www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 6:00 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sty 27, 2011 4:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
Post użytkownika Miecz Ducha został skasowany, ponieważ stanowi długą wklejkę tekstu z innego miejsca, do którego wystarczyło podać link:

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 596#155596

Regulamin naszego forum mówi, że piszemy zwięźle i możliwie krótko (pkt. 4). Forum jest po to, żeby dyskutować, a nie pisać na nim wykłady bez żadnej intencji dyskusyjnej. Użytkownik zapoznał się z regulaminem i zaakceptował go. Bloga można założyć w sieci i dawać do niego linki.

Każdy następny post tego rodzaju będzie kasowany, a po trzech tego typu próbach użytkownik zostanie zablokowany.

Admin

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 28, 2011 12:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Przebrnąłem przez ten długi tekst. Jak mawia Arnold Fruchtenbaum, jest to typowy przykład tzw. "egzegezy gazetowej". Polega ona na tym, że bierzemy dowolne wydarzenie opisane w gazecie, a następnie naginamy do niego trześć proroctw biblijnych i wtedy nam wychodzi, że "rozpoznajemy znaki czasu". :lol:

Dan 8:1-27 mówi o czasach Aleksandra Wielkiego (kozioł), który pokonał Medo-Persję (baran), a po jego śmierci (złamanie rogu) jego imperium zostało podzielone na 4 części (na jego miejsce wyrosły 4 inne rogi). Jedna z nich, obejmującą między innymi obszar Izraela (prześliczna ziemia) była rządzona przez dynastię Seleucydów, która wydała na świat (z jednego z nich wyrósł mały róg) Antiocha IV Epifanesa.

Człowiek ten, będący historycznym typem Antychrysta, zagarnął brutalnie skarby świątyni w Jerozlimie, co wzbudziło niepokoje, a w ich efekcie powstanie Machabejskie. Przestępstwo na codziennej ofierze rozpoczęło się w miesiącu Sziwan roku 171 p.n.e gdy arcykapłan Jazon doprowadził do zaniechań w tej sprawie na korzyść wpływów greckich. Można o tym przeczytać w apokryfach [I Machabejska 1:10-15; II Machabejska 4:7-14]. Koniec okresu 2300 dni przypada na ponowne poświęcenie Świątyni w roku 165 p.n.e.

Krótko mówiąc, proroctwo już się wypełniło i naciąganie do do naszych czasów nie ma żadnego sensu. Wsadzanie do proroctwa Unii Europejskiej tylko dlatego, że Grecja do niej należy, jest przejawem naciągania Pisma do własnych teorii. Następny przykład:

Miecz Ducha napisał(a):
KOZIOŁ nadchodzacy po powierzchni calej ziemi NIE DOTYKAJĄC JEJ - Daniela 8:5 , ukazuje moimm zdanie siły morskie i moze lotnictwo - to samo moim zdaniem wydarzenie tylko w innej perspektywie ukazane jest w KSIĘDZE DANIELA 11:29-30 , gdzie KITTEJSKIE OKRĘTY zwyciezaja - wojna ta odbedzie sie przed ustanowiniem ohydy spustoszenia wiec czasowo rownie pasuje do wojny miedzy baranem a kozłem.
KITTIM oznacza z tego co wiem panstwa na zachód od Judei lub ogolnie kierunek zachodni - koziol rowniez nadchodzi z zachodu.

Albo coś nadchodzi po powierzchni ziemi, albo po powierzchni morza, albo w powietrzu. Kozioł, czyli Aleksander Wielki, dawno juz nie żył, gdy dynastia Seleucydów prowadziła wojny opisane w Dan. 11:1-35. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Nic tutaj nie pasuje czasowo. Moim zdaniem taka egzegeza jaką przedstawia Miecz Ducha jest przykładem, JAK NIE INTERPRETOWAĆ PROROCTW. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 02, 2011 6:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
Smok , kabys uwaznie czytal to byz zauwazyl ze wizja dotyczy konca czasu i czasów ostatecznych , jesli uwazasz ze czasy ostateczne a tym bardziej koniec czasu byl w czasach Aleksandra Wielkiego ;) to zostawiam to bez komentarza ;)

Znam bardzo dobrze interpretacje o Aleksandrze Wielkim i jest o niej mowa ale w 11 rozdziale Księgi Daniela , opieranie sie na ksiegach Machabejskich to nie moja gra n nie gram w apokryfy , wartosc gazety jesli juz to maja wlasnie apokryfy przy czym oczywiscie nie uwazam ze to co napisalem jest proroctwem lub jest nie omylne , to tylko interpretacja wiec trzeba podchodzic z dystansem do tego ja sam podchodze z dystansem bo wszystko to co wiem jesli dozyje to zweryfikuje przyszlosc , przy czym w przeciwienstwie do tych co uwazaja ze te rzeczy juz sie dokonaly nie bede zaskoczony.

Co do interpretacji dalszej 11 rozdzialu Daniela tez sie nie zgadzam ale to poboczny teraz temat.

cytuje smoka : " Aleksander Wielki, dawno juz nie żył, gdy dynastia Seleucydów prowadziła wojny opisane w Dan. 11:1-35 " - musisz wrocic do podstaw poniewaz Daniela 11:3-4 mowi własnie o Aleksandrze Wielkim i rozpoadzie jego królestwa a ty juz go wczesniej usmierciles piszac ze Daniela 11:1-35 mowi o wydarzeniach kiedy Aleksander juz nie zyl , - oceniles moja interpretacje niesprawiedliwie ale nie gniewam sie ;) , jesli takich fundamentalnych rzeczy jak o Aleksandrze nie wiesz to nic dziwnego ze w innych sprawach tez sie nie zgadzamy , pozdrawiam


WIDZENIE DOTYCZY KONCA CZASU : " i rzekł: Oto ja objawię ci, co się będzie dziać pod koniec czasu gniewu, bo widzenie dotyczy końca czasu " DANIELA 8:19

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 02, 2011 10:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
MieczDucha napisał(a):
Smok, kabys uwaznie czytal to byz zauwazyl ze wizja dotyczy konca czasu i czasów ostatecznych , jesli uwazasz ze czasy ostateczne a tym bardziej koniec czasu byl w czasach Aleksandra Wielkiego ;) to zostawiam to bez komentarza ;)

Najbliższa oryginałowi wydaje się tutaj być (z polskich przekładów) Biblia Gdańska:

"I przyszedł do mnie, gdziem stał; a gdy przyszedł, zlękłem się i padłem na oblicze swoje. I rzekł do mnie: Wyrozumij, synu człowieczy! bo czasu pewnego to widzenie się wypełni. I gdy on mówił ze mną, usnąłem twardo, leżąc twarzą swoją na ziemi, i dotknął się mnie, i postawił mię tam, gdziem pierwej stał, I rzekł: Oto ja tobie oznajmię, co się dziać będzie aż do wykonania tego gniewu; bo czasu naznaczonego koniec będzie" [Dan. 8:17-19]


Podobnie podaje KJV i literalny przekład Younga (z anglojęzycznych). Gdybyś się przyłożył solidnie do tekstu, to byś zauważył. Cała Twoja interpretacja "wisi" na określeniach "koniec czasu" i "czas ostateczny", których w oryginalnym tekście najprawdopodobniej... nie ma.

MieczDucha napisał(a):
Znam bardzo dobrze interpretacje o Aleksandrze Wielkim i jest o niej mowa ale w 11 rozdziale Księgi Daniela , opieranie sie na ksiegach Machabejskich to nie moja gra n nie gram w apokryfy , wartosc gazety jesli juz to maja wlasnie apokryfy przy czym oczywiscie nie uwazam ze to co napisalem jest proroctwem lub jest nie omylne , to tylko interpretacja wiec trzeba podchodzic z dystansem do tego ja sam podchodze z dystansem

Księgi Machabejskie są źródłem informacji historycznej i o to tutaj chodziło. Sam tekst proroctwa mówi wyraźnie, o kim ono jest, bo jest wyłożone i nie musisz się już martwić, jak je zinterpretować. Trzeba tylko czytać tekst.

"A kozioł, to król grecki, a wielki róg, który jest między jego oczami, to król pierwszy. A to, że został złamany, a cztery inne wyrosły zamiast niego, znaczy: Z jego narodu powstaną cztery królestwa, ale nie z taką mocą, jaką on miał. Lecz pod koniec ich królowania, gdy zbrodniarze dopełnią swej miary, powstanie król zuchwały i podstępny" [Dan. 8:21-23]

Król pierwszy to Aleksander Wielki (jako pierwszy władca imperium przedstawionego w postaci kozła). Po nim powstały 4 królestwa, ale były już słabsze. Z jednego z nich, a konkretnie z dynastii Seleucydów, powstał Antioch IV Epifanes. O jego zuchwałości świadczy już przydomek. Wystąpił przeciwko Bogu i umarł prawdopodobnie na zarazę bez udziału ludzkiej ręki. Był typem Antychrysta, ale ten tekst po prostu o Antychryście nie mówi. Zreszta sam Antychryst wyrośnie spomiędzy 3 rogów, w wcześniej będzie wśród 10 [Dan 2, Dan 7 i Obj. 17]. Nic tutaj nie pasuje do Twojej teorii. Dlatego cieszę się, że sam masz do niej dystans. :D

MieczDucha napisał(a):
cytuje smoka: "Aleksander Wielki, dawno juz nie żył, gdy dynastia Seleucydów prowadziła wojny opisane w Dan. 11:1-35" - musisz wrocic do podstaw poniewaz Daniela 11:3-4 mowi własnie o Aleksandrze Wielkim i rozpoadzie jego królestwa a ty juz go wczesniej usmierciles piszac ze Daniela 11:1-35 mowi o wydarzeniach kiedy Aleksander juz nie zyl , - oceniles moja interpretacje niesprawiedliwie ale nie gniewam sie ;) , jesli takich fundamentalnych rzeczy jak o Aleksandrze nie wiesz to nic dziwnego ze w innych sprawach tez sie nie zgadzamy

Napisałem o wojnach opisanych w całym fragmencie Dan. 11:1-35. Opis tych wojen zaczyna się w wersecie 5, czyli już po śmierci Aleksandra Wielkiego i po rozpadzie jego imperium. Byłeś łaskaw pomieszać kozła (imperium Aleksandra Wielkiego) z kittejskimi okrętami z Dan. 11:29-30, które z Aleksandrem Wielkim nie miały już nic wspólnego, bo nie żył od dawna. Po prostu gotujesz groch z kapustą. Dlatego się nie zgadzamy. Podstawą interpetacji każdego tekstu jest... przeczytanie tekstu. Lepienie własnej teorii z kilku fragmentów mówiących o różnych rzeczach jest dowodem braku znajomości podstaw, od których sam powinieneś zacząć moim zdaniem.

MieczDucha napisał(a):
WIDZENIE DOTYCZY KONCA CZASU : " i rzekł: Oto ja objawię ci, co się będzie dziać pod koniec czasu gniewu, bo widzenie dotyczy końca czasu " DANIELA 8:19

Wieszanie całej interpretacji na niepewnym gwoździu jest niebezpieczne i podejrzanie pachnie już "na wejściu". Radzę tego unikać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N lut 06, 2011 12:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
Moja interpretacja nie wisi tylko na tych dwóch wersetach ktore wskazuja na oczasy ostateczne ;) , nie jestem specjalista od jezyka hebrajskiego ale juz wczesniej sprawdzałem te wersety i z tego co wiem to chodzi o koniec czasu \ czasy ostateczne ktore dopiero sa przed nami


Jesli nie robi na tobie wrazenia ze widzenie dotyczy konca czasu i czasów ostatecznych , to przeczytaj sobie 11 rodzial Księgi Daniela jeszcze raz uwaznie i zobacz ze conajmniej od 31 wersetu juz sa czasy ostateczne a starozytnosc , tak samo moim zdaniem 22 werset wskazuje na Klaudiusza za ktorego Pan Jezus -Książe Przymierza zostal zabity , pewnie i to wszystko nie zrobi na tobie wrazenia bo bładzisz gdzies w starozytnosci a proroctwa dotycza nadal przyszlosci blizszej lub dalszej

" Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel - kto czyta, niech uważa " MATEUSZA 24:15

Co do kittejskich okretów to ma to jak najbardziej sens ale nie dla ciebie bo gardzisz na dzis dzien wszystkimi odniesienami ktore wskazuja na czasy ostateczne porownaj sobie osobe samego króla zuchwałego z Daniela z człowiekim niegodziwosci i ze zwierzeciem z Objawienia Jana

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N lut 06, 2011 1:10 pm 
No to ja posłużę wsparciem językowym.
Daniel 8:19
waj-jo'mer hinni modi`-acha 'et 'aszer jihje be-acharit haz-za`am ki le-mo`ed qec
i-powiedział oto_ja daję_poznać-ci to co będzie na-końcu tego-wzburzenia bo dla-wyznaczonego_czasu (jest) koniec

Nie ma tutaj żadnych czasów ostatecznych.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N lut 06, 2011 2:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
MieczDucha napisał(a):
Moja interpretacja nie wisi tylko na tych dwóch wersetach ktore wskazuja na oczasy ostateczne ;) , nie jestem specjalista od jezyka hebrajskiego ale juz wczesniej sprawdzałem te wersety i z tego co wiem to chodzi o koniec czasu \ czasy ostateczne ktore dopiero sa przed nami
Ależ oczywiście, że wisi, co podkreślałeś usilnie w poprzednich swoich wpisach - nawet na czerwono - żeby nikt nie miał wątpliwości. Nie wiem, gdzie sprawdzałeś te wersety. Mógłbyś podać jakieś żródła? Tutaj masz próbkę normalnej egzegezy Dan. 8:1-27:

http://www.blueletterbible.org/commenta ... r=Dan_8_19

Wersety wskazują na koniec pewnego czasu, w którym wypełni się widzenie. Po prostu tłumaczenie BW jest tutaj niedokładne i nie odpowiada treści widzenia, czyli kontekstowi.

MieczDucha napisał(a):
Jesli nie robi na tobie wrazenia ze widzenie dotyczy konca czasu i czasów ostatecznych , to przeczytaj sobie 11 rodzial Księgi Daniela jeszcze raz uwaznie
Przeczytałem uważnie. Niestety, Twój problem polega na tym, że nie znasz historii, którą opisują wersety Dan. 11:3-35. Proroctwo tak dokładnie opisuje historię wojen następców Aleksandra Wielkiego w jego podzielonym imperium z dynastii Ptolemeuszy i Seleucydów, że większość historyków uważała, iż tekst Daniela 11:3-35 został napisany po tych wydarzeniach. Dopiero znalezienie rękopisów Księgi Daniela w Qumran potwierdziło, że jest to proroctwo:

http://www.vision.org/visionmedia/article.aspx?id=1131
http://www.jeramyt.org/papers/daniel.html
http://christianthinktank.com/qwhendan3a.html
http://bibleapologetics.wordpress.com/t ... aniel-320/

MieczDucha napisał(a):
(...) i zobacz ze conajmniej od 31 wersetu juz sa czasy ostateczne a starozytnosc, tak samo moim zdaniem 22 werset wskazuje na Klaudiusza za ktorego Pan Jezus - Książe Przymierza zostal zabity, pewnie i to wszystko nie zrobi na tobie wrazenia bo bładzisz gdzies w starozytnosci a proroctwa dotycza nadal przyszlosci blizszej lub dalszej
Książę przymierza to Ptolemeusz VI Filometor. Zawarł przymierze z władcą kraju Seleucydów. Nie ma on nic wspólnego z Panem Jezusem. To Ty błądzisz, bo naginasz Pismo do własnych wyobrażeń.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ptolemeusz_VI_Filometor

MieczDucha napisał(a):
"Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel - kto czyta, niech uważa " MATEUSZA 24:15
No to uważaj, co czytasz. Prorok Daniel przepowiedział to wydarzenie w Dan. 9:27 w takście mówiącym o Antychryście. Wszystko Ci się miesza niestety.

MieczDucha napisał(a):
Co do kittejskich okretów to ma to jak najbardziej sens ale nie dla ciebie bo gardzisz na dzis dzien wszystkimi odniesienami ktore wskazuja na czasy ostateczne porownaj sobie osobe samego króla zuchwałego z Daniela z człowiekim niegodziwosci i ze zwierzeciem z Objawienia Jana
Dopiero od Dan. 11:36 można mówić o zbieżnościach i podobieństwach króla zuchwałego do Antychrysta. Ja niczym nie gardzę, tylko staram się czytać to, co jest napisane, zamiast wpisywać do Biblii własne poglądy. Antychryst nie będzie potomkiem jednego z 4 królów i nie o nim mówi Dan. 8:1-27. Będzie jednym z 10, a potem wyrośnie między trzema - zgodnie z Dan. 7 i Obj. 17. Kittim, Kittejczycy i kittejskie okręty pojawiają się w wielu miejscach Biblii. Naprawdę propomuję Ci rzetelne podejście do biblijnego tekstu, bo na razie wyrywasz z kontekstu dowolne fragmenty i tworzysz z nich dowolne teorie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 10, 2011 1:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
wyrazna wzmianka o czasach ostatecznych i czasu konca nie robi na tobie wrazenia tak jak nie robi wrazenia na tobie fakt ze 31 werset 11 Księgi Daniela mowi juz o czasach ostatecznych a nie o Antiochu ,

uwazasz ze Antioch walczyl z Panem Jezusem i polegl bez udzialu ludzkiej reki ? :) " Lecz gdy powstanie przeciwko księciu książąt, zostanie zmiażdżony bez udziału ludzkiej ręki. " DANIELA 8:25

" A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego " 2 TESALONICZAN 2:8


porównaj sobie dojscie do wladzy smierc króla zuchwałego-zwierzecia - wszystko to odnosi sie do tej samej osoby

"jego moc będzie potężna, ale nie dzięki własnej sile(BT)" DANIELA 8:24

- "A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą " 2 TESALONICZAN 2:9

- " I przekazał mu smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc " OBJAWIENIE 13:2



W którym wg ciebie miejscu 11 rozdziału Daniela zaczynaja sie wydarzenia ktore sa dopiero przed nami i na podstawie czego tak uwazasz ?

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 10, 2011 2:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Kiedyś w telewizji był taki teleturniej "Skojarzenia". Szkoda, że go juz nie ma, bo moim zdaniem daleko byś zaszedł. :lol:

MIeczDucha napisał(a):
wyrazna wzmianka o czasach ostatecznych i czasu konca nie robi na tobie wrazenia tak jak nie robi wrazenia na tobie fakt ze 31 werset 11 Księgi Daniela mowi juz o czasach ostatecznych a nie o Antiochu
Werset 31 opisuje wydarzenia, która miały miejsce za czasów Aniocha Epifanesa i są opisane szczegółowo na przykład przez żydowskiego historyka Józefa Flawiusza i w księgach machabejskich. Antioch postawił w Miejscu Najświętszym posąg Jupitera we współpracy z tymi Żydami, którzy "porzucili święte przymierze" [werset 30].

MieczDucha napisał(a):
uwazasz ze Antioch walczyl z Panem Jezusem i polegl bez udzialu ludzkiej reki? "Lecz gdy powstanie przeciwko księciu książąt, zostanie zmiażdżony bez udziału ludzkiej ręki. " DANIELA 8:25
Po prostu Antioch wystąpił nie tylko przeciwko Izraelowi, ale przeciwko samemu Bogu. A zmarł bez udziału ludzkiej ręki. Niektórzy komentatorzy (Jamiesson, Fausett and brown) podają, że umarł w strasznych mękach, w wyniku wrzodów, zjedzony przez robactwo. Inne źródła podają, że spadł z rydwanu. Czyli bez udziału ludzkiej ręki.

MieczDucha napisał(a):
"A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego" 2 TESALONICZAN 2:8
No i co w związku z tym? :roll:

MieczDucha napisał(a):
porównaj sobie dojscie do wladzy smierc króla zuchwałego-zwierzecia - wszystko to odnosi sie do tej samej osoby

- "jego moc będzie potężna, ale nie dzięki własnej sile (BT)" DANIELA 8:24
- "A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą" 2 TESALONICZAN 2:9
- "I przekazał mu smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc" OBJAWIENIE 13:2
:wink: Spryciarzu, widzę że tak manipulujesz przekładami, żeby wyszło Ci to, co chcesz. Dlatego pierwszy cytat jest z Tysiąclatki, ale pozostałe 2 już z Brytyjki. Dan 8:24 w BW nie pasuje do z góry założonej teorii, prawda? :D

To może ja Ci podpowiem jeszcze jakiś werset o człowieku, który działał nie dzięki własnej sile:

"Tak rzekł Pan do swojego pomazańca Cyrusa, którego ująłem za jego prawicę, aby przed nim zdeptać narody i odpiąć pas na biodrach królów, aby przed nim otworzyć podwoje i aby bramy nie były zamknięte: Ja pójdę przed tobą i wyrównam drogi, wysadzę spiżowe wrota i rozbiję żelazne zawory. I dam ci schowane w mroku skarby i ukryte kosztowności, abyś poznał, że Ja jestem Pan, który cię wołam po imieniu, Bóg Izraela, przez wzgląd na mojego sługę Jakuba i Izraela, mojego wybrańca, wołam cię po imieniu, nadałem ci zaszczytne imię, chociaż mnie nie znałeś" [Iz. 45:1-5]

Skoro Twoim zdaniem każdy bohater opisany w biblinych proroctwach i nie działający dzięki własnej sile jest Antychrystem, to Cyrus również jest Antychrystem. Jeśli konsekwentne stosowanie jakiejś zasady interpretracji Pisma prowadzi do absurdu, to znaczy że zasada jet absurdalna i należy ją porzucić. Polecam Ci serdecznie skorzystać z tej zasady.

MieczDucha napisał(a):
W którym wg ciebie miejscu 11 rozdziału Daniela zaczynaja sie wydarzenia ktore sa dopiero przed nami i na podstawie czego tak uwazasz?
Od wersetu 36. Tutaj kończą się zbieżności historyczne z Antiochem Epifanesem, a zaczynaja się zbieżności z fragmentami paralelnymi mówiącymi ewidentnie o Antychryście i czasach ostatecznych w sensie eschatologicznym. Widać to szczególnie w wersetach 36-38, 41, 44-45. Antychryst zginie na ziemi izraelskiej podczas bitwy pod Armaggeddonem [Dan. 11:45]. Antioch Epifanes zmarł w Tabae, w Iranie, w wyniku choroby lub wypadku [Dan. 8:25]. O innych szczególach możemy szerzej porozmawiać, jeśli będziesz miał ochotę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 14, 2011 1:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
Nie zgadzam sie całkowicie z tym co piszesz - nie manipuluje przekładami poprostu wydanie warszawskie błędnie tamten werset tłumaczy moim zdaniem - chodzi o słowo które oznacza pokój , nie odpowiadasz konkretnie :



" A w czasach ostatecznych zetrze się z nim król południa. Lecz król północy uderzy na niego z wozami, jeźdźcami i z wielu okrętami; wtargnie do krajów i zaleje je jak powódź. " Daniela 11:40 - czy ten werset odnosi sie do czasów obecnych lub do czasów które sa dopiero przed nami czy też może wypelnil sie juz dawno temu ?

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 14, 2011 2:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
MieczDucha napisał(a):
"A w czasach ostatecznych zetrze się z nim król południa. Lecz król północy uderzy na niego z wozami, jeźdźcami i z wielu okrętami; wtargnie do krajów i zaleje je jak powódź. " Daniela 11:40 - czy ten werset odnosi sie do czasów obecnych lub do czasów które sa dopiero przed nami czy też może wypelnil sie juz dawno temu ?
Moim zdaniem całość od Dan. 11:36 do końca rozdziału mówi o czasach ostatecznych i Antychryście. To jest ta sama postać, o której mówią kolejne wersety aż do 45. Antychryst nie zdobędzie obszaru dzisiejszej Jordanii (Edom, Moab i część Ammonitów) ponieważ właśnie tam schroni się resztka Izraela uciekająca przed nim podczas Wielkiego Ucisku [Obj. 12:14-17].


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 07, 2011 12:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
Smok Wawelski napisał(a):
MieczDucha napisał(a):
"A w czasach ostatecznych zetrze się z nim król południa. Lecz król północy uderzy na niego z wozami, jeźdźcami i z wielu okrętami; wtargnie do krajów i zaleje je jak powódź. " Daniela 11:40 - czy ten werset odnosi sie do czasów obecnych lub do czasów które sa dopiero przed nami czy też może wypelnil sie juz dawno temu ?
Moim zdaniem całość od Dan. 11:36 do końca rozdziału mówi o czasach ostatecznych i Antychryście. To jest ta sama postać, o której mówią kolejne wersety aż do 45. Antychryst nie zdobędzie obszaru dzisiejszej Jordanii (Edom, Moab i część Ammonitów) ponieważ właśnie tam schroni się resztka Izraela uciekająca przed nim podczas Wielkiego Ucisku [Obj. 12:14-17].




"A w czasach ostatecznych zetrze się z nim król południa. Lecz król północy uderzy na niego z wozami, jeźdźcami i z wielu okrętami; wtargnie do krajów i zaleje je jak powódź" DANIELA 11:40 ,


"I przyszedł na miejsce, gdzie stałem, a gdy przyszedł, zląkłem się i padłem na twarz. Wtedy rzekł do mnie: Zważ, synu człowieczy, że widzenie dotyczy czasu ostatecznego" DANIELA 8:17 ,


w jednym i drugim wersecie przetłumaczonym na czasy ostateczne wystepuja te same zwroty : eth - strong 6256 i qets - strong 7093 - które razem wystepuja z tego co wiem tylko w Księdze Daniela włanie w 11 i 8 rozdziale - jesli zwrot z 11 rozdziału odnosi sie do czasów ostatecznych to równiez zwrot z 8 rozdziału odnosi sie do czasów ostatecznych - oprocz tego kontekst wydarzen i słowa Gabriela jasno pokazuja ze 8 rozdział odnosi sie do czasów ostatecznych

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 07, 2011 12:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
MieczDucha napisał(a):
w jednym i drugim wersecie przetłumaczonym na czasy ostateczne wystepuja te same zwroty : eth - strong 6256 i qets - strong 7093 - które razem wystepuja z tego co wiem tylko w Księdze Daniela włanie w 11 i 8 rozdziale - jesli zwrot z 11 rozdziału odnosi sie do czasów ostatecznych to równiez zwrot z 8 rozdziału odnosi sie do czasów ostatecznych - oprocz tego kontekst wydarzen i słowa Gabriela jasno pokazuja ze 8 rozdział odnosi sie do czasów ostatecznych
To nie są zwroty tylko wyrazy. Z tych samych wyrazów można zbudować różne zdania mówiące o czymś innym. Elendil już napisał powyżej, że określenia użyte w 8 rozdziale Księgi Daniela nie mają nic wspólnego z czasami ostatecznymi. W dodatku historia pokazuje, że proroctwa Daniela z 8 rozdziału już się wypełniły. Opis wydarzeń w obydwóch proroctwach również wyklucza, że oba dotyczą Antychrysta. Byłyby wzajemnie sprzeczne, co wykazałem powyżej. Proszę, nie każ mi powtarzać tego samego, bo to nie posuwa dyskusji do przodu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL