www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Wt cze 04, 2024 9:25 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 03, 2008 10:14 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 30, 2007 1:33 pm
Posty: 37
Niniejszym przepraszam za mój poprzedni post, za dużo ironii i za dużo chęci dowalnie a nie wyjaśnienia.

Wszystkich zgorszonych przepraszam, a admina proszę o usunięcie tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 03, 2008 10:49 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 30, 2007 1:33 pm
Posty: 37
Chodzi mi o to, że dla Boga nie ma opcji zero - jedynkowej. Tak naprawdę to jest kwestia wiary.

I sprzeczanie się o wiarę jest trochę bez sensu.

Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że moje nawrócenie odbywało się przy współudziale konfesjonału i Jezusa ukrytego w Eucharystycznym chlebie. Jak do tego doszło ? Nie wiem - dopiero po 1,5 roku poznałem PIERWSZYCH ludzi naprawdę wierzących (katolików) na żywo. Nikt mi nie mówił, ani nie pokazywał miłości Boga.

Nikt na mnie nie krzyczał jak chciałem sobie coś obejrzeć albo skłamać albo zrobić na złość. Żaden człowiek. Ktoś jednak "krzyczał". Ba nawet ani razu nie spotkałem w konfesjonale "ostrego księdza" (może to i szkoda ? :) )

"Po owocach ich poznacie".
Dlatego z miejsca przekreślam wszelakie denominacje protestanckie z ich podziałami. Podział nie jest dobrym owocem, błogosławienie "ślubów" gejowskich też nie, aktywna lesbijka jako pastor też nie, popieranie aborcji też nie jest. Wiem to tylko "niektóre" denominacje, jednak skoro "bramy piekielne ich nie przemogły" skąd gwarancja że "teraz to już będzie lepiej" przy nowych denominacjach ?
Diabeł w czasie kuszenia na pustyni posługiwał się cytatami z Pisma po to aby udowodnić swoje racje. Trzeba przyznać, że "miał rację" - no bo przecież te cytaty jednak były w Pismie.
I żeby być uczciwym przed sobą podczas czytania Biblii trzeba powiedzieć sobie, że nie tylko Bóg posługuje się Biblią, szatan również. Nie pisze tutaj konkretnie o jakiejś denominacji - ale jeśli szatan posługiwał się Pismem - i to nie przeinaczał jego wersetów - to oznacza że jednak niektórzy ludzie powołujący się na Pismo muszą działać z podszeptu szatańskiego.
Chociażby to że jeśli jedno wyznanie mówi że jemu "duch" powiedział X a drugiemu Y - sprzeczne ze sobą to trzeba uczciwie założyć - to NIE TEN SAM duch !
A jeśli nie ten sam to jaki ?
To trzeba sobie jasno i uczciwie powiedzieć w Prawdzie - Duch święty nie może mówić dwóch różnych rzeczy. I to dotyczy rozpadających się coraz to nowe odłamy protestantów - jeśli jedni są za aborcją a inni przeciw to nie TEN SAM duch mówi przez nich. To samo z innymi sprawami.

----------------------------------
Czy Bóg nas kocha ?
Tak, jakby nie to to by nam nie dawał życia a potem Życia.
Jakby nie to to by nie ratował mnie, bo bym po prostu umarł (fizycznie) i duchowo. Czy ktoś kto ratuje i daje życie i Życie nie kocha ?
----------------------------------
----------------------------------
Trochę przydługi to wywód i odbiegający od tematu ale oddający po części co uważam na ten temat. Kiedyś być może rozbiję go na inne wątki. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: re
PostNapisane: Pn lut 04, 2008 12:30 am 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 26, 2005 2:31 pm
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
Gdy czyta się pismo swiete to wychodzą błędne nauki KK. Ja przez lata zmagam się z potężnymi wątpliwościami, rozmawiam z księżmi, współwyznawcami, biblistami, profesorami teologii z nadzieją, że którys w końcu pokaże mi (na podstawie biblii bo jak słusznie zauwazyłeś nawet Jezus "gasił" szatana cytatami z biblii), że nie mam racji. I nic. Nie jest łatwo odejść mi z KK ale nie mam innego wyjścia. Chce Bogu służyć tak jak On sobie tego życzy. Bo wielkie rzeczy uczynił mi i nie mogę Go zawieść. Ty trafiłeś na dobrego, wyrozumiałego księdza-ja w wieku 9 lat nie otrzymałam rozgrzeszenia bo opuszczalam msze św. Wyznałam księdzu grzech, żałowałam za niego, postanowiłam poprawę i nie otrzymalam rozgrzeszenia. Bo się ksiądz wkurzył że nie chciało sie dziecku iść na mszę a wolalo pobawić się pod blokiem z dziecmi.Nie masz pojęcia co ja wtedy czułam, co czuje małe dziecko które dowiedzialo się że Bóg zamknął przed nim drzwi. Do dnia dzisiejszego mam traume-przy konfesjonale prawie mdlałam ze strachu. Bałam się Boga, bałam się księży i tak żyłam wiele lat. Dopiero czytając biblię zrozumialam że Bóg jest inny niż uczy KK i nie potrzebuje żadnych pośredników przy odpuszczeniu grzechów bo jest doskonały i zna moje serce. I chwala Mu za to bo inaczej bym zwariowała!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 04, 2008 10:37 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
bimek napisał(a):
"Po owocach ich poznacie". Dlatego z miejsca przekreślam wszelakie denominacje protestanckie z ich podziałami. Podział nie jest dobrym owocem,

Spróbuj się trochę gębiej zastanowić nad tym, co napisałeś w tym miejscu, bo na razie korzystasz tylko z katolickiego hasła propagandowego wymierzonego przeciwko protestantyzmowi. Po pierwsze, krk jest dzieckiem podziału podczas Wielkiej Schizmy w XI wieku i rości sobie prawa do tzw. "sukcesji" tylko dlatego, że jako instytucja związał się z cesarzem i w wyniku działań politycznych oraz militarnych stał się potęgą. Instytucja, która sama powstała w wyniku podziału, nie ma prawa osądzać innych, które się dzielą. Zresztą sam podział czasem musi nastąpić, żeby się okazało, kto jest rzeczywiście z Boga, a kto nie [I Kor. 11:19]. Po drugie, samo wprowadzanie podziału na "katolicyzm kontra protestantyzm" jest błędem, ponieważ tak naprawdę chodzi o to, czy ktoś jest narodzony na nowo z Ducha Świętego, czy nie jest. I o to, czy dany kościół tego naucza jako fundamentu zbawienia, czy nie. I czy jego członkowie starają się żyć według Ewangelii w mocy Ducha, czy nie. Spróbuj poznać osobiście kilku odrodzonych protestantów zamiast uprawiać propagandę.

bimek napisał(a):
błogosławienie "ślubów" gejowskich też nie, aktywna lesbijka jako pastor też nie, popieranie aborcji też nie jest. Wiem to tylko "niektóre" denominacje, jednak skoro "bramy piekielne ich nie przemogły" skąd gwarancja że "teraz to już będzie lepiej" przy nowych denominacjach?

To też jest wyłącznie propaganda. Przecież ludobójstwo popełniane przez krk wciągu wieków też jest świadectwem, że bramy piekielne przemogły ten kościół. Chciwość księży, pedofilia, homoseksualizm w klasztorach - mało? Straszne grzechy popełniane przez samych papieży też pewnie będziesz się starał wytłumaczyć propagandowym hasłem "kościół to jest miejsce dla grzeszników", prawda?

Różnica między nami w tej sprawie jest taka, że ja mogę zgodnie z nauczaniem apostolskim ostrzec grzeszącego i/lub głoszącego herezje brata, kimkolwiek by nie był, a jeśli nie zechce się upamiętać, mogę go unikać i traktować jak niewierzącego. Tobie natomiast nie wolno w ten sposób postapić ani w przypadku arcybiskupa-pedofila, ani w przypadku papieża, który cudzołożył i mordował, a jednak rzekomo stanowi ogniwo w łańcuch "nieprzerwanej sukcecji apostolskiej".

Podziały w krk istnieją, ale jedność jest utrzymywana nie dlatego, że krk głosi prawdę, tylko dlatego, że jest instytucją o strukturze feudalnej i absolutystycznej, w której nie istnieje coś takiego jak wolność wypowiedzi w sprawach teologicznych i prawo do poglądów sprzecznych z poglądami "nieomylnego" Magisterium. Uważam, że się po prostu oszukujesz.

bimek napisał(a):
Diabeł w czasie kuszenia na pustyni posługiwał się cytatami z Pisma po to aby udowodnić swoje racje. Trzeba przyznać, że "miał rację" - no bo przecież te cytaty jednak były w Pismie.

Wybacz, ale taki pogląd może wypowiedziec tylko ktoś, kto nie zna Pisma i nie ma zielonego pojęcia o jego interpretacji np. w kontekście.

bimek napisał(a):
I żeby być uczciwym przed sobą podczas czytania Biblii trzeba powiedzieć sobie, że nie tylko Bóg posługuje się Biblią, szatan również. Nie pisze tutaj konkretnie o jakiejś denominacji - ale jeśli szatan posługiwał się Pismem - i to nie przeinaczał jego wersetów - to oznacza że jednak niektórzy ludzie powołujący się na Pismo muszą działać z podszeptu szatańskiego.

Szatan przeinaczał znaczenie słów, którymi się posługiwał, ponieważ wyrywał je z kontekstu całego Pisma, co Jezus mu wykazał w sposób miażdżący. Oczywiście, że każdy może posługiwać się wersetami wyrwanymi z kontekstu - ale to nie jest biblijne nauczanie - bez względu, czy robi to katolik, protestant, czy Świadek Jehowy. Zaniżasz poziom, bimek. :D

bimek napisał(a):
Chociażby to że jeśli jedno wyznanie mówi że jemu "duch" powiedział X a drugiemu Y - sprzeczne ze sobą to trzeba uczciwie założyć - to NIE TEN SAM duch! A jeśli nie ten sam to jaki ?

A jaki duch mówi krk, że istnieje czyściec, że NMP została poczęta bez grzechu, że została wzięta do nieba itd.? :D

bimek napisał(a):
To trzeba sobie jasno i uczciwie powiedzieć w Prawdzie - Duch święty nie może mówić dwóch różnych rzeczy. I to dotyczy rozpadających się coraz to nowe odłamy protestantów - jeśli jedni są za aborcją a inni przeciw to nie TEN SAM duch mówi przez nich. To samo z innymi sprawami.

Ostatnio odeszło z polskiego krk kilku znanych teologów - czy ktoś próbował ich przekonać, że ich poglądy są błęne? Skądże! A wiesz dlaczego? Bo w systemie totalitarnym nie ma miejsca na dyskusję - albo jesteś "za nami", albo Cię nie ma. Proste, prawda? Ale tam, gdzie nie ma życia, zawsze jest cicho i spokojnie - np. na cmentarzu.

Natomiast wyobraź sobie, że zdecydowana większość odrodzonych ma jedność - i to nie narzuconą z góry przez żadne "magisterium" = w sprawach fundamentalnych dla zbawienia człowieka. Trójjedyność Boga, Boskość Chrystusa, konieczność nowego narodzenia z Ducha Świętego, zbawienie wyłącznie z łaski przez wiarę jako świadoma odpowiedź na Ewangelię czy Biblia jako jedyny punkt odniesienia w sprawie doktryny i praktyki - to są fundamenty (może nie wymieniłem wszystkich), co do których wśród większości z nas panuje zgoda. A jeśli ktoś nie jest odrodzony, to i tak pozostaje potępiony - jedność instytucjonalna nikomu nie daje zbawienia. Ślepe zaufanie do pośredników i poleganie na człowieku niesie z sobą przekleństwo. Dlatego wolę dyskutować o sprawach drugorzędnych z żywymi, niż cieszyć się absolutną jednością poglądów wśród martwych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 04, 2008 6:58 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
bimek napisał(a):
Wiem to tylko "niektóre" denominacje, jednak skoro "bramy piekielne ich nie przemogły" skąd gwarancja że "teraz to już będzie lepiej" przy nowych denominacjach ?
Bimek , Kościół (wywołani)to nie denominacja, denominacje. Kościół to każdy z osobna wierzący człowiek, dom buduje się z cegiełek . Osądzony będzie każdy z osobna, a nie hurtowo.
Tunia03 napisał(a):
Dopiero czytając biblię zrozumialam że Bóg jest inny niż uczy KK i nie potrzebuje żadnych pośredników przy odpuszczeniu grzechów bo jest doskonały i zna moje serce
Jednak potrzebuje, ale tylko tego Jednego
1Tymoteusza 2,5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 04, 2008 11:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 1:09 pm
Posty: 60
Bimek, aby zrozumieć, że na zbawienie nie można zapracować przeczytaj tylko cały list do Rzymian. Przeczytaj to co tam jest napisane i tak jak to jest napisane. Co do stwierdzenia, że osoba zbawiona może bezkarnie grzeszyć bo już jest zbawiona to nikt tu czegoś takiego nie twierdzi.
Sam zapytaj siebie, czy jeśli ktoś rzeczywiście uwierzył w Boga i Bogu to będzie celowo grzeszył?
Zresztą nauki kościoła katolickiego są tak skonstruowane, że żaden wierny nie ma prawa dyskutować o jakiejkolwiek prawdzie wiary, mówi jasno o tym katechizm kościoła katolickiego:

Cytuj:
KKK 82 Wynika z tego, że Kościół, któremu zostało powierzone przekazywanie i interpretowanie Objawienia, " ;osiąga pewność swoją co do wszystkich spraw objawionych nie przez samo Pismo święte. Toteż obydwoje należy z równym uczuciem czci i poważania przyjmować i mieć w poszanowaniu.


Cytuj:
KKK 85 Zadanie autentycznej interpretacji słowa Bożego, spisanego przekazanego przez Tradycję, powierzone zostało samemu tylko żywemu Urzędowi Nauczycielskiemu Kościoła, który autorytatywnie działa w imieniu Jezusa Chrystusa , to znaczy biskupom w komunii z następcą Piotra, Biskupem Rzymu


Cytuj:
KKK 2034 Papież oraz biskupi są "autentycznymi, czyli upoważnionymi przez Chrystusa nauczycielami, którzy powierzonemu sobie ludowi głoszą wiarę, w którą powinien wierzyć i którą powinien stosować w życiu". Zwyczajny i powszechny Urząd Nauczycielski papieża i biskupów pozostających w jedności z nim głosi wiernym prawdę, w którą mają wierzyć; miłość, którą mają praktykować, oraz szczęście, w którym mają pokładać nadzieję.


W praktyce uzyskuje się jednomyślność przez system zbliżony do niewolnictwa, a każdy kto dyskutuje, staje się heretykiem i zostaje wydalony w praktyce ci co zostają nadal są jednomyślni.
System kościelny kościoła katolickiego jest tak skuteczny, że potrafi zniewolić ludzi, a o ni tego nawet nie widzą. Cieszę się jednak Bimek, że próbujesz tutaj nawrócić nas heretyków na katolicyzm, im więcej będziesz wiedział tym lwiększa szansa, że zobaczysz czym jest kościół katolicki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2008 9:38 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 30, 2007 1:33 pm
Posty: 37
Co do "niedyskutującego Kościoła katolickiego" to On nieprzerwanie odpowiada:
"Jesteście w wielkim błędzie" 12, 27
"«Jesteście w błędzie, nie znając Pisma ani mocy Bożej." Mt 22, 29.

No bo i po co "dykutować" jak ktoś nie ma racji ? Jezus RAZ mówił o tym co ma na myśli - nie prowadził konferencji. Kościół to samo robi teraz.
Tak samo Kościół dyskutował z arianami, gnostykami, zwolennikami obrzezania itd. Jak ktoś jest z Prawdy nie potrzebuje dyskusji - Jezus nie dyskutował z apostołami podczas powoływania ich.

---------------
Tunia03:
Ty trafiłeś na dobrego, wyrozumiałego księdza
-
nie trafiłem na żadnego !
Nie znam do tej pory. Jedyną osobą (ludzką :D ) wierzącą z jaką mam stały kontakt jest..... ktoś z KZ :lol:
Co do księdza - nie ma się co obrażać, tylko iść jeszcze raz :!: Wytrawałość ! Pan Bóg kazał nam łomotać do drzwi. Przecież jeśli ktoś wygra 1mln$ to pojedzie i na Antarktydę tego samego dnia odebrać wygraną - tak samo jest z konfesjonałem - to trochę test, dlatego szatan nad nim krąży i: strzaszy, bagatelizuje, bluźni. Zważ że 98% ludzi nie może przejść obok konfesjonału obojętnie - albo są "zwolennikami" albo "bluzgającymi" - zupełnie jak przechodzący odok Jezusa ludzie prawie 2000 lat temu.
Co do Bibli - cóż warto przewartować sobie internet jakie kwiatki z własnej interpretacji wynikają. Dla mnie znamienne jest że pewni ludzie wzięli sobie fragment "do rąk węże brać będą" ... i sami biorą węże. Założyciel tej "biblistycznej" hmm "religii" zmarł - bo go wąż ugryzł.
Anglikanie wyświęcają gejów, generalnie nie wiem czy jest jakieś protestanckie wyznanie" które by przetrwała w jako- takim stanie więcej niż 400 lat (Anglikanie są w stanie pół rozłamu bo w Afryce nie chcą homoseksualistów). No i oczywiście Anglikanie też uznają zasadę "czytać Biblię".
--------------
nie potrzebuje żadnych pośredników przy odpuszczeniu grzechów
-
potrzebujesz, przed Janem Chcicielem ludzie wyznawali grzechy przed Jezusem - człowiekiem też. Zresztą powertuj sobie w "starych protestantach" a się dowiesz do czego "samodzielne czytanie Biblii" prowadzi. A do czego "pośrednicy" (którzy jeśli wyjawią to co im człowiek powie na spowiedzi są ekskomunikowani - czyli nie są już członkami Kościoła).
-----------------
Smok Wawelski:
Tobie natomiast nie wolno w ten sposób postapić ani w przypadku arcybiskupa-pedofila, ani w przypadku papieża, który cudzołożył i mordował
-
No i warto do tej wyliczanki dodać takiego którego Jezus nazwał Skałą - na której został wybudowany Kościół - a który się Go zaparł trzykrotnie.
Z papieżami są same trudności widać :D
Ale to nie oni "rządzą" Kościołem tylko Bóg.
-----------------
A jaki duch mówi krk, że istnieje czyściec, że NMP została poczęta bez grzechu, że została wzięta do nieba itd.?
-
ten sam co sprawił że LUDZIE zdecydowali o tym, że należy iść z Ewangelią również do pogan.
-----------------
że zdecydowana większość odrodzonych ma jedność
-
? Jedność ?
http://en.wikipedia.org/wiki/Oneness_Pentecostalism
http://en.wikipedia.org/wiki/UPCI

4 miliony ludzi należy do UPCI
UPCI nie uznaje Trójcy świętej ale... uznaje "mówienie językami" !!!! (kto mówi tymi językami przez ludzi jeśli Duch św. nie istnieje ????????)

Czyli można "mówić językami" nie uznając Ducha św. za osobę :!:

Logicznie rzecz biorąc - jeśli "ich duch mówi" to skąd on pochodzi ?

Mogę dalej ciągnąć tylko po co ?
Podziały to podstawa protestantyzmu.
-------------------------------------
Henryk
Osądzony będzie każdy z osobna, a nie hurtowo.
-
jednak jest obitnica dana że bramy piekielne go nie przemogą.
I jak na razie tą obietnicę spełnia KK oraz prawosławie - doktrynalnie niewiele się różniące od KK.
----------------------------
Dociekliwy Roman:
Cieszę się jednak Bimek, że próbujesz tutaj nawrócić nas heretyków na katolicyzm, im więcej będziesz wiedział tym lwiększa szansa, że zobaczysz czym jest kościół katolicki.
-
nie staram się "nawracać" tylko uściślić Prawdę. Źle jest jak ktoś ma złe dane. Nawraca Bóg.
----------------------------
W praktyce uzyskuje się jednomyślność przez system zbliżony do niewolnictwa
-
Noo, czasami Kościół mówi "plemię żmjowe" , czasami mówi "zostawcie grzebanie umarłych umarłym", czasami porozwala stoliki (teraz rzadziej), czasami mówi "mylicie się bardzo".
Czy to niewolnictwo ? Kto "robił co chciał" Piotr - rybak chodzący z Jezusem czy jego kumple siedzący w barach ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2008 1:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 09, 2005 6:49 pm
Posty: 117
bimek napisał(a):
UPCI nie uznaje Trójcy świętej ale... uznaje "mówienie językami" !!!! (kto mówi tymi językami przez ludzi jeśli Duch św. nie istnieje ????????)

Czyli można "mówić językami" nie uznając Ducha św. za osobę Exclamation

Logicznie rzecz biorąc - jeśli "ich duch mówi" to skąd on pochodzi ?

Twoja ignorancja jest do prawdy wzorcowa :?. Radze na przyszłość poczytać więcej zanim zaczniesz się wypowiadać w jakimś temacie. UPCI i oneness wcale nie zaprzeczają istnieniu Ducha Świętego, uznają go jednak za jedną z emanacji samego Boga. Według nich - Bóg który jest jeden (co jest prawdą) nie istnieje w 3 osobach tylko w jednej i jedynie objawił się pod trzema postaciami. Tym sposobem uznają iż Bóg może objawić się jak sam tego chce, pod postacią Ojca, Syna lub Ducha. Rzecz jasna jest to wypaczony obraz Boga.

Piszesz:
bimek napisał(a):
Źle jest jak ktoś ma złe dane

Powyżej pokazałeś że ty takowe posiadasz. Radzę ci zweryfikować swoje dane, bo może się okazać że Przyp. 14:12. :o

_________________
„Ty w Chrystusie oto odkupienie; ale Chrystus w tobie to uświęcenie! Ty w Chrystusie to zdolność do tego, by być w niebie; lecz Chrystus w tobie to zmiana twego losu!” (Jan W Thomas „Zbawieni przez Chrystusa”)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2008 2:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
bimek napisał(a):
Smok Wawelski:
Tobie natomiast nie wolno w ten sposób postapić ani w przypadku arcybiskupa-pedofila, ani w przypadku papieża, który cudzołożył i mordował
-
No i warto do tej wyliczanki dodać takiego którego Jezus nazwał Skałą - na której został wybudowany Kościół - a który się Go zaparł trzykrotnie.
Z papieżami są same trudności widać :D

Ozymandias ma rację - Twoja ignorancja jest wzorcowa. Ale mam nadzieję, że im dłużej podyskutujesz na tym forum, tym więcej sie dowiesz dla własnego dobra. Jezus nie nazwał Piotra Skałą i nie zbudował Kościoła na Piotrze - dyskutowaliśmy już o tym na forum, więc Cię odsyłam do odpowiedniego miejsca:

http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... ra&start=0

bimek napisał(a):
Ale to nie oni "rządzą" Kościołem tylko Bóg.

Kościołem jako rzeczywistym Ciałem Chrystusa rzeczywiście rządzi Bóg. Natomiast historia krk pokazuje, że Bóg nie rządzi tą instytucją - nie można z cierni zbierać fig, nie uważasz? Dla Boga naród żydowski jest jak źrenica Jego oka [Zach. 2:12] - czy Bóg rządzi kimkolwiek w ten sposób, żeby niszczyć źrenicę swego oka? Poczytaj historię krk zamiast karmić się propagandą i zadaj sobie kilka prostych pytań o wiarygodność instytucji, która ma krew milionów ludzi na rękach. I nie opowiadaj mi propagandowych sloganów w stylu "kościół grzeszników", bo jeśli kościół postępuje gorzej od niewierzących, to znaczy, że zaparł się wiary.

bimek napisał(a):
Smok napisał(a):
A jaki duch mówi krk, że istnieje czyściec, że NMP została poczęta bez grzechu, że została wzięta do nieba itd.?

ten sam co sprawił że LUDZIE zdecydowali o tym, że należy iść z Ewangelią również do pogan.

LUDZIE? A skąd Piotr wziął wizję na dachu przed pójściem do Korneliusza? Sam od siebie? Przeczytaj Dzieje Apostolskie 10:9-20 i BŁAGAM, zacznij czytać Pismo! :roll:

I nie wykręcaj się od odpowiedzi na moje pytania. Jaki duch każe krk nauczać doktryn sprzecznych z Pismem Świętym?

bimek napisał(a):
Podziały to podstawa protestantyzmu.

Bimek, jeśli Ty chcesz "uściślać prawdę", to przestań się posługiwać propagandowym kłamstwem. Podstawą powstania kościoła rzymsko-katolickiego był PODZIAŁ zwany powszechnie Wielką Schizmą w roku 1054. Gdyby nie skandaliczne odejście krk od wiary, nie byłoby protestantyzmu, bo Reformacja nie byłaby potrzebna. Zastanawiam się, jak ktokolwiek ma czelność oskarżać innych o podziały, których źródłem jest jego własny grzech - możesz mi odpowiedzieć na to pytanie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2008 5:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 1:09 pm
Posty: 60
Bimek proszę cię przede wszystkim zacznij w końcu czytać biblię. Czytaj też katolickie książki z zakresu historii kościoła i kształtowania się poszczególnych dogmatów. Czytanie niektórych katolickich książek może ci przynieść wiele dobrego.
Ja sam zacząłem kiedyś czytać Nowy Testament , aby udowodnić, że kościół katolicki ma rację. Czytałem Biblię Tysiąclecia, aby nie spaczyć się heretyckim przekładem. Niepokój mój jednak pojawił się dość szybko bo już po pierwszym rozdziale pierwszej z ewangelii. Było tam napisane:
Cytuj:
Mateusza 1,24-25 Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna*, któremu nadał imię Jezus*.

Zdanie to wydało mi się sprzeczne z tym czego nauczano mnie na katechezie. Mówi ono jednoznacznie że:
Cytuj:
Józef nie współżył seksualnie z Marią do czasu narodzin Jezusa, czyli później współżył"

Myslałem, że komentarz w Tysiąclatce mnie uspokoi i o rozjaśni, ale brzmiał on:
Cytuj:
1,25 "Nie zbliżał... Syna". - Sam tekst nie twierdzi, że po narodzeniu Jezusa Maryja nadal pozostała dziewicą, lecz i nie przeczy temu. Wieczyste dziewictwo Matki Zbawiciela zakłada dalszy ciąg Ewangelii (por. J 19,26n), jak i dogmatyczna tradycja Kościoła. "Jezus" por. Łk 1,31; Łk 2,21.

Postanowiłem więc sięgnąć do wersetów, które miały to podobno wyjaśnić, a brzmiały one:
Cytuj:
Jana 19:26 Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: Niewiasto, oto syn Twój.

Cytuj:
Łukasza 1:31 Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus.

Cytuj:
Łukasza 2:21 Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie Matki.

Oczywiście wersety te niczego nie wyjaśniają w sprawie Maryi zawsze dziewicy, bo są kompletnie nie na temat, zresztą praktyka powoływania się na wersety nie na temat jest bardzo popularna zwłaszcza w katechiźmie kościoła katolickiego.
Nagle poczułem się oszukiwany przez tyle lat religii, przecież nikt normalny nie uwierzy, że mówiąc o zbliżaniu się chodziło o przebywanie w pobliżu. To odkrycie zachęciło mnie do dalszego czytania, aby zobaczyć w czym mnie jeszcze oszukano.
Ogromnym zdziwieniem było dla mnie odkrycie, że kościół celowo i świadomie włącza praktyki pogańskie do chrześcijaństwa:
Cytuj:
Katechizm Kościoła Katolickigo 1232 Sobór Watykański II przywrócił w Kościele łacińskim "różne stopnie katechumenatu dorosłych". Jego obrzędy znajdują się w Ordo initiationis christianae adultorum (1972). Sobór pozwala zresztą, by "oprócz tego, co zawiera tradycja chrześcijańska", w krajach misyjnych dopuszczano "te elementy wtajemniczenia będące w użyciu danego narodu, które dadzą się dostosować do obrzędów chrześcijańskich".

Co niektórzy twierdzą, że to właśnie z tego powodu klasycznie rozumiane pogaństwo musiało upaść, bo chrześcijaństwo instytucjonalne zabrało pogaństwu wszystkie ciekawe i atrakcyjne rzeczy, które miało do zaoferowania i przez to pogaństwo zaczęło wymierać.
Ilość obrzędów pogańskich, który przeniknęły do chrześcijaństwa jest ogromna. Cżęsto nie zdajemy sobie nawet z nich sprawy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 08, 2008 10:47 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Czytając Katechizm KK miałem dokładnie te same "przygody". Autorzy na poparcie swoich twierdzeń często przytaczają fragmenty Biblii albo nie związane z tematem, albo wyrwane z kontekstu - zupełnie, jakby im nie zależało na tym, czy czytelnik sprawdzi te fragmenty osobiście. Oprócz tego, są cytowane fragmenty "Świętej Tradycji", które po bliższej analizie bywają zupełnie sprzeczne z treścią Katechizmu (tak jest np. w przypadku Eucharystii i wciąganiu Bogu ducha winnego Justyna Męczennika w herezję transsubstancjacji).

Bimek, czytaj Pismo i porównuj z Katechizmem. To Cię powinno otrzeźwić. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 08, 2008 11:15 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Dociekliwy Roman napisał(a):
przecież nikt normalny nie uwierzy, że mówiąc o zbliżaniu się chodziło o przebywanie w pobliżu.


Romanie zaczynasz mi się coraz bardziej podobać - to już twój drugi celny i poetycki sposób przekazu :) Pierwszy był z pingwinemi i kaloryferem ;)

Pozdrawiam serdecznie

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 08, 2008 1:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 1:09 pm
Posty: 60
Wiesz Agnostyku czasem staram sie przedstawić pewne rzeczy poprzez sprowadzenie do absurdu. Przykładem takiego zabiegu były moje rozmowy na woodstocku z Hare Kryszna, jeszcze jako agnostyk.
Kiedy ktoś mówi ci "wszystkie istoty żywe mają dusze" brzmi to całkiem nieźle, ale kiedy pytam kogoś "czy chcesz mi powiedzieć, że kalafior, który serwowaliście z kaszą ma duszę?" A on odpowiada tak, to brzmi to dość zabawnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 10, 2008 7:37 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 30, 2007 1:33 pm
Posty: 37
Cytuj:
ozymandias:Tym sposobem uznają iż Bóg może objawić się jak sam tego chce, pod postacią Ojca, Syna lub Ducha. Rzecz jasna jest to wypaczony obraz Boga.


Zatem jeśli mają fałszywy obraz Boga to kto przez nich mówi ?

Cytuj:
Smok Wawelski:
zadaj sobie kilka prostych pytań o wiarygodność instytucji, która ma krew milionów ludzi na rękach.

Czy możesz mi podać gdzie i wjaki sposób KK zabił w ostatnim 20leciu ludzi ? Bo im dalej będziemy sięgać tym słabsze dowody.

Cytuj:
A skąd Piotr wziął wizję na dachu przed pójściem do Korneliusza? Sam od siebie?

Rzecz w tym, że przed ogłoszeniem dogmatu np: o niepokalanym poczeciu Maryi papież też miał wizje. Tak samo jak z dogamtem o "pójściu do pogan".

Cytuj:
Jaki duch każe krk nauczać doktryn sprzecznych z Pismem Świętym?

Duch Święty. Aby poznać dzieje Kościoła najlepiej poczytać dzieła Jego Ojców - tak pierwsze 300 lat.

Cytuj:
Gdyby nie skandaliczne odejście krk od wiary, nie byłoby protestantyzmu,

A czym leży zło moralne KK ? Kwestie dogamtyczne odsuwamy na bok bo w tym się na razie nie dogadamy - powiedzmy sobie szczerze.
Tak samo jak wyżej - ostatnie 20 lat proszę.

Cytuj:
Dociekliwy Roman
Ogromnym zdziwieniem było dla mnie odkrycie, że kościół celowo i świadomie włącza praktyki pogańskie do chrześcijaństwa:


"Co zaś do pogan, którzy uwierzyli, posłaliśmy im na piśmie polecenie, aby powstrzymali się od pokarmów ofiarowanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu»" Dz 21, 25

"A tego, który jest słaby w wierze, przygarniajcie życzliwie, bez spierania się o poglądy.
Jeden jest zdania, że można jeść wszystko, drugi, słaby, jada tylko jarzyny.
Ten, kto jada [wszystko], niech nie pogardza tym, który nie [wszystko] jada, a ten, który nie jada, niech nie potępia tego, który jada; bo Bóg go łaskawie przygarnął. "
Rz 14, 1-3 (i dalsze wersy)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 10, 2008 8:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
bimek napisał(a):
Czy możesz mi podać gdzie i wjaki sposób KK zabił w ostatnim 20leciu ludzi ? Bo im dalej będziemy sięgać tym słabsze dowody.


a wcześniej KK nie istniał?

bimek napisał(a):
Cytuj:
A skąd Piotr wziął wizję na dachu przed pójściem do Korneliusza? Sam od siebie?

Rzecz w tym, że przed ogłoszeniem dogmatu np: o niepokalanym poczeciu Maryi papież też miał wizje. Tak samo jak z dogamtem o "pójściu do pogan".


o objawieniu papieża nie ma nic w Biblii, o objawieniu ucznia Jezusowego, ŻYDA Piotra jest - i to nawet więcej, bo jego nauka zawarta w kilku "Listach" znalazła się w kanonie Nowego Testamentu
o "Ojcach Kościoła" nie czytam w Biblii, przestań się nimi zasłaniać i weź odpowiedzialność za Twoją znajomość Biblii - zacznij weryfikować dogmaty KK z Biblią

bimek napisał(a):
Cytuj:
Jaki duch każe krk nauczać doktryn sprzecznych z Pismem Świętym?

Duch Święty. Aby poznać dzieje Kościoła najlepiej poczytać dzieła Jego Ojców - tak pierwsze 300 lat.

ale Duch Św. nie może nauczać sprzecznie z Pismem, którego jest autorem...więc sam sobie zaprzeczyłeś

w Piśmie natomiast czytamy jak badać proroctwa, objawienia i proroków, m.in np.:

1 Tych wszystkich rzeczy, przeze mnie nakazanych, pilnie będziesz przestrzegał, by je wykonać: niczego nie dodasz i niczego nie ujmiesz.
2 Jeśli powstanie u ciebie prorok, lub wyjaśniacz snów, i zapowie znak lub cud, 3 i spełni się znak albo cud, jak ci zapowiedział, a potem ci powie: "Chodźmy do bogów obcych - których nie znałeś - i służmy im", 4 nie usłuchasz słów tego proroka, albo wyjaśniacza snów. Gdyż Pan, Bóg twój, doświadcza cię, chcąc poznać, czy miłujesz Pana, Boga swego, z całego swego serca i z całej duszy. 5 Za Panem, Bogiem swoim, pójdziesz. Jego się będziesz bał, przestrzegając Jego poleceń. Jego głosu będziesz słuchał, Jemu będziesz służył i przylgniesz do Niego. 6 Ów zaś prorok lub wyjaśniacz snów musi umrzeć, bo chcąc cię odwieść od drogi, jaką iść ci nakazał Pan, Bóg twój, głosił odstępstwo od Pana, Boga twego, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, wybawił cię z domu niewoli. W ten sposób usuniesz zło spośród siebie.
(Powt.Prawa. 13:1-6 BT)

bimek napisał(a):
A czym leży zło moralne KK ? Kwestie dogamtyczne odsuwamy na bok bo w tym się na razie nie dogadamy - powiedzmy sobie szczerze.
Tak samo jak wyżej - ostatnie 20 lat proszę.


a dlaczego tylko ostatnie 20 lat?
tylko tyle liczy sobie instytucja KK, czy za poprzednie lata wyrok jakiś zapadł i "instytucja odsiedziała"? ;) czy w-g Ciebie kluczowe odłanczanie się kolejnych grup od tworzącej się dopiero od czasów Konstantyna doktryny KK (IV wiek) nastąpiło dopiero w ostatnich 20 latach? czy sobie kpisz z adwersarzy?

a czy Ty jesteś szczery?

złem moralnym jest np. tworzenie nauk niezawartych w Biblii i nienauczanych przez Jezusa oraz ogłaszanie, że od jakiegoś momentu mają być one przestrzegane, bo inaczej ludzie-wyznawcy nie dostąpią zbawienia...
to Jezus i Jego uczniowie wyjaśniali kto i w jaki sposób można dostąpić zbawienia:
11 Wprawdzie każdy kapłan staje codziennie do wykonywania swej służby, wiele razy te same składając ofiary, które żadną miarą nie mogą zgładzić grzechów. 12 Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga (Hebr.10:11-12)
bimek napisał(a):
"Co zaś do pogan, którzy uwierzyli, posłaliśmy im na piśmie polecenie, aby powstrzymali się od pokarmów ofiarowanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu»" Dz 21, 25


mam wątpliwości, czy wiesz kogo w tym miejscu Pisma nazywa się "poganami"...

niestety bimku, tymi poganami byli Ci, których nie dotyczyło Przymierze z Synaju (i szersze nakazy)- czyli nieetniczni Izraelici, czyli Nie-Żydzi, czyli Ty też - chyba, że masz żydowskie pochodzenie w-g ciała?

czy więc np.: spożywasz krew?
bo nie powinieneś - jak sam sobie zacytowałeś...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL