www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 6:24 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 05, 2005 11:08 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
wit napisał(a):
Księga Zachariasza 14:7 mówi, że nie będzie już nocy, tylko ciągły dzień. To samo stwierdza Objawienie 21:25 i 22:5, które umiejscawia tę sytuację po Tysiącleciu. Trzeba także zauważyć, że Objawienie nie zawsze cytuje dokladnie teksty ze ST, stąd różnice w opisach.


Zach. 14:7 mówi o dniu, w którym światło nie będzie jasne i który będzie miał swój koniec, bo pod wieczór będzie światło. Nie będzie to ani dzień, ani noc.

Dokładnie w oryginale jest tak:

And it shall come to pass in that day, that the light shall not be clear, nor dark * (8675) (8799) :

But it shall be one day which shall be known (8735) to the LORD, not day, nor night: but it shall come to pass, that at evening time it shall be light.

Pod koniec wielkiego ucisku będą się działy różne rzeczy - m.in. zaćmienie słońca.

Opis jest ciekawy i można o nim dyskutować. Natomiast następne wersety mówią, że "w owym dniu" popłyną rzeki do morza na wschodzie i zachodzie - a to jest opis 1000-letniego Królestwa z Ezechiela i nie pasuje do nowej Ziemi, na której nie będzie morza [Obj. 21:1]. No i będzie lato i zima - też nie pasuje to nowej Ziemi.

Cytuj:
Mam takie pytanie... Dlaczego mówisz stale o Izraelu? Przecież to chrześcijanie są Izraelem Bożym! A więc Izrael=Kościół.
Daj odpowiedź, żebym wiedział, jak dalej z tobą dyskutować, bo coś tu namieszałeś.
Pozdrawiam.


Chrześcijanie nie są Izraelem Bożym, a Kościół nie jest Izraelem. Izrael to potomstwo Abrahama, Izaaka i Jakuba według ciała. Kościół to potomstwo Abrahama według wiary. Kościół nie zastąpił Izraela w Bożych planach, a obietnice złożone narodowi izraelskiemu należą do tego narodu. To jest osobny i wielki temat.

Sugeruję Ci lekturę książki na Ulicy Prostej. Ona wiele wyjaśnia:

http://www.ulicaprosta.net/pdf/kosciol_i_zydzi.pdf


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 05, 2005 7:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Smok Wawelski napisał(a):
Kościół nie zastąpił Izraela w Bożych planach, a obietnice złożone narodowi izraelskiemu należą do tego narodu. To jest osobny i wielki temat..



Zgadzam sie. :)

Pozdrawiam
Liafail


PS
z tym ze wspolczesne panstwo Izrael jak i sami zydzi, malo maja co wspolnego z tym bozym , wg krwi Izraelem.
Juz Jezus ostrzegal, ze sa tacy, ktorzy podaja sie za zydow a nimi nie sa.....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 05, 2005 9:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Uważasz że wymknęli się Bogu z pod Jego planu i proroctw. Zmieszli z narodami itd...?
Za ich prawdziwością przemawia wyraźnie nienawiść Hitlera i Islamistów a z nimi samego diabła, przeciwnika Bożych planów. To taki duchowy papierek lakmusowy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 05, 2005 9:37 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
hitler i muzulmanie- papirek lakmusowy?

eeee


Pozdrawiam
Liafail


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 06, 2005 4:28 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Nie tyle Oni co nienawiść.
Łk 6:26 Bw "Biada wam, gdy wszyscy ludzie dobrze o was mówić będą; tak samo bowiem czynili fałszywym prorokom ojcowie ich."
Jeśli diabeł uważa że ma o co walczyć to to samo mówi za siebie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 06, 2005 6:31 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Marck5, poruszyłeś ciekawą kwestię, ale ona wychodzi poza wątek o porwaniu. Lia, przeczytaj sobie przekleństwa z V Mojż. 28:25-43; 63-67 i zestaw z historią narodu żydowskiego. Potem przeczytaj obietnicę z V Mojż. 30:1-20. Ci, do których mówi Bóg w tych fragmentach, to ten sam Izrael, który zostanie zgromadzony i nawróci się pod koniec Wielkiego Ucisku. Ale to jest temat na osobny wątek. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 06, 2005 7:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Smoku sugerujesz że znana wszystkim historia narodu żydowskiego zosała przepowiedziana przez ST jako przejaw niewiary ?

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 07, 2005 9:13 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Szukający Sceptyk napisał(a):
Smoku sugerujesz że znana wszystkim historia narodu żydowskiego zosała przepowiedziana przez ST jako przejaw niewiary?


Przede wszystkim sugeruję, żeby albo dyskutować dalej o Porwaniu Kościoła, albo rozpocząć nowy wątek o sprawach ostatnio poruszanych, bo tematy są ogromne, a zaczynamy robić lekki bałagan. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 07, 2005 2:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Kto zatem będzie pochwycony i zmartwychwstanie w pierwszym zmartwychwstaniu, skoro Bóg ma osobne sprawy z Izraelem ? Tylko Kościół jako oblubienica? Co z tymi później z wielkiego ucisku i nawóconym Izraelem albo z Izraelem, prorokami i patriarchami S T ? Nie należą do oblubienicy?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 22, 2006 1:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 21, 2006 4:09 am
Posty: 37
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam, na razie Chorzów.
A ja uważam, że pochwycenie/porwanie nastąpi po ucisku. Oto moja dokumentacyja tego stwierdzenia. Nasz Pan mówi(Mk 13,24-27): " Ale w owe dni, które nastaną po tej udręce, zaćmi się słońce i księżyc nie zajaśnieje swym blaskiem, i gwiazdy będą spadać z nieba, i moce niebieskie będą poruszone. A wtedy ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą. I wówczas pośle aniołów, i zgromadzi wybranych swoich z czterech stron świata, od jednego krańca ziemi aż po kraniec nieba" Oto moja interpretacyja tego textu: "Ale w owe dni, które nastaną po tej udręce" - czyli po wielkim ucisku(werset 19; Mt 24,21) "słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadaźć będą z nieba i moce niebieskie będą poruszone"=Obj 6,12n. no comment. "A wtedy" czyli kiedy? W tym czasie, kiedy będą się dziać zjawiska opisane powyżej, czyli po ucisku. "Ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego na obłokach z wielką mocą i chwałą." O tak. Każde oko go zobaczy(Obj 1,7) " I wówczas pośle aniołów,"Znowu ten sam czas! Mt 24, 31 dodaje:"z wielką trąbą". Wspomnianą też w 1 Kor 15,51-52; 1 Ts 4, 16-17; Obj 11,15-19; To wskazuje na to samo wydarzenie, chyba,że każdej fazie przyjścia odpowiadały inna trąba, na co nie znalazłem dowodów w Biblii. O wysłaniu aniołów wzmiankuje też 1 Ts 4, 16. "I zgromadzi wybranych swoich" czyli Kościół. "z czterech stron świata" tego chyba nie trzeba komentować :wink: "od jednego krańca ziemi aż po kraniec nieba." Moim zdaniem chodzi to o to, że Pan żadnego ze swoich nie pominie i nie zostawi( por Ps 139,7-10). Tak więc pochwycenie Kościoła przez aniołów to jedno wydarzenie, datowane przez Jezusa na czas po ucisku. Pozdravy!

_________________
,Dzięki niemu każdy, kto wierzy, zostaje uznany za niewinnego.'
Dz 13,39 zgadnij jaki przekład :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 22, 2006 2:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Obawiam się, że coś pomieszałeś. Piszesz nie o Pochwyceniu Kościoła w powietrze na spotkanie Pana [I Tes. 4:15-18], tylko o powtórnym przyjściu na ziemię w mocy i chwale. A to dwie różne rzeczy.

Pochwycenie ma to do siebie, że nie będzie poprzedzone żadnym znakiem [Mat. 24:36-44]. Ty piszesz, że będzie poprzedzone udręką i znakami. Coś się nie zgadza.

Dlaczego "wybrani" mają być Kościołem? Pismo tłumaczy się przez Pismo. Przeczytaj V Mojż. 30:1-6.

Przeczytaj Łuk. 21:34-36. Przed czym mają ujść wierzący, skoro mają zostać wzięci dopiero po tym, przed czym mogą ujść? :?

No i zastanów się nad tą trąbą - Koryntianie czytając listy Pawłowe nie mieli jeszcze pojęcia o tym, że Jan napisze Objawienie. Jeśli Objawienia jeszcze nie było, to jak Paweł mógł odwoływać się do Obj. 11:15-19? Przecież Koryntianie nie wiedzieliby w ogóle, o co mu chodzi.

Oczywiście, że chodzi o inną trąbę i to taką, która musiała być już wcześniej wspomniana w Biblii, żeby Koryntianie mieli jakiś punkt odniesienia. Poszukaj jeszcze raz, to może znajdziesz. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 23, 2006 3:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 21, 2006 4:09 am
Posty: 37
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam, na razie Chorzów.
Piszesz, ze powrót Pana a spotkanie się z nim to 2 różne sprawy. Czy mógłbyś to udokumentować?Mówisz,że piszę o przyjściu, nie o pochwyceniu. Ależ ja piszę o tych 2-ch rzeczach, tylko traktuję je jako jedno wydarzenie.
Cytuj:
Pochwycenie nie będzie poprzedzone żadnym znakiem
Gdzie to jest napisane wprost, bo podany text o tym nie mówi. Mówi za to o przyjściu, a to chyba jest 2-ga faza. Ciekawe, że bliżniaczy text z Łk 17,24-37 mówi o objawiniu się(apokalyptai), a to chyba po ucisku?(2-ga faza).
Cytuj:
Dlaczego wybrani mają być Kościołem?
Ano dlatego:Mt 22,24; Dz 9,15;10,41;Rz 8,33;11,7; Kol 3,12;1 Ts 1,4;2 tm 2,10; 1 Pt1,1;2,9;5,13;2 Pt 1,10; 2 Jn 1,1.13; Obj 17,14.
Cytuj:
Pismo tłumaczy sie przez Pismo
Zaiste. Próbka powyżej :lol: .
Cytuj:
Przeczytaj V mojż 30,1-6.
Jezus mógł równie dobrze odnieść określenia Izraela do swoich uczniów. W NT występują takie analogie(np. 2 Mo 19,5-6=1 Pt 2,9).
Cytuj:
Przeczytaj Łk 21, przed czym mieli ujść wierzący?

A wiec przeczytałem. porównaj to z Łk 21, 25-28. Najpierw znaki, potem "odkupienie wasze". A słowo nie może se przeczyć.
Co do trąby, ze Koryntianie nie wiedzieli, ze Jn napisze Obj, to moja odpowiedżjest taka:I CO Z TEGO?(= Jn 16,13) Paweł mówił o ostaniej trabie, a wg. Obj jest ich tylko 7. Więc musi to być 7-ma traba! Chyba, ze ap. Paweł kłamał, co jast wykluczone. :!: Także tu
Cytuj:
Pismo tłumaczy się przez Pismo
. Piszesz, że chodzi o wczesniejszą trąbę. To Paweł kłamał? W nauczaniu na temat tak ważny, jak zmartwychwstanie? Bo mówił, że to ostatnia traba(1 Kor 15, 51-52).A skoro mówił, tu ja mu tam wierzę. Jeśli to nie jest ostatnia trąba, to która? Przypomnę, w Obj mamy 7. W Iz 27,13 jest traba w kontexcie Izraela, ale to nie przeszkadza, żeby NT odniósł to do Kościoła, bo przykładów takich analogii jest w NT mnóstwo.

_________________
,Dzięki niemu każdy, kto wierzy, zostaje uznany za niewinnego.'
Dz 13,39 zgadnij jaki przekład :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 23, 2006 12:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Smok Wawelski napisał(a):
Obawiam się, że coś pomieszałeś. Piszesz nie o Pochwyceniu Kościoła w powietrze na spotkanie Pana [I Tes. 4:15-18], tylko o powtórnym przyjściu na ziemię w mocy i chwale. A to dwie różne rzeczy.


Ja uwazam ze te tzw. ,, dwie rzeczy'' opisuja jedno wydarzenie, a mianowicie kiedy Jezus bedzie przychodzil na ziemie w mocy i chwale ,,porwie'' nas na spotkanie z nim. Ale to wszystko to jeden wielki dzien Panski i nie bedzie po tzw ,,porwaniu'' innego. Dzien ,,porwania'' przyjscia Panskiego w chwale i mocy aby zrobic pozadek na swiecie i zasiasc na tronie Dawida bedzie mialo miejsce w tym samym czasie i to bedzie tzw ,,koniec swiata'' a poczatek milenium.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 23, 2006 3:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Mariusz napisał(a):
Piszesz, ze powrót Pana a spotkanie się z nim to 2 różne sprawy. Czy mógłbyś to udokumentować? Mówisz, że piszę o przyjściu, nie o pochwyceniu. Ależ ja piszę o tych 2-ch rzeczach, tylko traktuję je jako jedno wydarzenie.

Myślę, że to, co traktujesz jako jedno wydarzenie, w rzeczywistości jest dwoma wydarzeniami, najprawdopodobniej oddzielonymi od siebie w czasie o 7 lat. Pierwsze z nich (Pochwycenie) będzie polegało na spotkaniu Pana z Kościołem w powietrzu. Od tego momentu Kościół już zawsze będzie z Panem.

Kolejność wydarzeń opisana w Biblii oznacza, że po Pochwyceniu odbędzie się sąd wierzących przed Trybunałem Chrystusowym (bema) [I Kor. 3:10-15; II Kor. 5:10; Rzym. 14:10], Wesele Baranka [Obj. 19:7-8] i dopiero potem Kościół wraz z Panem zstąpi na ziemię [Obj. 19:11-21; Zach. 14:5; Judy 14-15].

Przyjście Syna Człowieczego po Kościół nastąpi w czasie, gdy wszystko będzie przebiegało na ziemi normalnie - jak za dni Noego. W Mat. 24:36-44 jest opisane nagłe, niczym nie poprzedzone wzięcie jednych i zostawienie innych. Natomiast Powtórne przyjście Pana w chwale (z Kościołem) będzie poprzedzone konkretnymi wydarzeniami na ziemi i niebie [Mat. 24:29] i znakiem Syna Człowieczego [Mat. 24:30].

Cytuj:
Ciekawe, że bliżniaczy text z Łk 17,24-37 mówi o objawiniu się (apokalyptai), a to chyba po ucisku? (2-ga faza)

Niekoniecznie. Objawienie się Jezusa dla Kościoła (czyli spotkanie z Nim) nastąpi w dniu Jego przyjścia po Kościół [I Jana 2:28]. Po tym, jak się objawi Kościołowi, otrzymamy nagrody [I Piotra 5:4]. Przyjście Pańskie jest wiązane z Pochwyceniem, a nagrody będą rozdawane podczas sądu przed Trybunałem Chrystusowym [I Kor. 3:10-15; 4:5], czyli po Pochwyceniu i przed Weselem Baranka. Dopiero po Weselu nastąpi Powtórne Przyjście.

Jeśli Jezus mógł odnieść określenie "wybrani" zarówno do Izraela, jak do swoich uczniów, to trzeba mieć konkretne powody, żeby stwierdzić, czy to Izrael, czy uczniowie. Prorocy ST przepowiadali zgromadzenie Izraela podczas przyjścia Pańskiego, tuż przed inauguracją Ery Mesjańskiej (czyli 1000-letniego Królestwa) [V Mojż. 30:1-6; Iz. 11:11-12:6; 43:5-7; Jer. 23:5-8; 31:7-14; Ez. 11:16-21; 20:40-42; 36:22-31 i inne].

Pochwycenie Kościoła będzie związane ze zmartwychwstaniem wierzących, a nie z ich gromadzeniem ze wszystkich stron świata. Podczas Powtórnego Przyjścia nastąpi zgromadzenie i upamiętanie Izraela, poprzedzone wielkim uciskiem [Zach. 12:1-14:5].

Określenia zastosowane przez proroków, takie jak zebranie Izraela z krańców niebios i krańców ziemi [V Mojż. 30:4] czy sygnał w postaci dzźwięku trąby [Iz. 27:12-13] zostały powtórzone przez Jezusa, bo mówi w tym fragmencie o tym samym. Pismo jest całością, a jego nauczanie stanowi harmonijną ciągłość.

Cytuj:
A wiec przeczytałem. porównaj to z Łk 21, 25-28. Najpierw znaki, potem "odkupienie wasze". A słowo nie może se przeczyć.

"A gdy to się zacznie dziać" - czyli gdy nastąpią pierwsze konkretne wydarzenia jako znaki przepowiedziane w wersetach 20-27 - wtedy wierzący mają zacząć oczekiwać odkupienia, czyli wzięcia Kościoła przez Pana [Flp. 3:20-21]. Od zaistnienia pierwszych wydarzeń Pochwycenie może nastąpić w każdej chwili. Dlatego oczekiwał go Paweł i wszyscy inni święci, bez oczekiwania znaków poprzedzających. Oczekiwali Pana, a nie gniewu Bożego związanego w uciskiem.

"[Oczekujemy] Syna Jego z niebiosów, którego wskrzesił z martwych, Jezusa, wyciągającego nas z gniewu przychodzącego" [I Tes. 1:10 interlinia]

Łukasz pisze w 21:12-28 o wydarzeniach, które będą miały miejsce zanim stanie się to, o czym jest napisane w Łuk. 21:8-11. Czyli zanim powstaną fałszywi Mesjasze podający się za Jezusa [w. 8], zanim usłyszą o wojnach i rozruchach [w. 9], zanim nastąpią wielkie konflikty zbrojne [w. 10] i kataklizmy [w. 11].

"Naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu" to jest hebrajski idiom oznaczający wojnę na skalę światową. Stosowali go rabini np. w księgach Zochar Chadasz i Bereszit Rabba. Te sygnały to będzie dopiero "początek boleści" [Mat. 24:8]. "Boleści" to dosłownie "bóle porodowe" lub skurcze, które stają się coraz częstsze i bardzie intensywne.

Zwróć uwagę, że Łukasz relacjonuje głównie odpowiedź Jezusa na pytanie uczniów o zburzenie świątyni [Łuk. 21:6-7]. Cała wypowiedź Jezusa i Jego odpowiedź na wszystkie 3 pytania zadane przez uczniów jest zawarta w komplementarnych relacjach Mateusza, Marka i Łukasza. Przeczytanie wszystkich trzech tekstów daje pełny obraz.

Łukasz relacjonuje słowa Jezusa, że początek tego, co się ma dziać (poza prześladowaniami uczniów w tamtych czasach), to oblężenie Jerozolimy.

"Gdy zaś ujrzycie Jerozolimę otoczoną przez wojska, wówczas wiedzcie, że przybliżyło się jej zburzenie. Wtedy mieszkańcy Judei niech uciekają w góry, a ci, którzy są w obrębie miasta, niech wyjdą z niego, a mieszkańcy wsi niech nie wchodzą do niego. Gdyż dni te, to dni odpłaty, aby się wypełniło wszystko, co jest napisane" [Łuk. 21:20-22]

Znakiem poprzedzającym zburzenie świątyni miało być otoczenie Jerozolimy przez wojska. Jezus nakazał uczniom uciec z miasta, gdy ujrzą taką sytuację. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że z oblężonego miasta nie można było uciec. Ale proroctwo Jezusa wypełniło się dokładnie. W 66 r. n.e. podczas pierwszego powstania Żydowskiego rzymski gubernator Cestius Gallus otoczył Jerozolimę wojskiem. Dla uczniów był to znak do ucieczki z miasta, tylko że wtedy nie było jak uciec. Ale Cestius Gallus nagle się wycofał i odstąpił od oblężenia miasta, wycofując się do Cezarei. Jego kampania jest opisana tutaj:

http://members.aol.com/FLJOSEPHUS/warChronology2.htm

Wycofanie Rzymian dało uczniom sposobność do ucieczki. Historyk F.J. Holzwarth pisze: "(...) chrześcijanie, pomni przepowiedni swego Mistrza Boskiego, ustąpili za Jordan do Pelli" ["Historia Powszechna"].

Dopiero 2 lata później gerenał Wespazjan i jego syn Tytus ponownie oblegli miasto, a w 70 r. n.e. zburzyli Jerozolimę i świątynię.

Łukasz pisze, że po zburzeniu Jerozolimy Żydzi "padną od ostrza miecza, i zostaną uprowadzeni do niewoli u wszystkich narodów, a Jerozolima będzie zdeptana przez pogan, aż się dopełnią czasy pogan" [21:24]. Czyli chodzi o wydarzenia, po których miało nastąpić rozproszenie Izraela po całym świecie, a nie zgromadzenie go z całego świata. Następnie Jerozolima miała być "zdeptana przez pogan, aż się dopełnią czasy pogan" [21:24]. Czasy pogan dopełnią się wtedy, gdy cały Izrael się nawróci [Rzym. 11:25-26]. Czyli podczas Powtórnego Przyjścia Pana.

Łuk. 21:25-27 mówią o znakach zapowiadających widzialne przyjście Jezusa w mocy i chwale. Werset 28 mówi, żeby oczekiwać Pana już od momentu, gdy "to wszystko" (co Jezus zapowiedział uczniom) zacznie się dziać. Dlatego uczniowie oczekują Jezusa w każdej chwili, a On sam zapowiada, że wkrótce przyjdzie po Oblubienicę [Obj. 22:20].

Wersety Łuk. 21:34-36 mówią o Dniu Pańskim, który przyjdzie na wszystkich mieszkańców całej ziemi. To będzie dzień (czas, okres) gniewu Boga i Baranka [Obj. 6:16-17] zapowiadany przez proroków ST [Iz. 2:9-21 i inne]. Kościół nie jest przeznaczony na gniew [I Tes. 5:9], a zagłada przyjdzie "na nich i nie umkną" [I Tes. 5:2-3]. Jedną możliwością ujścia "przed tym, co nastanie" [Łuk. 21:36] jest spotkanie z Panem na obłokach po Pochwyceniu i stanięcie przed Synem Człowieczym.

Cytuj:
Co do trąby, ze Koryntianie nie wiedzieli, ze Jn napisze Obj, to moja odpowiedż jest taka: I CO Z TEGO? (= Jn 16,13)

TO Z TEGO, że zaden nauczyciel nie powołuje się podczas wykładu na materiał, który... nie został jeszcze napisany! Koryntianie musieli kojarzyć trąbę z nauczania wcześniejszego, a nie takiego, którego jeszcze nie było. To jest proste. Jan 16:13 może również służyć do próby udowodnienia, że Paweł w ogóle niepotrzebnie się wysilał, bo przeciez sam Duch nas we wszystko wprowadzi. :)

Cytuj:
Paweł mówił o ostaniej trabie, a wg. Obj jest ich tylko 7. Więc musi to być 7-ma traba! Chyba, ze ap. Paweł kłamał, co jast wykluczone.

Paweł nie kłamał, tylko Ty pomyliłeś trąby i niepotrzebnie się upierasz przy swoim. Objawienie NT jest oparte na wcześniejszym objawieniu ST i dlatego paweł korzysta z tej zasady. W IV Mojż. 10:1-7 są opisane trąby używane podczas Święta Trąb. Ostatnia trąba służyła do zgromadzenia ludu Bożego i wyruszenia w pochód. Ponieważ wydarzenia eschatologiczne odbywają się na planie Żydowskich świąt, taka interpretacja ma sens. Oprócz tego, trąba jest po prostu sygnałem do rozpoczęcia działania, opisywanym w Pismach wielokrotnie. Uważam, że nie ma sensu upierać się przy siódmej trąbie z Objawienia.

Cytuj:
Także tu
Cytuj:
Pismo tłumaczy się przez Pismo
. Piszesz, że chodzi o wczesniejszą trąbę. To Paweł kłamał? W nauczaniu na temat tak ważny, jak zmartwychwstanie? Bo mówił, że to ostatnia traba(1 Kor 15, 51-52).A skoro mówił, tu ja mu tam wierzę. Jeśli to nie jest ostatnia trąba, to która? Przypomnę, w Obj mamy 7. W Iz 27,13 jest traba w kontexcie Izraela, ale to nie przeszkadza, żeby NT odniósł to do Kościoła, bo przykładów takich analogii jest w NT mnóstwo.

Patrz wyżej. Nie musimy liczyć trąb, a jeśli już liczyć, to raczej te, które Koryntianie już znali z ST. Analogie Izraela i Kościoła bywają często nadużywane. Prorocy ST mówili wyraźnie o zgromadzeniu Izraela w sensie biologicznym tuż przed przyjściem Mesjasza. Sztuczne podmieniania Izraela na Kościół prowadzi do poważnych błędów interpretacyjnych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 23, 2006 3:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
liafail napisał(a):
Ja uwazam ze te tzw. ,, dwie rzeczy'' opisuja jedno wydarzenie, a mianowicie kiedy Jezus bedzie przychodzil na ziemie w mocy i chwale ,,porwie'' nas na spotkanie z nim. Ale to wszystko to jeden wielki dzien Panski i nie bedzie po tzw ,,porwaniu'' innego. Dzien ,,porwania'' przyjscia Panskiego w chwale i mocy aby zrobic pozadek na swiecie i zasiasc na tronie Dawida bedzie mialo miejsce w tym samym czasie i to bedzie tzw ,,koniec swiata'' a poczatek milenium.

Dzień Pański to jest pewien okres, a nie doba. Cały ST mówi o Dniu Pańskim jako dniu gniewu, czyli czasie wylania na ziemię gniewu Boga. Dzień Pański jako czas gniewu Bożego zawiera w sobie czas ucisku Izraela i pogan, którzy się wtedy nawrócą przez Antychrysta. Z syntezy wszystkich nauczań ST i NT na ten temat wynikałoby, że czas Dnia Pańskiego potrwa od momentu Pochwycenia Kościoła, który nie jest przeznaczony na gniew i zostanie wyciągnięty z przychodzącego gniewu, aby ujść przed tym, co nastanie [Łuk. 21:34-36; I Tes. 5:23;9] do Powtórnego Przyjścia Pana wraz z Kościołem, sądu nad narodami [Mat. 25:31-46], zmartwychwstania męczenników Wielkiego Ucisku [Obj. 20:4] i wreszcie zapoczątkowania Milenium z Mesjaszem na tronie Dawidowym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL