www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn cze 03, 2024 9:00 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 346 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn kwi 29, 2013 12:23 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Przeczytałem dziś że wyznawcy Islamu, Szyici głownie znajdujący się na terenie Iranu wierzą że mesjasz będzie 12 imamem który będzie panował przez 7 lat, zaprowadzi pokój i nawet będzie prowadził modlitwe w mecce a u jego boku będzie Jezus.


http://www.allaboutpopularissues.org/12th-imam.htm


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 29, 2013 12:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Pax vobiscum napisał(a):
Mieszkam w Angli:)

Czasem mi cięzko zrozumieć twój sarkazm.
Pisząc o opiece Chrystusa mam na myśli uniknięcie Bożego Sądu nie ludzkiego.
Nie twierdze że ominą nas wszelkie prześladowania lecz zostaniemy uratowani od Sądu Bożego.


Jesli tak to przepraszam - nie zawsze mozna zrozumieć należycie wypowiedzi pisane. Życzę aby Londyńskie Allah Akbary trzymały się od Ciebie z daleka. Słyszałem że w Anglii chcą oni mieć jakieś miasta w których mogliby rządzić się na prawach szariatu :)

Pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 29, 2013 1:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Pewne organizacje muzułmańskie żądają wyznaczenia miast Bradford i Dewsbury oraz części Londynu na ich własność. Te miasta miałyby funkcjonować poza Brytyjskim prawem. Sam mieszkam około godziny od Bradford. 5 minut drogi ode mnie jest małe ale za to przeludnione mułzumańskie miasteczko:)

Pozdrawiam również, chyba troche zeszliśmy z tematu:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 29, 2013 1:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Pax Vobiscum napisał(a):
Czasem mi cięzko zrozumieć twój sarkazm.
Pax, nie dziw się. Syn jest nieodrodzonym człowiekiem, który czasem ma taki "okres", że wpada nam tutaj trochę podokuczać. Jak trafi na kogoś, kto o tym nie wie i daje się sprowokować, to ma trochę uciechy mrocznej jak jego dusza.

Pax Vobiscum napisał(a):
Przeczytałem dziś że wyznawcy Islamu, Szyici głownie znajdujący się na terenie Iranu wierzą że mesjasz będzie 12 imamem który będzie panował przez 7 lat, zaprowadzi pokój i nawet będzie prowadził modlitwe w mecce a u jego boku będzie Jezus.
W tym temacie polecam nową trylogię Joela C. Rosenberga "Twelfth Imam", "Tehran Initiative" i "Damascus Countdown". Joel odrobił zadanie domowe i przedstawia dość szczegółowo eschatologię szyitów na planie wydarzeń czasów ostatecznych. Jest odrodzonym Żydem, zna Słowo Boże i w swoich książkach przewidział już kilka ważnych wydarzeń - na tyle skutecznie, że nawet niewierzący zwracają się do Pisma w poszukiwaniu odpowiedzi na na pytania o rozwój wydarzeń.

Oprócz tego, czym się zajmuje Joel, to naprawdę dobrze pisze. Niestety, chyba ma rację zapowiadając zniszczenie Damaszku, które jest opisane w Iz. 17. I które może być jednym z efektów wojny w wyniku odpowiedzi Iranu na atak Izraela na jego instalacje nuklearne, który wydaje się być nieunikniony. Ale to jeszcze nie będzie wojna Goga.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 29, 2013 3:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Jak na człowieka nie wierzącego to dość kulturalny jest:)
Może Synu Marnotrawny warto śledzić z nami wydarzenia i poprostu zaufać Chrystusowi i przestać być marnotrawnym:)

W tym artykule który przeczytałem jest napisane również, żę Szyici wierzą w okres 3 lata chaosu poprzedzającego 7 lat panowania "Mesjasza Mahdiego" (jak dobrze zrozumiałem)
więc może tak sobie będą tłumaczyć zniszczenie Damaszku.
Jak będe miał okazję to zaopatrze się w książke/i Joela C. Rosenberga.
Angielski mam średni ale jakoś sobie poradze.

Dziękuje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 29, 2013 11:04 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Król Saudów Abdullah jest od środy w stanie śmierci klinicznej. Dla władz Iranu jego śmierć jest zapowiedzią nadejścia Mahdiego. Ci goście zamierzają grać główne role w wielkiej wojnie czasów ostatecznych.

http://midnightwatcher.wordpress.com/20 ... the-enemy/
http://www.aina.org/news/20110329123408.htm

Nie wiem, czy już to linkowałem, ale w irańskiej tv pokazano film propagandowy zapowiadający wojnę z Izraelem:

http://www.youtube.com/watch?v=WwiadYT-N9k


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 29, 2013 3:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Dziś o 2 nad ranem też sprawdzałem czy wiadomo coś nowego w związku z Iranem.

Przeczytałem pierwszą książke Rosenberga Twelfth Imam i tam Mahdi przyszedł po śmierci Imama Ayatollah’s Khomeini z Qom.
Ten przywódzca też zmarł w szpitalu.
„Ayatollah Khomeini, on June 3, 1989, after eleven days in hospital for an operation to stop internal bleeding, lapsed into a critical condition and died.”
http://www.iranchamber.com/history/rkho ... omeini.php

Przejde troche do interpretacji eschatologi podaniej przez niektórych muzułmanów którzy uwierzyli w Jezusa. Może być to bajką lecz myśle że warto sprawdzić.
Twierdzą że znak besti 666 składa się z liter greckiego alfabetu które są odzwierciedleniem słów arabskich mówiących BISIM ALLAH czyli w imieniu Alaha
Na dole podaje link. Nie podoba mi się muzyka w tle filmiku lecz są ciekawe zdjęcia i tekst.
http://tulisanmurtad.blogspot.co.uk/201 ... beast.html
Jedni twierdzą że anty mesjaszem będzie machdi, powody:
1. „Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna. „ [Jan 2:22]
Islam zaprzecza boskość Jezusa. Twierdzi że Allah nie miał syna
Koran, Sura 112:1-4
Mów: "On - Bóg Jeden,Bóg Wiekuisty! Nie zrodził i nie został zrodzony! Nikt Jemu nie jest równy!"
2. Islam nawołuje do zabijania niewierzących w imię Boga
„To wam powiedziałem, abyście się nie zgorszyli. Wyłączać was będą z synagog, więcej, nadchodzi godzina, gdy każdy, kto was zabije, będzie mniemał, że spełnia służbę Bożą. A to będą czynić dlatego, że nie poznali Ojca ani mnie.”[John 16:1-3](tutaj osobiście pomyślałbym o prześladowaniach wobec chrześcijan z ręki rzymian, żydów)
3. Islam zaprzecza ukrzyżowaniu Chrystusa i jego zmartwychwstaniu
"I za to, że powiedzieli: „zabiliśmy Mesjasza, Jezusa, syna Marii, posłańca Boga” - podczas gdy oni ani Go nie zabili, ani Go nie ukrzyżowali, tylko im się tak zdawało; i, zaprawdę, ci, którzy się różnią w tej sprawie, są z pewnością w zwątpieniu; oni nie mają o tym żadnej wiedzy, idą tylko za przypuszczeniem; oni Go nie zabili z pewnością.
"Koran [4:157]

W księdze Daniela w 11 rozdziale czytamy że będzie przeciwko przymierzu, Islam odrzuca całkowicie nowe przymierze gdyż nie uznaje Chrystusa. Przymierze było zawarte na krzyżu lecz oni odrzucają to.( Tu mam pytanie czy mowa jest o nowym przymierzu? tak mi sie wydaje lecz wole się upewnić)
„Gdyż przeciwko niemu wyruszą kittejskie okręty, wskutek czego straci otuchę. Potem wróci i wyleje swój gniew na święte przymierze: i tak postąpi; i znowu zwróci uwagę na tych, którzy porzucili święte przymierze. A wojska wysłane przez niego wystąpią i zbezczeszczą świątynię i twierdzę, zniosą stałą codzienną ofiarę i postawią obrzydliwość spustoszenia. A tych, którzy bezbożnie będą postępować wbrew przymierzu, zwiedzie.”
[Dn 11:30-32]

Smoku wiem że studiowałeś eschatologie dość szczegółowo, co o tym myślisz?
Oczywiście inni też niech się wypowiadają:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 29, 2013 7:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Cóż, istnieją przesłanki, żeby brać pod uwagę Mahdiego jako Antychrysta. To jest stosunkowo nowa teoria, ale nie należy jej lekceważyć.

Pax napisał(a):
Twierdzą że znak besti 666 składa się z liter greckiego alfabetu które są odzwierciedleniem słów arabskich mówiących BISIM ALLAH czyli w imieniu Alaha
Na dole podaje link. Nie podoba mi się muzyka w tle filmiku lecz są ciekawe zdjęcia i tekst.
Słabe punkty tej teorii są następujące:

1. Dlaczego Jan miałby obracać o 90 stopni środkowy znak, zamiast przedstawić go normalnie, skoro jego intencją nie było napisanie trzech greckich liter oznaczających liczby, lecz namalowanie "obrazka" przedstawiającego napis arabski?

2. W Obj. 13:18 Jan każe PRZELICZYĆ "liczbę zwierzęcia" - to byłoby dziwne, gdyby miał na myśli obrazek symbolizujący napis, a nie liczbę... Jan nie napisał "i zobaczyłem napis χξϚ".

3. Dla Żydów i Greków przeliczanie "liczby człowieka" przypisując konkretnym literom określone wartości było czymś zwyczajnym. Liczba Jezusa (w gematrii greckiej) to 888. W tej sytuacji liczba Antychrysta 666 miałaby sens.

4. Poprzedni werset [Obj. 13:17] mówi, że "nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia" - tutaj wyraźnie widać, że znamię ma mieć treść, a treścią znamienia ma być imię zwierzęcia lub liczba jego imienia. I tutaj potrzebna jest mądrość do przeliczenia tej liczby. Myślę, że ten punkt wyrządza tej teorii największą "krzywdę", ponieważ sam tekst nie pozwala na przypisanie słowu "arithmos" [liczba] znaczenia "rzesza" lub "mnóstwo ludzi".

ad. 1 Islam zaprzecza Boskości Jezusa - ale nie on jeden. Natomiast Antychryst sam siebie ogłosi Bogiem. Nie wiem, czy to możliwe, żeby Mahdi sam siebie ogłosił Allahem.

ad. 2. Rzeczywiście, tutaj moim zdaniem chodzi o prześladowania chrześcijan z rąk Żydów. Saul z Tarsu przed swoim nawróceniem był przekonany, że spełnia służbę Bożą prześladując uczniów Jezusa.

ad. 3. To prawda, że islam zaprzecza ukrzyżowaniu Chrystusa i jego zmartwychwstaniu. Ale to nie dowodzi, że Mahdi będzie Antychrystem. Nie widzę tutaj związku z Dan. 11:30-32.

Pax napisał(a):
W księdze Daniela w 11 rozdziale czytamy że będzie przeciwko przymierzu, Islam odrzuca całkowicie nowe przymierze gdyż nie uznaje Chrystusa. Przymierze było zawarte na krzyżu lecz oni odrzucają to.( Tu mam pytanie czy mowa jest o nowym przymierzu? tak mi sie wydaje lecz wole się upewnić)
Nie, tutaj jest mowa o działalności Antiocha Epifanesa i prześladowaniu Żydów w II w p.n.e. ze sprofanowaniem świątyni włącznie. Przymierze, o którym tutaj mowa, to Stare Przymierze, a ci, którzy bezbożnie postępowali wbrew przymierzu, to część żydowskich przywódców.

https://www.christiancourier.com/articl ... -epiphanes


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 29, 2013 7:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Dziękuje,
Sprawa Antiocha Epifanesa jest ciekawa i bardzo dokładnie opisana.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 30, 2013 8:39 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
Smok Wawelski napisał(a):

...Coś cię dzieje w Syrii, ...


SYRIA: SIGN OF A GREAT COMING CHANGE

https://www.youtube.com/watch?v=sLNLc6KgfLM

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 30, 2013 9:47 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
To jest jakaś "propagandówka" ze strony rebeliantów, którzy nie mają ochoty na wyzwolenie Syrii, lecz na uczynienie z niej przyczółka dla islamskiego ataku na Izrael, niestety. Media nie mają pojęcia, o co chodzi.

http://flashtrafficblog.wordpress.com/2 ... end-lines/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 30, 2013 9:54 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
Smok Wawelski napisał(a):
To jest jakaś "propagandówka" ze strony rebeliantów, którzy nie mają ochoty na wyzwolenie Syrii, lecz na uczynienie z niej przyczółka dla islamskiego ataku na Izrael, niestety. Media nie mają pojęcia, o co chodzi.

http://flashtrafficblog.wordpress.com/2 ... end-lines/


Dokładnie tak. Nie twierdzę, że nie. Chciałem przez to pokazać, że punkt widzenia - zależy od miejsca siedzenia - co nie zawsze jest prawdą. Pozdrawiam

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 30, 2013 10:53 am 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 9:13 pm
Posty: 132
Smok Wawelski napisał(a):
Cóż, istnieją przesłanki, żeby brać pod uwagę Mahdiego jako Antychrysta. To jest stosunkowo nowa teoria, ale nie należy jej lekceważyć.

Pax napisał(a):
Twierdzą że znak besti 666 składa się z liter greckiego alfabetu które są odzwierciedleniem słów arabskich mówiących BISIM ALLAH czyli w imieniu Alaha
Na dole podaje link. Nie podoba mi się muzyka w tle filmiku lecz są ciekawe zdjęcia i tekst.
Słabe punkty tej teorii są następujące:

1. Dlaczego Jan miałby obracać o 90 stopni środkowy znak, zamiast przedstawić go normalnie, skoro jego intencją nie było napisanie trzech greckich liter oznaczających liczby, lecz namalowanie "obrazka" przedstawiającego napis arabski?

2. W Obj. 13:18 Jan każe PRZELICZYĆ "liczbę zwierzęcia" - to byłoby dziwne, gdyby miał na myśli obrazek symbolizujący napis, a nie liczbę... Jan nie napisał "i zobaczyłem napis χξϚ".

3. Dla Żydów i Greków przeliczanie "liczby człowieka" przypisując konkretnym literom określone wartości było czymś zwyczajnym. Liczba Jezusa (w gematrii greckiej) to 888. W tej sytuacji liczba Antychrysta 666 miałaby sens.

4. Poprzedni werset [Obj. 13:17] mówi, że "nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia" - tutaj wyraźnie widać, że znamię ma mieć treść, a treścią znamienia ma być imię zwierzęcia lub liczba jego imienia. I tutaj potrzebna jest mądrość do przeliczenia tej liczby. Myślę, że ten punkt wyrządza tej teorii największą "krzywdę", ponieważ sam tekst nie pozwala na przypisanie słowu "arithmos" [liczba] znaczenia "rzesza" lub "mnóstwo ludzi".

ad. 1 Islam zaprzecza Boskości Jezusa - ale nie on jeden. Natomiast Antychryst sam siebie ogłosi Bogiem. Nie wiem, czy to możliwe, żeby Mahdi sam siebie ogłosił Allahem.

ad. 2. Rzeczywiście, tutaj moim zdaniem chodzi o prześladowania chrześcijan z rąk Żydów. Saul z Tarsu przed swoim nawróceniem był przekonany, że spełnia służbę Bożą prześladując uczniów Jezusa.

ad. 3. To prawda, że islam zaprzecza ukrzyżowaniu Chrystusa i jego zmartwychwstaniu. Ale to nie dowodzi, że Mahdi będzie Antychrystem. Nie widzę tutaj związku z Dan. 11:30-32.

Pax napisał(a):
W księdze Daniela w 11 rozdziale czytamy że będzie przeciwko przymierzu, Islam odrzuca całkowicie nowe przymierze gdyż nie uznaje Chrystusa. Przymierze było zawarte na krzyżu lecz oni odrzucają to.( Tu mam pytanie czy mowa jest o nowym przymierzu? tak mi sie wydaje lecz wole się upewnić)
Nie, tutaj jest mowa o działalności Antiocha Epifanesa i prześladowaniu Żydów w II w p.n.e. ze sprofanowaniem świątyni włącznie. Przymierze, o którym tutaj mowa, to Stare Przymierze, a ci, którzy bezbożnie postępowali wbrew przymierzu, to część żydowskich przywódców.

https://www.christiancourier.com/articl ... -epiphanes






ta liczba to sześć,sześć,sześć czy sześćset sześćdziesiąt sześć?Bo już nie wiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 30, 2013 11:36 am 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Cytuj:
ta liczba to sześć,sześć,sześć czy sześćset sześćdziesiąt sześć?Bo już nie wiem.

odp. sześćset sześćdziesiąt sześć
liczba-χξς
χ-600 ξ-60 ς-6

Smok wspomniał imię Jezus to 888 w gematrii greckiej.
wygląda to mianowicie tak:
Imię Jezus w wersji greckiej to 888 (jota = 10; eta = 8; sigma = 200; omikron = 70; ypsilon, = 400, sigma = 200,
czyli suma 10 + 8 + 200 + 70 + 400 + 200 = 888).
Jeżeli suma daje nam 888 to w wypadku antychrysta jest mnóstwo możliwości imienia jeżeli weźmiemy pod uwage alfabet aby wyszło 666.
Dobra za dużo chyba się skupiam na tej chorej liczbie.
Lepiej też jak będziemy myśleli o Jezusie jako Jezusie niż 888.
Niedawno poznałem człowieka który był uwikłany w patrzenie na świat poprzez różne daty i liczby.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 30, 2013 12:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Liczba imienia Antychrysta jest dla tych, którzy będą żyli na Ziemi, gdy on się objawi. I nie jest to kombinacja jego tytułów z imieniem (jak to próbowano robić w przypadku Nerona) tylko liczba imienia. My mamy się skupić na tym, żeby być w stanie, w którym będziemy mogli ujść przed tym wszystkim, co nastanie, i stanąć przed Synem Człowieczym [Łuk. 21:34-36]. Tym się mamy zajmować.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 346 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL