www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 2:52 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 21, 2005 4:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
smok pisze:
Cytuj:
Bóg pociąga ludzi do siebie,


Kiedy odbywa się sąd tych których Bóg powołał. :?:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 21, 2005 4:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
poszukiwacz prawdy napisał(a):
smok pisze:
Cytuj:
Bóg pociąga ludzi do siebie,


Kiedy odbywa się sąd tych których Bóg powołał. :?:


Ci, którzy odpowiedzą pozytywnie na Ojcowskie pociągnięcie do Syna i nawrócą się (otrzymując zbawienie z łaski przez wiarę), a następnie wytrwają w wierze do końca i zasną w Panu (albo zostaną pochwyceni), będą sądzeni przed Trybunałem Chrystusowym (bema) ku oczyszczeniu i nagrodzie. Ci nie staną przed Sądem Ostatecznym (krino).

Ci, którzy nie odpowiedzą i nie nawrócą się, a następnie umrą w stanie potępienia, będą sądzeni według ich uczynków na Sądzie Ostatecznym, gdzie otrzymają wyrok proporcjonalny do swoich win. O tym już mówiliśmy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 25, 2005 12:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Cytuj:
smok pisze:
To jest jakiś nonsens. Sąd jest sądem Po nim następuje wyrok


Po sądzie ale nie na sądzie. Nonsensem jest utożsamianie procesu z wyrokiem . To nie to samo. Ich sąd jeszcze nie nastapił .Nastąpi w przyszłości .A po sądzie nastąpi wyrok. Krino to nie pięć minut.
To proces skoro nazwany jest rozstrzyganiem.

Cytuj:
smok pisze:
Ci, którzy odpowiedzą pozytywnie na Ojcowskie pociągnięcie do Syna i nawrócą się (otrzymując zbawienie z łaski przez wiarę), a następnie wytrwają w wierze do końca i zasną w Panu (albo zostaną pochwyceni), będą sądzeni przed Trybunałem Chrystusowym (bema) ku oczyszczeniu i nagrodzie. Ci nie staną przed Sądem Ostatecznym (krino).


Ci są na próbie teraz.Swoim życiem udowadniają przynależność do Boga.
Zbawienie otrzymane z łaski można utracić Hebr. 10:29 , 1 Jan. 2:15. i stanąć na sądzie Ostatecznym by otrzymac wyrok (krima).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 07, 2005 10:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Cytuj:
smok pisze:
Ci, którzy odpowiedzą pozytywnie na Ojcowskie pociągnięcie do Syna i nawrócą się (otrzymując zbawienie z łaski przez wiarę), a następnie wytrwają w wierze do końca i zasną w Panu (albo zostaną pochwyceni), będą sądzeni przed Trybunałem Chrystusowym (bema) ku oczyszczeniu i nagrodzie. Ci nie staną przed Sądem Ostatecznym (krino).


Wynika z tego ,że ich życie jest czasem sądu i próby którą mogą przejść pozytywnie lub negatywnie.

Więc nie stają potem na żadnym sądzie bo przeszli z śmierci do żywota.
Nie wiem z czego mają byc oczyszczani skoro oczyścili sie za życia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 07, 2005 4:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Cytuj:
smok pisze:
Ci, którzy odpowiedzą pozytywnie na Ojcowskie pociągnięcie do Syna i nawrócą się (otrzymując zbawienie z łaski przez wiarę), a następnie wytrwają w wierze do końca i zasną w Panu (albo zostaną pochwyceni), będą sądzeni przed Trybunałem Chrystusowym (bema) ku oczyszczeniu i nagrodzie. Ci nie staną przed Sądem Ostatecznym (krino).


Wynika z tego ,że ich życie jest czasem sądu i próby którą mogą przejść pozytywnie lub negatywnie.

Więc nie stają potem na żadnym sądzie bo przeszli z śmierci do żywota.
Nie wiem z czego mają byc oczyszczani skoro oczyścili sie za życia.

Poszukiwaczu, zacznij czytać Biblię pod kątem pytań, które sam zadajesz. Wniosek, że życie jest czasem sądu, wziąłeś nie wiadomo skąd - wygląda na to, że nie odróżniasz sądu wierzących przed Trybumałem Chrystusowym [bema], od sądu ostatecznego [krino]. Wymyśliłeś jakąś własną definicję sądu trwającego całe życie albo 1000 lat albo nie wiem jeszcze jak długo. Skąd ją wziąłeś, nie wiem, ale widzę, że ona jest zarówno założeniem jak i wnioskiem. Nawet z tego, czego nie napisałem. Poszukuj prawdy, a nie poparcia dla własnych poglądów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 07, 2005 5:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Cytuj:
smok pisze:
Poszukiwaczu, zacznij czytać Biblię pod kątem pytań, które sam zadajesz. Wniosek, że życie jest czasem sądu, wziąłeś nie wiadomo skąd -


Z twojego wywodu :?
Ja tego nie wymysliłem.To nie moja wina ,że piszesz to co piszesz.



Cytuj:
Smok pisze:
a następnie wytrwają w wierze do końca i zasną w Panu (albo zostaną pochwyceni), będą sądzeni przed Trybunałem Chrystusowym (bema) ku oczyszczeniu i nagrodzie. Ci nie staną przed Sądem Ostatecznym (krino).


Czym jest wytrwanie w wierze. Z twojego wywodu wynika ,że to próba której mozna nie przejść.


Wymyśliłeś jakies oczyszczenie po zmartwychwstaniu.
Biblia uczy ,ze ono już się dokonało Tyt. 2:14, Efez. 5:25-26


Sorry ale jak piszesz bajki to i wnioski są jakie są. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 07, 2005 5:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Wymyśliłeś jakies oczyszczenie po zmartwychwstaniu.
Biblia uczy ,ze ono już się dokonało Tyt. 2:14, Efez. 5:25-26

No to poczytaj Mat. 25:14-30; Rzym. 2:16; 14:10-12; I Kor. 3:12-15; II Kor. 5:10; Flp. 3:14; II Tym. 4:8; I Jana 2:28; II Jana 8

No i zajmij się sprawą Trybunału Chrystusowego.

Cytuj:
Sorry ale jak piszesz bajki to i wnioski są jakie są. :roll:

Sorry, ale skoro nie rozumiesz takich pojęć jak "próba", "wytrwanie", "sąd", albo nadajesz im własne definicje, to po co się mnie o cokolwiek pytasz? Przecież i tak wiesz lepiej. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 07, 2005 6:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Cytuj:
smok pisze:
Cytuj:
poszukiwacz prawdy napisał:
Wymyśliłeś jakies oczyszczenie po zmartwychwstaniu.
Biblia uczy ,ze ono już się dokonało Tyt. 2:14, Efez. 5:25-26

No to poczytaj Mat. 25:14-30; Rzym. 2:16; 14:10-12; I Kor. 3:12-15; II Kor. 5:10; Flp. 3:14; II Tym. 4:8; I Jana 2:28; II Jana 8


Osłabiasz .Strzelasz wersetami bez sensu.Ani jeden nie mówi o oczyszczeniu po zmartwychwstaniu. Taka nauka w Biblii nie istnieje.

Cytuj:
Smok pisze:
No i zajmij się sprawą Trybunału Chrystusowego.

:shock:

Cytuj:
Smok pisze:
Sorry, ale skoro nie rozumiesz takich pojęć jak "próba", "wytrwanie", "sąd", albo nadajesz im własne definicje, to po co się mnie o cokolwiek pytasz? Przecież i tak wiesz lepiej.


Zaczynasz rozmawiać sam ze sobą .
:wink:

To nie ma nic wspólnego z moim zrozumieniem.Chodzi o zrozumienie twojego zrozumienia.A to juz zupełnie inna sprawa.

Zaczynam się upewniac w tym , że jak się nie rozumie czegoś tak jak TY to twoim zdaniem nie rozumie się tego wogóle.

Cytuj:
smok pisze:
Poszukuj prawdy, a nie poparcia dla własnych poglądów.


Smoku samokrytyka dobra rzecz ale bez przesady. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 07, 2005 6:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Osłabiasz .Strzelasz wersetami bez sensu. Ani jeden nie mówi o oczyszczeniu po zmartwychwstaniu. Taka nauka w Biblii nie istnieje.

"Jesteśmy więc pełni ufności i wolelibyśmy raczej wyjść z ciała i zamieszkać u Pana. Dlatego też dokładamy starań, żeby, niezależnie od tego, czy mieszkamy w ciele, czy jesteśmy poza ciałem, jemu się podobać. Albowiem my wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym [bematos tou Christou - Trybunał Chrystusowy], aby każdy odebrał zapłatę za uczynki swoje, dokonane w ciele, dobre czy złe."

W takim razie Ty mi opowiedz jakąś ciekawą bajkę na temat tego wersetu. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 08, 2005 1:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Cytuj:
smok pisze:
"Jesteśmy więc pełni ufności i wolelibyśmy raczej wyjść z ciała i zamieszkać u Pana. Dlatego też dokładamy starań, żeby, niezależnie od tego, czy mieszkamy w ciele, czy jesteśmy poza ciałem, jemu się podobać. Albowiem my wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym [bematos tou Christou - Trybunał Chrystusowy], aby każdy odebrał zapłatę za uczynki swoje, dokonane w ciele, dobre czy złe."

W takim razie Ty mi opowiedz jakąś ciekawą bajkę na temat tego wersetu.


Życie każdego chrześcijanina to bieg z przeszkodami.Nagradzani są tylko zwycięzcy czyli ci którzy go ukończyli .Wszyscy zwycięscy po przekroczeniu mety stają na podium i otrzymują wieniec chwały.Ci którzy go nie ukończyli oraz publika muszą obejść się figą z makiem.

Fajna bajka. :?: :D

Czy mozesz napisać co rozumiesz przez oczyszczenie.Może po prostu nie rozumiem twojego zrozumienia i niepotrzebnie marnujemy twój i mój cenny czas . :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 08, 2005 4:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Proszę o wyjasnienie jak pojawił się na forum temat którego nie zakładałem . :?
Nie mam nic przeciwko tematowi ale nie lubie jak ktoś się pod moją osobę podszywa.Jetem mocno zdegustowany. :(

Dlaczego zniknął temat "skąd się wzięło słowo chrześcijanie".
Wielka strata. :!: :!: Myślałem ,że z tym koniec. Admin zapewniał ...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 08, 2005 4:18 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Proszę o wyjasnienie jak pojawił się na forum temat którego nie zakładałem . :?
Nie mam nic przeciwko tematowi ale nie lubie jak ktoś się pod moją osobę podszywa.

Dlaczego zniknął temat "skąd się wzięło słowo chrześcijanie".
Wielka strata. :!: :!:


Ja założyłem temat na prośbę hepty. Podczas dzielenia wątku autorstwo tematu zostało przydzielone automatycznie autorowi pierwszego postu w temacie. Nie wiem, dlaczego zniknął temat "skąd się wzięło słowo chrześcijanie". Nie powinien był zniknąć i nie było to moją intencją. Ale są jakieś problemy z serwerem. Postaram się przywrócić tamten temat, jeśli to będzie możliwe technicznie. Przepraszam za problemy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 08, 2005 4:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Cytuj:
admin pisze:
Nie powinien był zniknąć i nie było to moją intencją. Ale są jakieś problemy z serwerem. Postaram się przywrócić tamten temat, jeśli to będzie możliwe technicznie. Przepraszam za problemy.


Obawiam się,że i tym razem ci to się nie uda i powtórzy sie historia z tematem hepta:"królestwo Boże" Wiedząc co tym że jesteś adminem i znając twoje możliwości przestaję wierzyć w twoją bezstronność i obiektywizm tego forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 08, 2005 4:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Poszukiwaczu jesteś żałosny.
Wmawianie komuś cenzury wbrew faktom(inaczej bez dowodów) jest ..

Drogi Adminie ponieważ serwer ostatnio ciężko chodzi jak mucha w smole
a przy porządkowaniu wątków zawsze coś ginie to zastanawiam się czy nie lepiej w ogóle z tego dzielenia nie zrezygnować.
Ale sam już nie wiem..

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 08, 2005 4:44 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Sceptyku, dzięki za dobre słowo. Od porządkowania wątków (na prośby forumowiczów zresztą) mogłaby nas uchronić tylko... większa samodyscyplina dyskutantów. A o nią trudno. Staram się ingerować jak najrzadziej. Ale bałagan na forum nie jest wskazany.

Jedno jest pewne - admin nie wycina tematów w ramach cenzury.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL