www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 6:47 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 21, 2005 4:56 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
A więc jednak chrześcijaństwo+ :cry:

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 21, 2005 8:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ketura MAgdalena napisał(a):
odpisze w tygodniu , na razie ci powiem , ze jak nie chcialeś uznać ze to Duch Świety tak b.dobrze że choć w końcu uznałeś to NIEZBĘDNE a proro krwi -to są rzeczy niezbędne ...a więc krwi się nie jada jak i kaszanki również a skoro Ruhah HaKodesh jest za tym , to zdaje się ze to On przekonuje mnie, Ciebie i innych żeby krwi nie jedli!!!!:-)

Kaszanka to osobny wątek. A Ty zamiast uznać, że Dzieje Apostolskie 15 to jest Słowo Boże i ono wyraźnie mówi, co z przepisów zewnętrznych obowiązuje pogan, odbiegasz od tematu. Jeśli uznajesz Słowo Boże, to uznaj to, co Duch Święty powiedział o tych sprawach w tym tekście. I tyle.

Cytuj:
Co to jest być Zydem -Ty wiesz? -tu chodziło o współny stół :) -teraz nie ma różnicy - obaj maja te same prawa :-) siedzą przy jednym stole i nie ma różnicy w traktowaniu i podejściu do kazego -okej. - kapiszszi?

Jeśli nie ma różnicy, to po co koniecznie chcesz, żebym żył po żydowsku? :?

Cytuj:
no teraz to wiesz, pomieszałes.. ależ cóz Ty opowiadasz , no przecież, ze jest JEST!!! MY JESTEŚMY SWIĄTYNIĄ DUCHA SWIETEGO!!!!
Prawo , które nie wszystkim przydało się, bo nie było połączone z wiara lub dla nieniektórych było tylko martwa, suchą literą, teraz żywe jest i dzaiła prawktycznie w ciele naszym :-w sercach naszych.

W tej świątyni jest Duch Święty. Ja o tym dobrze wiem. W Nim mamy przystęp do Boga - jedni i drudzy. Pismo mówi wyraźnie, że poganie nie muszą wypełniać wszystkich przepisów dotyczących pokarmów i napojów nałożonych na Żydów, żeby mieć społeczność z Bogiem i z nimi. Dzieje 15 cały czas - sprawa została rozstrzygnięta i wystarczy się z tym pogodzić.

Cytuj:
Pamietaj , Ktoś kto nie wyznaje że Jahszua przeyszedł w ciele nie jest z Boga jest to Duch Antychrysta

:shock: :shock: :shock:

Ketura napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
rządku [9:10] w sensie kapłaństwa Mesjasza na wzór Melchisedeka - gdyby chodziło o erę mesjańską, byłoby napisane "nowy wiek", albo "przyszły wiek", a nie "nowy porządek".

no widzisz jk mieszasz aTy nie chciałeś uznać że Nowy porządek to jest era mesjańska - teraz sam to widzisz i masz to jak na tacy :D

Odnoszę wrażenie, że nie czasem nie czytasz, albo nie rozumiesz tego, co ja piszę. Zrozumiałaś coś zupełnie na odwrót!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 21, 2005 9:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
"Odnoszę wrażenie, że nie czasem nie czytasz, albo nie rozumiesz tego, co ja piszę. Zrozumiałaś coś zupełnie na odwrót!"

Teraz rozumiem moją Panią od angielskiego :lol:
Jak słucha mojej gramatyki pewnie też ma ubaw :P

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 22, 2005 5:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Szukający Sceptyk napisał(a):
"Odnoszę wrażenie, że nie czasem nie czytasz, albo nie rozumiesz tego, co ja piszę. Zrozumiałaś coś zupełnie na odwrót!"

Teraz rozumiem moją Panią od angielskiego :lol:
Jak słucha mojej gramatyki pewnie też ma ubaw :P


Oczywiście, miało być:

"Odnoszę wrażenie, że czasem nie czytasz, albo nie rozumiesz tego, co ja piszę. Zrozumiałaś coś zupełnie na odwrót!"

Za dużo "nie" mi się napisało...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 22, 2005 8:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ketura MAgdalena napisał(a):
Smok - mieszasz Ty , bo ja już na jest to Pismo - co Ty chory jesteś? JA Ci piszę o nie jedzeni krwi , Ty ze jesz kaszanki a patom przyznajesz zę krwi nie a ja że nie uznaje slowa, które nota bene Ci czyatłam -gratulacje -powiedz jakie lekarstwa bierzesz - czy to lsd? powaga - no i bez urazy ale co Ty tak błądzisz..:-( jak echo za mną?


Dla mnie kaszanka to nie jest żaden problem. I tak ostatnio w sklepach pojawiła się koszerna kaszanka - lepiej przyprawiona i bardziej mi smakuje. :D

Nie jadam niczego, co mogłoby zgorszyć brata lub siostrę i jeśli Ciebie miałoby to zgorszyć, to zwykłej kaszanki nie będę jadł na wieki [I Kor. 8:13]

Zróbmy tak: ja nie będę jadł kaszanki, a Ty nie będziesz twierdzić albo sugerować, że pogańscy bracia i siostry powinni trzymać koszer, a jeśli nie trzymają, to są od Ciebie mniej uświęceni, nieposłuszni Bogu, mniej Go kochają niż Ty i w ogóle gorzej Mu służą. OK? :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 22, 2005 9:14 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Chrześcijaństwo+,to takie chrześcijaństwo,gdzie oprócz łaski trzeba jeszcze przestrzegać czegoś,co ktoś sobie wyciągnął z zakonu i uznał za ważne i wpływające na naszą społeczność z Bogiem a nawet zbawienie.
Tak robia np.Adwentyści.
Proste pytania mam do ciebie:
1.Czy jako nie przestrzegający zakonu chrześcijanin będą zbawiony?
2.Czy ewentualne przestrzeganie zakonu polepszy jakoś moją społeczność z Bogiem?

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 22, 2005 10:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Spróbuj Keturo przed wysłaniem postu wrzucić go do jakiegoś edytora tekstu. Pozwala łatwo wykryć literówki i szybko porawić błędy.
Trudno zachowywać czysty język na forach ale warto o język dbać :D

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 22, 2005 10:11 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Keturo,zadałem 2 proste pytania i nie uzyskałem odpowiedzi.Czy ich nie zrozumiałaś?Czy trudno odpisać tak lub nie?

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 23, 2005 12:20 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Smok Wawelski napisał(a):
Zróbmy tak: ja nie będę jadł kaszanki, a Ty nie będziesz twierdzić albo sugerować, że pogańscy bracia i siostry powinni trzymać koszer, a jeśli nie trzymają, to są od Ciebie mniej uświęceni, nieposłuszni Bogu, mniej Go kochają niż Ty i w ogóle gorzej Mu służą. OK? :D


Chyba ci co niejedza zwierzeta nieczyste sa bardziej uswieceni,... co najmniej w ,,wymiarze'' ciala. Nie robia z niego smietnika :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 23, 2005 12:24 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Smok Wawelski napisał(a):

Dla mnie kaszanka to nie jest żaden problem.




W sumie to niechodzi o kaszanke tylko o:

Czy Bog nam przykazal aby nie pic krwi.

Dwie mozliwosci:
A) TAK ...no to nie pijmy
B) NIE .... jak ktos chce niech pije


Ale pozatym to my wspolczesni chrzescijanie jestesmy tacy wygodni ze ...kogo to wszystko tak naprawde obchodzi??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 23, 2005 5:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 16, 2005 9:30 am
Posty: 142
Lokalizacja: Wroclaw
Ketura MAgdalena
Cytuj:
natomiast teraz mam dużo pracy w i przy swojej społeczości mesjanskiej:)
Keturka


Napis coś o swojej pracy i społeczności. Znam ludzi, którzy pracowali na Ukrainie z Zydami i ułatwiali im wyjazd do Erez Israel. Teraz mieszkają w Polsce i pragną coś z tamtej służby kontynuować.
Możesz na priv.
Marek

_________________
******************************
www.csg.com.pl
www.talent.org.pl
www.wizjadlaizraela.org
www.creationism.org.pl
******************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 23, 2005 9:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ketura MAgdalena napisał(a):
twierdzę ale to osobiście, ze koszer powinniscie trzymać - a choćby przez wzgląd na SŁowo Boze, które o tym mówi

Na szczęście, Słowo Boże mówi coś innego, niż chcesz nam wcisnąć. Chyba, że dla Ciebie Słowem Bożym jest tylko Tanach. Ja się będę trzymał tego, co poganom zalecił Duch Święty w Dziejach Apostolskich 15, a przez apostoła Pawła w jego listach (kilku nawet).

Cytuj:
Żydów i nie-Żydów jako światłosć na świecie. ze wzgledów swiatłą dla innych narodów.

Tu Ci się coś pomyliło, ale trudno. Światłością dla pogan czyli narodów mieli być Żydzi [Rzym. 2:19]. Jeśli chodzi Ci o to, że mamy być światłością świata i solą ziemi, to raczej nie poprzez obchodzenie świąt, ale przez świadectwo życia osobistego.

Cytuj:
Ale to jest wybór wolny każdego i w tym jest i my mamy wolność.

No, to jeśli nam dajesz tę wolność, to skończmy temat.

Cytuj:
po drugie Święta Pana - to nie są świeta żydowksie - POWIE CI TO KAŻDY ŻYD MESJANSKI że są to święta Pana. Bóg mówi :to są MOJE ŚWIĘTA- czujesz to ?
HaSzem -Bóg Jisraela dał je najepierw Jisrealowi na wieczność już wtedy jako przykazanie wieczne aby je PRZESTRZEGALI! -potem przyszedł Jahszua i potwierdził te święta - uczestnicząc w nich .

Święta wypełniły się i niektóre wypełnią W MESJASZU. One były cieniem Tego, co miało nastąpić - czyli właśnie wypełnienia w Mesjaszu. Paweł pisze w Kol. 2:16-23, żeby zbawieni poganie w Kolosach nie ulegali wpływom trzech rodzajów ludzi. Jednym z tych trzech rodzajów są ludzie tacy jak Ty:

"Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź szabatu. Są to tylko cienie rzeczy przyszłych [dosł. "mających nastąpić"]; rzeczywistością [dosł. "ciałem"] natomiast jest Mesjasz/Chrystus" [Kol. 2:16-17]

Cieniami rzeczy przyszłych [mających nastąpić, czyli wypełnić się w Mesjaszu] są: pokarm i napój, święto, nów księżyca i szabat. To jest napisane wprost i to przez Pawła.

Nikt Żydom nie broni obchodzenia tych świąt (które Mesjanistyczni i tak obchodzą z Mesjaszem jako centrum i wypełnieniem). Natomiast tak jak zbawieni poganie w Kolosach, my (poganie) zawarliśmy z Bogiem Nowe Przymierze, kiedy to święta już się w Mesjaszu/Chrystusie wypełniły (On jest rónież Tym, w którym wypełnią się wszystkie święta żydowskie). Poza tym, nie jesteśmy ani synami izraelskimi według ciała, ani prozelitami, którzy najpierw musieli stać się Żydami, a potem dobiero mieli przystęp do Boga. Jako poganie w ciele, mamy przez Ewangelię taki sam przystęp do Boga jak nasi żydowscy bracia. Nie musimy się ani obrzezywać, ani wracać do tego, co było tylko cieniem. My mamy Mesjasza w Duchu Świętym i weszliśmy w relację z Bogiem na etapie Nowego Przymierza.

Naszym odpocznieniem jest sam Mesjasz - "albowiem do odpocznienia wchodzimy my, którzy uwierzyliśmy". On jest naszym Szabatem. Dzień, który chcemy przestrzegać dla Pana, może ale nie musi nakładać się z Szabatem [Rzym. 14:5-6]. Królestwo Boże to nie jest pokarm ani napój. [Rzym. 14:17].

Poganie zostali włączeni w Ciało Mesjasza dopiero w momencie opisywanym w 10 rozdziale Dziejów Apostolskich. Jeśli chcemy się dowiedzieć, do czego Słowo Boże zobowiązuje pogan (szczególnie w sprawach zewnętrznych), trzeba czytać to, co Duch Święty o tym mówi w Dziejach od 10 rozdziału, w listach i Objawieniu, a nie tylko w Tanach i Ewangeliach. Liczy się całość nauczania Pism, a nie tylko te fragmenty, które komuś odpowiadają.

Cytuj:
święta Pana są czescia zbawienia

:shock: :shock: :shock: A gdzie Ty to wyczytałaś? Bo ja czytam, że zbawienie jest wyłącznie w Mesjaszu [I Jana 5:12 i inne]

"Mesjasz/Chrystus wyzwolił nas, abyśmyw tej wolności żyli> Stójcie więc niezachwianie i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli" [Gal. 5:1]

Cytuj:
należa do przymierzy i są obecne i aktualne-są cieniem ale cieniem nie budjdy tylko rzeczywistości , króra jest Mesjasz i nie wszystki się jeszcze spełniły

No właśnie! SĄ CIENIEM. A my żyjemy w rzeczywistości, której one były cieniem. "Rzeczywistością [ciałem] jest Mesjasz/Chrystus" [Kol. 2:16-18].

Ciało jest rzeczywistością i antytezą cienia, to którego usiłujesz nas cofnąć. Tylko po co? :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 23, 2005 11:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
:D Uffff.Dzięki Ci Wawelski.Za ten post ostatni.Klarownie i rzeczowo.No i biblijnie rzecz jasna :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 23, 2005 11:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Cytuj:
należa do przymierzy i są obecne i aktualne-są cieniem ale cieniem nie budjdy tylko rzeczywistości , króra jest Mesjasz i nie wszystki się jeszcze spełniły[/
[/lJakie swieta nie spełniły sie jeszcze?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 24, 2005 10:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Ketura MAgdalena napisał(a):
Jom Teruhah i Jom Kipur i Sukkot jeszcze sie nie wypełniły .
te świeta wskazują na powtóne przyjście Maszijaha :
Dzien Sądu i 1000 - letnie królestwo , w którym wszyscy będą obhcodzić wlasnie - każdy kraj święta namiotów - sukkot ( jeśli kto nie będzie - to Bóg nie da deszczu i będą nawet plagi na dany kraj )
i w kazdy szabat każdy czlowiek przyjdzie -
- będzie przychodzić by pokłonić się Bogu - Panu nieba i ziemi.
Tak pisze w Slowie Bożym.



Zach. 14:16-21


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL