www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 6:19 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 10:23 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Jak w temacie...
Nie wiem czy dobry dział wybrałam i czy gdzieś nie było dyskusji na ten temat, próbowałam znalezc, ale nie trafilam, jak jest to mnie przekierujcie.

Pytam, bo ostatnio spotykam sie z praktyka ogłaszania postu w przeróznych "intencjach" - bo ktos chory, bo cos zbór chce zrobic, bo dzieci mają jakis występ gdzies tam, bo to, bo tamto...
Czemu tak naprawde służy post, jak ma wygladac (bo widze, ze czesto sprowadza sie tylko do niejedzenia, a przy okazji zajmuje sie swoimi sprawami), kiedy sie go stosuje? Czy post sluzy tylko zblizeniu sie osobiscie do Boga, czy mozna oglaszac go na przerozne "okazje".
Macie namiary na jakies dobre artykuly na ten temat?

_________________
Poznanie nadyma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 5:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
z tego co wiem to niektorzy przykladowo dzis nie obejrza odcinek ulubionego serialu i tez nazywaja to postem oczekujac ze Bog teraz spelni zachcianki. Przepraszam ze sie wcielam, bo nie znam dobrych opracowan, tylko tak sobie mysle, ze ludzi czesto chca traktowac Boga jak "swietego Mikolaja" i stad te niby "posty".

A tak naprawde mysle, ze post jest wyrazem naszej desperacji i potrzebny raczej dla nas, niz dla Boga. W sumie On i tak widzi nasze serca i mysli, ale mimo to przeciez przychodzimy do niego, modlimy sie... to samo i z postem, gdy nam bardzo na czyms zalezy, naprawde mocno, uzupelniamy wtedy nasze blagania postem. Co prawda pisze tez o wdowie ktora trwala w modlitwach i postach, ale szczegolow sie nie podaje, hmm...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 6:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Post jest...imtymny.Pan Jezus pościł w samotności.
Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie." Mt 6:16-18 Najbardziej podoba mi się to,że Ojciec widzi i odpłaci. :D .Nie ma to jak interesowność
Jak Axanna napisała post.bardziej nam potrzebny niż Bogu.Pomaga ujarzmić ciało
A gdy ciało skwierczy duch wzrasta i staje się silniejszy.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 01, 2013 9:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 19, 2013 11:29 am
Posty: 67
Gdy przyszedł do domu, uczniowie Go pytali na osobności: Dlaczego my nie mogliśmy go wyrzucić? Rzekł im: Ten rodzaj można wyrzucić tylko modlitwą /i postem/. [Mk9,28]

Czy faktycznie chodziło tu o siłę postu tylko do wyrzucania złych duchów czy może też i czynienia cudów, czy dar poznania słowa i obrony, i inne łaski ducha św?

W takim sensie że daję świadectwo że nie przywiązuję się do tego co mi potrzebne co ziemskie tylko szukam co duchowe.

_________________
/ Krzysztof z Warszawy
"Indywidualny tok nauczania nie jest tutaj przewidziany, bo nikt nie ma na to czasu." :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL