www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So cze 15, 2024 9:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 27, 2008 6:09 pm 
Co do drastycznych zmian, jakich oczekujecie od Syna, chciałem napisać że one nie koniecznie muszą występować tak zraz od jednej chwili i już wiemy wszystko i wiemy co i jak natychmiast. Cała nasza mądrość leży wtedy w Chrystusie, który ma dużo cierpliwości w oczekiwaniu na wielkie owoce. Pewnie że wspaniale jest jeśli ktoś nawróci się tak jak ap.Paweł i niemal natychmiast wszystko widzi w należytym oswietleniu. Ja, po nowonarodzeniu i wielkiej związanej z tym radości pomyślałem:"no, teraz to ja wreszcie będę dobrym i świadomym katolikiem". Pamiętam też brata, który po swoim nawróceniu jeszcze długo każdą modlitwę poprzedzał znakiem krzyża, czy siostrę, która chciała na piersiach nosić symbole katolickie. My byśmy oczywiście chcieli by nasze dzieci zaraz po urodzeniu biegały z nami po podwórku, a one tylko żyją, jedzą i.....Chciałbym jednak i ja usłyszeć od Syna słowa" Tak, oddałem swe życie Jezusowi i chcę z Nim pozostać do końca, bo wiem ,że On ze mną do końca będzie".


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 27, 2008 6:43 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Przepraszam Cię najmocniej, Nowy, ale nie zmieniaj pytania, z łaski swojej, gdyż pierwotnie brzmiało:
" Synu, czy oddałeś życie Jezusowi, przyjmując zbawienie jako dar od Boga, na który nie musisz zasługiwać żadnymi uczynkami z sakramentami włącznie? Wystarczy mi odpowiedź "tak" lub "nie".

Nikt nie oczekuje zaraz że po nawróceniu drastycznych zmian, ale prawdą jest taką, że nikt, odrodzony z Ducha, nie będzie zaciekle bronił ani sakramentów, ani kultu Maryi i podobne - to chyba jest rzecz oczywista?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 27, 2008 6:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Axanna napisał(a):
Przepraszam Cię najmocniej, Nowy, ale nie zmieniaj pytania, z łaski swojej, gdyż pierwotnie brzmiało:
" Synu, czy oddałeś życie Jezusowi, przyjmując zbawienie jako dar od Boga, na który nie musisz zasługiwać żadnymi uczynkami z sakramentami włącznie? Wystarczy mi odpowiedź "tak" lub "nie".

Nikt nie oczekuje zaraz że po nawróceniu drastycznych zmian, ale prawdą jest taką, że nikt, odrodzony z Ducha, nie będzie zaciekle bronił ani sakramentów, ani kultu Maryi i podobne - to chyba jest rzecz oczywista?


Zaciekle nie mam zamiaru, tylko tak delikatnie - he he he :wink: Taki żart. Nie zamierzam bronić ale też nie jestem na etapie aby potępiać...

A teraz wracając do pytania:
1/A jesli chodzi o własne oddanie zycia Jezusowi - TAK
2/Przyjmując zbawienie jako DAR od Boga - OCZYWIŚCIE
3/na który nie zasłużę uczynkami - OCZYWIŚCIE, kto może być święty przed Bogiem? (natomiast nie znaczy, że mam już nie pełnić dobrych uczynków ;) - czymże jest wiara bez uczynków? ALe oczywiście aby pełnić DOBRE uczynki potrzebna jest tak czy siak ŁASKA od Boga - aby się NIKT nie chlubił...
4/z sakramentami włącznie - tutaj jeszcze się nie zdecydowałem ale nie w tym sensie, że DZIĘKI nim miałbym osiągnąć zbawienie bo to oczywiście nieprawda, natomiast zastanawiam się na ile są one POMOCĄ. Sczerze mówiąc rozważam i chyba poszukam sobie spowiednika, który nie będzie mi służył do odpuszczania/zatrzymywania grzechów ale bedzie pomocnikiem wdrodze do celu. WYdaje mi się, ze wyznawanie naszych grzechów to dobra terapia ;) ale i sposób na to aby ciagle przypominać sobie, że jeszcze nie jesteśmy doskonali...

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za troskę

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 27, 2008 7:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 1:09 pm
Posty: 60
Cieszę sie z twoich zmian Marnotrawny S.
Musimy jednak zadać sobie pytanie czy głównym celem nauki kościoła powinna być prawda, czy niesienie otuchy i psychoterapia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 27, 2008 7:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Nowy, jak widzisz, ja swoje oczekiwania zredukowałem do niezbędnego "minimum socjalnego" - chodzi mi wyłącznie o to, czy Syn położył CAŁĄ UFNOŚĆ w Chrystusie i otrzymał dar zbawienia, o który poprosił. To są FUNDAMENTY. Efektem wiary w Dobrą Nowinę jest to, że

"DZIŚ ZBAWIENIE STAŁO SIĘ UDZIAŁEM domu tego, ponieważ i on jest synem Abrahamowym" [Łuk. 19:9]

Każda inna Ewangelia, która nie powoduje, że DZIŚ zbawienie staje się udziałem ludzi, którzy stają się synami Abrahama w wierze, jest FAŁSZYWA. I przeklęty każdy, kto ją głosi. Nawet, jeśli jest aniołem. [Gal. 1:8-9]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 27, 2008 7:41 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Zaciekle, czy delikatnie - czy w tym rzecz? Skoro potrzebujesz jakiejś "POMOCY" na dokładkę do ofiary Jezusa, to te trzy, wymienione przez Ciebie punkty, są zwykłym mydleniem oczu, zarówno jak i wcześniejsze rewelacje na temat Twego "nawrócenia".
Tak że ta radocha na forum była zdecydowanie przedwczesna, niestety, ale dobrze że szybko się wyjaśniło o jakie "nawrócenie" chodzi.

P.S. Zastanawiający jest ten pęd Nowego do niesienia pomocy Marnotrawnemu...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 27, 2008 7:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Masz prawo Axanno do swoich ocen. Ze swej strony chciałbym podkreslić, że piszę szczerze i bez ściemniania. Nie zamierzam nikogo przekonywać do własnych racji i ze moja droga jest lepsza od jakiejkolwiek innej.

Najwaniejsze teraz dla mnie to czytać Pismo i karmić się Słowem. Ty chciałabyś ode mnie usłyszeć potępienie KK i jego praktyk. Niestety nie jestem do tego przekonany w sercu swoim więc nie chcę uprawiać tutaj ściemniania czy swoistego "podlizywania się" teologicznego forumowiczom nastawionym anty-katolicko. Po prostu nie ma to teraz dla mnie ŻADNEGO znaczenia.

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 27, 2008 8:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Aksana wrzuć na luz .

Ja na poczatku miałem wiele pytań i wątpliwości . Niemowlak to niemowlak . Chwała Jezusowi że wszystko prostuje . Bóg jest dobry . On widzi serce .

Ja równiez ciesze się czytając twoje posty SM. Wiem tez ,że Bóg wyprostuje wszystko to co wyprostować trzeba i wyjaśni wszystkie wątpliwości jeśli takowe masz . Pytaj u źródła . U mnie zadziałało . Ludzie mogą się mylic . Bóg nigdy sie nie myli . Najlepszy spowiednik to Jezus .

p.s.
Łaska , łaska i jeszcze raz łaska .

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Ostatnio edytowano Cz mar 27, 2008 8:09 pm przez poszukiwacz prawdy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 27, 2008 8:06 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Syn Marnotrawny napisał(a):
Masz prawo Axanno do swoich ocen. Ze swej strony chciałbym podkreslić, że piszę szczerze i bez ściemniania. Nie zamierzam nikogo przekonywać do własnych racji i ze moja droga jest lepsza od jakiejkolwiek innej.
Ale jest tylko jedna droga, Synu, i to w dodatku bardzo wąska. Nie mam żadnych "swoich" ocen, tylko patrze poprzez Słowo Boże i według niego "oceniam". Nie ma dwóch, albo więcej prawd, jest tylko jedna - Biblijna. Wszystko co mówię, można poprzeć cytatami Biblijnymi, które, jestem pewna - znasz.
Ja od Ciebie nie wymagam żadnych wyznań, ani potępienia. Nie - to nie. Ale nie wmawiaj o swoim upodobaniu do Słowa Bożego, jakim masz zamiar "się karmić", a zarazem nie przeszkadza Ci owe "karmienie się" popierać katolickie praktyki, które są niczym innym, jak deptaniem Słowa Bożego i Świętej Krwi Chrystusa.
Że nie jesteś w tym przekonany, to i nic dziwnego, gdyż to Duch przekonuje. Ty jesteś innego ducha, dlatego nie jesteś przekonany - proste.
Co tu ma do rzeczy jakieś "podlizywanie się"? Niby po co?

P.S. nie rozumiem Cię, poszukiwaczu - na jaki "luz" co mam "zrzucić"?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 27, 2008 8:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
I List do Koryntian 4:5

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 27, 2008 8:45 pm 
Axanna napisał(a):
Przepraszam Cię najmocniej, Nowy, ale nie zmieniaj pytania, z łaski swojej, gdyż pierwotnie brzmiało:
" Synu, czy oddałeś życie Jezusowi, przyjmując zbawienie jako dar od Boga, na który nie musisz zasługiwać żadnymi uczynkami z sakramentami włącznie? Wystarczy mi odpowiedź "tak" lub "nie".

Nikt nie oczekuje zaraz że po nawróceniu drastycznych zmian, ale prawdą jest taką, że nikt, odrodzony z Ducha, nie będzie zaciekle bronił ani sakramentów, ani kultu Maryi i podobne - to chyba jest rzecz oczywista?


Chyba oczywiste. A co do mojego pędu w domniemanym niesieniu pomocy, to po pierwsze nie ma pędu, jest najwyżej chęć,a raczej cicha radość, a po drugie, choć zgadzam się z tym co pisze Smok, to jednak jestem bardziej na tak niż na nie, by do Syna powiedzieć z całym przekonaniem Bracie. Tego mi Axano odebrać nie możesz a swoje wątpliwości miej, ja Ci ich też nie odbieram. Ja najwyżej się mylę, bo w sercu Syna nie siedzę, a widzę gdy pisze że przyjął Jezusa i zbawienie z łaski. Zawsze się tym cieszę gdy ludzie to deklarują, choć nie zawsze oczywiście jest to szczere duchowe i prawdziwe, ale to potem się ma dopiero okazać, jednak wcześniejsza moja radość nie jest mi wtedy hańbą. Może ktoś powiedzieć że to wstyd iż nie rozpoznałem że to nie było szczere i prawdziwe. Oczywiście widać autentyczne zmiany w człowieku gdy ten się na nowo narodzi i nie polegają one tylko na deklaracjach słownych. A Syna nie znam osobiście i mam tylko przed sobą jego deklaracje słowne właśnie.Wy go może lepiej znacie i rozumiecie.
Poza tym, trochę chyba za bardzo go próbujemy prześwietlić, a nie trzeba moim zdaniem aż takiej infiltracji prowadzić, bo wczesniej czy później ujrzymy czy to nasz Brat w tym samym Duchu,czy jednak nie. A tu przypieramy go okrutnie do muru, jak skazańca na przesłuchaniu i tacy nieufni się zdajemy być. Dziwię mu się trochę nawet że to cierpliwie wytrzymuje. Ale może to i dobre i potrzebne?!


Ostatnio edytowano Cz mar 27, 2008 9:05 pm przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 27, 2008 9:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
nowy napisał(a):
Chyba oczywiste.
No właśnie...

Poszukiwaczu,
1 List Jana 4:1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 27, 2008 9:08 pm 
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Aksana wrzuć na luz .


Chyba tak.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 27, 2008 9:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
nowy napisał(a):
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Aksana wrzuć na luz .


Chyba tak.
Co, Nowy - "chyba tak"? Może zdobędziesz się wreszcie i wydusisz, co ci przeszkadza? Chętnie się zapoznam z Twoim, niewątpliwie cennym, zdaniem, o ile będziesz łaskaw go wydobyć na światło dzienne. Bo nie oponowałam jeszcze sztuki czytania pomiędzy wierszami, za jaką niedogodność w prowadzeniu dyskusji z mojej strony, bardzo przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 27, 2008 9:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
List św.Pawła do Galacjan 5:22-25

22 Owocem Ducha zaś są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,
23 Łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu.
24 A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami.
25 Jeśli według Ducha żyjemy, według Ducha też postępujmy.

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL