www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 7:44 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sie 15, 2010 8:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Post z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu sprawy związanej z biblią usunąłem, bo zostałem zaatakowany przez Smoka Wawelskiego, więc podyskutujmy o jego prawdziwym obliczu... Tytuł tematu też zmieniłem...


Ostatnio edytowano Pt sie 20, 2010 3:27 am przez Hardi, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 10:31 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Kogo pytasz? Faryzeuszy i uczonych w Piśmie? Czyżby nagle zaczęli Ci być potrzebni? A poza tym, po co interesować się "martwą literą"?

Hardi napisał(a):
Nie dziwie sie, ze na tym forum tak slaby ruch i ludzie juz pouciekali i teraz widze, ze to co sie mowi na temat tej stronki i twoje osoby to prawda, a myslalem, ze ludzie wyolbrzmiaja sprawe, a jednak tak nie jest, to 100% prawdy, dyktarura i faryzjestwo. Trzeba myslec tak jak smok i naciagac biblie.

pozdrawiam i zycze poznania prawdziwego zywego Jezusa, a nie bawic sie w faryzejstwo

Jeśli się u kogoś w domu napluło na dywan i uciekło, a potem się wraca, bo się czegoś potrzebuje, to wypadałoby powiedzieć chodziaż "przepraszam, głupio mi, żałuję". A ja czekam na te słowa zwykłej kultury od Ciebie i doczekać się nie mogę. Wracasz sobie na to "wymarłe forum" jakby nigdy nic, choć postawiłeś fałszywe zarzuty wystawiając fałszywe świadectwo bliźnim, i już się raz pożegnałeś. Nie głupio Ci? Poznanie prawdziwego żywego Jezusa zwalnia Cię od posłuszeństwa Jego Słowu?

Zachowaj się porządnie, to pociągniemy temat.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 3:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
żadne fałsze zarzuty tylko prawdę o tobie :!: tym postem po raz kolejny pokazałeś kim jesteś naprawdę, zarozumiałym, pysznym i dumnym człowiekiem... nie to nie, nie potrzebuję od ciebie żadnej pomocy... poproszę innych ludzi, prawdziwych chrześcijan nowo-narodzonych

forum jest wymarłe bo skutecznie większość odstraszyłeś, nawet ludzi, którzy poznali cię osobiście w realu... zastanów się wreszcie nad sobą... nie potrafisz się odnaleźć w żadnym zborze, a większość ludzi ma o tobie właśnie takie zdanie jak ja... żal mi ciebie...

jesteś łowcą zwiedzeń, ale sam jesteś wyjątkowo mocno zwiedziony :!:

ps. definitywnie kończę przygodę z tym forum...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 5:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Hardi napisał(a):
żadne fałsze zarzuty tylko prawdę o tobie

Oto jeden z dowodów, że Twój zarzut, jakoby "trzeba było myśleć jak smok i naciągać biblię" jest fałszywy:

Rafał napisał(a):
Ostatnio zabrałem głos w temacie nieutracalności zbawienia, zamieszczając link do artykułu Hunta. Nie wiedziałem do końca, jakie będą tego owoce. Wiedziałem jednak, że ja za wszelką cenę nie mogę poddać się emocjom. I stała się rzecz wspaniała, co prawda każda z wypowiadających się osób pozostała przy "swoim" (w szczególności ja i Smok), ale nikt nikogo nie obraził, nikt nie wyrejestrował się z forum.

Można zatem mieć inne zdanie, niż "ludzie z UP", można je zaprezentować i przeżyć, hehe

http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... ght=#36513

Jeśli nie tylko kłamiesz i mówisz fałszywe świadectwo przeciwko bliźniemu, ale w dodatku zabierasz się za kłamliwe ataki ad personam, to rzeczywiście lepiej będzie, jak definitywnie skończysz przygodę na tym forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 20, 2010 3:01 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
machabeusz napisał(a):
Może być mu blisko pod warunkiem , że uzna zwierzchnictwo i jego smoczą nieomylność. :-)

Musashi , chętnie bym Ciebie zaprosił do naszego kościoła domowego ale to baaardzo daleko od Krakowa.
Pozdrawiam.


Płaskowicki Rys napisał(a):
Machabeusz ma słuszność
na "ulicy prostej" swobodnie można być tylko piewcą poglądów tamtejszego "nauczyciela"
poglądy choć odrobinę inne spowodują najpierw akcję wskazującą "miejsce w szeregu" a potem wykluczenie -zesłanie do tz archiwum.
Pisanie na forum w innych działach wymaga talentów oportunistycznych lub poglądów identycznych z liderem o co trudno
więc niech żyje oportunizm to prosta ulica do bycia na prostej
pozdrawiam


KC_PZPR napisał(a):
Poza tym z takimi osobami nie ma co dyskutować za bardzo. Jedynym argumentem Smoka [jeśli nie może przekonać oponenta] jest stwierdzenie jego nie narodzenia się na nowo. Apostoł Paweł, który pełen Ducha miał objawienia od Boga mógł sobie na takie coś pozwolić, a jednak wzywał raczej do poprawy poglądów czy też wrócenia do Boga. Ten zaś samozwańczy typek wszystkich wyzywa od nieodrodzonych i sugeruje że nigdy nie byli zbawieni. Jest to żałosne.

Czemu nie zrobią sobie bloga albo zwykłej strony, gdzie będą pisać "prawdę" tak aby nikt tego nie mógł skomentować. Ulica Prosta nie pasuje do formy "forum dyskusyjnego".


źródło: http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0

i kolejne wypowiedzi ludzi:

Norbi napisał(a):
Forum UP jeszcze kilka lat temu tętniło życiem, a teraz prawie nikt nie zagląda.
Ludzie (stali bywalcy) sukcesywnie poodchodzili i podawali powody z jakich odchodzą.
Zarzuty były wciąż takie same, niestety.
Tamto forum umarło.


jj napisał(a):
Z moich obserwacji, a bylem tam dosc dlugo, wynika, ze powodem odchodzenia byl jednowladczy autorytet Smoka. Albo tak, jak on chce, albo do "ogrodka".
Oczywiscie ma prawo, bo to jego prywatne forum, ale skonczylo sie wlasnie tak, jak chcial. Na UP gloszony jest Smok. :)


Bea napisał(a):
UP zmieniło się w charakterze. Ogródki są zakładane od pewnego czasu niemal automatem dla nowych niemających poglądów akceptowalnych dla admina.
Forum opuścili właściwie wszyscy starzy bywalcy.


źródło: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... sc&start=0

a to tylko wierzchołek góry lodowej, bo tego typu opinii jest dziesiątki na różnych forach itd., więc jak widać nie jestem osamotniony w tych odczuciach i ten 1 pochlebny post to nic w porównaniu do ilości tych niepochlebnych...

i to tyle ode mnie, a raczej od innych ludzi... kończę dyskusję z panem panie Smoku...

ps. jak znam życie usuniesz to szybko jak masz w zwyczaju to robić z niewygodnymi rzeczami... no chyba, że stanie się jakiś "cud" w co ciężko mi uwierzyć w tym przypadku...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 20, 2010 8:48 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Z całym szacunkiem dla ciebie Hardi, ale zanim zacytujesz czyjeś wypowiedzi z innych forów, sprawdź co głoszą te osoby, które krytykują UP. Sprawdź nauki, które głoszą. W ostateczne czasy przyjdą fałszywi nauczyciele oraz pojawią się ludzie, którzy nie ścierpią zdrowej nauki.
2 list Piotra jest bardzo interesującą lekturą.
Osobiście nie we wszystkim zgadzam się z SM, ale nie uważam, że jest faryzeuszem, ani dyktatorem. Jeśli jest łowcą zwiedzeń to moim zdaniem to komplement a nie zarzut.
Uważam, że nie warto pisać w emocjach, a obserwuję to jak czytam wasze maile.
Co do niewielkiej aktywności UP, to nie wynika ona z braku zainteresowania lecz z faktu,że nie pozwala się tu pisać byle czego. Na innych forach każdy pisze co chce. Stąd ich popularność.

Pozdrawiam i niech Pan obdarzy nas wszystkich mądrością.

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 20, 2010 9:03 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Hardi, trafiles w dyche! Jak Ty na to wpadles, ze SW naprawde nie wyglada tak jak na obrazku? Rozszyfrowales prawdziwe oblicze SW!! Nie jest zielony, nie nosi zoltego kapelusika ani fioletowego fraka! Nie wiem czy wiesz, ale jest nawet dosyc przystojny, a nie jak ten gosc na obrazku 8)

_________________
Poznanie nadyma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 20, 2010 9:24 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Hardi- ja Cię nie rozumiem.
Krytykujesz forum i wyzywasz stałych bywalców forum od faryzeuszy.
Potem wchodzisz jeszcze raz, aby porozmawiać na interesujący Cię temat.
Upomniany likwidujesz swoje posty, a potem atakujesz Smoka- bo śmiał Cie napomnieć?
Naprawdę tak trudno Ci powiedzieć: przepraszam?
No i- jeśli nadal uważasz, że nie masz za co przepraszać, bo to, co pisałeś o bywalcach tego forum jest prawdą, to po co chcesz z nimi rozmawiać? Jaki to ma cel i sens? Nie rozumiem Twojej postawy , Hardi.
Zmieniasz się jak chorągiewka. Najpierw chcesz rozmawiać, a potem nagle chcesz wszystkim udowodnić, jacy tu okropni ludzie piszą, ze Smokiem na czele.

Nawet jeśli święcie uważasz, że Smok Cię obraził proponując przeprosiny z Twojej strony, to czy słusznym jest...mścić się? Czy tak postępuje chrześcijanin?

Wystawiasz sobie bardzo złe świadectwo, Hardi.

Ale emocje można jakoś utemperować. Przyjrzeć się sprawie obiektywnie, poczytać Pismo, pomodlić się. Przyjdzie w odpowiednim czasie refleksja. Ja też jestem emocjonalna i tez zdarzało mi się "buzować" w środku( kiedy moje ego było dotykane i urażone), ale Bóg ma do mnie cierpliwość :D

Ciebie Bóg też kocha, Hardi i myślę, że uda Ci się przestać tak reagować i w taki sposób myśleć o braciach, którzy mają odmienne od Twoich poglądy :)
No i przede wszystkim- to jest forum o określonym profilu, regulaminie, mające swój cel- więc Ty się musisz dostosować, a nie stawiać warunki. Jeśli zaś się coś nie podoba, można na prive'a do Admina. Jeśli Admin nie uzna Twych sugestii za słuszne, zawsze można tu nie pisać. Ale po co atakować braci?

Pozdrawiam Cię- Owieczka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 20, 2010 10:46 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Hardi, właściwie nie ma potrzeby komentować tego, co napisałeś. Oczywiście, że istnieją ludzie, którym się tutaj "nie udało" i niektórzy z nich wyładowują swoje frustracje gdzieś indziej. To mnie nie dziwi. Nie dziwi mnie również to, że nie wszyscy mnie lubią. Tylko ludzie bez żadnych poglądów są lubiani wszędzie i przez wszystkich.

Fakt jest taki, że można mieć tutaj inne zdanie niż ja - podałem jeden przykład, choć jest ich więcej. Ten jeden wystarczy, żeby obalić Twoje twierdzenie, które wypowiedziałeś. Nie odniosłeś się do niego. Zatem mój zarzut w stosunku do Ciebie, że mówisz fałszywe świadectwo przeciw bliźniemu, pozostaje w mocy.

Ataki "ad personam" są na tym forum zabronione i Ty o tym doskonale wiesz. Atakujesz mnie już któryś raz z rzędu, zamiast odpowiedzieć merytorycznie na moje posty.

Forum Ulicy Prostej nie jest spluwaczką i na pewno nie będzie. Dlatego jeśli zamierzasz kogokolwiek opluwać, rób to gdzieś indziej - w miejscach, w których Ci na to pozwolą. A jeśli zamierzasz tutaj dyskutować kulturalnie i zgodnie z regulaminem forum, to bądź łaskaw przeprosić za fałszywe oskarżenia pod adresem nie tylko moim, ale i pozostałych "faryzeuszy". Jak na razie sam wystawiasz sobie jak najgorsze świadectwo, niestety. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 20, 2010 2:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Obrazek


Prawdziwe oblicze Smoka Wawelskiego :lol:

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 20, 2010 2:17 pm 
no tak, rzeczywiscie przystojny, prawde mowi Itur!


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 20, 2010 2:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Czy ja wiem?Jakby nieco przybrał na wadze?Kubraczek mocno opięty.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 20, 2010 3:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
I czapka już taka jesienna, jakby powiało chłodem. Nie każda praca się zawsze opłaca :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 20, 2010 4:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
:lol: Fakt.Nawet zielona opalenizna nieco przyblakła.
Jesień idzie, nie ma na to rady. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 20, 2010 4:16 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Z całym szacunkiem dla ciebie Hardi, ale zanim zacytujesz czyjeś wypowiedzi z innych forów, sprawdź co głoszą te osoby, które krytykują UP. Sprawdź nauki, które głoszą.

wiem co głoszą bo znam je z for do których dałem linki...

Owieczka napisał(a):
Hardi- ja Cię nie rozumiem.

ja Ciebie również bo przecież piszę teraz TYLKO na temat Smoka a nie o innych ludziach z tego forum, z resztą zdecydowana większość starych bywalców już odeszła i odbierają Smoka dokładnie jak ja co udowodniłem podają niektóre wypowiedzi...

Smoku jeśli poczułeś się urażony to przepraszam najmocniej za takie ostre słowa, ale niestety to prawda co pisałem... :cry: Najbardziej zirytowała mnie to, że zakładam normalny temat, a ty czołgiem na mnie...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL