić nie muszę, a On znosi Ciebie cierpliwie i nadal daje Ci szansę. Jeśli nie skorzystasz, to prędzej czy później sam poniesiesz konsekwencje, które są Ci znane. Nazywając Go jednak w sposób bluźnierczy przekraczasz wszelkie normy cywilizowanej dyskusji i obrażasz innych użytkowników forum, którzy są Jego dziećmi.

P.S.
Odpowiadanie na kolejne Twoje zaczepki nie należy do tematu tego wątku. Wolałbym, żebyśmy się nie wikłali kolejny raz w to, o czym pisaliśmy już wiele razy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lis 28, 2011 9:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
A kto Ci powiedział, że jesteś dzieckiem Boga? :shock:

Poza tym, bądź łaskaw nie obrażać mojego Ojca. Ja Go co prawda bronić nie muszę, a On znosi Ciebie cierpliwie i nadal daje Ci szansę. Jeśli nie skorzystasz, to prędzej czy później sam poniesiesz konsekwencje, które są Ci znane. Nazywając Go jednak w sposób bluźnierczy przekraczasz wszelkie normy cywilizowanej dyskusji i obrażasz innych użytkowników forum, którzy są Jego dziećmi.

P.S.
Odpowiadanie na kolejne Twoje zaczepki nie należy do tematu tego wątku. Wolałbym, żebyśmy się nie wikłali kolejny raz w to, o czym pisaliśmy już wiele razy.


1. No to jesteśmy tymi dziećmi i mamy ojca czy nie. Fakt, moim to może być Diabeł ale w sumie to przecież jeszcze do końca nie wiadomo
2. Nie musisz odpowiadać Smoku ale z naturą trudno walczyć prawda? ;) przecież jak nie odpowiesz na mój post to Cię nie wyrzucę z forum :)
3. Gdzie ja obrażam Boga bo nie zauważyłem (po prawdzie to kładę to na karb mojego spaczonego sumienia... :)

Może i nie rozmawiam z teoretykami (choć przecież forum to zwyczajne TEORETYZOWANIE) to rad bym dowiedzieć się więcej na temat Twojego praktykowania kontaktu z Bogiem (może w dziale świadectwa?) - z ciekawością poczytam co też i jak kontaktuje się z Tobą Bóg. Natomiast co do mojego zadufanego podejścia w postaci żądania osobistego kontaktu z Bogiem - Jak mawiał Grochowiak "Zacząłbym wierzyć w Boga ale przeraża mnie ogromna ilość pośredników"

Uniżony sługa z pozdrowieniami

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lis 28, 2011 10:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Syn Marnotrawny napisał(a):
1. No to jesteśmy tymi dziećmi i mamy ojca czy nie. Fakt, moim to może być Diabeł ale w sumie to przecież jeszcze do końca nie wiadomo
Dzieckiem Boga jest tylko ten, kto narodził się na nowo z Ducha Świętego:

"Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat. Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał. Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli. Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga" [Jan 1:9-13]

Jesteś stworzeniem Bożym, a dzieckiem zostaniesz dopiero wtedy, gdy zostaniesz zrodzony z Boga. W sensie postępowanie możesz być dzieckiem diabelskim, bo przewrotność na przykład to jest jego cecha.

SM napisał(a):
2. Nie musisz odpowiadać Smoku ale z naturą trudno walczyć prawda? ;) przecież jak nie odpowiesz na mój post to Cię nie wyrzucę z forum :)
Odpowiem ze względu na tych, którzy czytają. Nie dlatego, że taka jet moja natura, choć zapewne wolałbyś, żebym nie odpowiadał.

SM napisał(a):
3. Gdzie ja obrażam Boga bo nie zauważyłem (po prawdzie to kładę to na karb mojego spaczonego sumienia... :)
No, to rzeczywiście z Twoim sumieniem musi być już bardzo niedobrze. Poczytaj sobie własne wpisy jeszcze raz.

SM napisał(a):
Może i nie rozmawiam z teoretykami (choć przecież forum to zwyczajne TEORETYZOWANIE) to rad bym dowiedzieć się więcej na temat Twojego praktykowania kontaktu z Bogiem (może w dziale świadectwa?) - z ciekawością poczytam co też i jak kontaktuje się z Tobą Bóg. Natomiast co do mojego zadufanego podejścia w postaci żądania osobistego kontaktu z Bogiem - Jak mawiał Grochowiak "Zacząłbym wierzyć w Boga ale przeraża mnie ogromna ilość pośredników"
Ależ ja nie mogę mówić Ci o moim kontakcie z Bogiem, bo byłby to z mojej strony rodzaj pośrednictwa, a Ty jeszcze byś zechciał mnie naśladować. Skoro przeraża Cię ilość pośredników, to nie rób sobie ze mnie jeszcze jednego. Jeśli chodzi o Twoje ŻĄDANIE osobistego kontaktu z Bogiem, to niczego nie możesz żądać. Jak każdy człowiek jesteś grzesznikiem zasługującym na potępienie i jedyne, co możesz, to błagać Boga o łaskę i zmiłowanie. O ile Twoja duma Ci na to pozwoli.

A jeśli chodzi o moje świadectwo, to gdybyś pisał po raz pierwszy, może dałbym się nabrać i opowiedziałbym Ci, jak Bóg poprzez Ducha Świętego kontaktuje się ze mną osobiście od ponad 20 lat. Ale ponieważ Słowo Boże mówi, żeby pereł przed wieprze nie rzucać, to ja nie będę Ci opowiadał tak drogich dla mnie rzeczy tylko po to, żebyś je chciał deptać. Udowadniać Ci niczego nie muszę, a drogą do Ojca jest Jezus. Ale skoro obwiniłeś już Ojca i Syna, to został Ci jeszcze grzech przeciwko Duchowi. Nie chcę Ci pomagać w jego popełnieniu, gdybyś również i Jego chciał obrazić.

Tyle z mojej strony, bo odeszliśmy od tematu wątku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 03, 2011 9:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
troche danych

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,7593


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 03, 2011 10:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Po pierwsze, te "fakty" nie mają związku z tematem wątku.

Po drugie, jak pisze autor "Strona internetowa „CiF Watch" zajmuje się systematycznym monitorowaniem przekłamań publikowanych przez „Guardiana" - chciałeś nam pokazać, że "Guardian" kłamie? Bo nie bardzo rozumiem. Dopiero teraz się zorientowałeś, że jakieś media kłamią? A skąd wiesz, że źródła podawane nie kłamią?

Najlepiej się dowiadywać u źródeł - tu masz trochę danych z ust samych Palestyńczyków - bez przekłamań, bo to same cytaty z ich prasy:

http://www.palwatch.org/home.aspx

A tutaj wypowiedź człowieka, który oprzytomniał i zmienił zdanie w całej sprawie. Polskie napisy - kliknij "cc".

http://www.youtube.com/watch?v=goAcKRF1 ... re=related


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 05, 2011 8:30 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
Zeby bylo jasne, nie emocjonuje sie zbytnio ani pseudoproroctwami, ani kto kogo bardziej tlucze. Widze wszystko w barwach szarosci. Nie widze powodu, dla ktorego Zydzi wpakowali sie do Palestyny, ani tez powodu dla ktorego nie mieliby sie bronic.
Oczywiscie sa tam na wlasne zyczenie.Zaden logicznie myslacy bialy nie pakuje sie do Bronxu, podobnie zaden inteligentny Zyd nie powinien proklamowac panstwa posrod morza Arabow a nastepnie zebrac o pomoc wielkiego brata.
Pata Condella slucham regularnie i ma on wiele racji nie tylko w kwestii Palestyny :wink:
Powolywanie sie przez Smoka na racjonalistow przypomina polskie powiedzenie "przebral sie diable w ornat i na msze dzwoni" :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 05, 2011 9:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Cytując Pata Condella chciałem Ci tylko pokazać, że zmienił zdanie pod wpływem obserwacji wydarzeń na Bliskim Wschodzie i jest na tyle uczciwy intelektualnie, żeby nazwać rzeczy po imieniu.

Jeśli nie widzisz powodu, dla którego Żydzi "wpakowali się" do Palestyny, to nie widziałbyś również zapewne powodu, dla których ktokolwiek wraca do ziemi ojców po wygnaniu przez wiele pokoleń - a dlaczego tego nie widzisz, to już pozostanie chyba twoją tajemnicą. Jerozolima była stolica Izraela 3000 lat temu, a dla Arabów nigdy nie była najważniejszym religijnie miejscem - maja Mekkę i Medynę. W Koranie nie ma o niej ani słowa. Condell ma rację, a Ty usiłujesz obrócić kota ogonem - przecież problem spowodowali Arabowie, a nie Żydzi. Żydzi tylko chcieli wrócić do kraju ojców i żadnego państwa nie atakowali - to oni zostali zaatakowani i "problem palestyński" stworzyli sami Arabowie, bo to im jest politycznie na rękę. Wykorzystują zarówno samych Palestyńczyków jak i naiwnych obserwatorów, żerując na antysemickich uprzedzeniach. A to, co sama prasa palestyńska pisze do swoich rodaków, możesz poczytać w podanym linku.

Oczywiście, masz prawo nazwać proroctwa biblijne "pseudoproroctwami" i nikt Ci tego nie zabroni. Jesteś gotów nawet zaprzeczać faktom (jak jeszcze niedawno pisząc o rzekomym zgromadzeniu Izraela z rozproszenia w okresie od starożytności do średniowiecza), żeby tylko postawić na swoim. A jeśli ktoś nawet z faktami nie chce się pogodzić, to dyskusja nie ma najmniejszego sensu, bo uprzedzenie przyćmiewa rozsądek. Podobnie jak w przypadku dyktowania panu Bogu, jak powinno wyglądać proroctwo, żebyś w nie mógł uwierzyć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 06, 2011 9:05 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
Widze wszystko w barwach szarosci.


Oj, to źle Makabi...to źle. Pytanie, dlaczego tak się stało? Ot, taka moja refleksja na boku.
Żydzi to naród wybrany, Izrael jest źrenicą w oku Pana. Błogosławiącym go Bóg błogosławi, przeklinającym- przeklina. Izraelici wrócili do swojej ziemi, wg proroctwa, dla mnie to jasne i..niesamowite.
Cytuj:
Natomiast w pewnym momencie zostalem "odczarowany". Czytalem Biblie wiele razy, ale w pewnym momencie do mnie dotarlo, ze Jahwe nie wyrasta ponad poziom bliskowschodniego wladcy, ktory dba o wlasna chwale, a ludzi traktuje w mysl zasady "kto nie z Mieciem, tego zmieciem


Bluźnisz, Makabi...Nie masz bojaźni Bożej w sercu.
I dlatego namolnie zadaję Ci to pytanie( raz już zadane) jeszcze raz i proszę o odpowiedź: Czy TY wierzysz w Boga? Jezus jest Twoim Panem?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 06, 2011 9:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
makabi napisał(a):
Widze wszystko w barwach szarosci. Nie widze powodu, dla ktorego Zydzi wpakowali sie do Palestyny, ani tez powodu dla ktorego nie mieliby sie bronic.
Oczywiscie sa tam na wlasne zyczenie.Zaden logicznie myslacy bialy nie pakuje sie do Bronxu, podobnie zaden inteligentny Zyd nie powinien proklamowac panstwa posrod morza Arabow a nastepnie zebrac o pomoc wielkiego brata.
Pata Condella slucham regularnie i ma on wiele racji nie tylko w kwestii Palestyny :wink:

Makabi, w sprawie Izraela nie ma miejsca na szarość. Przyczyna powstania Izraela nie ma znaczenia, mogła być najgłupsza w historii świata (a nie była), ale liczy się teraźniejszość. W Izraelu żyje kilka milion Żydów, którzy mają prawo do życia, niepodległości i dążenia do szczęscia, jak każdy naród pod słońcem. Pierwszy podałem linka do Pata Condella, więc cieszy, że makabi i smok polubili Pata, radość z każdego nawróconego 8) Pat Condell o istnieniu Izraela:

" Nie uważam już dłużej, że Izraelczycy powinni oddać Jerozolimę. Nadal uważam, że trzymają ją z głupiego powodu - religii - nie ma nic głupszego. Ale doświadczenie nauczylo nas, że mentalność islamska uzna każde ustępstwo za słabość do dalszego wykorzystania. Poza tym zbyt wielu tzw. Palestyńczyków wydaje się mniej troszczyć o pokój i wolność, a bardziej o zepchnięcie Żydów do morza, więc zamach bombowe nie ustaną.[...] Uważam, że Izrael jest w złym miejscu. Mówiłem to wcześniej. Nie mógłby być w gorszym miejscu przy tak nienawistnej mentalności swoich sąsiadów. Troche jednak za późno by coś z tym zrobić. Fakt, że w ogóle potrzebne jest państwo żydowskie, a naprawdę jest bardzo potrzebne, jest oskarżeniem całej ludzkości, a szczególnie Kościoła katolickiego, którego trwający stulecia program agresywnej nienawiści do Żydów, wbił się w sama psychikę Europejczyków [Pat mógł dodać, że antysemityzm jest niemal wrodzony także u muzułmanów]. Nie potrzeba więc wiele, by tę nienawiść wydobyć. Dlatego, gdybym był Żydem, także nie syjonistą, prowadzacym kampanię o pokój, liberalanym Żydem, a jest ich wielu, pragnąłbym widzieć silny Izrael. Bo jak przyjdzie co do czego, ludzie po prostu nie staną w obronie Żydów. Widzieliśmy to w historii Europy i w następstwie islamskiej inwazji, widzimy to znowu dzisiaj. Szczególnie wsród samozwańczych faszystów, cóż za ponury z was żart. "

Peace! :)

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Ostatnio edytowano Śr gru 07, 2011 12:34 am przez Szukający Sceptyk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 06, 2011 9:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Smok Wawelski napisał(a):
Dla tych, którzy lubią czytać, polecam ciekawego autora. Nazywa się Joel C. Rosenberg. [...]

Jego poglądy w sprawie wojny Goga i Magoga:

http://www.joelrosenberg.com/ezekiel.asp

Podlinkowłeś FAQ. Poglądy o proroctwie w Księdze Ezechiela Rosenberg opisał na blogu, podaję dokładne namiary na
część pierwszą http://flashtrafficblog.wordpress.com/2 ... -part-one/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 06, 2011 10:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
lis napisał(a):
Ja nie ma problemu z uznaniem prawdziwości proroctwa Ezechiela,


Waszym zdaniem, jak rozumiem, wybuchnie III wojna światowa, która zmiecie z powierzchni ziemi naszą cywilizację i przywróci ją do poziomu epoki kamienia łupanego. Każdy kto chociaż raz ogladał wizję postnuklearnego świata, jak przykładowo w świecie Fallouta, bez trudu wyobrazi sobie, że zawsze pozostaną pozostałości broni, wynalazków, wiedzy zdobytej przez ludzkość przez tysiące lat. Trudno wyobrazić sobie jak ludzkość miałaby powrócić do wojen prowadzonych przy pomocy miecza, tarczy i na koniu. Historia nas uczy, że sytuacja polityczna, istniejące państwa, sojusze, konflikty, zmieniają się na przestrzeni wieków, a według Waszego ciekawego pomysłu świat czasów ostatecznych będzie nie do poznania, jesli chodzi o rozwój techniczny i technologiczny, ale dziwnym trafem pozostanie niechęć "Persji", "Libii" do tworu zwanego "Izraelem". A Pan "Gog" w porywie poczucia humoru i w świecie rozgrywek plemiennych, przebędzie na koniach tysiące kilometrów żeby ograbić Syjon.

Uważam, że nie masz za bardzo wyboru Lisie, jeżeli wierzysz, że proroctwo Ezechiela spełni się, musisz interpretować tekst jak Smok Wawelski, w rytm bębnów nowoczesności, bo każda alternatywa jest jeszcze bardziej szalona.


makabi napisał(a):
ale zawsze musi byc "tajne prze poufne", aby wiecej sceptycznych ludzi trafilo do jeziora


Też tego nie rozumiem, każdy przeciętny myślący człowiek, nawet jeśli poszukuje sacrum, obserwując rzeczywistość i czytając Stary Testament, musi mieć poważne wątpliwości co do prawdziwości Boga z Biblii. Znam wielu poczciwych, szlachetnych i poświecających się dla innych ludzi, którzy są agnostykami nie z wyboru, lecz z konieczności kierowania się rozumem i rozsądkiem. Dlaczego Bóg się przed nimi ukrywa, a daje się znaleźć i objawia nielicznym, jest dla mnie niepojęte.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 06, 2011 11:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
makabi napisał(a):
Zamiast tego jakies strzepy zdan, ktore jeszcze trzeba wyrwac z kontekstu "tarcz, mieczy, rydwanow, Persow (nieistniejacych)"

Wyrwać z kontekstu "tarcz i mieczy" owszem, ale proroctwo pozwala na jednoznaczną identyfikację państw biorących udział w wojnie przeciw Izraelowi.

Są przy nich Persowie, Kuszyci, Libijczycy...

Wszystkie wymienione u Ezechiela grupy etniczne przeżyły do dzisiaj. Persowie stanowią 51% populacji Iranu i są najliczniejszą społecznością, ulegli przymusowej islamizacji, ale nigdy nie wyzbyli się całkowicie swojej odrębnej kultury, np. obchodzą trzynastodniowe święta Nowruz zapowiadające wiosnę i odnowienie życia. Kuszyci to 30 milionowa grupa ludów posługująca się własną rdzenną rodziną języków, żyjąca w północnowschodniej Afryce, można ich spotkać w Sudanie, Etiopii, Somalii, południowym Egipcie. Libijczykami nazywali Grecy ludy żyjące na zachód od doliny Nilu, czyli obecnie mamy tam Libię. Według Rosenberga w oryginalnym tekście mamy nie tyle społeczności co krainy: Persję, Kusz i Put. Persja to historyczna nazwa Iranu, używana powszechnie jeszcze w XIX wieku. Kusz pierwotnie oznaczało tereny górnego Nilu, czyli dzisiejszy Sudan. Put jest określony w pismach Józefa Flawiusza jako starożytny Lybios, Rosenberg wskazuje, że jest to terytorium, które współcześnie przynależy do Libii i Algierii. Poszperałem na innych forach i znalazłem jeszcze jeden opis Józefa Flawiusza ""Gomer był założycielem tych, których Grecy nazywają galatianami, wcześniej jednak zwani byli Gomerytami". Starożytna Galtia leżała na wyżynach Anatolii - terenów dzisiejszej środkowej Turcji." Do naszej grupy dorzucamy więc Turcję. Wreszcie główny "bohater" akcji Gog (wg Rosenberga jest to tytuł przywódcy,tak jak faraon czy car) i kraj Magog. którym musi być Rosja, bo nie ma innego kraju na północ od Izraela, który mógłby przewodzić militarnie i politycznie wszystkim pozostałym.

smok wawelski napisał(a):
No i popatrzcie, moi drodzy, co się dzieje w Turcji. A Turcja jest jednym z państw wymienionych w proroctwie Ezechiela. Z kim zaczyna tworzyć koalicję? Z innymi państwami wymienionymi w proroctwie Ezechiela.

Jeszcze dużo brakuje jeśli chodzi o współpracę potencjalnych najeźdzców, według ostatnich doniesień prasowych Iran zagroził zbombardowaniem elementów systemu obrony przeciwrakietowej NATO w Turcji, jeśli Izrael lub USA zaatakują Iran. Turecki minister spraw zagranicznych wyraził zaniepokojenie wypowiedzią swego irańskiego odpowiednika, na marginesie posiedzenia Organizacji Współpracy Islamskiej (OIC) w zeszłym tygodniu.

Wspólnym zamiłowaniem Iranu i Turcji jest niechęć lub wrogość wobec Izraela. W Turcji polityka antyizraelska przybiera na sile (pomimo tego, że Turcja jest w NATO). Po unieszkodliwieniu prowokacyjnej "Flotylli Wolności" przez izraelskich żołnierzy, turecki premier Erdogan nazwał to "powodem do wojny". Jak widać Turcji niewiele brakuje, zdumiewające w wojnach XX wieku jest to, że prawie wszystko może być powodem do wojny. U innych interesujących nas państw również wiele się dzieje. Po obaleniu libijskiego dyktatora, nielubianego przez Zachód za mordowanie zachodnich dziennikarzy, okazuje się że wcale może nie być lepiej. Przywódcy Libii już zapowiadają, że nowe prawo będzie ustalane w oparciu o fundamentalistyczne prawo szariatu, a w nowej sytuacji do Libii nie mają wstępu osoby pochodzenia... żydowskiego. Cały rejon wrze, w Egipcie w demokratycznych wyborach 40% głosów uzyskało Bractwo Muzułmańskie a kolejne 25 salafici. Bardziej liberalni Egipcjani i chrześcijańscy Koptowie nie mają powodów do zadowolenia. Zaskakuje, że proroctwo Ezechiela w ogóle nie wymienia Egiptu na liście agresywnych wojsk.

Postradziecka Rosja jest wciąż krajem nieprzewidywalnym, z żywymi sentymentami do wielkiego imperium, jest faktycznie możliwe, że jeśli wybuchnie kolejna znaczna wojna to Rosja stanie na czele swoich sprzymierzeńców. Ciekawe, że Rosja ma wspólne plany związane z energetyką jądrową zarówno z Iranem, jak i Turcją. Iranowi zaproponowała instalacje elektrowni atomowej na rosyjskim terytorium, a Turcji, zgodnie z raportem podanym przez Smoka, zaproponowała, że zainwestuje w tym kraju w dwie elektrownie atomowe, w zamian za wydaną już zgodę do poprowadzenia po dnie jej wód terytorialnych nitki gazociągu South Stream.

Mimo całej niechęci do przepowiedni mogę powiedzieć, że proroctwo Ezechiela nie jest klapą, jaką mogłoby być po 2000 lat. Jest tylko jeden naród na świecie, którego święte księgi przewidują jego historię, rozproszenie, prześladowania i powrót w czasach ostatecznych. Zobaczymy czy za 20-30 lat będzie można powiedzieć coś więcej. Rosenberg twierdzi, że pionki na szachownicy już stoją, ich ruch może się rozpocząć prędzej niż nam się wydaje.

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Ostatnio edytowano Cz paź 17, 2013 9:25 am przez Szukający Sceptyk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 9:09 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Szukający Sceptyk napisał(a):
Makabi, w sprawie Izraela nie ma miejsca na szarość. Przyczyna powstania Izraela nie ma znaczenia, mogła być najgłupsza w historii świata (a nie była), ale liczy się teraźniejszość. W Izraelu żyje kilka milion Żydów, którzy mają prawo do życia, niepodległości i dążenia do szczęscia, jak każdy naród pod słońcem. Pierwszy podałem linka do Pata Condella, więc cieszy, że makabi i smok polubili Pata, radość z każdego nawróconego 8) Pat Condell o istnieniu Izraela:

" Nie uważam już dłużej, że Izraelczycy powinni oddać Jerozolimę. Nadal uważam, że trzymają ją z głupiego powodu - religii - nie ma nic głupszego. Ale doświadczenie nauczylo nas, że mentalność islamska uzna każde ustępstwo za słabość do dalszego wykorzystania. Poza tym zbyt wielu tzw. Palestyńczyków wydaje się mniej troszczyć o pokój i wolność, a bardziej o zepchnięcie Żydów do morza, więc zamach bombowe nie ustaną.[...] Uważam, że Izrael jest w złym miejscu. Mówiłem to wcześniej. Nie mógłby być w gorszym miejscu przy tak nienawistnej mentalności swoich sąsiadów. Troche jednak za późno by coś z tym zrobić. Fakt, że w ogóle potrzebne jest państwo żydowskie, a naprawdę jest bardzo potrzebne, jest oskarżeniem całej ludzkości, a szczególnie Kościoła katolickiego, którego trwający stulecia program agresywnej nienawiści do Żydów, wbił się w sama psychikę Europejczyków [Pat mógł dodać, że antysemityzm jest niemal wrodzony także u muzułmanów]. Nie potrzeba więc wiele, by tę nienawiść wydobyć. Dlatego, gdybym był Żydem, także nie syjonistą, prowadzacym kampanię o pokój, liberalanym Żydem, a jest ich wielu, pragnąłbym widzieć silny Izrael. Bo jak przyjdzie co do czego, ludzie po prostu nie staną w obronie Żydów. Widzieliśmy to w historii Europy i w następstwie islamskiej inwazji, widzimy to znowu dzisiaj. Szczególnie wsród samozwańczych faszystów, cóż za ponury z was żart. "

Peace! :)


Si vis pacem, para bellum (chesz pokoju gotuj się do wojny) co już dawno zauwazyli mądrzejsi od nas starożytni ;)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 9:36 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Szukający Sceptyk napisał(a):
każdy przeciętny myślący człowiek, nawet jeśli poszukuje sacrum, obserwując rzeczywistość i czytając Stary Testament, musi mieć poważne wątpliwości co do prawdziwości Boga z Biblii. Znam wielu poczciwych, szlachetnych i poświecających się dla innych ludzi, którzy są agnostykami nie z wyboru, lecz z konieczności kierowania się rozumem i rozsądkiem. Dlaczego Bóg się przed nimi ukrywa, a daje się znaleźć i objawia nielicznym, jest dla mnie niepojęte.
Przeciętny myślący człowiek poszukujący sacrum i czytający Stary Testament powinien przeczytać całą Biblię, bo czytanie wyłącznie Starego Testamentu nie jest poszukiwaniem do końca. Następnie powinien się upewnić, czy aby na pewno dobrze zrozumiał to, co przeczytał w Starym Testamencie w kontekście całej Biblii. Poczciwi i szlachetni agnostycy mogą wątpliwości rozstrzygać na korzyść oskarżonego, zamiast oskarżać Boga o coś, czego być może nie rozumieją. Kierowanie się rozumem i rozsądkiem z wyłączeniem pokory nigdy nie prowadzi do dobrych rezultatów. Bóg Biblii jest prawdziwy, tylko z definicji nie jest przez człowieka pojęty do końca, bo gdyby człowiek Go pojmował i rozumiał wszystkie Jego intencje, to by oznaczało, że sam Go sobie stworzył. A następnie ma prawo Go sądzić.

Bóg daje się znaleźć ludziom ubogim w duchu - ci wyniośli muszą się trochę uniżyć, jak wielbłąd przechodzący przez ucho igielne. Człowiek poczciwy i szlachetny w oczach innych ludzi nie musi być wcale ubogi w duchu. Wręcz przeciwnie. Co widać na licznych przykładach ateistów wypowiadających się z wielką pewnością siebie o Biblii, o której nie mają zielonego pojęcia, albo co najwyżej blado-zielone.

O tym rozmawialiśmy jednak w innych wątkach i uważam, że to nie jest właściwe miejsce, bo tutaj mówimy o proroctwie Ezechiela, Rosji, Iranie i Izraelu.

A propos tematu wątku właśnie. Rosenberg widzi to, co się dzieje - scena jest przygotowywana, a pionki na miejscu. Interesujące jest to, że według proroctwa najwyraźniej nastąpi alians Rosji z radykalnym islamem. I wiele na to wskazuje. W dodatku, islam czeka na swojego mesjasza czyli 12 imama, który wyłoni się z wojny. Zatem motywację mają silną, żeby wojnę rozpocząć.

I niech mi nikt nie mówi, że Bóg się ukrywa. On wydaje się mówić do ludzkości nawet w CNN:

http://www.youtube.com/watch?v=lmO8XJQK ... re=related

SzS napisał(a):
Trudno wyobrazić sobie jak ludzkość miałaby powrócić do wojen prowadzonych przy pomocy miecza, tarczy i na koniu
Bo też nie o to chodzi w tekście proroctwa. Po prostu proroctwo musi być zrozumiałe dla wszystkich, którzy je czytają na przestrzeni 2500 lat. Gdyby prorok wymieniał po kolei cały arsenał współczesny nam, to byłoby niezrozumiałe dla większości czytelników w historii. A my możemy potraktować ten opis właśnie tak: Szczegóły technologiczne są najczęściej drugorzędne, albo są opisywane językiem starożytnych. Dlatego nie ma w proroctwach słów "kamera", "telewizja", "obrót bezgotówkowy" czy "wojna nuklearna". Nie uważam, żeby to było nielogiczne - wręcz przeciwnie. Poza tym, nie przypuszczam, żeby wojna Goga była wojna atomową - to nastąpi prawdopodobnie później.


Ostatnio edytowano Śr gru 07, 2011 3:53 pm przez Smok Wawelski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 12:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
"Epicenter" - film dokumentalny na podstawie książki Rosenberga pod tym samym tytułem. Interesujące i na temat:

http://www.youtube.com/watch?v=Q-SwQSZf ... re=related


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 346 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL