www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:59 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 346 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sty 26, 2021 11:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Smok Wawelski napisał(a):
Odpowiadasz NIE NA TEMAT. Wydaje mi się, że próbujesz odwrócić uwagę od problemu, który postawił słusznie Dyer. A ten problem moim zdaniem obala Twoją teorię


Smok Wawelski napisał(a):
Spróbuj wyjaśnić tę sprzeczność i pogodzić przyszłość Izraela z okresu Wojny Goga z Ez. 39:7,22-29 z przeszłością Izraela z okresu bitwy z Obj. 20:7-8. Nie zasłaniaj się tym, jaki ja mam problem. Zajmij się swoim.


Dla mnie po prostu jest dziwne, że jesteś zmuszony korzystać z interpretacji, które niszczą twoją interpretacje.

Już co najmniej drugi raz przeoczyłeś coś o czym ja już pisałem. Dla mnie akurat końcówka rozdziału 39 była kwestią nad którą już dawno temu się zastanawiałem. Zacytuje post napisany w Cz sty 14, 2021 9:58 pm

Pax vobiscum napisał(a):
Co do dalszych wersów 39 rozdziału to były to fragmenty nad którymi sam się zastanawiałem.
Dla mnie jest oczywiste, że Ez 38 oraz 39 nie pasuje do okresu z przed 70 tygodnia z powodów już podanych oraz innych. Niektóre elementy widać w bitwie Armagedon ale nie wszystkie. Niektóre elementy są sprzeczne do czasu bity Armagedon. Inne elementy są sprzeczne do czasu z przed 70 tygodniem Daniela.

Dla mnie fragment nad którym się zastanawiałem to od 23 wersu.

W Ez 39:23 czytam, że Pan odwołuje się do przeszłości w której Izrael był w niewoli z powodu swojej nieprawości. Ja to rozumiem jako opis z czasu ucisku Jakuba podczas 70 tygodnia Daniela, który ma się zakończyć zbawieniem całego Izraela.

Początek rozdziału 14 u Zachariasza jest również ciekawy w tym temacie. Osobiście nie dziwie się tym, którzy czytając druga część 39 rozdziału dopatrują się bitwy Armagedon lecz gdy weźmiemy cały rozdział to jest problem o którym już pisałem.


Postaram się raz jeszcze napisać i proszę ponownie o czytanie moich wpisów na przyszłość zanim się będzie odpisywać. Można się nie zgadzać z interpretacją lecz warto przynajmniej się z nią zapoznać.

W Ez 38:8 mamy napisane, że ziemia Izraelska przy końcu czasu będzie uwolniona od miecza i zamieszkana przez lud, który będzie mieszkał bezpiecznie zebrany z wielu narodów zanim Gog najedzie. Ze wcześniejszych rozdziałów [szczególnie z Ez 36-37] wiemy, że Izrael po różnych uciskach w końcu będzie zbawiony i wejdzie do królestwa gdzie będzie nawet król Dawid.

W 39 rozdziale czytamy o tym, że po zniszczeniu Goga, Magoga i reszty już więcej imię Pana nie będzie bezczeszczone[Ez 39:7]. Następnie będzie okres 7 letni palenia oręża; tarcz, puklerzy, łuków, strzał, oszczepów, włóczni[Ez 39:9]. W między czasie grzebanie zabitych i uczta ptaków. W ten sposób Bóg objawi swoją chwałę a wszystkie ludu zobaczą sąd samego Boga.[Ez 39:21] Sam Izrael pozna OD tego dnia NA ZAWSZE, że On jest Panem ich Bogiem.

Od wierszu 23 czytamy, że to co się wydarzyło[sąd nad Gogiem i Magiem] we wcześniejszych wersach sprawi , że narody zrozumieją również co wcześniej przydarzyło się Izraelowi i to będzie jeden z powodów dlaczego już imię Pana nie będzie bezczeszczone. Zrozumieją, że Bóg musiał ukarać grzech posyłając swój lud do niewoli itd, że to było sprawiedliwe. Od w. 25-29 mamy opis tego, że Pan był zazdrosny o swoje imię przez to, że Izrael był w niewoli co koreluje do Ez 36:20-31 i w końcu Pan zgromadza ich [Ez 38:8 oraz Ez 39:27-28], daje im Ducha nowe serce i w ten sposób jego imię jest uświęcone. Natomiast Ez 39:6-7 mówi o innym wydarzeniu. Mówi o tym, że imię Pana już nigdy nie będzie zbezczeszczone po tym jak Pan zniszczy Goga, Magoga i resztę a nie po tym jak ich zgromadzi z różnych ziem gdyż oni już byli w ziemi w Ez 38.

Smok Wawelski napisał(a):
Na temat Ez. 39:7 już napisałem na poprzedniej stronie. Postaraj się podać jakiś wyraźny fragment, w którym jest napisane, że Żydzi będą bezcześcić imię Pana w 70 tygodniu Daniela. Nie Antychryst i nieokreśleni ludzie, tylko konkretnie Żydzi (Bo o nich mówi Ez. 39:7). I nie na zasadzie "jarmułka jest biblijna, bo przecież jest napisane, że Mojżesz wyszedł z namiotu, a przecież nie mógł wyjść bez jarmułki". :)


Wiem, że się wypowiadałeś ale nie szło Ci za dobrze moim zdaniem.

Po pierwsze ja nie przyjmuje twojej interpretacji, że Ez 39:7 mówi tylko o Żydach ale żeby nie marnować czasu to na cele dyskusji zgodzę się że chodzi jedynie o Żydów. Co to zmienia? zupełnie nic. Zatwardziałość przyszła na cały Izrael do czasu aż wejdzie pełnia pogan[Rzym 11:25-28] Oni nawrócą się dopiero pod koniec 70 tygodnia Daniela. Do tego pewna liczba z nich weźmie znamię bestii i będą bluźnić Bogu Obj 16:11. Antychryst będzie bluźnił przeciwko imieniu Boga Obj 13:5-6 jak i WSZYSCY mieszkańcy ziemi, którzy nie są zapisani w księdze życia Baranka oddadzą pokłon bestii [Obj 13:8]

Oczywiście podobna sprawa ma się w Obj 11 gdy Pan pośle dwóch świadków, będą prorokować w Jerozolimie nazwanej Sodomom i Egiptem gdzie również nie będą mile widziani. Oczywiście można się upierać, że celem dwóch świadków jest jedynie prorokowanie i sąd nad poganami lecz ja osobiście bym tego nie robił.

Po drugie czy jest sens w ogóle udowadniania oczywistości gdy już sobie wcześniej ustaliliśmy, że Ez 36 mówi o bezczeszczeniu imieniu Pana przed okresem 1000 Lecia włączając 70 tydzień Daniela?

Co do Jarmułki to twój argument brzmi mniej więcej tak:

Spotyka się Janek z Bartkiem na studium biblijnym. Janek przeczytał Rzym 3:23 i mówi Bartkowi "wszyscy zgrzeszyli" na co Bartek, czy na pewno wszyscy? pokaż mi w Biblii dokładnie, że przykładowo Enosz z Rdz 5:9-10 zgrzeszył. Tylko upewnij się, że jest napisane "Enosz" i "Zgrzeszył". Jak nie potrafisz to ja będę brał Rzym 3:23 jedynie po czasie życia Enosza:)

Następnie Janek czyta Daniela 12:10
"Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i doświadczonych, ale bezbożni będą postępować bezbożnie. Żaden bezbożny nie zrozumie, ale mądrzy zrozumieją."

Bartek już wie do czego Janek zmierza na co używa argumentu nie do zbica. Pokaż mi, że jest napisane "Żydzi" bądź "Izrael" inaczej musze traktować tych bezbożników jako nie Żydów.

Janek myśli czy jest sens tego studium biblijnego ale stara się po raz ostatni. Bartku a co myślisz o Obj 13:8 gdzie jets napisane, że WSZYSCY mieszańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze baranka zabitego od założenia świata oddadzą pokłon besti ?

Bartek myśli, można zastosować argument kalwinistów, że Wszyscy nie zawsze oznacza Wszyscy, i Janek się odczepi ale to by było sprzeczne z moim zrozumieniem Pisma.

Po chwili namysłu Bartek stosuję argument nie do zbicia:) Pokaż mi Janek gdzie jest napisane, że "Żydzi" oddali pokłon bestii tylko nie pokazuj mi zwrotów ludzie, wszyscy ma być "Żydzi" :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 346 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL