www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:31 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 346 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lis 09, 2011 6:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Nie wiem, co to ma wspólnego z kwestionowaniem polskości człowieka i pisaniem jej w cudzysłowie. W tekście wydać raczej anty-rosyjskość i to bez cudzysłowu. Z biblijnego proroctwa wynika, że Rosja z Iranem uderzą na Izrael [Ez. 38-39]. A politycy zupełnie nieświadomie szykują już chyba wstęp. I każdy ma swoje powody.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 09, 2011 8:57 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
A z którego zdania Ez. wynika, że to ma być Rosja i Iran ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 10, 2011 11:48 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
"Pan skierował do mnie te słowa: Synu człowieczy, zwróć się ku Gogowi, ku krajowi Magog, wielkiemu księciu kraju Meszek i Tubal, i prorokuj przeciwko niemu, i mów: Tak mówi Pan Bóg: Oto jestem przeciw tobie, Gogu, wielki książę kraju Meszek i Tubal. Zawrócę cię i włożę kółka w twoje szczęki, i wyprowadzę ciebie i całe twoje wojsko, rumaki i jeźdźców, wszystkich w pełnym uzbrojeniu, wielki zastęp z długimi i krótkimi tarczami, wszystkich uzbrojonych w miecze. Są przy nich Persowie, Kuszyci, Libijczycy, wszyscy zbrojni w tarczę i hełm. Gomer i całe jego wojsko, mieszkańcy Togarmy na najdalszej północy i całe jego wojsko, rozliczne ludy są z tobą. Zbrój się i bądź w pogotowiu, ty i wszystkie twe zastępy, które wokół ciebie się zebrały, będziecie na moje usługi. Po wielu dniach otrzymasz rozkaz, przy końcu lat przybędziesz do kraju, który ocalał od miecza. Jego lud zebrany jest spośród wielu narodów na góry Izraela, długo leżące odłogiem. sprowadzony on jest z powrotem spośród wielu narodów i mieszkają oni wszyscy bezpiecznie. Ty jednak zbliżysz się jak burza i przyjdziesz jak chmura po to, by nakryć kraj: będziesz tam ty i całe twoje wojsko, i rozliczne narody z tobą.

Tak mówi Pan Bóg: Owego dnia zrodzą się myśli w twym sercu i poweźmiesz zły zamysł. Powiesz: Wyruszę przeciw nieumocnionemu krajowi, pociągnę przeciwko ludziom spokojnym - gdzie wszyscy żyją bezpiecznie, a nie ma murów, zasuw i bram - by plądrować i łupić, by rękę swą położyć na ruinach, które znowu zostały zamieszkane, oraz na lud, który się zebrał z krajów pogańskich, a który myśli jedynie o trzodach i dobytku, a mieszka w środku ziemi" [Ez. 38:1-12 BT]


"Dlatego prorokuj, synu człowieczy, i mów do Goga: Tak mówi Pan Bóg: Czy nie tak będzie, że gdy lud mój izraelski mieszkać będzie bezpiecznie, wybierzesz się w drogę i przyjdziesz ze swej siedziby, z najdalszej północy, ty i liczne ludy wraz z tobą, wszyscy na koniach, wielki zastęp, potężne wojsko? I nadciągniesz przeciwko memu ludowi, Izraelowi, jak chmura, by pokryć kraj. Przy końcu dni to się stanie, wtedy sprowadzę ciebie do kraju mojego po to, by poznały Mnie pogańskie ludy, gdy na twoim przykładzie, Gogu, okażę moją świętość przed ich oczami" [Ez. 38:14-16 BT]

Krajem z najdalszej północy [Ez. 38:14-15] w stosunku do Izraela jest dzisiejsza Rosja. Żeby było jeszcze "śmieszniej", Moskwa jest niemal dokładnie w linii prostej na północ od Jerozolimy - ale to już jest pozabiblijny drobiazg. Można sprawdzić na mapie w google.

Iran to jest starożytna Persja [Ez. 38:5]. W BW tego nie widać, ale w BT, BG i w Biblii Warszawsko-Prawkiej mamy "Persów", co się zgadza z oryginałem i jest bardziej czytelne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 10, 2011 6:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
Cytuj:
Ez38.10 Tak mówi Pan Bóg: Owego dnia zrodzą się myśli w twym sercu i poweźmiesz zły zamysł. 11 Powiesz: Wyruszę przeciw nieumocnionemu krajowi, pociągnę przeciwko ludziom spokojnym - gdzie wszyscy żyją bezpiecznie, a nie ma murów, zasuw i bram -


to jest najlepsze, nie mowiac o koniach, jezdzcach,dlugich i krotkich taczach i ludzie z najdalszej Pn. czyli o Eskimosach :wink:
Dodac jeszcze nalezy nazwy ludow, ktorych juz nie ma.
Dorzuce jeszcze Togarme, czyli najdalszej znanej polnocy dla Zydow z epoki brazu, czyli Ormian (potomkow Haika syna Torgoma).
Co to ma wspolnego z bronia atomowa, czolgami, helikopterami, Rosjanami ? To tajemnica :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 10, 2011 9:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Nie, to normalne w proroctwach dotyczących dalekiej przyszłości. Prorok nie mówi o helikopterach, ponieważ stosuje język zrozumiały dla ludzi, do których mówi bezpośrednio. Podobnie jest w Objawieniu i wszystkich proroctwach dotyczących czasów ostatecznych. Aż przykro patrzeć, jak Ci wzrok duchowy słabnie... :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 10, 2011 9:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
Smoku,

wrasta mi zdrowy rozsadek. Wiem, ze latwiej sie zyje, wierzac ze "juz tuz, tuz", ale wielokrotnie mielismy dowody pomylek.
Wspomnialem o Arafacie i Saddamie, ktorzy tez byli wyciagani z rekawa, a calkiem niedawno Obame okrzyknieto Antychrystem.
Ogolnie jestesmy jako ludzie samotni i nieustannie poszukujemy sensu. ale czy takie odczytywanie proroctw ma sens?
Ogolnie, gdy na to patrze, mozna doszukac sie analogii. Natomiast "diabel tkwi w szczegolach".
Mowienie w stylu "jezyk tamtej epoki, zrozumialy dla owczesnych" mnie nie przekonuje.Niekoniecznie trzeba uzywac terminu "czolg" (chociaz czemu nie?), aby opisac o co chodzi, bo przeciez chodzi o przekaz dla NAS, a nie dla plemion w V w pne.
Prorok mogl napisac "widzialem wielki woz z ogromna rura na szczycie, zrobiony caly z metalu i ziejacy ogniem". Biblia nie wspomina tez ani slowem o drobnoustrojach, a ile by to spraw rozwiazlo! Ile istnien Pan mogl uratwac JEDNYM zdaniem
Zamiast tego jakies strzepy zdan, ktore jeszcze trzeba wyrwac z kontekstu "tarcz, mieczy, rydwanow, Persow (nieistniejacych)"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 10, 2011 10:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Z tego, co widzę, to nie zdrowy rozsądek Ci wzrasta. Wzrasta Ci niewiara w Słowo Boże. Prorok mówił do całego narodu na przestrzeni wieków, a bezpośrednio mówił do swoich współczesnych - to nie jest nic wyjątkowego, bo takich proroctw jest wiele i sam Jezus takie wypowiadał. Prorok mówił językiem, który znał i stosował pojęcia, które znał - naprawdę nie jest naszą rolą ocenianie, co prorok mógłby powiedzieć lepiej. Niczego nie trzeba wyrywać z kontekstu i wszystko jest na swoim miejscu. Trzeba po prostu przeczytać. Persowie jak najbardziej istnieli, skoro Ezechiel o nich mówi. My wiemy, o jaki kraj chodzi dzisiaj, a proroctwo dotyczy czasów ostatecznych. I wszystko jest w porządku. Jeśli ktoś za wszelką cenę chce udowodnić, że proroctwo jest niezrozumiałe, bo prorok nie mówił o helikopterach, czołgach i bombach termojądrowych, a zamiast tego stosował słowa, w które mógł ubrać proroctwo, żeby zrozumieli go wszyscy - czyli i jego współcześni i my - to by znaczyło, że podchodzi do tekstu z uprzedzeniem. Ezechiel nie wiedział, że mówi do NAS, bo nie zostało mu objawione, kiedy dokładnie nastaną czasy ostateczne. Podobnie z apostołem Janem, który nie napisał o telewizji, czy z Panem Jezusem, który nie wspomniał o kamerach. Dlatego każdy, kto czyta proroctwo, może je zrozumieć, ale tylko ci, którzy mają wystarczającą ilość danych, będą mogli je przypisać i zastosować w odpowiednim czasie.

Jedno jest pewne. Ezechiel mówi o najeździe koalicji Rosji, Iranu i innych państw po zgromadzeniu Izraela z rozproszenia i w czasach, gdy nie buduje się już murów wokół miast. Taki opisowy język jest wystarczający do zrozumienia proroctwa, a tarcze, miecze i rydwany to jest po prostu uzbrojenie. W tym przypadku diabeł nie tkwi w szczegółach, tylko w podejściu do Słowa Bożego w ogóle. Znaki czasu odczytają ci, którzy będą chcieli je odczytać [Łuk. 12:54-56]. Nie sądzę, żebym cokolwiek "wyciągał z rękawa".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 10, 2011 10:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
Bez urazy makabi,
ale Persowie to mieszkańcy m.in. dzisiejszego Iranu. Ludzie Ci są narodowości Perskiej, przed rewolucją państwo to nazywane było Persją właśnie. Dokładnie w Iranie mieszkają Persowie i Azerowie. Nie są więc nieistniejącym ludem :)
Druga sprawa. Gdyby nawet Adonai użył słowa "czołg" to ludzie nie skorzystaliby raczej z niego. Opisane też zostały rydwany ogniste. Wiesz o jakie maszyny chodzi? ja nie wiem. :)

K.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 11, 2011 12:37 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
Koriel napisał(a):
Bez urazy makabi,
ale Persowie to mieszkańcy m.in. dzisiejszego Iranu. Ludzie Ci są narodowości Perskiej, przed rewolucją państwo to nazywane było Persją właśnie. Dokładnie w Iranie mieszkają Persowie i Azerowie. Nie są więc nieistniejącym ludem


tak Korielu to po czesci potomkowie dawnych Persow. Natomiast realne Imperum Perskie istnialo w przeszlosci i tam, sadzac po opisie, powinismy szukac spelnienia proroctwa.

Koriel napisał(a):
Druga sprawa. Gdyby nawet Adonai użył słowa "czołg" to ludzie nie skorzystaliby raczej z niego. Opisane też zostały rydwany ogniste. Wiesz o jakie maszyny chodzi? ja nie wiem.


mogl uzyc a nie uzyl. Dlaczego nie uzyl slowa Teheran albo Moskwa? Rozwialo by to watpliwosci. Skoro mozna bylo uzyc slowa Damaszek, Ateny czy Rzym to moznaby i Moskwe. ale zawsze musi byc "tajne prze poufne", aby wiecej sceptycznych ludzi trafilo do jeziora :(

Smok Wawelski napisał(a):
Z tego, co widzę, to nie zdrowy rozsądek Ci wzrasta. Wzrasta Ci niewiara w Słowo Boże.


jak zwal, tak zwal.Rozum jest jedynym narzedziem, jakie posiadamy, aby ustosunkowac sie do swiata.

Smok Wawelski napisał(a):
Prorok mówił do całego narodu na przestrzeni wieków, a bezpośrednio mówił do swoich współczesnych - to nie jest nic wyjątkowego, bo takich proroctw jest wiele i sam Jezus takie wypowiadał.


co nie zaskakuje jesli religia jest tworem czlowieka. Uzyto jezyka ludzi z tamtej epoki, bo jakiego mieli uzyc, jesli opisywali swoje koncepcje?

Smok Wawelski napisał(a):
Persowie jak najbardziej istnieli, skoro Ezechiel o nich mówi.


ok, wiem oczywiscie.Takie imperium bylo i go nie ma. Problem w tym, o jaki okres ich dziejow chodzi. Opis nie wskazuje na wspolczesnosc a co najwyzej na okres od starozytnosci do sredniowiecza.

Smok Wawelski napisał(a):
Prorok mówił językiem, który znał i stosował pojęcia, które znał - naprawdę nie jest naszą rolą ocenianie, co prorok mógłby powiedzieć lepiej. Niczego nie trzeba wyrywać z kontekstu i wszystko jest na swoim miejscu. Trzeba po prostu przeczytać


nie.Prorok cytowal Boga, ktory jest ponadczasowy. Naprawde zaklinasz rzeczywistosc.Czytam po prostu: tarcze duze, male, szyszaki, rumaki, jezdzcow. Najazd beduinow na Tel Aviv raczej sie nie powiedzie :lol:
Zachecam do czytania ze zrozumieniem :D

Smok Wawelski napisał(a):
Jeśli ktoś za wszelką cenę chce udowodnić, że proroctwo jest niezrozumiałe, bo prorok nie mówił o helikopterach, czołgach i bombach termojądrowych, a zamiast tego stosował słowa, w które mógł ubrać proroctwo, żeby zrozumieli go wszyscy - czyli i jego współcześni i my - to by znaczyło, że podchodzi do tekstu z uprzedzeniem.


Bog a nie prorok mowi o najezdzie KONNICY i wystarczy, ze to mowi i kazde dziecko powie ci o co chodzi w tekscie.
Wierzysz w nieomylnosc Pisma, bo zaczynam dostrzegac niepokojace objawy u ciebie :D

Smok Wawelski napisał(a):
Jedno jest pewne. Ezechiel mówi o najeździe koalicji Rosji, Iranu i innych państw po zgromadzeniu Izraela z rozproszenia i w czasach, gdy nie buduje się już murów wokół miast.


bo Izrael mieszka bezpiecznie a nie mieszka niestety i sam odgradza sie murem, o czym zapomniales napisac. W tekscie nie chodzi o czasy, w ktorych nie buduje sie murow, ale o to ze nie ma takiej potrzeby, bo Izrael mieszka bezpiecznie.
Oczywiscie to bzdura, ale i tak wiesz, ze chodzi o Rosje, Iran itp
Jak dla mnie mozesz wierzyc w nieracjonalna wykladnie.

Cytuj:
W tym przypadku diabeł nie tkwi w szczegółach, tylko w podejściu do Słowa Bożego w ogóle.


jesli wykladnia "boska" jest do kitu, to moze czas przejsc na "ciemna strone mocy" :wink:
Jesli chcesz wiecej sensacyjnych wykladni to zaprasam na blog
http://dzieckonmp.wordpress.com/

Nasz krotka dyskusja pokazuje jedno- Smok Wawelski, zazwyczaj literalista (i slusznie) dochodzi do momentu, w ktorym musi niestety nieco czytac tekst "w przenosni" (czytaj science fiction).
Poki, co czekajmy az armia Mahdiego najedzie na Izrael "wszystko jest mozliwe dla wierzacego" :wink:
Z pozdrowieniami, zawsze pamietajacy o UP giaur Makabi :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 11, 2011 1:11 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
Cytuj:
Rozum jest jedynym narzedziem, jakie posiadamy, aby ustosunkowac sie do swiata.


czy nie duchem mamy badać duchowe sprawy? sceptycyzm to dobra postawa. Serio, tak uważam. Ale podobnie do S Wawelskiego odczytuję to co się dzieje teraz miedzy Isfahanem a Tel Avivem. I mimo całej tragedii która może się zdarzyć, patrzę na to także z nadzieją. Bo jeśli dobrze odczytujemy, to rzeczywiście żyjemy u kresu czasów, a Jeszua Mesjasz wróci lada chwila. Maran atha!

co do koni, mieczy, tarcz... możesz mieć rację. Jeśli mocarstwa tego świata zafundują nam białą noc spadających gwiazd, to ludzkość cofnie się do dzid, łuków, koni, niewykluczone :)

Cytuj:
mogl uzyc a nie uzyl. Dlaczego nie uzyl slowa Teheran albo Moskwa? Rozwialo by to watpliwosci. Skoro mozna bylo uzyc slowa Damaszek, Ateny czy Rzym to moznaby i Moskwe. ale zawsze musi byc "tajne prze poufne", aby wiecej sceptycznych ludzi trafilo do jeziora :(


czy nie jest napisane: "zlituję się nad kim się zlituję"? czyżbyś zarzucał Bogu Wiecznemu niesprawiedliwość, mimo że ten umiłowawszy Cię, oddał Swojego syna jako ofiarę za Twoje grzechy także? Sceptycyzm jest dobry, ale jeśli prowadzi do grzechu, traci swoją dobrą właściwość :( za nieodgadnięcie proroctw nie będzie wrzucał do Jeziora, tylko za brak wiary w Jego Syna, i naprawdę nie ma znaczenia że ktoś kiedyś wierzył. Tekst mówi o czasie ciągłym, ja również zachęcam Cię do zbadania swojego serca, abyś nie obudził się z dala od przymierzy do których zostałeś wszczepiony :(

w miłości i modlitwie,

K.

Marana tha!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 11, 2011 1:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
makabi napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Z tego, co widzę, to nie zdrowy rozsądek Ci wzrasta. Wzrasta Ci niewiara w Słowo Boże.
jak zwal, tak zwal. Rozum jest jedynym narzedziem, jakie posiadamy, aby ustosunkowac sie do swiata.
Ale my teraz ustosunkowujemy się do Słowa Bożego, a nie do świata. To po pierwsze. A po drugie, popełniasz błąd w założeniu: nie jesteśmy punktem odniesienia dla rzeczywistości, a ona wykracza nieraz poza nasze rozumowe pojmowanie. Widzę, że sam przechodzisz na "ciemną stronę mocy", próbując duchowe rzeczy mierzyć cielesną miarą [I Kor. 2:13-14].

makabi napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Prorok mówił do całego narodu na przestrzeni wieków, a bezpośrednio mówił do swoich współczesnych - to nie jest nic wyjątkowego, bo takich proroctw jest wiele i sam Jezus takie wypowiadał.
co nie zaskakuje jesli religia jest tworem czlowieka. Uzyto jezyka ludzi z tamtej epoki, bo jakiego mieli uzyc, jesli opisywali swoje koncepcje?
"TAK MÓWI PAN". Proroctwo biblijne nie jest "koncepcją człowieka". Dlaczego ja Ci muszę takie rzeczy tłumaczyć? Jeśli uważasz, że proroctwa są tylko "opisem koncepcji ludzkich", to one raczej się nie sprawdzają w przyszłości.

makabi napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Persowie jak najbardziej istnieli, skoro Ezechiel o nich mówi.
ok, wiem oczywiscie.Takie imperium bylo i go nie ma. Problem w tym, o jaki okres ich dziejow chodzi. Opis nie wskazuje na wspolczesnosc a co najwyzej na okres od starozytnosci do sredniowiecza.

"Po wielu dniach otrzymasz rozkaz, w latach ostatecznych przyjdziesz do kraju uwolnionego od miecza i do ludu zebranego z wielu ludów na górach izraelskich, które długo były spustoszone; wszyscy oni wyprowadzeni spośród narodów, mieszkają bezpiecznie" [Ez. 38:8]

Czy w okresie od starożytności do średniowiecza Izrael został zebrany spośród narodów? Czy mieszkał wtedy bezpiecznie we własnym kraju? Czy góry Izraelskie były już po długim okresie spustoszenia? Czy w okresie od starożytności do średniowiecza były "lata ostateczne"?

makabi napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Prorok mówił językiem, który znał i stosował pojęcia, które znał - naprawdę nie jest naszą rolą ocenianie, co prorok mógłby powiedzieć lepiej. Niczego nie trzeba wyrywać z kontekstu i wszystko jest na swoim miejscu. Trzeba po prostu przeczytać
nie. Prorok cytowal Boga, ktory jest ponadczasowy. Naprawde zaklinasz rzeczywistosc. Czytam po prostu: tarcze duze, male, szyszaki, rumaki, jezdzcow. Najazd beduinow na Tel Aviv raczej sie nie powiedzie :lol: Zachecam do czytania ze zrozumieniem :D
Nie odróżniasz zapowiadanych wydarzeń i języka prorockiego od pojęć służących do opisu tych wydarzeń. Bóg jest ponadczasowy i dlatego opisuje przyszłe wydarzenia w taki sposób, żeby pokolenia czytelników rozumiały stosowane pojęcia. Gdybyś czytał ze zrozumieniem, to byś się doczytał, że zapowiadane wydarzenia mają nastąpić po zebraniu Izraela z rozproszenia wśród krajów pogańskich i po tym, gdy bezpiecznie zamieszka we własnym kraju. Tarcze duże, małe, szyszaki, rumaki i jeźdźcy to jest opis szczegółów, a nie istoty sprawy. W średniowieczu nie stosowano już takiego samego uzbrojenia jak w starożytności, a jednak łaskawie dopuszczasz taka możliwość, żeby proroctwo miało się wypełnić w średniowieczu. I co, wypełniło się? Kiedy?

makabi napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Jeśli ktoś za wszelką cenę chce udowodnić, że proroctwo jest niezrozumiałe, bo prorok nie mówił o helikopterach, czołgach i bombach termojądrowych, a zamiast tego stosował słowa, w które mógł ubrać proroctwo, żeby zrozumieli go wszyscy - czyli i jego współcześni i my - to by znaczyło, że podchodzi do tekstu z uprzedzeniem.
Bog a nie prorok mowi o najezdzie KONNICY i wystarczy, ze to mowi i kazde dziecko powie ci o co chodzi w tekscie. Wierzysz w nieomylnosc Pisma, bo zaczynam dostrzegac niepokojace objawy u ciebie :D
Oczywiście, że wierzę w nieomylność Pisma. I wiem, co to są "czasy ostateczne". Odróżniam również techniczne ponadczasowe pojęcia szczegółowe, którymi musiał prorok się posługiwać, od opisu samych wydarzeń. Dlatego opisy przyszłych wydarzeń czasów ostatecznych są dla mnie zrozumiałe, bo techniczne pojęcia jak "król" nie ograniczają mojego pojmowania treści proroctwa. Królów już dawno nie ma, ale o królach mówią proroctwa dotyczące wydarzeń apokaliptycznych. Podobnie jest z konnicą. Proroctwa o czasach ostatecznych nie są pisane dla dzieci nie rozumiejących języka prorockiego służącego to przekazu treści, o której zapominasz. Poza tym, raz piszesz, że proroctwo jest "koncepcją ludzką" (początek Twojego postu), a innym razem, że mówi Bóg - w zależności od tego, jak Ci wygodnie.

makabi napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Jedno jest pewne. Ezechiel mówi o najeździe koalicji Rosji, Iranu i innych państw po zgromadzeniu Izraela z rozproszenia i w czasach, gdy nie buduje się już murów wokół miast.
bo Izrael mieszka bezpiecznie a nie mieszka niestety i sam odgradza sie murem, o czym zapomniales napisac. W tekscie nie chodzi o czasy, w ktorych nie buduje sie murow, ale o to ze nie ma takiej potrzeby, bo Izrael mieszka bezpiecznie. Oczywiscie to bzdura, ale i tak wiesz, ze chodzi o Rosje, Iran itp Jak dla mnie mozesz wierzyc w nieracjonalna wykladnie.
Izrael mieszka w tej chwili bezpiecznie. W proroctwie chodzi o bezpieczeństwo od wojny, a to jest już od dawna. Proroctwo mówi o miastach, które nie są ogradzane murami - takich miast nie budowało się ani w starożytności, ani w średniowieczu. W tekście nie chodzi o odgradzanie się murem na granicy z kimkolwiek. Dlatego ja nie zapominam o tym - to raczej Ty usiłujesz tak przeczytać tekst, żeby Ci pasował do Twojej teorii o wypełnieniu się proroctwa w czasach od starożytności do średniowiecza. Co ani nie pasuje do tekstu proroctwa, ani nie jest historycznym faktem. Twoja własna wykładnia jest irracjonalna, bo nie pasuje ani to tekstu, ani do faktów.

makabi napisał(a):
Nasz krotka dyskusja pokazuje jedno - Smok Wawelski, zazwyczaj literalista (i slusznie) dochodzi do momentu, w ktorym musi niestety nieco czytac tekst "w przenosni" (czytaj science fiction). Poki, co czekajmy az armia Mahdiego najedzie na Izrael "wszystko jest mozliwe dla wierzacego" :wink: Z pozdrowieniami, zawsze pamietajacy o UP giaur Makabi :D
Nasza krótka dyskusja pokazuje, że nie odróżniasz treści proroctwa i jego istoty od technicznych pojęć stosowanych do opisu wydarzeń, które są treścią i istotą proroctwa. Dlatego widzisz "konnicę" i ona Ci przeszkadza, ale nie widzisz faktu, że proroctwo ma się wypełnić po zgromadzeniu Izraela z rozproszenia i w jego własnej ziemi, mieszkającego w miastach, a których nie nie buduje się murów. A to jest możliwe od roku 1948.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 11, 2011 2:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Izrael mieszka w tej chwili bezpiecznie. W proroctwie chodzi o bezpieczeństwo od wojny, a to jest już od dawna.

Ja nie ma problemu z uznaniem prawdziwości proroctwa Ezechiela, Ty zapewne również, ale to, co wyżej cytuję za Tobą Smoku jest rozmijaniem się z rzeczywistością. Jest dokładnie odwrotnie, Izrael nie mieszka bezpiecznie i jest zagrożony wojną w obecnych czasach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 11, 2011 3:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
lis napisał(a):
Cytuj:
Izrael mieszka w tej chwili bezpiecznie. W proroctwie chodzi o bezpieczeństwo od wojny, a to jest już od dawna.
Ja nie ma problemu z uznaniem prawdziwości proroctwa Ezechiela, Ty zapewne również, ale to, co wyżej cytuję za Tobą Smoku jest rozmijaniem się z rzeczywistością. Jest dokładnie odwrotnie, Izrael nie mieszka bezpiecznie i jest zagrożony wojną w obecnych czasach.
Wojną Z KIM? Kto grozi Izraelowi wojną w obecnych czasach? Ostatnia wojna miała miejsce w roku 1973. Proroctwo mówi, że atak na Izrael będzie miał miejsce w czasach, gdy Izrael będzie mieszkał bezpiecznie po zebraniu z rozproszenia. Pogróżki Iranu to na razie jedyne zagrożenie, póki co są mało realistyczne, a Iran jest wymieniony w proroctwie i to nie jako główny agresor. Rosja wspiera Iran w rozwijaniu programu atomowego i już zagroziła, że ewentualne uderzenie prewencyjne może przynieść "nieobliczalne skutki". Wygląda to tak, jakby wszystko zmierzało w kierunku wypełnienia proroctwa, bo coraz więcej opisanych w nim warunków jest spełnianych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 11, 2011 6:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Najpierw się pytasz "z KIM?" - a potem sam sobie odpowiadasz na pytanie, to po co pytasz.
Po drugie, sytuacja w Gazie, to oczywiście kwintesencja bezpieczeństwa* Izraela.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 11, 2011 8:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
lis napisał(a):
Najpierw się pytasz "z KIM?" - a potem sam sobie odpowiadasz na pytanie, to po co pytasz.
Zadałem pytanie RETORYCZNE, na które odpowiedź brzmi "Z NIKIM". Nikt Izraelowi nie grozi wojną od 1973 roku. Mówię o rzeczywistym zagrożeniu.

lis napisał(a):
Po drugie, sytuacja w Gazie, to oczywiście kwintesencja bezpieczeństwa* Izraela.
Odkąd Izrael postawił mur, zmniejszyła się nawet liczba ataków terrorystycznych. Nie widzę zagrożenia wojną ze strony Hamasu, bo Hamas nie jest państwem tylko grupą przestępczą o charakterze zbrojnym. Obywatele Izraela nie są bezpośrednio zagrożeni tym, co się dzieje w Strefie Gazy. Jeśli się na coś zanosi w sensie zagrożenia wojną, to ze strony państw wymienionych w proroctwie Ezechiela.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 346 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL