www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn cze 03, 2024 8:58 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 07, 2007 2:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Smoku zdaje że nie rozumiesz pewnej rzeczy. Po śmierci Pana, w dniu zesłania Ducha Świętego nastąpiła pryncypialna zmiana w rzeczywistości ontycznej. Pomiędzy ludźmi powstał nowy podział, zaistniała granica. Z jednej strony jest świat z drugiej Królestwo Boże w Duchu Świętym. Dokumentem pozwalającym przekroczyć tę granicę ( Brama Piękna) jest ważna wiza w paszporcie. Wiza to wyznanie wiary że Pan Jezus Żyje i jest tym jedynym obiecanym wybawicielem danym ludziom przez Ojca. Paszport to taka książeczka gdzie spisana jest historia każdego życia ludzkiego. Jeżeli nie ma w tej książeczce strony z ważną wizą to takie życie można uznać za stracone. W tej sytuacji jest bez znaczenia kto jest jakiej narodowości, bo kto kim jest określa miejsce po której stronie granicy się znajduje. W Słowie Bożym obowiązuje zasada; rzeczywistość wyższego rzędu przejmuje tą niższego.

Przede wszystkim, wizą w paszporcie Królestwa jest nowe narodzenie z Ducha Świętego, a nie samo wyznanie [Jan 3:3-7]. Po drugie, nie wiem, skąd wziąłeś teorię, że następuje zmiana rzeczywistości ontycznej i nie wiem, co by to miało dokładnie ozbaczać - że stajemy się bytami wyższego rzędu?

Po nowym narodzeniu nadal posiadamy ducha, duszę i ciało [I Tes. 5:23]. Skoro tak, to wprawdzie wszyscy odrodzeni są jednego Ducha, lecz pośród odrodzonych istnieje podział na narodowości i płci, co wyraźnie wynika z Gal. 3:28. Nie można interpretować tego wersetu w sposób, który zaprzecza ogólnie uznanej przez nas wszystkich rzeczywistości. W Chrystusie nie ma Żyda ani Greka ani mężczyzny ani kobiety. Lecz w ciele istnieją Żydzi i Grecy oraz mężczyźni i kobiety. To jest myślę proste. Tymczasem Ty usiłujesz interpretować ten werset tak, jakbyśmy po nowym narodzeniu od razu zmartwychwstawali i jakby po naszym nowym narodzeniu wszystkie różnice wynikające z ciała zostawały zniwelowane. A przecież tak najwyraźniej nie jest. Chyba, że Ty już masz uwielbione ciało...

Henryk napisał(a):
No chyba że funkcjonujesz w ciele (sarks), to tam dalej obowiązują wszelkiego rodzaju podziały i wyjaśnienie tego jest niemożliwe bo jest to słowo rhema, słowo które musi ożyć w nas.

:shock: No to chyba jest tak jak myślałem. Czyli posiadasz uwielbione ciało i nie funkcjonujesz w ciele [sarks]. Napisz, kiedy ostatnio przeszedłeś przez zamknięte drzwi? Albo może spróbuj przez nie przejść, to może sam się przekonasz, czy przypadkiem nie funkcjonujesz w ciele [sarks]. Kilka guzów na czole powinno Ci uzmysłowić, że osobiste objawienie niezgodne ze spisanym Słowem Bożym jest objawieniem fałszywym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 07, 2007 3:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkules napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Tekst Jer. 31:35-37 mówi wyraźnie, że prędzej świat się skończy, niż biologiczne potomstwo Izraela [Jakuba] przestanie być narodem w oczach Bożych. Wystarczy przeczytać i przyjąć.

Co to znaczy, że biologiczne potomstwo Izraela nie przestanie być narodem w oczach Bożych, dopóki ludzkość nie zniknie z powierzchni Ziemi? Czy wierzysz, że naród izraelski zniknie jako lud Boży? Kiedy to będzie?

Będzie to dopiero wtedy, gdy słońce, księżyc i gwiazdy przestaną świecić, a morze przestanie szumieć. Dokładnie takie warunki są postawione w Jer. 31:35-37. Kiedy to nastąpi?

"I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. (...)  A miasto nie potrzebuje ani słońca ani księżyca, aby mu świeciły; oświetla je bowiem chwała Boża, a lampą jego jest Baranek. (...) I nocy już nie będzie, i nie będą już potrzebowali światła lampy ani światła słonecznego, gdyż Pan, Bóg, będzie im świecił i panować będą na wieki wieków. [Obj. 21:1,23; 22:5]

To będzie na nowej ziemi pod nowym niebem, które stworzy Pan po zakończeniu Ery Mesjańskiej czyli Tysiącletniego Królestwa Chrystusa. Wszyscy, którzy będą tam (na nowej ziemi) mieszkali, będą w nowych ciałach, a różnice między narodowościami stracą rację bytu.

Herkules napisał(a):
Jestem ciekawy, czy aby znieść barierę językową wszyscy zbawieni bez względu na pochodzenie etniczne będą przyjmowali wspólny uniwersalny język, którym Pan posługuje się od prawieków? Koniec wszelkich różnic: etnicznej, językowej czy kulturowej? Na przykład: Chińczycy i Polacy codziennie będą spotykali się i rozmawiać ze sobą jednym wspólnym językiem w Tysiącletnim Królestwie Chrystusa.

Niestety, mylisz Erę Mesjańską czyli Tysiącletnie Królestwo Chrystusa na obecnej ziemi z wiecznością na nowej ziemi. W Erze Mesjańskiej będą mieszkały na starej ziemi dwie grupy ludzi:

1. Zmartwychwstali zbawieni (czyli święci ST, Kościół i męczennicy Wielkiego Ucisku), którzy będą władać wraz z Chrystusem nad całym światem (z określonym podziałem kompetencji - czyli apostołowie będą władać narodem izraelskim [Mat. 19:28], a pozostali będą władać narodami (czyli poganami) w ciałach skażonych [Obj. 2:26-27]

2. Ludzie w ciałach skażonych (jak my teraz), czyli poganie, którzy wejdą do Królestwa po sądzie Jezusa nad narodami pogańskimi [Joel 3:6-19; Mat. 25:31-46] oraz Żydzi, którzy wejdą do Królestwa po sądzie Jezusa nad narodem Izraelskim [Zach. 13:8; Mal. 3:1-6 i inne].

Izraelici w ciałach skażonych obejmą dziedzictwo w ziemi Kanaan [V Mojż. 30:1-6; Ez. 44-48 i inne] wraz z Izraelitami w ciałach uwielbionych, a wszyscy zbawieni w ciałach uwielbionych będą władać całą Ziemią z podziałem kompetencji określonym powyżej. Pan będzie na tronie Dawidowym na Syjonie.

W Tysiącletnim Królestwie będą różnice narodowe wśród ludzi w ciałach skażonych, lecz najprawdopodobniej nie będzie ich wśród ludzi w ciałach uwielbionych. Nigdzie nie czytałem, żeby w Tysiącleciu Chińczycy i Polacy w ciałach skażonych mieli rozmawiać ze sobą nawzajem jakimś jednym językiem. Natomiast czytałem, że będzie się obchodzić święta żydowskie i że wszystkie narody (oprócz żydowskiego rzecz jasna) będą pielgrzymować na Syjon i obchodzić Święto Szałasów [Zach. 14:16-21]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 07, 2007 4:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkules napisał(a):
Czy Tysiącletnie Królestwo Chrystusa (i także wieczne) będzie jednolite, czyli bez wszelkich różnic egzystencjalnych: etnicznej, językowej i kulturowej, jakie wywołał Bóg podczas nieudanego ukończenia budowy wieży Babel?

Królestwo Tysiącletnie będzie trwało na wieki w tym sensie, że będzie trwało do końca świata jaki znamy. W tym królestwie będą mieszkali ludzie w ciałach skażonych, którzy będa rodzić dzieci i sami umierać [Iz. 65:19-25 i inne], zatem będą tam istniały różnice egzystencjalne, językowe, kulturowe - ponieważ będą istniały różne narody według ciała:

"Widzenie Izajasza, syna Amosa, dotyczące Judy i Jeruzalemu: I stanie się w dniach ostatecznych, że góra ze świątynią Pana będzie stać mocno jako najwyższa z gór i będzie wyniesiona ponad pagórki, a tłumnie będą do niej zdążać wszystkie narody. I pójdzie wiele ludów, mówiąc: Pójdźmy w pielgrzymce na górę Pana, do świątyni Boga Jakuba, i będzie nas uczył dróg swoich, abyśmy mogli chodzić jego ścieżkami, gdyż z Syjonu wyjdzie zakon, a słowo Pana z Jeruzalemu. Wtedy rozsądzać będzie narody i rozstrzygać sprawy wielu ludów. I przekują swoje miecze na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Żaden naród nie podniesie miecza przeciwko drugiemu narodowi i nie będą się już uczyć sztuki wojennej" [Iz. 2:1-4]

Herkules napisał(a):
Pamiętaj, że to Królestwo na pewno nie będzie wielonarodowe lub ponadnarodowe i nie będzie zdominowane przez wyróżniony naród (np. Izrael).

Herkulesie, wiem, że trudno Ci się z tym pogodzić, ale Biblia mówi coś zupełnie innego. Przeczytaj sobie choćby Iz. 14:1-2; 49:22-23; 61:4-9; Sof. 3:20 lub Zach. 8:23. Postaraj się czytać te teksty normalnie i w kontekstach, bez podmieniania wyrazów "Izrael", "Jakub" albo "Judejczycy" na "Kościół". Czytaj to, co jest napisane.

Herkules napisał(a):
Gdyby tak istniała różnica etniczna, to dlaczego Bóg wybrałby naród izraelski na elitę etniczną ze względu na ich praojców według ciała?

W Erze Mesjańskiej prawdziwą elitą będą wszyscy zbawieni, którzy będą mieli ciała uwielbione - czyli zmartwychwstali święci ST, Kościół i męczennicy wielkiego ucisku. Wywyższenie narodu żydowskiego w ciałach skażonych będzie proporcjonalne do tego, jak ten naród był poniżany przez inne narody przez kilka tysięcy lat:

"I stawią się obcy, aby paść wasze owce, a cudzoziemcy będą waszymi oraczami i winiarzami. A wy będziecie nazwani kapłanami Pana, sługami naszego Boga mianować was będą; z bogactw pogan będziecie korzystać, a ich sławą będziecie się chełpić. Za to, że hańba ich była podwójna, a zniewaga i oplwanie były ich udziałem, dlatego odziedziczycie podwójną cząstkę w swoim kraju i wieczna radość będzie waszym udziałem, bo Ja, Pan, który miłuję prawo i nienawidzę zbrodniczego łupiestwa, dam im słuszną nagrodę i zawrę z nimi wieczne przymierze. Ich ród będzie znany wśród narodów, a ich potomstwo wśród ludów; wszyscy, którzy ich ujrzą, uznają ich za ród błogosławiony przez Pana" [Iz. 61:5-9]

Herkules napisał(a):
Zbawieni członkowie innych narodów czuliby się "podludziami" z powodu wywyższenia narodu izraelskiego jako elity etnicznej, zwanej "nadludziami". Tak lubią historię zwolennicy dominacji nad światem np. niemiecki nacjonalizm (nazizm). A także dzisiaj podobnie z dominionizmem religijnym (ruch neocharyzmatyczny). Biblia uczy, że wszyscy zbawieni ludzie są równi jako bracia i siostry w Chrystusie, a Bóg jest ich Panem i Władcą.

"Podludziami" mogliby się czuć tacy ludzie, którzy są przez innych ludzi traktowani jak podludzie. Na tym polegał niemiecki nacjonalizm. Ponieważ w Erze Mesjańskiej na Ziemi będzie panowała sprawiedliwość, wywyższenia narodu żydowskiego dokona sam Pan Jezus, który będzie sprawiedliwie rządził. Z pewnością nie dopuści do tego, żeby ktokolwiek traktował kogokolwiek nako "podczłowieka" albo "nadczłowieka" - o to bądź spokojny.

Herkules napisał(a):
Gdyby w tym Królestwie panowała bariera etniczna i językowa, to na co dzień (np. przez tysiąc lat) trudno byłoby nazywać bliskich i dalekich jedną rodziną w Chrystusie i trudno byłoby się porozumiewać między członkami wszystkich narodów, jeśli potrzebują oni wiecznej miłości i serdecznej przyjaźni.

Mam znajomych braci i siostry z zagranicy. Jesteśmy rodziną w Chrystusie i różnice językowe tego nie zmieniają. Skoro dzisiaj jakoś sobie radzimy mimo barier językowych (np. ucząc się języków), to dlaczego nie mieliby sobie radzić ludzie w Erze Mesjańskiej?

Herkules napisał(a):
"Za dni tych królów Bóg niebios stworzy królestwo, które na wieki nie będzie zniszczone, a królestwo to nie przejdzie na inny lud [BT: naród]; zniszczy i usunie wszystkie owe królestwa, lecz samo ostoi się na wieki, jak to widziałeś, że od góry oderwał się kamień bez udziału rąk, rozbił żelazo i miedź, glinę, srebro, złoto. Wielki Bóg objawił królowi, co potem się stanie. Sen jest prawdziwy, a wykład jego pewny." (Księga Daniela 2:44-45, BW)

"Gdy oni tedy się zeszli, pytali go, mówiąc: Panie, czy w tym czasie odbudujesz królestwo Izraelowi? Rzekł do nich: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec w mocy swojej ustanowił, ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi" [Dz. Ap. 1:6-8]

Bóg ustanowił w swojej mocy czas, gdy odbuduje królestwo Izraelowi. To królestwo zostanie stworzone za dni 10 królów (palce po części z gliny i po części z żelaza) [Dan. 2:41], po których władzę obejmie Antychryst [Dan. 7:24-25]. Czyli Królestwo Mesjasza nastąpi po pokonaniu Antychrysta. Kamień, który oderwał się bez udziału rąk, to Mesjasz - "I kto by upadł na ten kamień, roztrzaska się, a na kogo by on upadł, zmiażdży go" [Mat. 21:44]. Królestwo Izraela w którym będzie rządził Mesjasz nie przejdzie już na żaden inny naród (tak jak poprzednie królestwa z wizji Daniela); Mesjasz zniszczy i usunie wszystkie owe królestwa, lecz ono samo ostoi się na wieki (czyli na 1000 lat) [hebr. olam]. Sen jest prawdziwy, a wykład jego pewny. :)

"And in the days of these kings shall the God of heaven set up (8681) a kingdom, which shall never be destroyed (8721) : and the kingdom shall not be left (8721) to other people, but it shall break in pieces (8681) and consume (8681) all these kingdoms, and it shall stand (8748) for ever [olam]". [Dan. 2:44 interlinia angielska]

http://www.studylight.org/isb/bible.cgi ... orm+Search


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 07, 2007 5:15 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:31 am
Posty: 105
Na wstępie dzięki za pozdrowienia dla Jarka. Pozdrawiam również.

Smok Wawelski napisał:
Cytuj:
Cytuj:
K. napisał:
O jakich BEZWARUNKOWYCH obietnicach dla cielesnego Izraela pisze Smok? Pytanie retoryczne, bo jeszcze, nie daj Boże, zacznie „wyjaśniać”.

To może ty tym razem coś wyjaśnij. Wymień warunki postawione przez Boga, pod jakimi miały się spełnić obietnice dane Abrahamowi i Dawidowi. Przytocz słowa, jakie Bóg skierował do Abrahama i Dawida, a następnie pokaż, gdzie są tam stwierdzenia "jeśli", "o ile" lub podobne.

Tak sformułowane, by ograniczyć rozmówcy pole do odpowiedzi, a nie żeby dociec prawdy.
Nie to jest ważne, czy akurat w tym miejscu Pisma, w którym chce jakiś czytelnik, napisano o warunkowości, ale to, czy warunkowość zbawienia Izraela (i w ogóle każdego) jest faktem. A czy jest faktem?

Wszystkie obietnice dane patriarchom znajdują spełnienie w Chrystusie i przez Chrystusa:

2 Kor. 1:20
20. Bo ile jest obietnic Bożych, w nim są Tak i w nim są Amen, ku chwale Bożej przez nas.
(BG)


Tu potwierdza apostoł myśl wyrażoną w Gal. 3:14,16,26-29.
Tak więc nie istnieją jakieś niezależne obietnice, dotyczące Izraela w ciele rzekomo poza Jezusem.
W ten sposób to Jezus – wiara w Niego – jest warunkiem wzięcia owych obietnic. Wszystkich. On jest Bramą.
Tę warunkowość wyraził jeden z trzech filarów Kościoła, apostoł Piotr, mówiąc o Jezusie:

Dz.Ap. 3:22-23
22. Albowiem Mojżesz do ojców rzekł: Proroka wam wzbudzi Pan, Bóg wasz, z braci waszych, jako mię; onego słuchać będziecie we wszystkiem, cokolwiek do was mówić będzie.
23. I stanie się, że każda dusza, która by nie słuchała tego proroka, będzie wygładzona z ludu [Izraela].
(BG)


Posłuszeństwo Jezusowi Chrystusowi – oto warunek wzięcia obietnic objawionych patriarchom.

Do Żydów mówi Piotr:

Dz 4:10-12
10. to niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że(...)
11. On [Jezus] jest kamieniem, odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła.
12. I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.
(BT)

Dz.Ap. 2:40
40. I wielą inszych słów [Piotr] oświadczał się i napominał je [Żydów], mówiąc: Wyzwólcie się od tego rodzaju przewrotnego.
(BG)


Mamy więc taką oto sytuację. Piotr, miłujący swoją rodzinę cielesną, tzn. Izrael, chcąc ratować życie wszystkim braciom w ciele, mającym dobrą wolę, głosi Izraelowi warunkowość zbawienia – słuchajcie Jezusa, nie ma innej drogi do życia wiecznego, w przeciwnym razie zostaniecie wytraceni z ludu, nie weźmiecie obietnic danych ojcom. Ratujcie się. Wchodźcie do arki. Nowa ziemia czeka. Tymczasem jacyś ludzie, zamiast starać się, jak Piotr, wskazywać Żydom jedyną drogę zbawienia, wolą zyskiwać ich chwilowy poklask, pisząc o bezwarunkowości ich zbawienia, o jakichś tajemniczych bezwarunkowych obietnicach – rzekomo realizujących się niezależnie od wiary w Jezusa. W ten sposób utwierdzają ich w niewierze, z czego wynika, że czynią im krzywdę.
Pismo zaś ostrzega: „głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony (Mar. 16:15-16)

Aby odziedziczyć wieczność w Królestwie Bożym, trzeba chcieć, by Jezus był Królem, trzeba uczcić Emmanuela. Co w przeciwnym razie?

Łuk. 19:12,14-15,27
12. Rzekł więc: Pewien człowiek szlachetnego rodu udał się do dalekiego kraju, aby objąć królowanie i wrócić [Jezus, który odszedł do nieba, aby powrócić w chwale].
...
14. Lecz poddani nienawidzili go, wysłali więc za nim poselstwo z tymi słowy: Nie chcemy, aby ten królował nad nami.
15. A gdy on, objąwszy królowanie powrócił [paruzja i nastanie przyszłego świata]...

27. Ale tych nieprzyjaciół moich, którzy nie chcieli, bym ja królował nad nimi, przyprowadźcie tutaj i zabijcie ich na moich oczach.
(BW)


Oto warunkowość zbawienia – wiara w Emmanuela. Jak widać w przypowieści – bez wyjątków.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 07, 2007 7:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
K., oto dowód, że Ty nie czytasz tego, co ja piszę, tylko dyskutujesz z własnymi poglądami na temat moich poglądów:

Smok napisał(a):
Nikt nie twierdzi, że nieodrodzeni Żydzi cokolwiek dostaną. Nie wiem, skąd takie podejrzenia. Po prostu są obietnice, które zostały złożone wyłącznie Żydom i zapowiedzi, że cały ten naród kiedyś się nawróci. I że obejmie dziedzictwo przynależne im jako narodowi według ciała w postaci ziemi kananejskiej i królestwa Izraela w Erze Mesjańskiej.

http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... 4&start=75

A oto Twoja polemika z czymś, czego ja NIE NAPISAŁEM:

K. napisał(a):
Mamy więc taką oto sytuację. Piotr, miłujący swoją rodzinę cielesną, tzn. Izrael, chcąc ratować życie wszystkim braciom w ciele, mającym dobrą wolę, głosi Izraelowi warunkowość zbawienia – słuchajcie Jezusa, nie ma innej drogi do życia wiecznego, w przeciwnym razie zostaniecie wytraceni z ludu, nie weźmiecie obietnic danych ojcom. Ratujcie się. Wchodźcie do arki. Nowa ziemia czeka. Tymczasem jacyś ludzie, zamiast starać się, jak Piotr, wskazywać Żydom jedyną drogę zbawienia, wolą zyskiwać ich chwilowy poklask, pisząc o bezwarunkowości ich zbawienia, o jakichś tajemniczych bezwarunkowych obietnicach – rzekomo realizujących się niezależnie od wiary w Jezusa. W ten sposób utwierdzają ich w niewierze, z czego wynika, że czynią im krzywdę.

Czy ja kiedykolwiek napisałem, że obietnice dotyczące narodu żydowskiego spełnią się wobec nieodrodzonych Żydów? Przecież piszę raz po raz, że cały Izrael się nawróci [Rzym. 11:25-29] i WTEDY obejmie w posiadanie ziemię kananejską w Erze Mesjańskiej zgodnie z V Mojż. 30:1-6, który to fragment cytowałem już chyba ze 4 razy.

Proponuję, żebyś NAJPIERW dokładnie przeczytał to, z czym tak zajadle walczysz, a POTEM dopiero ZASTANÓW SIĘ, czy jest o co walczyć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 07, 2007 7:27 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Historia zbawienia człowieka zaczyna się od jednego człowieka Abrama w momencie wyjścia z Ur. Następnie Pan poszerza liczę uratowanych do grupy, gdy Izraelici zostają wyprowadzeni pod wodzą Mojżesza z niewoli egipskiej. A u końca dni zbawionym może zostać każdy, za sprawą śmierci niewinnego człowieka wobec Prawa Jezusa syna Józefa . Tak więc zbawienie zostało rozciągnięte na cały świat. Oczywiście chodzi o uwolnienie (zbawienie) człowieka spod władzy szatana przeciwnika woli Najwyższego. Uratowanymi są tylko ci którzy usłyszą i odpowiedzą w wierze na wezwanie czyli ekklesia –zgromadzenie świętych Efezjan 1,4 W Nim bowiem wybrał nas przez założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem.. Inaczej można powiedzieć słowami proroka Pan gromadzi rozproszonych z Izraela, czyli swój Święty Lud przez cały czas, zaczynając od Abla. I nie bądź Smoku zaściankowy w swym myśleniu ograniczając Najwyższego do miejsca lub określonej grupy ludzkiej. Bo miejscem TERAZ jest cała planeta a grupa to ponad pięć miliardów ludzi. A świadkami tych wydarzeń są wszyscy aniołowie również ci upadli.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 07, 2007 7:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
mnie osobiście nie przeszkadza, że ktoś twierdzi, że mu się należy to błogosławieństwo, które np. Prorok Mojżesz (Powt.Pr. 18:15) powiedział nad synami Izraela jako ich dziedzictwo ( Powt.Pr. 33:1-4)
osobiście nawet cieszę się, że ktoś chce to wypełniać, twierdząc , że jego również dotyczą rozdziały od 27 do 30 z Powtórzonego Prawa...bo to łatwe nie jest (nawet jeśli pamiętamy, że nie z wypełniania tego mamy usprawiedliwienie, ale że jedynie jest to "dobrą nauką") rozumiem, ze idzie o te CENNE OBIETNICE, które na podstawie czegoś tam mają przypaść komuś w spadku... ;) a mówią, że to my żydzi pazerni jesteśmy ;)

zastanawia mnie TEŻ taka MELEŃKA PRZESTROGA z Apokalipsy (tekst w cytacie poniżej kolorkiem...) w kontekście znaczenia nazwy synagoga = z gr. zebranie; miejsce zgromadzeń, a dopiero późniejsze znaczenie z łac. jako desygnata "świątyni żydowskiej, bóżnicy" (za W. Kopalińskim), czyli na czas pisania tego w Biblii: synagoga to zgromadzenie, zebranie wierzących...

List do Kościoła w Filadelfii

7. Aniołowi Kościoła w Filadelfii napisz:
To mówi Święty, Prawdomówny,
Ten, co ma klucz Dawida,
Ten, co otwiera, a nikt nie zamknie,
i Ten, co zamyka, a nikt nie otwiera.
8. Znam twoje czyny.
Oto postawiłem jako dar przed tobą drzwi otwarte,
których nikt nie może zamknąć,
bo ty chociaż moc masz znikomą,
zachowałeś moje słowo
i nie zaparłeś się mego imienia.
9. Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana,
spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami -
a nie są nimi, lecz kłamią.

Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz przed twymi stopami,
a poznają, że Ja cię umiłowałem.
10. Skoro zachowałeś nakaz mojej wytrwałości
i Ja cię zachowam od próby,
która ma nadejść na cały obszar zamieszkany,
by wypróbować mieszkańców ziemi.
11. Przyjdę niebawem:
Trzymaj, co masz,
by nikt twego wieńca nie zabrał!
12. Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego
i już nie wyjdzie na zewnątrz.
I na nim imię Boga mojego napiszę
i imię miasta Boga mojego,
Nowego Jeruzalem, co z nieba zstępuje od mego Boga,
i moje nowe imię.
13. Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów.

/BT Apok. 3:7-13/

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 07, 2007 8:01 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Smok Wawelski napisał(a):
Niestety, mylisz Erę Mesjańską czyli Tysiącletnie Królestwo Chrystusa na obecnej ziemi z wiecznością na nowej ziemi.

Nie mam na myśli ustanowienia Tysiącletniego Królestwa Chrystusa na zniszczonej Ziemi. Tylko wierzę, że Królestwo to będzie w niebie (w okresie pomiędzy dwoma zmartwychwstaniami: sprawiedliwych a niesprawiedliwych).

Cytuj:
W Erze Mesjańskiej będą mieszkały na starej ziemi dwie grupy ludzi:

1. Zmartwychwstali zbawieni (czyli święci ST, Kościół i męczennicy Wielkiego Ucisku), którzy będą władać wraz z Chrystusem nad całym światem (z określonym podziałem kompetencji - czyli apostołowie będą władać narodem izraelskim [Mat. 19:28], a pozostali będą władać [b]narodami (czyli poganami) w ciałach skażonych [Obj. 2:26-27]

2. Ludzie w ciałach skażonych (jak my teraz), czyli poganie, którzy wejdą do Królestwa po sądzie Jezusa nad narodami pogańskimi [Joel 3:6-19; Mat. 25:31-46] oraz Żydzi, którzy wejdą do Królestwa po sądzie Jezusa nad narodem Izraelskim [Zach. 13:8; Mal. 3:1-6 i inne].

Izraelici w ciałach skażonych obejmą dziedzictwo w ziemi Kanaan [V Mojż. 30:1-6; Ez. 44-48 i inne] wraz z Izraelitami w ciałach uwielbionych, a wszyscy zbawieni w ciałach uwielbionych będą władać całą Ziemią z podziałem kompetencji określonym powyżej. Pan będzie na tronie Dawidowym na Syjonie.

W Tysiącletnim Królestwie będą różnice narodowe wśród ludzi w ciałach skażonych, lecz najprawdopodobniej nie będzie ich wśród ludzi w ciałach uwielbionych.

Piszesz, że ktokolwiek wejdzie do Królestwa Bożego, jeżeli ma ciało skażone. Czy podczas Ery Mesjańskiej nawróceni grzesznicy, którzy jeszcze nie zostali zmartwychwstani ani nie otrzymali ciała nieskażonego, mogą wejść do nieskalanego Królestwa Bożego? Nie. Czy grzesznicy, którzy jeszcze się nie nawrócili, znajdą się pod wpływem dziedziców nieskalanego Królestwa Bożego? Nie.

Pamiętaj, że my wszyscy mamy skażoną naturą z powodu grzechu, jakiego dopuścili się pierwsi nasi rodzice (Adam i Ewa).

Smoku! Przykro mi, że wszystko, co jest skażone, nie może wejść do nieskalanego Królestwa Bożego. I że nikt, kto nie jest sprawiedliwy ani nieskalany, nie może wejść do nieskalanego Królestwa Bożego. Oto niezbite świadectwo Pisma Świętego:

"A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone." (1 List do Koryntian 15:50, BW)

"Zapewniam was, bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego, i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne." (BT)

"Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy, ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą." (1 List do Koryntian 6:9-10, BW)

"Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą." (List do Galacjan 5:19-21, BW)


Niech powyższe teksty ratują Ciebie od zwiedzenia futurystów, którzy ignorują fakt o nie wpuszczeniu ani tego, co skażone, do nieskalanego Królestwa Bożego!


Serdecznie pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 07, 2007 8:24 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
9. Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana,
spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami -
a nie są nimi, lecz kłamią.

Kim są ludzie z synagogi sztana? Czy to nie to zgromadzenie, które nie uznaje, że mesjasz- Pan Jezus przyszedł w ciele?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 07, 2007 9:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Henryk napisał(a):
9. Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana,
spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami -
a nie są nimi, lecz kłamią.

Kim są ludzie z synagogi sztana? Czy to nie to zgromadzenie, które nie uznaje, że mesjasz- Pan Jezus przyszedł w ciele?

tam stoi napisane, że to Ci:

którzy mówią o sobie, że są Żydami -
a nie są nimi, lecz kłamią
:twisted:

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 07, 2007 9:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkules napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Niestety, mylisz Erę Mesjańską czyli Tysiącletnie Królestwo Chrystusa na obecnej ziemi z wiecznością na nowej ziemi.

Nie mam na myśli ustanowienia Tysiącletniego Królestwa Chrystusa na zniszczonej Ziemi. Tylko wierzę, że Królestwo to będzie w niebie (w okresie pomiędzy dwoma zmartwychwstaniami: sprawiedliwych a niesprawiedliwych).

No, to po prostu źle myślisz. Wierz Biblii, a nie nauczaniu Ellen. G. White. Era Mesjańska będzie na obecnej ziemi. Po prostu przeczytaj Pisma dotyczące Ery Mesjańskiej i nie upieraj się przy błędnych naukach adwentyzmu. W Erze Mesjańskiej ludzie będa się rodzić i umierać [Iz. 65:19-25], a w niebie jest to raczej niemożliwe. W Erze Mesjańskiej będzie góra Syjon, której w niebie nie przewidziano [Iz. 2:1-4]. W Erze Mesjańskiej będzie świętowanie Szabatów [Iz. 66:23], Święta Szałasów [Zach. 14:16-23] i innych świąt [Ez. 44-48]. W niebie również tego nie będzie. No i przebywanie w niebie nie jest stanem docelowym. Docelowym stanem jest stworzenie nowej ziemi i nowego nieba [Obj. 21:1]. To wszystko jest napisane wprost.

Herkules napisał(a):
Piszesz, że ktokolwiek wejdzie do Królestwa Bożego, jeżeli ma ciało skażone. Czy podczas Ery Mesjańskiej nawróceni grzesznicy, którzy jeszcze nie zostali zmartwychwstani ani nie otrzymali ciała nieskażonego, mogą wejść do nieskalanego Królestwa Bożego? Nie. Czy grzesznicy, którzy jeszcze się nie nawrócili, znajdą się pod wpływem dziedziców nieskalanego Królestwa Bożego? Nie.

Nieskalane Królestwo Boże, do którego nie może wejść nic skażonego, nastąpi po Erze Mesjańskiej i po sądzie ostatecznym. Wtedy wszyscy już zmartwychwstaną i zbawieni w ciałach nieskażonych zamieszkają na nowej ziemi pod nowym niebem.

Herkules napisał(a):
Pamiętaj, że my wszyscy mamy skażoną naturą z powodu grzechu, jakiego dopuścili się pierwsi nasi rodzice (Adam i Ewa).

Herkulesie, gdy narodzisz się na nowo, otrzymasz nową naturę i żywot wieczny, a w przyszłości zmartwychwstaniesz w uwielbionym ciele i wejdziesz do Królestwa Bożego na nowej ziemi, gdzie nic nieskażonego już nie wejdzie.

Herkules napisał(a):
Smoku! Przykro mi, że wszystko, co jest skażone, nie może wejść do nieskalanego Królestwa Bożego. I że nikt, kto nie jest sprawiedliwy ani nieskalany, nie może wejść do nieskalanego Królestwa Bożego. Oto niezbite świadectwo Pisma Świętego:

"A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone." (1 List do Koryntian 15:50, BW)

"Zapewniam was, bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego, i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne." (BT)

"Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy, ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą." (1 List do Koryntian 6:9-10, BW)

"Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą." (List do Galacjan 5:19-21, BW)


Niech powyższe teksty ratują Ciebie od zwiedzenia futurystów, którzy ignorują fakt o nie wpuszczeniu ani tego, co skażone, do nieskalanego Królestwa Bożego!

Przykro mi, Herkulesie, ale Ty nadal nie odróżniasz Ery Mesjańskiej od nieskalanego Królestwa Bożego na nowej ziemi. Podczas Ery Mesjańskiej część ludzi zamieszkujących ziemię będzie w ciałach skażonych i ludzie ci będą mogli grzeszyć:

"Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą" [Iz. 65:20]

Po upływie 1000 lat będzie nawet miał miejsce grzeszny bunt wielu ludzi:

"A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego i wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski. I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich" [Obj. 20:7-9]

Dopiero po zakończeniu Ery Mesjańskiej i po stworzeniu nowej ziemi pod nowym niebem w nieskalanym Królestwie Bożym, które zapewne masz na myśli, zamieszkają wyłącznie ludzie w ciałach nieskażonych i tam nie będzie już grzechu:

"I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego. I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi. (...) I nie wejdzie do niego nic nieczystego ani nikt, kto czyni obrzydliwość i kłamie, tylko ci, którzy są zapisani w księdze żywota Baranka" [Obj. 21:1-3,27]

Niech powyższe teksty ratują Ciebie od zwiedzenia adwentystów, którzy ignorują fakt, że najpierw będzie Era Mesjańska na obecnej ziemi, a dopiero po jej zakończeniu i po sądzie ostatecznym Bóg stworzy nowe niebo i nową ziemię wraz z nieskalanym Królestwem Bożym, w którym Bóg będzie wszystkim we wszystkim.


Ostatnio edytowano Cz cze 07, 2007 9:56 pm przez Smok Wawelski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 07, 2007 9:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
ani_isza napisał(a):
Henryk napisał(a):
9. Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana,
spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami -
a nie są nimi, lecz kłamią.

Kim są ludzie z synagogi sztana? Czy to nie to zgromadzenie, które nie uznaje, że mesjasz- Pan Jezus przyszedł w ciele?

tam stoi napisane, że to Ci:

którzy mówią o sobie, że są Żydami -
a nie są nimi, lecz kłamią
:twisted:

Zaiste, popaprańcy - nie są Żydami, a twierdzą, że nimi są.
:lol: :twisted: :lol:
Niech nam Herku wyjawi, jak nie-Żyd może stać się Żydem?
:lol: :twisted: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 07, 2007 10:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ożesz... Czyżby to ci, którzy są nie-Żydami, a równocześnie podają się Żydów, tworzyli ZGROMADZENIE SZATANA? :shock: :lol:

Lis napisał(a):
Niech nam Herku wyjawi, jak nie-Żyd może stać się Żydem?

Lisie, przecież to proste - wystarczy się nawrócić i nie-Żyd staje się "duchowym Żydem" czyli bardziej Żydem od rodowitego Żyda. Bo rodowity Żyd, który się nie nawrócił, dawno już nie jest Żydem, tylko biedaczysko o tym nie wie. Wszyscy niewierzący Żydzi już dawno nie są Żydami i dlatego pewnie są od wieków tak prześladowani za to, że... są Żydami. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 07, 2007 11:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Kradniemy. Jestesmy chciwi. Będąc Poganami a podając się za Żydow, kłamiemy. Pięknie. poprostu prima.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 08, 2007 3:33 am 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Smok Wawelski napisał(a):
Po prostu przeczytaj Pisma dotyczące Ery Mesjańskiej i nie upieraj się przy błędnych naukach adwentyzmu.

Smoku, czy chcesz narzucić mi swoje poglądy? Wygląda na to, że pragniesz władać moim sumieniem. Pan Jezus zostawił nam wolną wolę, ale bez przymusu.

Cytuj:
W Erze Mesjańskiej ludzie będa się rodzić i umierać [Iz. 65:19-25], a w niebie jest to raczej niemożliwe.

"Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą. (...) jaki jest wiek drzewa, taki będzie wiek mojego ludu" (Księga Izajasza 65:20.22 BW)

W Królestwie Niebieskim na pewno nie będzie niemowląt ani starców. Myślę, że po zmartwychwstaniu lub przemienieniu sprawiedliwych przy powtórnym przyjściu Chrystusa niewinne niemowlę podrośnie aż na młodego człowieka, aby żyć wiecznie młodym, a świeżo nawrócony starzec cofnie się do młodości, aby żyć wiecznie młodym. Zauważ podobieństwo wieku zbawionego człowieka do długowieczności drzewa.

"Na środku ulicy jego i na obu brzegach rzeki drzewo żywota, rodzące dwanaście razy, wydające co miesiąc swój owoc, a liście drzewa służą do uzdrawiania narodów." (Objawienie 22:2, BW)

Cytuj:
W Erze Mesjańskiej będzie góra Syjon, której w niebie nie przewidziano [Iz. 2:1-4].

Jak Ci dawniej napisałem, ten tekst mówi o pokojowym zjednoczeniu ludzkości i o wielkim ożywieniu religijnym (np. ekumenizm i przebudzenie charyzmatyczne) przed powtórnym przyjściem Chrystusa.

Ewangelikalny futuryzm jako część profetycznej strategii diabła, skoro nie upadnie ze względu na zaangażowanie chrześcijan w nawrócenie narodu żydowskiego, to może wypełnić proroctwo zawarte w tym tekście.

Cytuj:
W Erze Mesjańskiej będzie świętowanie Szabatów [Iz. 66:23], Święta Szałasów [Zach. 14:16-23] i innych świąt [Ez. 44-48].

Pierwszy tekst dotyczy przyszłego Królestwa Bożego zarówno w niebie, jak i na nowej ziemi. A co do dwóch pozostałych tekstów, na razie się do tego nie odniosę z powodu braku czasu na takie studiowanie.

Cytuj:
Nieskalane Królestwo Boże, do którego nie może wejść nic skażonego, nastąpi po Erze Mesjańskiej i po sądzie ostatecznym. Wtedy wszyscy już zmartwychwstaną i zbawieni w ciałach nieskażonych zamieszkają na nowej ziemi pod nowym niebem.

Niestety, Tysiącletnie Królestwo Chrystusa jest przypisywane Erze Mesjańskiej, jak uważają chrześcijanie ewangeliczni.

Tysiącletnie Królestwo Chrystusa będzie nieskalanym Królestwem Niebieskim, gdzie mieszka Tron Boga.

To, co skażone, w Królestwie Bożym na ziemi, gdzie by nie postawiono muru pomiędzy grzesznikami a świętymi, stanowiłoby poważne zagrożenie dla ludzi zmartwychwstałych w ciałach nieskażonych. Jaki powód? Pokusa, jaką trudno grzesznikom odeprzeć, i zwiedzenie do grzechu nieskalanych. To jakież niebezpieczeństwo!

"Lecz wasze winy są tym, co was odłączyło od waszego Boga, a wasze grzechy zasłoniły przed wami jego oblicze, tak że nie słyszy." (Księga Izajasza 59:2, BW)


Serdecznie pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL