www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 7:27 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 28, 2005 5:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
itur napisał(a):
Kochani, zlitujcie sie i wytlumaczcie wreszcie Keturze co to jest zbawienie, bo kobieta tak plecie, ze czytac sie tego nie da. Jakos tak po kolei, po jednym zdaniu moze, bo jak duzo tresci, to ona sie gubi. A szkoda jej, bo chyba madra kobieta, tylko zakrecona. Odkrecic jej trzeba... :?

Itur, żeby komuś coś wytłumaczyć, ten ktoś musiałby:

a) słuchać, co się do niego mówi
b) chcieć coś zrozumieć

Bez spełnienia tych dwóch warunków każa próba wytłumaczenia czegokolwiek jest stratą czasu. A jeśli jeszcze ten ktoś we własnym przekonaniu ma misję i "punkty za pochodzenie", to w ogóle nie ma o czym mówić... :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 28, 2005 10:36 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Ano,niestety,Ketura jest taka sama jak te nawiedzone siostry,które znam.Miałem nadzieję,że nareszcie spotkam kogoś zwyczajnie wierzącego w Mesjasza.Nadal czekam... :cry:
Punkty za pochodzenie :roll: No właśnie.Dokładnie tego oczekują u Boga podobnie myślący ''poszukiwacze korzeni''.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 28, 2005 11:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Itur,ja sie podpisuję.Chcenie zrozumienia tych postów mam ale wykanania brak.Smoku Ziejący Ty łapiesz co Ketura pisze.Możesz to mi krótko zreasumować.Bo się okaże niedługo,że my poganie wprost ,punktów nie mamy. :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 29, 2005 10:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 16, 2005 9:30 am
Posty: 142
Lokalizacja: Wroclaw
Rzeczywiście szkoda, że ta dyskusja (?) przestała już dawno być i dla mnie czytelna. Keturko - w ten sposób raczej zrażasz ludzi do mesjanistycznego judaizmu, zamiast zaprezentować go jako coś więcej niż tylko ciekawostkę ornitologiczną :shock:

_________________
******************************
www.csg.com.pl
www.talent.org.pl
www.wizjadlaizraela.org
www.creationism.org.pl
******************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 30, 2005 10:21 am 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Kiedy byłem chrześcijaninem z kilkunastoletnim,ale za to nie ciekawym dorobkiem,Pan przysłał do naszego domu brata,któty zaczął mówić nam rzeczy dziwne,nowe i niezwykłe.Słuchaliśmy zaskoczeni ale jednocześnie zachwyceni.
To,co ten brat mówił,było tak naprawdę tęsknotą naszego serca,tyle że nie uświadomioną.Nie zniechęcała nas obcość i niezwykłość tego,co on mówił,bo nasze serca pałały radością.
A obce i niezwykłe było to nie dlatego,że dalekie od ewangelii,ale dlatego,że dalekie od tego,co nam wpojono przez lata.
Dlaczego w tym temacie przywołuję tę historię?
Bo Ketura też pisze słowa dziwne,obce i niezwykłe.Z tym,że teraz moje serce nie pała radością,nie tęskni za tym,co czytam.Nawet powiedział bym,boję się tego i wywołuje to niepokój.Przypominają mi się czasy niewoli.
To wszystko jest BARDZO obce takiemu poznaniu Pana,jakie mam.A skoro tak,wniosek MUSI być jeden.Któryś z obrazów Pana tu przedstawianych nie jest prawdziwy.

Jako Adwentysta zasmakowałem nieco z takiego obrazu Pana,jaki chce nam zaprezentować Ketura.Posmakowałem tylko odrobinkę,bo jedynie sabatu i pokarmowych przepisów.To wystarczyło,by doświadczyć niepokoju,zawodu,rozbicia i poczucia,że zbłądziłem.Kiedy Pan mnie stamtąd wyciągnął(stamtąd-nie znaczy od Adwentystów,ale z sideł zakonu),dopiero wtedy mogłem zakosztować prawdziwej wolności w Chrystusie.A jako Adwentysta wszystkim dookoła mówiłem,że właściwe pojmowanie podlegania Prawu daje prawdziwą wolność.Gadałem tak,bo tak samo mówili,ci,którzy mi imponowali.
A TO NIE JEST PRAWDA!
Ketura proponuje pójście o wiele dalej niż Adwentyzm.Tam jest tylko niewielki wycinek Prawa,a jednak potrafi zniewolić i zwieść.Co dopiero może stać się z człowiekiem,który zacznie czerpać zeń pełnymi garściami?Przerażające!
Dlatego dziękuję Bogu,że nikt z tu obecnych nie dał się złapać w tą pułapkę.Ja tam wszedłem tylko trochę i już wystarczyło,by mnie zniewolić i odciągnąć od Chrystusa do uczynków.Czym więcej wchodziłem w Prawo,tym mniej miałem pokoju i radości a tym więcej czasu zajmowało mi myślenie o wypełnianiu Prawa.
I tego chce szatan.Abyśmy nie o Panu myśleli,i nie o jego łasce,ale o Bogu,który wymaga i żąda.O Bogu,którego można zaspokoić przestrzegając Jego Prawa i obchodząc Jego święta.To właśnie Biblia nazywa niewolą Prawa.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 30, 2005 5:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
No Adamie dzięki.Tak właśnie czuję i ja. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 01, 2005 7:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Ketura MAgdalena napisał(a):

A ludzie boją i obawiaja się głosić ewangelię Żydom - to cóż to za kościół??


Ale Ty nie glosisz jej tutaj Zydom, bo my Zydami nie jestesmy. Idz i glos ewangelie Zydom. Nam nie musisz. Zycze Ci jak najlepiej w tej sluzbie, ale tu pomylilas adresy. Nigdy sie nie dogadamy, nie dlatego ze jestes Zydowka, bo co to komu przeszkadza??? Mnie nie. Ale robisz z nas Zydow, zrozum to wreszcie, a my sie nie damy. Ewangelie znamy i Jezusa znamy i poznajemy wciaz. Jaka wiec tu Twoja rola?? No jaka??
Powtarzam. Mnie tu nie przeszkadzasz, ja lubie zydowskie akcenty, obyczaje itp. Ale nie lubie jak ktos kaze mi byc Zydem!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 01, 2005 7:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Ketura czytaj o czym pisze. Nie dogadamy sie bo robisz z nas Zydow. I jestem ONA, a nie on... :wink:
Lubie zydowskie akcenty. Ale bede pisac JEZUS a nie Jehszua.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 01, 2005 7:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 01, 2005 7:40 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Z południa
Galacjan 4 rozdz.

(21) Powiedzcie mi wy, którzy chcecie być pod zakonem, czy nie słyszycie, co zakon mówi? (22) Napisane jest bowiem, że Abraham miał dwóch synów, jednego z niewolnicy, a drugiego z wolnej. (23) Lecz ten, który był z niewolnicy, według ciała się urodził, ten zaś, który był z wolnej, na podstawie obietnicy. (24) A to jest powiedziane obrazowo: oznaczają one dwa przymierza, jedno z góry Synaj, które rodzi w niewolę, a jest nim Hagar. (25) Hagar jest to góra Synaj w Arabii; odpowiada ona teraźniejszemu Jeruzalem, gdyż jest w niewoli razem z dziećmi swymi. (26) Jeruzalem zaś, które jest w górze, jest wolne i ono jest matką naszą. (27) Jest bowiem napisane: Raduj się, niepłodna, która nie rodzisz, wydaj okrzyk radości i wesel się głośno, ty, która nie znasz bólów porodowych, bo więcej dzieci ma opuszczona niż ta, która ma męża. (28) Wy zaś, bracia, podobnie jak Izaak, dziećmi obietnicy jesteście. (29) Lecz jak ongiś ten, który się według ciała narodził, prześladował urodzonego według Ducha, tak i teraz. (30) Lecz co mówi Pismo? Wypędź niewolnicę i syna jej; nie będzie bowiem dziedziczył syn niewolnicy z synem wolnej. (31) Przeto, bracia, nie jesteśmy dziećmi niewolnicy, lecz wolnej!

I dalej w rozdziale 5:

(1) Chrystus wyzwolił nas, abyśmy w tej wolności żyli. Stójcie więc niezachwianie i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli.

i jeszcze:

(4) Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia; wypadliście z łaski. (5) Albowiem my w Duchu oczekujemy spełnienia się nadziei usprawiedliwienia z wiary, (6) bo w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz wiara, która jest czynna w miłości.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 01, 2005 7:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 01, 2005 7:40 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Z południa
Listy do Tytusa rozdz 1

(10) Wielu bowiem jest niekarnych, pustych gadułów, zwodzicieli, zwłaszcza pośród tych, którzy są obrzezani; (11) tym trzeba zatkać usta, gdyż oni to całe domy wywracają, nauczając dla niegodziwego zysku, czego nie należy. (12) Jeden z nich, ich własny wieszcz powiedział: Kreteńczycy zawsze łgarze, wstrętne bydlęta, brzuchy leniwe. (13) Świadectwo to jest prawdziwe, dla tej też przyczyny karć ich surowo, ażeby ozdrowieli w wierze (14) i nie słuchali żydowskich baśni i nakazów ludzi, którzy się odwracają od prawdy. (15) Dla czystych wszystko jest czyste, a dla pokalanych i niewierzących nic nie jest czyste, ale pokalane są zarówno ich umysł, jak i sumienie. (16) Utrzymują, że znają Boga, ale uczynkami swymi zapierają się go, bo to ludzie obrzydliwi i nieposłuszni, i do żadnego dobrego uczynku nieskłonni.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 01, 2005 8:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Keturka, jak chcesz pisac Jahszua a nie Jezus, to Twoj problem, a nie czyjkolwiek i kogokolwiek :wink:
Glos ewangelie a nie judaizm.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 01, 2005 8:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 01, 2005 7:40 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Z południa
1 list do Tymoteusza 2 rozdz.
(11) Kobieta niech się uczy w cichości i w pełnej uległości; (12) nie pozwalam zaś kobiecie nauczać ani wynosić się nad męża; natomiast powinna zachowywać się spokojnie. (13) Bo najpierw został stworzony Adam, potem Ewa. (14) I nie Adam został zwiedziony, lecz kobieta, gdy została zwiedziona, popadła w grzech; (15) lecz dostąpi zbawienia przez macierzyństwo, jeśli trwać będzie w wierze i w miłości, i w świątobliwości, i w skromności.
2Tym 3 r.
(6) Albowiem z nich wywodzą się ci, którzy wdzierają się do domów i usidlają kobiety opanowane przez różne pożądliwości, (7) które zawsze się uczą, a nigdy do poznania prawdy dojść nie mogą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 01, 2005 8:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 01, 2005 7:40 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Z południa
List do Tytusa 3 r.

(9) A głupich rozpraw i rodowodów, i sporów, i kłótni o zakon unikaj; są bowiem nieużyteczne i próżne. (10) A człowieka, który wywołuje odszczepieństwo, po pierwszym i drugim upomnieniu unikaj, (11) wiedząc, że jest on przewrotny i grzeszy, i sam na siebie wyrok wydaje.

I Tym. 3 r.
(6) Nie może to być dopiero co nawrócony, gdyż mógłby wzbić się w pychę i popaść w potępienie diabelskie.

Keturo, jeśli nie upamiętasz się w swej narodowej dumie (która ma ten sam korzeń co u niemieckich nazistów, iegdyś uznających swoją nację za wyższą rasę) to trafisz do piekła. Shalom uvraha


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 01, 2005 10:46 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Achaaaaa,to Ketura jest z Katowic :roll: :wink: To pewnie znasz,albo nawet jesteś jedna z tych sióstr,o których pisałem.HeHe.Jaki ten internet mały...
Z zaproszenia nie skorzystam,bo mi szkoda czasu.Przykład twój i tych sióstr jest wystarczająco zniechęcający,by tam iść.
Jeszcze by mi się tak samo porobiło...I jak bym się z żoną dogadał?A z klientami?
Dzięki.Nie skorzystam.
A co do mojego ewentualnego zrozumienia,to napewno nie nastąpi to za pomocą studiowania twoich postów,bo nijak ich nie mogę zrozumieć.Zresztą nie ja jeden.Nie potrafisz pisać zrozumiale,więc czy nie lepiej siedzieć w domu niż wygłaszać nikomu nie potrzebne tyrady?Wierzące kobiety mogą robić wiele pożytecznych rzeczy.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2005 11:45 am 
Adam napisał(a):
Nie potrafisz pisać zrozumiale,więc czy nie lepiej siedzieć w domu niż wygłaszać nikomu nie potrzebne tyrady?


niezbyt uprzejmy jesteś waszmość... :P . To podobno tylko ryby i dzieci głosu nie mają. Każdy ma prawo się mylić bo to ludzka rzecz :lol: :lol: :wink:

Niezależnie czy ktoś pisze zrozumiale czy niezrozumiale dla mnie samo pojęcie judaizm mesjanistyczny jest bezsensowne. Bo zyd mesjanistyczny jest po prostu chrześcijaninem, tak samo jak poganin mesjanistyczny 8) .
Podtrzymywanie tezy o judaizmie mesjanistycznym jest odgrzewaniem starych kotletów, wzbudzaniem sporów i kopaniem rowów w miejscach do tego nie przeznaczonych :wink:

Zdrówko dla mesjanistycznych i tych mesjanistycznych inaczej...


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL