www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 1:49 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 27, 2005 3:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
smok pisze:
Cytuj:
Może o tym nie wiesz, ale teoria o tym, że po nawróceniu poganie stają się Żydami, została wymyślona przez ludzi, którzy uznali, że Kościół zastąpił Izraela w Bożym planie zbawienia i bierze po Izraelu wszelkie błogosławieństwa (przekleństwa zostawiając Izraelowi).


Mówisz o teorii zastępstwa .Czytałem o tym. Nie ma to jednak nic wspólnego z tym co piszę . Wiesz o tym.Tego co napisałem nie możesz podpiąć pod żadną z teorii które cytujesz wcześniej.

Wszyscy stają się dziećmi Abrahama więc Żydami.Ale są wolni Efez. 2:15.Kłaniają się werset które cytuję.
Te odłamane suche gałęzie mogą byc ponownie wszczepione.Nigdzie nie jest napisane ,że dzikie suche również mogą.Poganie są wszczepieni wbrew naturze Rzym. 11:24. Naturalne nie.

Proszę przedstaw jak to rozumiesz i godzisz "Izrael duchowy i literalny"
Kościół i Izrael. :?:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 27, 2005 3:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
smok pisze:
Cytuj:
A Izrael pozostaje Izraelem, umiłowanym ze względu na praojców, pozostającymi w stanie zatwardziałości ze względu na nas pogan, którzy wchodzimy do "izraelskiej wspólnoty narodów". Ale kiedy ostatni poganin wejdzie do tej wspólnoty, wtedy Bog odwróci bezbożność od Jakuba i cały (wtedy żyjący) naród Izraela się nawróci. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże. [Rzym. 11:25-29]


Czym jest izraelska wspólnota narodów. :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 27, 2005 3:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Proszę przedstaw jak to rozumiesz i godzisz "Izrael duchowy i literalny" Kościół i Izrael. :?:

Bardzo prosto. Izrael to są synowie Abrahama, Izaaka i Jakuba według ciała. Czyli naród izraelski. Izrael duchowy to potomkowie Abrahama, Izaaka i Jakuba według ciała (czyli obrzezami na ciele), którzy uwierzyli tak jak Abraham (czyli obrzezani na sercu). Prawdziwy Żyd jest i potomstwem (cielesnym) Abrahama i jego dzieckiem (duchowym). Różnicę omawia Jezus w Jana 8:33-40.

Nie wszyscy spośród Izraela obrzezanego na ciele są również obrzezani na sercu. Ci, którzy są obrzezani na sercu (oprócz obrzezania na ciele) to jest "prawdziwy Izrael" albo "duchowy Izrael" - czyli taki, jakiego oczekiwał Bóg [Rzym. 2:28-29]

Żydzi obrzezani na sercu (i na ciele) wchodzą wraz z poganami obrzezanymi na sercu (nieobrzezanymi na ciele) w skład Ciała Mesjasza, czyli "społeczności izraelskiej", której ojcem jest Abraham [Rzym. 4:13-18]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 27, 2005 4:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Czym jest izraelska wspólnota narodów. :shock:

To jest dokładniejsza (zgodna z oryginałem) definicja "społeczności izraelskiej" z Ef. 2:11-23. Społeczność do po grecku "politeias" i Paweł używa klasycznej definicji społeczności, zgodnej z ówczesnymi jej definicjami - sam miał obywatelstwo [politeian] rzymskie. A imperium rzymskie było społecznością wielu narodów. Obywatel rzymski miał te same prawa i przywileje w całym imperium, choć nie musiał być Rzymianinem (jak Paweł). I nikt go do tego nie zmuszał - był Żydem, mówił po hebrajsku, zachowywał zwyczaje narodowe, jadał to, co uważał za stosowne. Przysługiwało mu odwołanie się do cesarza na podstawie posiadanych praw wynikających z obywatelstwa rzymskiego [Dz. Ap. 25:11]. Jako obywatel nie mógł zostać wychłostany bez procesu [Dz. Ap. 16:37-39; 22:25].

Pozostawał Żydem, ale miał takie same prawa i przywileje jak Rzymianie. W "izraelskiej wspólnocie narodów" pozostajemy poganami, ale mamy takie same prawa, przywileje i dziedzictwo, jak zbawieni Żydzi.

Kontekst historyczny i kulturowy Ef. 2:11-23 bardzo wiele mówi na temat natury "społeczności izraelskiej" - nie jest ona jednorodna narodowo i nie może być, bo inaczej Abraham nie byłby ojcem wielu narodów. Natomiast zdecydowanie ma swoje centrum w narodzie Izraela oraz stolicę w Jerozolimie (nie w Rzymie, broń Boże!).

Definicję (uważam, że trafną) zaczerpnąłem od mesjanistycznego nauczyciela żydowskiego Dana Grubera. Pochodzi z rozdziału 22 jego książki "Kościół i Żydzi - biblijna perspektywa wzajemnych relacji".

Książka pod adresem:

http://www.ulicaprosta.net/pdf/kosciol_i_zydzi.pdf


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 27, 2005 9:41 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Święty język :shock: :shock: :shock: A gdzie to jest w Biblii napisane :?: :?: :?:

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 27, 2005 9:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ketura MAgdalena napisał(a):
Jisrael to synowie według obietnicy - od Izaaka (Icchaka) będzie nazwane potomstwo Twoje, - pisze
Awraham jest ojcem wielu narodów ale Jisrael według obietnicy danej najpierw Awrahamowi o Izaaku (icchaku) potem....

Czyli niezbawieni Izraelici nie są już Izraelem? Przecież Paweł pisze wyraźnie, że "pragnienie jego serca i modlitwa zanoszona do Boga zmierzają ku zbawieniu Izraela" [Rzym. 10:1]

Czyli nazywa wyraźnie Izraelem również tych, którzy nie są dziećmi obietnicy, bo:

"Nie wszyscy są dziećmi dlatego, że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje" [Rzym. 9:7]

Ale "zatwardziałośc przyszła na część Izraela" [Rzym. 11:25] - czyli zatwardziała część Izraela to jest potomstwo Abrahama według ciała, ale nadal jest to część Izraela. Druga część Izraela (zbawiona) to potomstwo Abrahama (według ciała) i dzieci Abrahama (według ducha).

Czyli mamy Izrael i "duchowy Izrael". Kiedyś cały Izrael (żyjący wtedy) się nawróci, Bóg odwróci bezbożność od Jakuba (czyli Izraela) i wtedy cały Izrael będzie "duchowym Izraelem".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 27, 2005 10:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ketura MAgdalena napisał(a):
język hebrajski to jest święty język - laszon hakodesh - święty język biblii i tam mieszka Ruhah Hakodesh, na którego się powołujesz ..tam są znaczenia i nauka i swiatło i przekłady,atamtąd są kazania - dla przykłądu polecam Ci dowiedzieć się co znaczą literki w jezyku hebrasjkim i ich znaczenia a takze poszczególne wyrazy co oznaczają - sam zobaczysz jaki to unikat -unikalne bogactwo i Boże dzieło.

Keturko, w Królestwie Bożym nie ma miejsca na jakikolwiek szowinizm. Jestem gotów się uczyć (i uczę się) z pokorą od ludzi, dla których oryginalny język Biblii jest naturalny. Ale Duch Święty dany Tobie i mnie jest jeden i ten sam - jeśli w ich nauczaniu rozpoznaję Ducha Bożego i jest ono zgodne ze Słowem Bożym, to w porządku. Oni jednak absolutnie nie zachowują się z wyższością i nie są szowinistami własnego narodu. Wręcz przeciwnie!

Cytuj:
Powiedz mi co znaczy w greckim Jesus albo po polsku co to ma za zanczenie, bo po hebrasjku Jeszua wiadomo co znaczy?

Dla mnie bardziej się liczy to, czy ja Go znam osobiście. Jest wielu ludzi, którzy doskonale wiedzą, co to znaczy Jeszua po hebrajsku, ale osobiście nie znają Go zupełnie. I jeśli się to nie zmieni, pójdą do piekła. On się nie obraża, gdy nazywam Go Jezusem. I zbawił mnie, chociaż nie znam literek hebrajskich! :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 01, 2005 9:33 pm 
Od kilku tygodni jestem mocno zajęty więc tylko raz w tygodniu wpadam na forum. Katuro ale narobiłaś tu zamieszania. Piszesz dużo, lecz chaotycznie, a treści w tym niewiele. Poza tym za dużo agresji i zacietrzewienia, oraz nieuctwa przykrywanego znajomością hebrajskiego. Zwolnij siostro, weź oddech i napisz coś konstruktywnego, a nie odreagowuj rzeczywistych i rzekomych krzywd na narodzie izraelskim.
p.s.
Jeśli kto inaczej naucza i nie trzyma się zbawiennych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z prawdziwą pobożnością, ten jest zarozumiały, nic nie umie, lecz choruje na wszczynanie sporów i spieranie się o słowa, z czego rodzą się zawiść, swary, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia.
Sądzę, że czasem warto wziąć te słowa Pawła po uwagę.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2005 3:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Smok Wawelski napisał(a):
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Proszę przedstaw jak to rozumiesz i godzisz "Izrael duchowy i literalny" Kościół i Izrael. :?:

Bardzo prosto. Izrael to są synowie Abrahama, Izaaka i Jakuba według ciała. Czyli naród izraelski. Izrael duchowy to potomkowie Abrahama, Izaaka i Jakuba według ciała (czyli obrzezami na ciele), którzy uwierzyli tak jak Abraham (czyli obrzezani na sercu). Prawdziwy Żyd jest i potomstwem (cielesnym) Abrahama i jego dzieckiem (duchowym). Różnicę omawia Jezus w Jana 8:33-40.
Nie wszyscy spośród Izraela obrzezanego na ciele są również obrzezani na sercu. Ci, którzy są obrzezani na sercu (oprócz obrzezania na ciele) to jest "prawdziwy Izrael" albo "duchowy Izrael" - czyli taki, jakiego oczekiwał Bóg [Rzym. 2:28-29]

Żydzi obrzezani na sercu (i na ciele) wchodzą wraz z poganami obrzezanymi na sercu (nieobrzezanymi na ciele) w skład Ciała Mesjasza, czyli "społeczności izraelskiej", której ojcem jest Abraham [Rzym. 4:13-18]


Trochę się zamotałeś.
Czyli ,ci z nieobrzezanymi sercami nie są Żydami.Staną się nimi gdy to zrobią(będą wszczepieni ponownie).Więc Izrael jest tylko jeden.Poganie (wszczepieni) są również Żydami ponieważ stają się częścią drzewa oliwnego.Skoro tak ,to dlaczego się ze mną nie zgadzasz.


ps.pogrubienie w mojej wypowiedzi dopisane.


Ostatnio edytowano Śr lis 02, 2005 4:38 pm przez poszukiwacz prawdy, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Chrześcijanie
PostNapisane: Śr lis 02, 2005 8:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lis 02, 2005 8:35 pm
Posty: 1
Lokalizacja: Wrocław
Hej!
Kiedy po raz pierwszy? Biblia i na to ma odpowiedź :lol:
Dokładniej za czasów apostołów widzimy pierwszy raz słowo "chrześcijanie" :lol:

W Dziejach 11:26 czytamy: "a gdy go znalazł, przyprowadził go do Antiochii. I tak się ich sprawy ułożyły, że przez cały rok przebywali razem w zborze i nauczali wielu ludzi; w Antiochii też nazwano po raz pierwszy uczniów CHRZEŚCIJANAMI."

Pozdrawiam.

_________________
"Ponieważ w Nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone." - Kol 1:16


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 03, 2005 12:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Trochę się zamotałeś.
Czyli ,ci z nieobrzezanymi sercami nie są Żydami.Staną się nimi gdy to zrobią(będą wszczepieni ponownie).Więc Izrael jest tylko jeden.Poganie (wszczepieni) są również Żydami ponieważ stają się częścią drzewa oliwnego.Skoro tak ,to dlaczego się ze mną nie zgadzasz.

ps.pogrubienie w mojej wypowiedzi dopisane.

Myślę, że to Ty niedokładnie czytasz. Masz założenie, że wszyscy, którzy się nawracają stają się Żydami, i przez pryzmat tego założenia czytasz moje posty w tej sprawie.

Społeczność izraelska z Ef. 2:11-22 czyli "izraelska wspólnota narodów" czyli Ciało Mesjasza to nie jest Izrael, bo Izrael to jest naród według ciała czyli potomkowie Abrahama, Izaaka i Jakuba. Część tego narodu należy do Ciała i jest nazwana "Izraelem Bożym", bo są również dziećmi Abrahama wedłud wiary.

Ja oddzielam obrzezanie według ciała od obrzezania serca. Bo jeśli Izraelem są tylko ci, którzy są obrzezani w sercu, to kim są potomkowie Abrahama, Izaaka i Jakuba obrzezani na ciele i nieobrzezani w sercu? I dlaczego NT nazywa ich Izraelem [Rzym. 10:1], skoro nie są wszczepieni w drzewo oliwne?

Możemy się umówić, że istnieje Izrael i Izrael Boży, ale nie zgadzam się z twierdzeniem, że każdy, kto się nawróci, staje się Żydem. Tego nie ma w Biblii. Zbawiony Żyd jest Żydem (według ciała). Zbawiony poganin jest poganiem (według ciała). Razem stanowią duchowe ciało Mesjasza/Chrystusa, bo w Nim nie ma Żyda ani poganina [Gal. 3:28]. Proste.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 03, 2005 8:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
:shock: Bardzo ex katedra przemawiasz do nas Keturo. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2005 8:43 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Smok Wawelski napisał(a):
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Trochę się zamotałeś.
Czyli ,ci z nieobrzezanymi sercami nie są Żydami.Staną się nimi gdy to zrobią(będą wszczepieni ponownie).Więc Izrael jest tylko jeden.Poganie (wszczepieni) są również Żydami ponieważ stają się częścią drzewa oliwnego.Skoro tak ,to dlaczego się ze mną nie zgadzasz.

ps.pogrubienie w mojej wypowiedzi dopisane.

Myślę, że to Ty niedokładnie czytasz. Masz założenie, że wszyscy, którzy się nawracają stają się Żydami, i przez pryzmat tego założenia czytasz moje posty w tej sprawie.

Społeczność izraelska z Ef. 2:11-22 czyli "izraelska wspólnota narodów" czyli Ciało Mesjasza to nie jest Izrael, bo Izrael to jest naród według ciała czyli potomkowie Abrahama, Izaaka i Jakuba. Część tego narodu należy do Ciała i jest nazwana "Izraelem Bożym", bo są również dziećmi Abrahama wedłud wiary.

Ja oddzielam obrzezanie według ciała od obrzezania serca. Bo jeśli Izraelem są tylko ci, którzy są obrzezani w sercu, to kim są potomkowie Abrahama, Izaaka i Jakuba obrzezani na ciele i nieobrzezani w sercu? I dlaczego NT nazywa ich Izraelem [Rzym. 10:1], skoro nie są wszczepieni w drzewo oliwne?

Możemy się umówić, że istnieje Izrael i Izrael Boży, ale nie zgadzam się z twierdzeniem, że każdy, kto się nawróci, staje się Żydem. Tego nie ma w Biblii. Zbawiony Żyd jest Żydem (według ciała). Zbawiony poganin jest poganiem (według ciała). Razem stanowią duchowe ciało Mesjasza/Chrystusa, bo w Nim nie ma Żyda ani poganina [Gal. 3:28]. Proste.


Więc według ciebie czym są odłamane gałęzie :?: :?:

smok pisze:
Cytuj:
Możemy się umówić, że istnieje Izrael i Izrael Boży

Cytuj:
"izraelska wspólnota narodów"


Ty może tak mówisz.W Biblii nie znalazłem żadnych wspólnot ani wielu Izraeli.
Biblia mówi,że jest jeden Izrael.Ten który uwierzył w Mesjasza.
Jezus przyszedł do swoich Mat. 15:24,Jan. 1:11-12.NIe wszyscy go poznali i oni właśnie zostali odłamani.W ich miejsce wszczepieni zostali poganie którzy uwierzyli.
Pozostali to suche gałęzie które po wszczepieniu czyli uznaniu Mesjasza.Ezech. 37:26-28staną się na powrót żywymi galęziami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2005 11:59 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Więc według ciebie czym są odłamane gałęzie :?: :?:

Odłamane gałęzie to Żydzi według ciała, którzy w naturalny sposób mogli przyjąć Tego, który "przyszedł do swojej własności". Ale oni Go nie przyjęli [Jan 1:11]. Niektóre gałęzie naturalne (czyli chodzi o pojedyncze osoby, a nie o cały naród) zostały odłamane z powodu niewiary [Rzym. 11:17-20].

Cytuj:
Ty może tak mówisz.W Biblii nie znalazłem żadnych wspólnot ani wielu Izraeli. Biblia mówi, że jest jeden Izrael. Ten który uwierzył w Mesjasza.

To odpowiedz mi wreszcie na pytania, które już dawno postawiłem:

1. Kim są Żydzi, którzy nie uwierzyli w Mesjasza - przestali być Żydami?

2. Dlaczego Paweł nazywa niezbawiony Izrael Izraelem [Rzym. 10:10]?

3. Dlaczego Paweł nazywa siebie Izraelitą [Rzym. 11:1], a niezbawionych Żydów swoimi rodakami [Rzym. 11:14]?

4. Czy rozumiesz różnicę między Izraelem według ciała [potomstwem Abrahama] a Izraelem Bożym [dziećmi Abrahama]? Że nie wszyscy są dziećmi tylko dlatego, że są potomstwem [Rzym. 9:7]?

5. Jeśli Paweł mówi, że zatwardziałość przyszła na część Izraela, to czy określenie "część Izraela" oznacza, że ci ludzie nie są Izraelem?

6. Co to znaczy, że niewierzący Izraelici są nieprzyjaciółmi Bożymi ze względu na pogan, ale są umiłowanymi ze względu na praojców [Rzym. 11:28]?

Cytuj:
Jezus przyszedł do swoich Mat. 15:24, Jan. 1:11-12. NIe wszyscy go poznali i oni właśnie zostali odłamani.W ich miejsce wszczepieni zostali poganie którzy uwierzyli. Pozostali to suche gałęzie które po wszczepieniu czyli uznaniu Mesjasza.Ezech. 37:26-28staną się na powrót żywymi galęziami.

Staną się częścią "izraelskiej wspólnoty narodów", bo pochodzą z narodu centralnego dla tej wspólnoty. Ale fakt ich odłamania nie spowodował, że przestali być Izraelem. Teraz nie są Izraelem Bożym czyli dziećmi obietnicy - ale Bóg nigdy nie odrzucił całego Izraela. Zostawił sobie resztkę według wyboru łaski [Rzym. 11:5]. A na nawrócenie pozostałej części narodu czeka, bo w Nowym Przymierzu obiecał:

"Tak mówi Pan: Jak nie mogą być zmierzone niebiosa w górze i zbadane fundamenty ziemi w dole, tak i Ja nie odrzucę całego potomstwa Izraela mimo wszystko, co uczynili - mówi Pan" [Jer. 31:37]

Jeszcze dwa pytania:

1. Jeśli ci, którzy nie uwierzyli w Mesjasza, nie są Izraelem, to dlaczego Biblia mówi o zbawieniu całego narodu izraelskiego w dniach ostatecznych [Rzym. 11:26-27]?

2. Co to jest "dom Dawida", "dom Natana", "dom Lewiego" w Zach. 12:1-13:9? Dlaczego Zachariasz mówi o Izraelu w czasach ostatecznych, skoro ci ludzie nie są już Izraelem?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2005 12:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Odpowiedziałem na powyższe pytania wcześniej .Przeczytaj mój ostatni post i wcześniejsze.
Najlepszą obroną jest atak. Strzelasz pytaniami a nie odpowiadasz na moje.Twoje wywody nie mają oparcia w Piśmie.Nie ma wspólnoty narodów i kilku Izraeli. Jeżeli biblia o czymś milczy to i my milczymy. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL