www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 8:19 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 12:20 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
makabi napisał(a):
Cytuj:
dwie klasy zbawionych

...Gdzies czytalem u Ireneusza z Lyonu, ze jedni beda w niebie a inni na ziemi. ...

czy jest możliwe, abyś mi podał przynajmniej tytuł tego dzieła gdzie to może pisać ? ale kawałek cytatu ?

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 9:27 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Quster napisał(a):
ani_isza napisał(a):
Cytuj:
Oczywiście że mają i że są spadkobiercami WM, jednakże darbyści, dyspensjonaliści w jakiś sposób też.
W czym?

Pisałem juz o tym. Chociażby dwie klasy zbawionych, które wchodzą do Królestwa. Jak również podziały dotyczące etapów przed i po powrocie Pana. Np. wielki ucisk trwający siedem lat, ze szczegółowym dosyć podziałem wydarzeń po różnych okresach. Dwu etapowy powrót ( wiem że tego sformułowania niektórzy nie lubią i się z nim nie zgadzają, ale podaje dla uproszczenia ) czyli powrót aby pochwycić Kościół, przerwa czasowa, powrót ze świętymi w chwale po wielkim ucisku. Czyli de facto mamy do czynienia z pewnym rodzajem niewidzialnej obecności i pochwycenie wierzących i potem widzialne przyjście. Oczywiście to tylko podobieństwo a nie tożsame z innymi ruchami, ale podobne.

Ok. na pozostałe odpowiedzi :lol: Chociaż odsyłąnie mnie z pytaniem do wątku ADS nie jest zupełnie w porzadku, bo od uznania kim jest Jezus w-g doktryny Millera i nauki ADS zależy według nich właśnie to "kim są błogosławieni" poruszani w tym temacie ;)

A co do cytaty Ciebie. To może, jak Ty to widzisz w Biblii? Są podstawy do tego w Biblii, co podkreśliłąm kolorem, czy to wymysł WM?

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 10:40 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
Quster

Cytuj:
czy jest możliwe, abyś mi podał przynajmniej tytuł tego dzieła gdzie to może pisać ? ale kawałek cytatu ?


czytalem o tym w opracowaniu ks.prof.Wincentego Myszora
(daj maila to ci wysle w pdf).
Powoluje sie na "Przeciwko herezjom".Podejscie Ireneusza rozni sie od swiadkowego tym, ze swiadkowie juz subiektywnie "przydzielaja" sobie miejsce bytowania, naromiast Ireneusz pisze o zroznicowaniu nagrod (tutaj punkt dla Smoka)
Cytuje:
Być może, zbudowanie nowej
ziemskiej Jerozolimy należy połączyć z pokonaniem Antychrysta, który pa-
nował w niej przed nadejściem Chrystusa
45
. Miasto zbezczeszczone przez
pobyt Antychrysta zostaje na nowo odbudowane. Należy się domyśleć, że
zostanie odbudowana świątynia jerozolimska. Będzie to Jerozolima według
wzoru Jerozolimy „namalowanej na rękach” Boga (według Iz 49,16)
46
.
Odnowioną Jerozolimę ostatniego tysiąclecia będą zamieszkiwać ci, któ-
rzy kiedyś wejdą do Jerozolimy niebieskiej. Aluzję do miasta Ireneusz
wykorzystał dla przypomnienia nauki prezbiterów: „Jak uczą prezbiterzy,
ci, którzy są godni przebywania w niebie, tam właśnie przejdą, to jest do
nieba, inni zaś będą korzystać z przyjemności raju, wreszcie inni posiądą
wspaniałość miasta [...] Będzie zatem zróżnicowanie między mieszka-
niem tych, którzy przynieśli owoc stokrotny, a tymi, którzy mieli owoc
sześćdziesięciokrotny czy też trzydziestokrotny. Jedni z nich będą przyję-
ci do nieba, inni będą przebywać w raju, a jeszcze inni będą zamieszki-
wać w mieście”

47
.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 10:59 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Quster napisał(a):
Pisałem juz o tym. Chociażby dwie klasy zbawionych, które wchodzą do Królestwa. Jak również podziały dotyczące etapów przed i po powrocie Pana. Np. wielki ucisk trwający siedem lat, ze szczegółowym dosyć podziałem wydarzeń po różnych okresach. Dwu etapowy powrót (wiem że tego sformułowania niektórzy nie lubią i się z nim nie zgadzają, ale podaje dla uproszczenia ) czyli powrót aby pochwycić Kościół, przerwa czasowa, powrót ze świętymi w chwale po wielkim ucisku. Czyli de facto mamy do czynienia z pewnym rodzajem niewidzialnej obecności i pochwycenie wierzących i potem widzialne przyjście. Oczywiście to tylko podobieństwo a nie tożsame z innymi ruchami, ale podobne.

Qusterze, właściwie WSZYSTKO, co tutaj wymieniłeś, można przeczytać w wczesnych Ojców Kościoła od Didache do Efrema Syryjczyka (czyli od I do IV wieku), a elementy tych nauczań również u późniejszych nauczycieli. Ja również pisałem już o tym, podając odpowiednie linki w wątkach eschatologicznych. Czyli te nauki były w Kościele praktycznie od początku (nie mówiąc o tym, że są w Biblii oczywiście). William Miller nie był ich źródłem z całą pewnością.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 12:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
ani_isza napisał(a):
...Chociaż odsyłąnie mnie z pytaniem do wątku ADS nie jest zupełnie w porzadku, bo od uznania kim jest Jezus w-g doktryny Millera i nauki ADS zależy według nich właśnie to "kim są błogosławieni" poruszani w tym temacie

Jeżeli tak to nie zwróciłem na to uwagi, nie zauważam związku. Jeśli możesz mi napisać jaki to związek, będę wdzięczny.

ani_isza napisał(a):
A co do cytaty Ciebie. To może, jak Ty to widzisz w Biblii? Są podstawy do tego w Biblii, co podkreśliłąm kolorem, czy to wymysł WM?
Ja narazie to nie widzę, a jedynie próbuje wyjaśnić pewne subiektywne dylematy. Mam tylko dużą dozę ostrożności do tego co nie jest napisane w Biblii konkretnie. Np. H.Turkanik w swojej książce o eschatologii, zresztą podobnej do szkiców które kiedyś dostałem od SW wymienia ten 7 letni okres ucisku, w połowie czyli 3,5 roku ma miejsce znamienne wydarzenie, po 7 latach jest okres chyba 75 dni, itp... chodzi o to, że owszem taki może być scenariusz, ja nie wykluczam, jednakże to są pewne domniemania na podstawie przesłanek, które nie koniecznie muszą się spełnić tak jak to dzisiaj widzimy. Ale to akurat nie jest problemem.

Podstawy w Biblii to zawsze są, nikt nie twierdzi że jest inaczej bo jak już to nawet WM też przecież opierał swoje nauczanie na Biblii, nie inaczej. Chodzi tylko o to aby odróżnić interpretację od oczywistego zapisu. Nawet ten oczywisty zapis, czasem w zderzeniu z innymi wersetami należy właściwie zinterpretować. Sprawa polega na tym, że w pewnych sprawach Duch jak narazie mnie nie przekonuje, co nie znaczy że nie przekona. Po prostu jeszcze nie jest czas najwyraźniej, no i ja mam zbyt mało czasu aby się w tym zagłębić w sposób właściwy, czyli do duchowych w duchowy sposób.

Ale tak nawiasem mówiąc, to co do WM nie chodzi mi o to że wszyscy maja podobne nauczanie do niego, a raczej chodzi mi o pewien nurt, który on zapoczątkował. A chodziło o próbę ustalenia powrotu Pana. O ile pewne szczegóły nie uważam za istotne, aby się przy nich upierać, to sprawa nowonarodzenia, przemienienia, widzialnego przyjścia Pana jest podstawą. A próba ustalania daty przyjścia na podstawie wyliczanek jest postępowaniem wbrew radzie: "nie do was należy znać pory i czasy...". Mamy czuwać, a nie wyliczać.

Makabi napisał(a):
Cytuj:
... Jedni z nich będą przyjęci do nieba, inni będą przebywać w raju, a jeszcze inni będą zamieszkiwać w mieście”
No to jestem zdumiony, ale czy w kontekście do czego, czy do kogo nawiązuję ? Bo zasadniczo różnica bardzo istotna i fundamentalna w odniesieniu do Ef 4:4 jest taka, że Kościół dzisiaj ma Jedną nadzieję, a niektórzy nauczają że są dwie, niebo albo ziemia. O kim mówił Ireneusz pisząc o raju, tego nie wiem, muszę przeczytać.

SW napisał(a):
... właściwie WSZYSTKO, co tutaj wymieniłeś, można przeczytać w wczesnych Ojców Kościoła od Didache do Efrema Syryjczyka (czyli od I do IV wieku), a elementy tych nauczań również u późniejszych nauczycieli. Ja również pisałem już o tym, podając odpowiednie linki w wątkach eschatologicznych. Czyli te nauki były w Kościele praktycznie od początku (nie mówiąc o tym, że są w Biblii oczywiście). William Miller nie był ich źródłem z całą pewnością.

No ok, jednak jak pamiętasz linki to będę wdzięczny. I tak jak pisałem wyżej odnośnie WM to chodzi zasadniczo o te wyliczanki, jednak on po "wielkim rozczarowaniu" 1844 - cytat: "W wyniku rozczarowania wiele tysięcy spośród uczestników ruchu millerowskiego odeszło od niego. Część z nich zwróciła się jednak ku Biblii w poszukiwaniu przyczyn rozczarowania. Wkrótce doszli oni do wniosku, że powyższa data została wyliczona prawidłowo, ale milleryści błędnie zinterpretowali wydarzenia z nią związane." - zdecydowanie zaprzestał tych wyliczanek, inni jednak nadal kurczowo się tego trzymali i trzymają. Na tym gruncie wyrośli Russell, bo on czerpał od ADS swoje nauki i potem Rutherford, to zmodyfikował. Jak pisałem w powyższym przykładzie, niektórzy z ewangelicznych też przypasowują do konkretnych dat i obliczają okres możliwego przyjścia Pana, to jednak jest jednostkowe, a nie powszechne.

Powszechniejszy jest dyspensjonalizm, który jednak jak jest mi wiadomo, nie popełnia tego błędu z wyliczankami powrotu Pana. I w rezultacie może być tak jak piszesz, że to raczej WM i ci co po nim mają schedę naśladują dyspensjonalizm, a nie odwrotnie. Może tak być. To jedynie uderza w mało istotne sprawy. Na styku tego podobieństwa o, których pisałem. Przy okazji wyjaśniają się pewne inne zagadnienia.

Tak tylko zasadniczo się zastanawiam, czy dyspensjonalizm to jest chyba krytykowany tylko za kwestię pochwycenia przed uciskiem, no i niektórzy krytykują za rozdzielanie Żydów od Kościoła. Nie wiem jak jest do końca. Bo amilenaryzm to wiadomo dlaczego sie różni, on spłaszcza wszystko i sprowadza opisy do wartości tylko moralnych, a nie do przepowiedzianych przyszłych wydarzeń, etapów. Ale o tym też zbyt mało wiem. Czy w takim razie istnieją osoby, które uważają że pochwycenie będzie po ucisku, nie rozdzielają Kościoła od Żydów etnicznych, uznają pozostałe etapy tak jak w dyspensjonalizmie ?

ps. nie wiem czy dobrze piszę, bo powinno być chyba dyspesacjonalizm. Ale wiadomo o co chodzi.

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 1:05 pm 
Quster, nie pamiętam, czy to już pisałeś, ale jaka według ciebie jest "jedna nadzieja" w Ef. 4:4? Co jest tą nadzieją?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 1:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Elendil napisał(a):
Quster, nie pamiętam, czy to już pisałeś, ale jaka według ciebie jest "jedna nadzieja" w Ef. 4:4? Co jest tą nadzieją?

Zbawienie w imię Jezusa Chrystusa. Przemiana na podobieństwo uwielbionego ciała Jezusa Chrystusa i "bycie z Panem" - w szerokim tego zwrotu znaczenia - na zawsze.

A w przypadku kiedy to Paweł mówił to raczej nawiązywał też, do wejścia do Ciała Chrystusowego, do Kościoła. Taką Ewangelie głosił Paweł i o takiej nadziei mówił, mylę się ?

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 1:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Quster napisał(a):
SW napisał(a):
... właściwie WSZYSTKO, co tutaj wymieniłeś, można przeczytać w wczesnych Ojców Kościoła od Didache do Efrema Syryjczyka (czyli od I do IV wieku), a elementy tych nauczań również u późniejszych nauczycieli. Ja również pisałem już o tym, podając odpowiednie linki w wątkach eschatologicznych. Czyli te nauki były w Kościele praktycznie od początku (nie mówiąc o tym, że są w Biblii oczywiście). William Miller nie był ich źródłem z całą pewnością.

No ok, jednak jak pamiętasz linki to będę wdzięczny.

Na przykład:
http://www.tms.edu/tmsj/tmsj13e.pdf
http://www.arielm.org/dcs/pdf/mbs039m.pdf

Quster napisał(a):
I w rezultacie może być tak jak piszesz, że to raczej WM i ci co po nim mają schedę naśladują dyspensjonalizm, a nie odwrotnie. Może tak być. To jedynie uderza w mało istotne sprawy. Na styku tego podobieństwa o, których pisałem. Przy okazji wyjaśniają się pewne inne zagadnienia.

Nie wiem, które z tych spraw są "mało istotne", ale wygląda na to, że to właśnie WM naśladował wcześniejsze nauczania, niż odwrotnie.

Quster napisał(a):
Tak tylko zasadniczo się zastanawiam, czy dyspensjonalizm to jest chyba krytykowany tylko za kwestię pochwycenia przed uciskiem, no i niektórzy krytykują za rozdzielanie Żydów od Kościoła. Nie wiem jak jest do końca. Bo amilenaryzm to wiadomo dlaczego sie różni, on spłaszcza wszystko i sprowadza opisy do wartości tylko moralnych, a nie do przepowiedzianych przyszłych wydarzeń, etapów. Ale o tym też zbyt mało wiem.

Dyspensacjonalizm nie ma jednorodnego nauczania w sprawie relacji momentu Pochwycenia do Wielkiego Ucisku. Teorii jest kilka i przewijają się nawet na forum. Rzeczywiście, oddziela od Żydów od Kościoła - tylko, że konsekwentne rozdzielenie oraz czytanie Biblii od początku do końca (a nie odwrotnie) w kontekście kulturowym samo prowadzi do interpretacji pre-trib.

Quster napisał(a):
Czy w takim razie istnieją osoby, które uważają że pochwycenie będzie po ucisku, nie rozdzielają Kościoła od Żydów etnicznych, uznają posostałe etapy tak jak w dyspensjonalizmie ?

Jeśłi istnieją, to są mocno niekonsekwentne w interpretacji. Poprawne podejście do Izraela i Kościoła (czyli rozdzielenie) prowadzi do kolejnych odkryć, które umieszczają zbawienie Izraela na koniec Wielkiego Ucisku, a pochwycenie Kościoła przed. Ale to już przerabialiśmy tutaj w wątkach żydowskich i mesjanistycznych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 1:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Smok Wawelski napisał(a):
Quster napisał(a):
Czy w takim razie istnieją osoby, które uważają że pochwycenie będzie po ucisku, nie rozdzielają Kościoła od Żydów etnicznych, uznają pozostałe etapy tak jak w dyspensacjonalizmie ?

Jeśłi istnieją, to są mocno niekonsekwentne w interpretacji. ... Ale to już przerabialiśmy tutaj w wątkach żydowskich i mesjanistycznych.

znalezienie graniczy z cudem :wink: więc gdyby coś ci się nasunęło na pamięć to też będę wdzięczny, albo możesz krótko napisać w punktach czego problem może dotyczyć.

Smok Wawelski napisał(a):

coś mi te linki nie działają, biała plama, nie otwiera się pdf

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 1:40 pm 
Quster napisał(a):
Elendil napisał(a):
Quster, nie pamiętam, czy to już pisałeś, ale jaka według ciebie jest "jedna nadzieja" w Ef. 4:4? Co jest tą nadzieją?

Zbawienie w imię Jezusa Chrystusa. Przemiana na podobieństwo uwielbionego ciała Jezusa Chrystusa i "bycie z Panem" - w szerokim tego zwrotu znaczenia - na zawsze.

Na czym to opierasz?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 2:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Quster napisał(a):
ani_isza napisał(a):
...Chociaż odsyłąnie mnie z pytaniem do wątku ADS nie jest zupełnie w porzadku, bo od uznania kim jest Jezus w-g doktryny Millera i nauki ADS zależy według nich właśnie to "kim są błogosławieni" poruszani w tym temacie

Jeżeli tak to nie zwróciłem na to uwagi, nie zauważam związku. Jeśli możesz mi napisać jaki to związek, będę wdzięczny.

Związek jest opisany TU, a koresponduje z tym "Wielki Bój"

Quster napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):

coś mi te linki nie działają, biała plama, nie otwiera się pdf

Pierwszy namiar spróbuj znaleźć przez ich strone główną [u mnie się z rozszerzonego linka też nie otwiera]:
http://www.tms.edu/
Na otworzenie z "ariela" trzeba chwilkę poczekać, ale u mnie sie otwiera.

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 2:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Elendil napisał(a):
Quster napisał(a):
Elendil napisał(a):
Quster, nie pamiętam, czy to już pisałeś, ale jaka według ciebie jest "jedna nadzieja" w Ef. 4:4? Co jest tą nadzieją?

Zbawienie w imię Jezusa Chrystusa. Przemiana na podobieństwo uwielbionego ciała Jezusa Chrystusa i "bycie z Panem" - w szerokim tego zwrotu znaczenia - na zawsze.

Na czym to opierasz?

na wersetach biblijnych, są powszechnie znane więc nie będę cytował. Jak uważasz inaczej to po prostu napisz.
ani_isza napisał(a):
Związek jest opisany TU, a koresponduje z tym "Wielki Bój"

Chyba sobie żartujesz, 12 stron po angielsku na krzyż z cegłą EGWhite, może w wakacje będę miał czas. Dziękuję za pomoc :lol:

PDF już mam...

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 2:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Quster napisał(a):
ani_isza napisał(a):
Związek jest opisany TU, a koresponduje z tym "Wielki Bój"

Chyba sobie żartujesz, 12 stron po angielsku na krzyż z cegłą EGWhite, może w wakacje będę miał czas. Dziękuję za pomoc :lol: PDF już mam...
Dlatego, że żartowniś jest i z Ciebie, najświeższy przykład:
Quster napisał(a):
Elendil napisał(a):
Na czym to opierasz
na wersetach biblijnych, są powszechnie znane więc nie będę cytował.
W takim stylu zawsze odpowiadali mi uczniowie, którzy nie znali odpowiedzi :lol: Albo pani w urzędzie, której akurat przeszkadzałam jako petent bo ona tu wyznacza warunki ["se pani znajdzie w dzienniku urzędowym"].

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 3:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Quster napisał(a):
Elendil napisał(a):
Quster napisał(a):
Zbawienie w imię Jezusa Chrystusa. Przemiana na podobieństwo uwielbionego ciała Jezusa Chrystusa i "bycie z Panem" - w szerokim tego zwrotu znaczenia - na zawsze.

Na czym to opierasz?

na wersetach biblijnych, są powszechnie znane więc nie będę cytował. Jak uważasz inaczej to po prostu napisz.

Nieee, Quster, tak się nie robi. O ile dobrze wyczuwam Elendila, to chciałby się od Ciebie dowiedzieć, co rozumiesz pod pojęciem "błogosławiona nadzieja" i na czym opierasz to, co napisałeś. Czyli Co Biblia mówi o "jednej nadziei" wspólnej dla całego Ciała Chrystusowego. Temat w sumie ciekawy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 3:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Smok Wawelski napisał(a):
Quster napisał(a):
Elendil napisał(a):
Quster napisał(a):
Zbawienie w imię Jezusa Chrystusa. Przemiana na podobieństwo uwielbionego ciała Jezusa Chrystusa i "bycie z Panem" - w szerokim tego zwrotu znaczenia - na zawsze.

Na czym to opierasz?

na wersetach biblijnych, są powszechnie znane więc nie będę cytował. Jak uważasz inaczej to po prostu napisz.

Nieee, Quster, tak się nie robi. O ile dobrze wyczuwam Elendila, to chciałby się od Ciebie dowiedzieć, co rozumiesz pod pojęciem "błogosławiona nadzieja" i na czym opierasz to, co napisałeś. Czyli Co Biblia mówi o "jednej nadziei" wspólnej dla całego Ciała Chrystusowego. Temat w sumie ciekawy.

Oj ja wiem macie racje, tylko że ja od wielu godzin powinienem czym innym sie zajmować. Po prostu uważałem że są to tak oczywiste sprawy, że nie muszę tego cytować. Znajdę czas to zacytuje po wersecie do każdego zdania.

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL