www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 8:12 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 11, 2011 8:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 1:43 am
Posty: 13
Witam serdecznie. Mimo, że wątek jest powiązany z dyskusją na temat kalwinizmu, zakładam oddzielny post bo interesuje mnie jeszcze kilka innych motywów w załączonym temacie. Chciałbym poznać opinie forumowiczów na temat służby i nauczania Dave'a Hunta. Obejrzałem wykłady powrót do biblijnego chrześcijaństwa i ucieszyłem się, że wreszcie ktoś mówi do rzeczy. Z drugiej jednak strony zdaję sobie sprawę, że każdy popełnia błędy i nie można się bezkrytycznie sugerować czyimś nauczaniem. Nie chcę dyskutować tu o trafności kalwinizmu. Chciałbym wiedzieć czy ktoś zapoznał się z debatą pomiędzy Huntem a Whitem oraz książką "What Love is This? Calvinism's Misrepresentation of God". Czy czytał ktoś może list otwarty do Dave'a Hunta? Nie jestem na tyle biegły w językach żeby z łatwością przyswoić treść tej dość obszernej publikacji. Czy są tam sensowne kontrargumenty? Na innym chrześcijańskim forum spotkałem się z określeniem książki Hunta mianem "bredni", pod spodem był oczywiście odnośnik do "nie-bredni" :) Poniżej zamieszczam link do strony White'a:

http://vintage.aomin.org/DHOpenLetter.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt mar 11, 2011 8:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedź Hunta na list otwarty White'a:

http://www.thebereancall.org/calbook.htm

Co do White'a, to strasznie długi ten list napisał. Trudno przebrnąć, a ponieważ odnosi się do książki Hunta, trzeba by ją najpierw przeczytać, żeby wiedzieć, do czego się Hunt dokładnie odnosi. Skomplikowana sprawa.

Natomiast elaborat White'a na temat prostego wersetu Jana 3:16 znam i ręce mi opadają, jak czytam tak skomplikowane i pokrętne tłumaczenie tak prostych treści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 24, 2011 5:37 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Adams napisał(a):
Na innym chrześcijańskim forum spotkałem się z określeniem książki Hunta mianem "bredni", pod spodem był oczywiście odnośnik do "nie-bredni" :)

Zapewne chodzi Ci o pewne forum kalwinistyczne, które dla zmylenia nosi nazwę protestanci 8)

Argumenty kalwinistów są strasznie mocno pokręcone i ponaciągane, przechodziłem z nim setki rozmów czy to na necie czy to w realu, w zasadzie, aby uwodnić kalwinizm muszą manipulować biblią i tak np. tak gdzie jest napisane w biblii "wszyscy" o nie nie czytają tego jako "wszyscy" ale zazwyczaj jako "wybrani" oczywiście robią to bardzo wybiórczo tam gdzie im pasuje to wszystkich zmieniają na wybranych, a gdzie im nie pasuje to tego nie robią. Aż dziw mnie bierze, że ktoś jeszcze wyznaje kalwinizm, ale z drugiej strony nie ma co się dziwić, skoro istnieją świadkowie Jehowy itd. to kalwiniści też, w końcu wierzenia jednych i drugich to wymysły jakiegoś konkretnego człowieka, a biblia jest naciągana tak, aby pasowała do tych wymysłów :?

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL