www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 2:23 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sty 18, 2011 6:05 pm 
Wujcio, wszetecznica może i teoretycznie Rzymem nie być, ale Jerozolimą to nie jest na pewno, ponieważ o wszetecznym mieście jest napisane:

Obj 19:1-4
Potem usłyszałem jakby donośny głos licznego tłumu w niebie, który mówił: Alleluja! Zbawienie i chwała, i moc Bogu naszemu, gdyż prawdziwe i sprawiedliwe są sądy jego; osądził bowiem wielką wszetecznicę, która skaziła ziemię wszeteczeństwem swoim i pomścił na niej krew sług swoich. I rzekli po wtóre: Alleluja! I dym jej unosi się w górę na wieki wieków. I upadło dwudziestu czterech starców, i cztery postacie, i oddały pokłon Bogu, siedzącemu na tronie, mówiąc: Amen, Alleluja!

Jeśli miałaby to być Jerozolima, to nie wiem, gdzie Pan miałby rządzić w takim kopcącym na wieki wieków mieście.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 18, 2011 6:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 12, 2011 6:21 pm
Posty: 137
Elendil napisał(a):
Jeśli miałaby to być Jerozolima, to nie wiem, gdzie Pan miałby rządzić w takim kopcącym na wieki wieków mieście.

:lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 18, 2011 7:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
wujcio napisał(a):
Zgodzę się, że zdziwienie Jana jest wymowne, ale dla mnie Rzym to za "proste" , to po prosu widać gołym okiem - trzeba nie chcieć tego zobaczyć. Poza tym nie wiemy jednak, co Jan zobaczył - może (?) jednak zobaczył Jerozolime. Nie zawsze to co jest najprostrze jest właściwe.

A właściwie dlaczego uważasz, że to nie może być proste? Przecież fakt, że coś zostało napisane w Objawieniu nie musi oznaczać, że będzie trzeba sięgać "prawą ręką do lewej kieszeni" szukając rozwiązania. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 20, 2011 6:06 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Wynika to ze zdziwienia Jana ( Obj. 17:6 i 7 ). Anioł ( Obj. 17:1) pokazuje Janowi, a jego reakcją jest zdziwienie, po prostu Jan jest zaskoczony, a w przypadku Rzymu, co już pisałem, to po prostu widać. Jan patrzy na "wszetecznice" i jej nie rozpoznaje (?) i dopiero anioł uzmysławia mu ( pokazuje) - zobacz to wszetecznica. Tak jakby to wszeteczeństwo było ukryte.
Skoro Jan się zdziwił, to dla mnie to nie będzie proste.
Ap 17:9 Bw "Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów;"
Trzeba umysłu ! Ja się patrzę i się nie dziwię, więc dlaczego Jan się dziwił ? Jedyne co mi przychodzi do głowy, że to nie jest takie proste.
To tylko mój "głos" w dyskusji, mogę przekombinować :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 20, 2011 11:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Myślę, że Jan się zdziwił z bardzo prostego powodu - zobaczył stan Kościoła w czasach ostatecznych. A właściwie nie Kościoła, tylko tego, co za Jego czasów było jeszcze Kościołem. Tak będzie bardziej precyzyjnie. Jeśli to, co kiedyś było Kościołem, Jak zobaczył jako kobietę pijaną krwią świętych i męczenników Jezusowych [17:6], to nie ma się co dziwić jego reakcji. Nie mieściło mu się to w głowie. My czytamy o tym już z innej perspektywy historycznej, a przecież ekumeniczna religia "chrześcijańska" ze stolicą w Rzymie to jeszcze przyszłość (choć pewnie już nieodległa).

Umysł obdarzony mądrością jest potrzebny do rozwikłania zagadki w wersetach 9-11, bo tam trzeba trochę "ruszyć głową", żeby się doliczyć, dlaczego zwierzę jest "ósmym, i jest z owych siedmiu" [17:11]. Ale to już nie ten wątek, bo wychodzimy poza islam. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 21, 2011 12:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
http://pbartosik.blogspot.com/2011/01/o ... iadle.html

ta perspektywa jest coraz blizsza. Planowane sa nawet nowe miejsca pielgrzymkowe :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 21, 2011 12:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Niestety, sam pastor Bartosik wygłasza niebiblijne stwierdzenia, które pasują rzymskim ekumenistom. Czyli "jest przeciw, a nawet za" (trawestując klasyka). Dlaczego kk jest Kościołem? Bo wierzą w tego samego Boga (demony też wierzą, hehe!), mają wspólną historię i korzenie wiary (nicejskie)". Dla niego najwyraźniej ekumeniczna definicja Kościoła jest do przyjęcia:

pastor Bartosik napisał(a):
Kościoły katolicki, protestancki czy prawosławny wchodzą w skład kościoła powszechnego ze względu na fakt, że wierzą w tego samego Boga (Ojca, Syna i Ducha Św.), łączy je ta sama historia i korzenie wiary. To jednak NIE OZNACZA, że wszystko jedno w którym z nich jesteśmy. Nie jest wszystko jedno czy udajesz się do środowiska dotkniętego wirusem czy w miarę zdrowego. Jednak nawet chorego nie nazwiesz "trupem" póki oddycha.

Popełnilibyśmy duży błąd gdybyśmy KK nazwali "niechrześcijańską religią" (jak islam lub hinduizm). To JEST kościół, tak jak kościołem (Bożym Ludem) był odstępczy Izrael. Jest to jednak kościół, który w znacznym stopniu odszedł od Słowa Bożego zastępując je własnym autorytetem.

Oczywiście jeśli mówimy o zbawieniu to Bóg będzie sądził każdego indywidualnie, a nie poprzez przynależność do struktur

http://pbartosik.blogspot.com/2011/01/o ... iadle.html

I jeszcze pytanie: Czy jako kalwinista pastor Bartosik chrzci niemowlęta? Może dlatego uważa, że katolicy są w Kościele Powszechnym?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 21, 2011 12:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
http://pbartosik.blogspot.com/2010/12/d ... rzcie.html

chrzci a jakze


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 21, 2011 1:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
:shock: Totalna załamka... . Włączenie biologicznych potomków Abrahama w wieczne przymierze z narodem żydowskim pomylone z włączeniem Żydów i pogan w Nowe Przymierze na podstawie wiary. Kościół jako Izrael. Zupełnie jakbym czytał wypowiedzi katolickich księży. Dramat.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 29, 2011 10:01 pm 
http://wyborcza.pl/1,75477,9021851,Arab ... uropy.html

Ku pokrzepieniu serc 8)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N sty 30, 2011 8:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 12, 2011 6:21 pm
Posty: 137
Bardzo mnie to cieszy i jednoczesnie coraz mniej rozumiem tych, którzy niepotrzebnie sieją panikę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N sty 30, 2011 7:49 pm 
zielona napisał(a):
Bardzo mnie to cieszy i jednoczesnie coraz mniej rozumiem tych, którzy niepotrzebnie sieją panikę.

No cóż, w tym artykule jest wzmianka o skrajnej prawicy. Jeśli chodzi o chrześcijan, to wstyd mi czasem doprawdy kiedy widzę, jak gorliwie przykładają rękę do szerzenia strachu, wieszczenia plag, prześladowań i końca świata na podstawie egzegezy gazetowej właśnie. Obrzydliwe jest to, jak się lubują w krwawych szczegółach, jak nieprawdopodobne wizje odmalowują. Po prostu zwyczajna, cielesna żądza krwi ubrana w chrześcijańskie szatki :shock: Takich trzeba upominać, moim zdaniem. Tak samo jak gorszy mnie zresztą, kiedy chrześcijanie biorą udział w psioczeniu na władze i obsmarowywaniu polityków :roll: Wstyd!


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 31, 2011 10:03 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 12, 2011 6:21 pm
Posty: 137
Wszystko (niestety!!!!!!! :x ) prawda :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 31, 2011 1:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
Cytuj:
Tak samo jak gorszy mnie zresztą, kiedy chrześcijanie biorą udział w psioczeniu na władze i obsmarowywaniu polityków


e tam. Mamy demokracje, wiec mozna na Tuskow i innych popsioczyc.Przeciez to nie sa swiete krowy. W normalnym kraju juz by ich wysadzili z siodla.
Co do islamu to "Si vis pacem para bellum ". Lewackie media w rodzaju GW uspokajaja :lol:
Pierwsi pojda pod kose.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 31, 2011 2:45 pm 
Makabi, mamy demokrację, to możemy ich nie wybrać na następna kadencję. Jeśli mamy zastrzeżenia, wnioski, konstruktywną krytykę, możemy to zaprezentować. Psioczenie i obsmarowywanie natomiast jest niegodne wierzącego - trudno to nazwać sprawiedliwym i nieskazitelnym postępowaniem.
Oczywiście, ci z lewa jak i z prawa maja swoje interesy, akurat w tym artykuliku powołano się na badania, które można sobie sprawdzić. To niewiele, ale specjaliści mogą powiedzieć na ten temat więcej: o wzroście wykształcenia wśród muzułmanek, o dążeniach do europeizacji w pewnych państwach arabskich, o przyjmowaniu zachodniego sposobu myślenia przez co inteligentniejszych muzułmanów, którzy wyemigrowali na Zachód. To wszystko odgrywa dużą rolę w wieszczeniu takiej lub innej przyszłości, dobrze się nie dać zwieść ani przez jedną ani przez drugą uproszczoną wizję, którą posługują się media i politycy.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL