www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 2:47 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 07, 2005 5:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
poszukiwacz prawdy napisał(a):
smok pisze:
Cytuj:
Nigdzie w Biblii nie jest napisane, że ci Żydzi, którzy nie uwierzyli w Mesjasza i stanowią odłamane gałęzie, przestali być Izraelem. Zadałem Ci proste pytania: Kim są ci ludzie, jak ich teraz nazwiesz, skoro nie są Żydami i nie są Izraelem i dlaczego Biblia nazywa ich Izraelem?

Nigdzie w Biblii nie ma wzmianki o Izraelu duchowym i cielesnym.


Po pierwsze: Nie odpowiedziałeś na moje pytania dotyczące Żydów, którzy nie wierzą, że Jezus jest Mesjaszem. Powtórzę te pytania jeszcze raz i dodam jeszcze dwa:

1. Kim są teraz ci ludzie?
2. Jak ich teraz nazwiesz, skoro nie są Żydami i nie są Izraelem?
3. Dlaczego Biblia nazywa ich Izraelem?
4. Co to znaczy, że Bóg "odwróci bezbożność od Jakuba" Kim jest "Jakub"?
5. Dlaczego cały Izrael ma się nawrócić, skoro nie jest Izraelem?

Po drugie: Biblia mówi o Izraelu cielesnym, czyli niezbawionym i o Izraelu weług obietnicy.

Biblia nazywa niezbawionycych Żydów Izraelem:

"Bracia! Pragnienie serca mego i modlitwa zanoszona do Boga zmierzają ku zbawieniu Izraela" [Rzym. 10:1]

Biblia mówi, że krewni Pawła według ciała to Izraelici, z których pochodzą ojcowie [według ciała] i Mesjasz [według ciała]:

"Albowiem ja sam gotów byłem modlić się o to, by być odłączony od Chrystusa za braci moich, krewnych moich według ciała, Izraelitów, do których należy synostwo i chwała, i przymierza, i nadanie zakonu, i służba Boża, i obietnice, do których należą ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała" [Rzym. 9:3-5]

Biblia mówi, że nie wszyscy Izraelici według ciała są również Izraelem dziedziczącym obietnice [czyli Bożym lub duchowym]:

"Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem; i nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje. To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo" [Rzym. 9:6-8]

A więc mamy dzieci cielesne i dzieci obietnicy. Mamy Izrael cielesny [Rzym. 10:1] i Izrael Boży [Gal. 6:16]. Mamy dzieci Hagar i dzieci Sary. Cieleśnie należą do jednego narodu. Gdyby było inaczej, Paweł nie modliłby się o zbawienie niezbawionych dzieci cielesnych Abrahama, nazywając je Izraelem [Rzym. 10:1].

Cytuj:
To interpretacja

Tak, ale ona jest konieczna. I jakakolwiek inna interpretacja prowadzi do wzajemnych sprzeczności. Gdyby niezbawieni Żydzi nie byli Izraelem, to Paweł nie modliłby się o zbawienie [niezbawionego] Izraela i nie nazywałby niezbawionych potomków Abrahama, Izaaka i Jakuba Izraelitami. Nie mówiłby również o tym, że kiedyś zostanie zbawiony cały [niezbawiony] Izrael.

Biblia mówi, że co do ewangelii niewierzący Żydzi są teraz nieprzyjaciółmi Bożymi dla dobra pogan, ale co do wybrania są umiłowanymi ze względu na pochodzenie według ciała:

"Co do ewangelii, są oni [niezbawieni Żydzi] nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże" [Rzym. 11:28-29]

Obaj mówimy o jednym narodzie według ciała, obrzezanym według ciała. Spośród tego narodu część ma obrzezane serca (i ci są Izraelem Bożym), a część nie (i ci również są Izraelem, tyle że cielesnym). Izrael Boży stanowi razem ze zbawionymi poganami (o obrzezanych sercach) Ciało Mesjasza czyli Kościół czyli to, co ja umownie nazywam "izraelską wspólnotą narodów", złożoną z Żydów i pogan.

Poganie są dziećmi obietnicy i razem ze zbawionym Izraelem tworzą "społeczność izraelską". Tyle, że nie są Izraelem. Dlatego jest napisane:

"I aby poganie wielbili Boga za miłosierdzie, jak napisano: Dlatego będę cię wyznawał [ja - zbawiony Żyd] między poganami i będę śpiewał imieniu twemu. I znowu mówi: Weselcie się, [zbawieni] poganie, z jego ludem [zbawionym Izraelem]." [Rzym. 15:9-10]

Gdyby było tak, jak mówisz, mielibyśmy tylko "Wesel się Izraelu (składający się ze zbawionych Żydów według ciała i zbawionych pogan, którzy stali się Żydami)".

Cytuj:
Więc w moim przypadku twoje wnioski to pudło.

Ja nie pisałem o Tobie, tylko o błędach często popełnianych. Nie bierz do siebie wszystkiego, co ja piszę ogólnie o błędach czy antysemityzmie.

Jeśli mógłbyś odpowiedzieć krótko (i na temat) na postawione pytania, to byłbym wdzięczny. Jeśli nie, to pozostawmy nasze ostatnie wypowiedzi jako "protokół rozbieżności", żeby nie kręcić się w kółko. :D

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 08, 2005 3:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
smok pisze:
Cytuj:
1. Kim są teraz ci ludzie?
2. Jak ich teraz nazwiesz, skoro nie są Żydami i nie są Izraelem?
3. Dlaczego Biblia nazywa ich Izraelem?


Są potomkami Abrahama.Krwią z krwi i kością z kości.Izraelem.
Nie są Żydami ponieważ nie obrzezali serc
Cytuj:
Rzym. 2:28-29
28. Albowiem nie ten jest Żydem, który jest nim na zewnątrz, i nie to jest obrzezanie, które jest widoczne na ciele,
29. Ale ten jest Żydem, który jest nim wewnętrznie, i to jest obrzezanie, które jest obrzezaniem serca, w duchu, a nie według litery; taki ma chwałę nie u ludzi, lecz u Boga.
(BW)

Smok pisze:
Cytuj:
4. Co to znaczy, że Bóg "odwróci bezbożność od Jakuba" Kim jest "Jakub"?
5. Dlaczego cały Izrael ma się nawrócić, skoro nie jest Izraelem?


Suche gałęzie zostaną na powrót wszczepione .Rzym. 11:26-27

To by było na tyle :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 08, 2005 5:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
poszukiwacz napisał(a):
Są potomkami Abrahama. Krwią z krwi i kością z kości.Izraelem. Nie są Żydami ponieważ nie obrzezali serc


"A oni, gdy to usłyszeli, chwalili Boga i powiedzieli mu: Widzisz, bracie, ile to jest tysięcy Żydów, którzy uwierzyli, a wszyscy gorliwie trzymają się zakonu. O tobie jednak powiedziano im, że wszystkich Żydów, którzy żyją między poganami, nauczasz odstępstwa od Mojżesza, mówiąc, żeby nie obrzezywali dzieci ani też nie zachowywali zwyczajów" [Dz. Ap. 21:20-21]

"A gdy Żydzi ujrzeli tłumy, ogarnęła ich zazdrość, i bluźniąc sprzeciwiali się temu, co mówił Paweł" [Dz. Ap. 13:45]

"Żydzi zaś podburzyli pobożne i dostojne niewiasty oraz wybitne osobistości w mieście i wzniecili przeciw Pawłowi i Barnabie prześladowanie, i wypędzili ich ze swego okręgu" [Dz. Ap. 13:50]

"Lecz Żydzi, którzy nie uwierzyli, podjudzili i rozjątrzyli pogan przeciwko braciom" [Dz. Ap. 14:2]

"Tymczasem nadeszli z Antiochii i z Ikonium Żydzi i namówiwszy tłum, ukamienowali Pawła i wywlekli go za miasto, sądząc, że umarł" [Dz. Ap. 14:19]

"Ale Żydzi, powodowani zazdrością, dobrawszy sobie z pospólstwa różnych niegodziwych ludzi, wywołali zbiegowisko i wzburzyli miasto, a naszedłszy dom Jazona, usiłowali stawić ich przed ludem" [Dz. Ap. 17:5]

"Kiedy jednak Sylas i Tymoteusz przyszli z Macedonii, Paweł oddał się całkowicie słowu, przedkładając Żydom świadectwa, że Jezus jest Chrystusem" [Dz. Ap. 18:5]

"albowiem skutecznie zwalczał Żydów publicznie, wykazując z Pism, że Jezus jest Chrystusem" [Dz. Ap. 18:28]

"Żydzi zaś urządzili na niego zasadzkę, postanowił powrócić przez Macedonię" [Dz. Ap. 20:3]


Takich tekstów jest w NT multum.

Dlaczego Duch Święty nazywa niewierzących Żydów "Żydami", chociaż ewidentnie nie obrzezali serc?

Cytuj:
Suche gałęzie zostaną na powrót wszczepione


To nie jest odpowiedź na moje pytanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2005 10:47 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Drogi Smoku :)

Kręcimy się w kółko jak trafnie zauważyłeś.
Przeczytam jeszcze raz wszystkie nasze posty w tym temacie.
Kolejny raz przeanalizuję list do Rzymian i nie tylko.
Mam materiał do przemyślenia ,ty pewnie też .
Wrócimy do tego tematu .

Pozdro. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2005 3:05 pm 
Ketura MAgdalena napisał(a):
zaiście prawda jest Ci bardzo bliska


Ketura naucza. :?

Magdaleno, gdybyś nie traktowała nas z góry, ganiła jak dzieci albo głaskała po główce, gdy co tam jest po Twojej myśli, z prawdziwą przyjemnością dowiedziałbym się czegoś więcej o Tobie i czytał dalej to co masz do powiedzenia.
A tak...

Bądź zdrowa!


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2005 4:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Poszukiwaczu Prawdy, strzeż się! Keturka próbuje pochlebstwem zjednać Cię sobie, aby zyskać popleczników do walki z "niektórymi osobami" i zastąpić im ową "światłość z nieba", czyli nałożyć łopatą do głowy teorie własnej produkcji - od czego powstrzymać się nie umie i nie może. :D

Zaprawdę słusznie powiada Pismo: "Jeśli kobiety chcą się czegoś dowiedzieć, niechaj się w domach pytają swoich mężów" [I Kor. 14:35]

A co, jeśli zamiast się dowiadywać, doktryn nauczać próbują?

"Zabraniam" - powiada Apostoł [I Tym. 2:12]

:D 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2005 8:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ketura MAgdalena napisał(a):
a to godne chrescijanina obmowy i posądzenia i to nieprawdziwe - jeśli moglabym kogoś do prawdy pozyskać to już na pewno nie ja ale tylko Bóg.

Jaaasne. Wszyscy "pozyskujący dla prawdy" mówią, że to Bóg przez nich działa. Ale sama pewność własnych racji jeszcze niczego nie gwarantuje w zakresie prawdziwości nauk.

Cytuj:
Momentami mam wrażenie jakbym dyskutowala z samym Tomaszem de Torquemada.

:shock: :shock: :shock:

Eeee... A poza tym, wszystko u Ciebie w porządku?

Mamy tu na forum jednego Tomasza, ale on się chyba jakoś inaczej nazywa. :D

My name is Smok... i bądź łaskawa nie obrażać rozmówców sugerując im, że jeśli się z Tobą nie zgadzają, to muszą być antysemitami (jak rzeczony Torquemada) - to jest rozpaczliwe, prymitywne i zupełnie niepotrzebne.

Ale co mi tam! I tak Ci będę błogosławił. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 14, 2005 1:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Napisz mi Smoku jak rozumiesz Rzym. 11:26-27
KIedy odłamane zostały gałęzie i kiedy zostana te gałęzie wszczepione na powrót .Bo są to cały czas te same gałęzie.
Jak ci którzy Jezusa odrzucili mogą go na powrót przyjąć skoro nie żyją.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 14, 2005 6:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Napisz mi Smoku jak rozumiesz Rzym. 11:26-27

" (...) i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba. A to będzie przymierze moje z nimi, gdy zgładzę grzechy ich"

Biorąc pod uwagę kontekst rozdziału 11 i całego fragmentu Rzym. 9-11, a także całego nauczania Biblii (Tora i prorocy) na temat obietnic zebrania narodu izraelskiego z rozproszenia w czasach ostatecznych, narodowej pokuty i uznania Jezusa za Mesjzasza i Króla Żydowskiego, rozumiem to jako zapowiedź zbawienia całego Izraela czyli narodu izraelskiego według ciała (inaczej: Jakuba) w chwili Powtórnego Przyjścia Jezusa (Wybawiciela), który zgładzi ich grzechy i wtedy cały żyjący wtedy naród izraelski wejdzie w Nowe Przymierze z Bogiem, który zgładzi ich grzechy. Dopiero wtedy zbawiony Izrael wejdzie do Ziemi Obiecanej pod panowaniem Mesjasza-Króla i rozpocznie się Era Mesjańska (1000-letnie Królestwo) - jest to odpowiednik Zach. 12-14, gdzie wydarzenia nawrócenia Izraela w czasach ostatecznych są opisane szczegółowo. Mówi o tym również V Mojż. 30 i większość proroków.

Cytuj:
Kiedy odłamane zostały gałęzie i kiedy zostana te gałęzie wszczepione na powrót

Odłamane gałęzie to część Izraela (nie cały naród), która trwa w niewierze [Rzym. 11:17]. Kazdy niewierzący Żyd jest odłamany i oddzielony od duchowego dziedzictwa, które mu w sposób naturalny przysługuje. Dopóki trwa w niewierze, nie jest uczestnikiem korzenia i tłuszczu oliwnego [Rzym. 11:17], ale pozostaje gałęzią drzewa szlachetnego (czyli Żydem), która zostanie wsczepiona na swoje miejsce, jeśli tylko uwierzy [Rzym. 11:23]. Fizycznie żyje, jest nadal Żydem i różni się od gałęzi z dzikich drzew oliwnych (pogan). Bóg ma moc wszczepić go ponownie w Jego dziedzictwo, jakie czeka na niego w Mesjaszu Izraela.

Zatwardziałość przyszła na część fizycznego Izraela do czasu, gdy wszyscy poganie zostaną wszczepieni w drzewo oliwne - korona tego drzewa to jest właśnie "Izraelska Wspólnota Narodów" lub inaczej Ciało Mesjasza lub inaczej Wspólnota Wywołanych [Kościół] - czyli Żydzi i poganie wszczepieni w Mesjasza Izraela i Zbawiciela Świata. Mesjasz wyrasta z obietnicy danej patriarchom i jest potomkiem Abrahama, Izaaka i Jakuba, a zarazem (jako Przedwieczny) jest korzeniem Dawidowym [Obj. 5:5].

Wszystkie gałęzie (które jeszcze nie zostały wszczepione) zostaną wszczepione na powrót podczas Powtórnego Przyjścia Jezusa.

Cytuj:
Bo są to cały czas te same gałęzie

Tak, to są cały czas te same gałęzie. Zostały odłamane ze względu na niewiarę, ale pozostały szlachetne ze względu na praojców, a ich wybranie pozostaje w mocy [Rzym. 11:1]. Mówimy o "części Izraela", o "niektórych gałęziach" czyli o poszczególnych Żydach, a nie o narodzie jako całości.

Cytuj:
Jak ci którzy Jezusa odrzucili mogą go na powrót przyjąć skoro nie żyją

To nie naród żydowski jako całość odrzucił Jezusa - Bóg pozostawił sobie resztkę. Przecież wszyscy apostołowie byli Żydami. W Jerozolimie za czasów Pawła nawróciły się dziesiątki tysięcy [gr. miriady] Żydów [Dz. Ap. 21:20]. Na przestrzeni historii byli tacy Żydzi, którzy osobiście odrzucili Jezusa, ale i tacy, którym nigdy Jezusa osobiście nie głoszono - natomiast próbowano ich przemocą ochrzcić albo w imię "Jezusa" masowo mordowano. Paweł pisze zarówno o pojedynczych Żydach, którzy mają się nawrócić [Rzym. 10:1] jak i całym narodzie, który nawróci się kiedyś [Rzym. 11:27].

Tak czy owak, Żydem jest tylko Żyd. Cielesnym lub duchowym, niespełnionym lub spełnionym, potomstwem Abrahama według ciała lub dzieckiem Abrahama według wiary.

Bóg powiedział do Żydów według ciała, że nie każdy z nich jest również Żydem w sercu, a tylko taki (obrzezany na sercu) podoba się Bogu i jest godzien nazywać się Żydem w oczach Bożych [Rzym. 2:28-29]. Niektórzy poganie czytając te słowa i wyrywając je z kontekstu myślą, że słowa te są skierowane również do pogan i skoro oni mają obrzezane serca, to w związku z tym stają się Żydami. Nic z tych rzeczy. Nie ma ani podstaw do takich twierdzeń, ani potrzeby wymyślania takich doktryn, bo one tylko zaciemniają obraz Ciała Mesjasza jako duchowej wspólnoty Żydów według ciała i pogan według ciała, pozostających w jedności przy zachowaniu różnorodności. Nie twierdzę, że Ty je wymyślasz, ale myślenie, że "stajemy się Żydami" wywodzi się włąśnie z tego błędu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 15, 2005 9:32 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
smok pisze:
Cytuj:
Cytat:
Jak ci którzy Jezusa odrzucili mogą go na powrót przyjąć skoro nie żyją

To nie naród żydowski jako całość odrzucił Jezusa - Bóg pozostawił sobie resztkę. Przecież wszyscy apostołowie byli Żydami. W Jerozolimie za czasów Pawła nawróciły się dziesiątki tysięcy [gr. miriady] Żydów [Dz. Ap. 21:20]. Na przestrzeni historii byli tacy Żydzi, którzy osobiście odrzucili Jezusa, ale i tacy, którym nigdy Jezusa osobiście nie głoszono - natomiast próbowano ich przemocą ochrzcić albo w imię "Jezusa" masowo mordowano. Paweł pisze zarówno o pojedynczych Żydach, którzy mają się nawrócić [Rzym. 10:1] jak i całym narodzie, który nawróci się kiedyś [Rzym. 11:27].

Tak czy owak, Żydem jest tylko Żyd. Cielesnym lub duchowym, niespełnionym lub spełnionym, potomstwem Abrahama według ciała lub dzieckiem Abrahama według wiary.

Bóg powiedział do Żydów według ciała, że nie każdy z nich jest również Żydem w sercu, a tylko taki (obrzezany na sercu) podoba się Bogu i jest godzien nazywać się Żydem w oczach Bożych [Rzym. 2:28-29]. Niektórzy poganie czytając te słowa i wyrywając je z kontekstu myślą, że słowa te są skierowane również do pogan i skoro oni mają obrzezane serca, to w związku z tym stają się Żydami. Nic z tych rzeczy. Nie ma ani podstaw do takich twierdzeń, ani potrzeby wymyślania takich doktryn, bo one tylko zaciemniają obraz Ciała Mesjasza jako duchowej wspólnoty Żydów według ciała i pogan według ciała, pozostających w jedności przy zachowaniu różnorodności. Nie twierdzę, że Ty je wymyślasz, ale myślenie, że "stajemy się Żydami" wywodzi się włąśnie z tego błędu.


Totalnie mnie nie zrozumiałeś.
Pytam:
Kiedy i jak przyjmą Mesjasza i zostaną wszczepieni ci Izraelici którzy odrzucili go i umarli przed Jego Drugim Przyjściem.(Chodzi mi o pojedynczych ludzi a nie naród.)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 15, 2005 11:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Kiedy i jak przyjmą Mesjasza i zostaną wszczepieni ci Izraelici którzy odrzucili go i umarli przed Jego Drugim Przyjściem. (Chodzi mi o pojedynczych ludzi a nie naród.)

Przyjmują przez cały czas od czasów Jezusa aż do dziś. Na razie pojedynczo lub małymi grupami. Saul z Tarsu był jednym z pierwszych. Dlatego pisze:

"Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina" [Rzym. 11:1]

Ci Żydzi, którzy przyjmują Mesjasza, są wszczepiani w "koronę drzewa" razem z gałęziami dzikimi (poganami), stanowiąc wraz z nimi Ciało Mesjasza. Mam nadzieję, że już napisałem na temat. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 16, 2005 9:20 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
smok pisze:
Cytuj:
Ci Żydzi, którzy przyjmują Mesjasza, są wszczepiani w "koronę drzewa" razem z gałęziami dzikimi (poganami), stanowiąc wraz z nimi Ciało Mesjasza. Mam nadzieję, że już napisałem na temat.


NIe bardzo

Co z tymi którzy Go odrzucili gdy był na ziemi i potem i nie zdążyli Go przyjąć bo w międzyczasie umarli. Kiedy Go przyjmą i zostana na powrót wszczepieni. N A P O W R Ó T.
NIe pytam o tych którzy urodzili się później poniewaz oni musieliby byc odłamywani zaraz po swoim narodzeniu ,albo rodzić się obok drzewa.
Kiepska opcja i nie Biblijna.
Można być odłamanym ale nie mozna urodzić się odłamanym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 17, 2005 1:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Co z tymi którzy Go odrzucili gdy był na ziemi i potem i nie zdążyli Go przyjąć bo w międzyczasie umarli. Kiedy Go przyjmą i zostana na powrót wszczepieni. N A P O W R Ó T.


Bóg ma moc ich wszczepić ponownie, o ile się nawrócą.

"Ale i oni, jeżeli nie będą trwali w niewierze, zostaną wszczepieni, gdyż Bóg ma moc wszczepić ich ponownie" [Rzym. 11:23]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 17, 2005 1:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Smok Wawelski napisał(a):
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Co z tymi którzy Go odrzucili gdy był na ziemi i potem i nie zdążyli Go przyjąć bo w międzyczasie umarli. Kiedy Go przyjmą i zostana na powrót wszczepieni. N A P O W R Ó T.


Bóg ma moc ich wszczepić ponownie, o ile się nawrócą.

"Ale i oni, jeżeli nie będą trwali w niewierze, zostaną wszczepieni, gdyż Bóg ma moc wszczepić ich ponownie" [Rzym. 11:23]


Kiedy mieliby się nawrócić .Musieliby najpierw zmartwychwstać .A skoro tak kiedy to nastąpi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 17, 2005 4:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Co z tymi którzy Go odrzucili gdy był na ziemi i potem i nie zdążyli Go przyjąć bo w międzyczasie umarli. Kiedy Go przyjmą i zostana na powrót wszczepieni. N A P O W R Ó T.


Bóg ma moc ich wszczepić ponownie, o ile się nawrócą.

"Ale i oni, jeżeli nie będą trwali w niewierze, zostaną wszczepieni, gdyż Bóg ma moc wszczepić ich ponownie" [Rzym. 11:23]


Kiedy mieliby się nawrócić. Musieliby najpierw zmartwychwstać .A skoro tak kiedy to nastąpi.

Paweł pisze o tych, którzy odrzucili Jezusa i trwają w niewierze, ale jeszcze żyją. Jeśli uwierzą przed śmiercią, to zostaną na powrót wszczepieni w drzewo oliwne. Jeśli umrą nie wierząc w Jezusa, to pójdą do piekła. Jak wszyscy, którzy nie uwierzyli za życia.

"Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego" [Jan 3:18].

"Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim" [Jan 3:36]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL